Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Κοριτσάκι μ γλυκό χαίρομαι πολύ για μωράκι σου!να σας ζήσει!Σε καταλαβαίνω αγάπη μ είναι ότι δύσκολο να αθηνεις το μωράκι σ και να φευγεις αφήνοντας μόνο του,το έχω ζήσει και ξέρω πόσο πονάει!εγω μόνο σε κατάθλιψη δν έπεσα!έκλαιγα συνεχια αλλά δν έπρεπε γτ εκεί τα μωράκια είναι σε καλύτερα χέρια!το ζουζουνακι μ γεννήθηκε στην 33 εβδ 2.160 ολα καλά στην αρχή αλλά έκανε εμετό και τη κρατησαν10 μέρες θερμοκοιτίδα ανέβαζε και ίκτερο,2μερες σε κουνανι και 1 μέρα εκεί που αθηναμε γαλατα.στη μενν ιπποκράτειο.θα δεις πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός και μετά θα είναι όλος δικός σου😊 εγω μέχρι τώρα την ώρα που κημαται κάθομαι και τη χαζεύω!τώρα είναι 8 μηνών!α και κάθε φορά που μπαίνω στο καφέ πάντα διαβάζω για τα μωράκια στη θερμοκοιτίδα και κλαίω!θέλω να ευχαριστήσω ολο το προσωπικό της μονάδας ιπποκράτειου!και αν υπάρχει καμια μανούλα που περιμένει να βγει το μωράκι του από τι μονάδα να έχει τα πράγματα του μωρου στο αμάξι έτοιμα!απευθύνομαι στης μανούλες που έρχονται από μακριά γτ την ίδια μέρα που θα βγεις μαθαίνεις επιτέλους ότι το μωράκι σου παι σπιτι😊

NTIANA μου να σου ζησει το παιδακι σου και παντα γερο να ναι