Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Σημερα κοριτσια μου που λετε πηγα επιτελους να δω το αγορι μου το καλο !!!!! Πως και πως το περιμενααα!!

Παμε καλα μας ειπαν, αργα και σταθερα!Πινουμε το γαλατακι μας και περιμενουμε να μεγαλωσουμεε!!

Πριν καν ακομα μπω στην αιθουσα, εκει που πηγαμε να απολυμανουμε χερακια και τα σχετικα, ενιωσα να ματια μου να γεμιζουν δακρυα και να βαραινουν !

Μολις μπηκα στην αιθουσα και τον πλησιασα, αρχισαν να τρεχουν χωρις να μπορω να τα συγκρατησω ρε μανουλες!! Καταλαβαινετε τι εννοω. Οχι κλαμμα. Απλα δακρυα που τρεχαν απο μονα τους, απο χαρα απο αγωνια απο συγκινηση απο απο απο.. !! Ηθελα να κατσω εκει αιωνια διπλα του, να παρω μια καρεκλιτσα και να κατσω εκει και απλα να τον κοιταζω..Αν καποιες μανουλες απο σας περασατε απο Μοναδα εστω και λιγες ημερες , το καταλαβαινετε ισως λιγο καλυτερα! Σε σας τις υπολοιπες ευχομαι να εχετε παντα τα παιδακια σας διπλα σας και να μην χρειαστει να αποχωριστητε ποτε, εφοσον μαλλον για λογους υγειας!!

Αυτα τα νεα που λετε του γιγαντα μου , που δινει καθε μερα τον αγωνα του !!! Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα για ολη σας την υποστηριξη, μας δινει πολυ δυναμη ! Να ειστε οοολες καλαααα :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαίρομαι που ο γίγαντας είναι καλά! Παλιοκόριτσο, μ' έκανες να κλάψω..(πάλι).Πολύ καλά έκανες και άλλαξες θέμα!!Βάλε έναν επίλογο εκεί!!Εύχομαι σύντομα-πολύ σύντομα να έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!Φιλάκια πολλά!!:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που ο γίγαντας είναι καλά! Παλιοκόριτσο, μ' έκανες να κλάψω..(πάλι).Πολύ καλά έκανες και άλλαξες θέμα!!Βάλε έναν επίλογο εκεί!!Εύχομαι σύντομα-πολύ σύντομα να έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!Φιλάκια πολλά!!:P

:* :* :* :*

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πολυ που πανε ολα καλα Mary Loy! Και χαιρομαι που αναρτησες νεο θεμα γιατι ο προηγουμενος τιτλος πιστευω μας βαραινε ολες παρα πολυ....

Να σαι καλα κοπελα μου κι εσυ και το γιγαντακι σου! :):)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο στο γιγαντα κοριτσακι μου αχ τι λες τωρα αυτο το χα παθει εγω οταν πηρα αγκαλια το πρωορακι μιας φιλης μου που το χε παρει σπιτι πλεον η οποια με ειδε πρωτη φορα να δακρυζω και σαστισε ποσο μαλλον εσυ τι λεμε τωρα; επισης τωρα που θα γεννησω εχω πρηξει το γιατρο μου πως να γινει να μεινω τις λιγοτερες ωρες μακρια από το μαγκακι μου. Αχ υπομονη και κουραγιο κοριτσακι θα βγει γερο και πανεμορφο και και θα το χεις αγκαλια σου μια ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! Τι ωραία και ευχάριστα να ξεκινάει παντα έτσι η Μερά!!!! Χαίρομαι που επιτελούς αλκαξαμε τιτλο!!! Και εύχομαι σε πολύ λίγο να ξαναλλαξουμε ακόμα πιο ευχάριστα!!! Με συγκινήσεις με τα λογια σου......


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

mairy lou χαιρομαι παρααααρα πολυ.ολα θα πανε πολυ καλα και γρηγορα ολα αυτα θα γινουν ενα κακο ονειρο αλλα με αισιο τελος φυσικα.

υ.γ:μ αρεσει ο καινουργιος αισιοδοξος τιτλος


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς περάσαμε 10 μέρες από την 1,2,3 και μετά άλλες 10 μέρες από την απλή παρακολούθηση...αυτή η ιεροτελεστία...το πλύσιμο των χεριών...και μετά όταν μπαίνεις...σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Πήρε βάρος ο γίγαντας;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μανουλιτσες καλημερα !!!!! Τι μου κανετε? Καθαρα Δευτέρα σήμερα ελπίζω να κατενε καμια βολτουλα στην εξοχη αν βοηθαει ο καιρος εκει που βρίσκεστε!

Ιουλια μου παρολο που εχω δει καποια βιντεακια το συγκεκριμένο ομολογώ πως μου διεφυγε. δεν υπαρχει βίντεο σαν αυτο που να μην με κανει να πλανταξω στο κλαμμα απο χαρα γιαυτα τα παιδακια που περασαν τοσα και τοσα. Που είναι αληθινοι αγωνιστες!!!

Ειναι πολλες φορες που μεχρι και τυψεις νιωθω που δεν τον εχω κοντα να τον φροντισω οπως θελω, να τον ταισω, να τον εχω αγκαλιτσα μου να μυριζει την μανουλα του, αλλα επειδη εχουμε δρομο ακομα, προσγειωνω τον εαυτό μου γρήγορα στην πραγματικοτητα για να μπορω να αντεξω!

Vasdeli μου γλυκια η αγωνια ειναι η ιδια ειτε πρόκειται για μια μερα είτε για 50 !! Το καταλαβαινω.

Οπως εσεις για μας , ευχομαι και γω καθημερινα για σας ολες τις εγκυουλες να σας ο θεουλης καλα !

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου διαβαζω τ νεα σου κ χαιρομαι πολυ π ολα παν καλα,μη στεναχωριεσαι κ μη νιωθεις τυψεις, θαρθει η ωρα π θα εχεις τ γιγαντακο σ ολο δικο σ να τ φροντιζεις συνεχεια.Ισως η σημερινη μερα ηταν λιγο δυσκολη για σενα.να σκεφτεσαι ομως πως τ χρονου τετοια μερα κ αλλες αργιες θα πηγαινεις κ συ βολτα αγκαλιτσα μ τ αγγελουδι σου.κανε λιγο υπομονη ακομα,ο γιγαντας σ ειναι ηρωας.κι ολα τ ψυχουλια που ειδα σ βιντεο.ευχομαι τα καλυτερα!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...