Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω τον σταυρό μου κ θα ρωτήσω! 

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Giotaki μου σ ευχαριστώ ! Ναι αυτο ελεγα τωρα σστην μητέρα μου. Του χρονου τέτοια μερα θα πεταμε μαζι με τον μικρο αετο ;) !!!

Stella Va βλεπω 32 plus???? Περναειιι ο καιρος!!!! Πως εισαι πως νιώθεις? ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Giotaki μου σ ευχαριστώ ! Ναι αυτο ελεγα τωρα σστην μητέρα μου. Του χρονου τέτοια μερα θα πεταμε μαζι με τον μικρο αετο ;) !!!

Stella Va βλεπω 32 plus???? Περναειιι ο καιρος!!!! Πως εισαι πως νιώθεις? ??

καλημέρα mairy lou! Ναι σήμερα έκλεισα την 33η ! Πράγματι περνάει αλλά τώρα στο τέλος λίγο δυσκολότερα! Βαραίνω μέρα με τη μέρα, με μικρά χαζοπροβληματάκια και άγχη αλλά γενικά δόξα τω θεώ καλά, περιμένω τις μέρες να περάσουν! :rolleyes:

Θα το δεις καθόλου αυτή τη βδομάδα το μωράκι σου ??


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα mairy lou! Ναι σήμερα έκλεισα την 33η ! Πράγματι περνάει αλλά τώρα στο τέλος λίγο δυσκολότερα! Βαραίνω μέρα με τη μέρα, με μικρά χαζοπροβληματάκια και άγχη αλλά γενικά δόξα τω θεώ καλά, περιμένω τις μέρες να περάσουν! :rolleyes:

Θα το δεις καθόλου αυτή τη βδομάδα το μωράκι σου ??

Γεια σου κοριτσι μου, δυστυχως αγχος σχεδον ολες εχουμε, αλλα ολα θα κυλησουν καλα οποτε προσπαθησε να εχεις οσο το δυνατον λιγοτερο !! Κανε πραγματα για σενα, η γενικα που σε χαλαρωνουν, και να δεις που θα αποβαλεις το περισσοτερο! 33 εε? Τελικη ευθεια στην ουσια. Ουτε η ουρα δλδ σου εμεινε !! :D

Το αγορι μου ναι θα το δω τελος την εβδομαδας λογικα! Δε ξερω ειναι και η αποσταση , ειναι και η δουλεια του αντρα μου, ειναι και οτι φτιαχνουμε παραλληλα και το σπιτι. Ειμαστε στα τελειωματα, βαψηματα και μετα παιρναμε την κουζινα, και τρεχουμε για ολα!!!! Τρεχουμε και για τα χαρτια του ΙΚΑ !! Ασε μονο που τα ειπα κουραστηκα!! χα χα

Link to comment
Share on other sites

Kyoya και ekavi Μου , σημερα εφαγα μια ψυχρα που λετε γιατι μας ειπαν οτι θα του ενισχησουν λιγο το αναπλευστικο γιατι κουραζεται το μαναρακι μου !!

Αχ και δε ξερω, καταστεναχωρεθηκα :( Κατα τάλλα ολα οπως ηταν , τρωμε κανονικα κλπ κλπ

Kyoya μου εσυ καλα εισαι??

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου, μεγαλώνει το γιγαντάκι σας, μπράβο. Αλήθεια για το βάρος του σε ενημερώνουνε?

Οχι η αληθεια σημερα επειδη πηρε ο αντρας μου τηλ, και μας ηρθε λιγο καπως αυτο με την αναπνευστικη υποστηριξη, ξεχασαμε καν να ρωτησουμε για το βαρος. Αλλα ουτως η αλλως η δεν κανει διαφορα μερα με την μερα. Τρωμε μονο 3-4 cc ημερησιως!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου ακόμα και τα ελάχιστα γραμμάρια κάνουν διαφορά στη φάση που βρίσκεστε. Εύχομαι σύντομα να αρχίσει να τρώει περισσότερο και να μεγαλώσει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3-4 cc ημερησίως?? Κουτσουνακι μου μωρέ, ψυχουλα!!

Μη σε στεναχωρει, θα πάρει τα πάνω του και το αναπνευστικό του, είναι τόσο μικρουλης που δεν μπορεί τόσο γρήγορα μοναχούλης του, οι γιατροί ξέρουν καλύτερα!

Όσο για τα τρεξιματα με το σπίτι κλπ, φαντάζομαι πόσο κουραστικό είναι, αλλά απο την άλλη ισως είναι και καλύτερα που ασχολείσαι με δημιουργικά πραματακια και δεν εχεις καιρό για χαζές σκέψεις :wink:


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kyoya και ekavi Μου , σημερα εφαγα μια ψυχρα που λετε γιατι μας ειπαν οτι θα του ενισχησουν λιγο το αναπλευστικο γιατι κουραζεται το μαναρακι μου !!

Αχ και δε ξερω, καταστεναχωρεθηκα :( Κατα τάλλα ολα οπως ηταν , τρωμε κανονικα κλπ κλπ

Kyoya μου εσυ καλα εισαι??

λογικο να κουραζετε το αγορακι σου μαιρη μου.. με το ετσι θελω βγηκε απο κει μεσα.... μην στεναχωριεσε ολα καλα ειναι!! κοιτα να τελειωνεις με το σπιτι γιατι σε λιγο θα παρεις το μπεμπε σπιτακι του να μην εχεις και αυτητην εννοια τώρα!!

εγω καλα! μεγαλωνω και παχαινω!! στην 25 εβδομάδα σημερα αισιως!! οι κινησεις του λιγο με ανησυχουν γιατι δεν τον νιωθω και πολυ συχνα. τον νιωθω καθημερινα βεβαια αλλα οχι πολυ συχνα και αγχωνομαι μηπως λεω κατι δεν πηγαινει καλα..... 3/3 εχω ραντεβου να το δούμε.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

3-4 cc ημερησίως?? Κουτσουνακι μου μωρέ, ψυχουλα!!

Μη σε στεναχωρει, θα πάρει τα πάνω του και το αναπνευστικό του, είναι τόσο μικρουλης που δεν μπορεί τόσο γρήγορα μοναχούλης του, οι γιατροί ξέρουν καλύτερα!

Όσο για τα τρεξιματα με το σπίτι κλπ, φαντάζομαι πόσο κουραστικό είναι, αλλά απο την άλλη ισως είναι και καλύτερα που ασχολείσαι με δημιουργικά πραματακια και δεν εχεις καιρό για χαζές σκέψεις :wink:

Ναι κοριτσι μου το εχουμε το σπιτι θα ειναι μια ασχολια για μενα αυτο το διαστημα μεχρι να τα εχουμε ολα ετοιμα και να τον περιμενουμε να ερθει σπιτι του :wink: . Εκτος αυτου θελω να ψαξω κιαλλα δημιουργικα πραγματα να κανω αυτο το διαστημα ,αλλα δε ξερω τι.

Προσπαθω να μη στεναχωριεμαι οσο μπορω. Στους γιατρους εχω πολυ εμπιστοσυνη γιατι ξερω πως για ολα τα μωρακια κανουν το καλυτερο !

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μ γλυκό χαίρομαι πολύ για μωράκι σου!να σας ζήσει!Σε καταλαβαίνω αγάπη μ είναι ότι δύσκολο να αθηνεις το μωράκι σ και να φευγεις αφήνοντας μόνο του,το έχω ζήσει και ξέρω πόσο πονάει!εγω μόνο σε κατάθλιψη δν έπεσα!έκλαιγα συνεχια αλλά δν έπρεπε γτ εκεί τα μωράκια είναι σε καλύτερα χέρια!το ζουζουνακι μ γεννήθηκε στην 33 εβδ 2.160 ολα καλά στην αρχή αλλά έκανε εμετό και τη κρατησαν10 μέρες θερμοκοιτίδα ανέβαζε και ίκτερο,2μερες σε κουνανι και 1 μέρα εκεί που αθηναμε γαλατα.στη μενν ιπποκράτειο.θα δεις πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός και μετά θα είναι όλος δικός σου😊 εγω μέχρι τώρα την ώρα που κημαται κάθομαι και τη χαζεύω!τώρα είναι 8 μηνών!α και κάθε φορά που μπαίνω στο καφέ πάντα διαβάζω για τα μωράκια στη θερμοκοιτίδα και κλαίω!θέλω να ευχαριστήσω ολο το προσωπικό της μονάδας ιπποκράτειου!και αν υπάρχει καμια μανούλα που περιμένει να βγει το μωράκι του από τι μονάδα να έχει τα πράγματα του μωρου στο αμάξι έτοιμα!απευθύνομαι στης μανούλες που έρχονται από μακριά γτ την ίδια μέρα που θα βγεις μαθαίνεις επιτέλους ότι το μωράκι σου παι σπιτι😊

Link to comment
Share on other sites

λογικο να κουραζετε το αγορακι σου μαιρη μου.. με το ετσι θελω βγηκε απο κει μεσα.... μην στεναχωριεσε ολα καλα ειναι!! κοιτα να τελειωνεις με το σπιτι γιατι σε λιγο θα παρεις το μπεμπε σπιτακι του να μην εχεις και αυτητην εννοια τώρα!!

εγω καλα! μεγαλωνω και παχαινω!! στην 25 εβδομάδα σημερα αισιως!! οι κινησεις του λιγο με ανησυχουν γιατι δεν τον νιωθω και πολυ συχνα. τον νιωθω καθημερινα βεβαια αλλα οχι πολυ συχνα και αγχωνομαι μηπως λεω κατι δεν πηγαινει καλα..... 3/3 εχω ραντεβου να το δούμε.....

Nα παρατηρεις πολυ κοριτσι της κινησεις του, εσυ το ξερεις αλλωστε καλυτερα, εχοντας κιαλλες εγκυμοσυνες στο ενεργητικο σου! Εμενα μεχρι που μου ειχε πει να τις γραφω ο γιατρος! Αν ομως ολα τα υπολοιπα πηγαινουν καλα, ισως απλα να ειναι τυχαιο. Εφοσον εχεις και το ραντεβου σου κοντα , τοτε οκ!! Σε αντιθετη περιπτωση θα σου ελεγα βουυυυρ στον γιατρουληηη !!! happy 25 weeks κοριτσακιιιι :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...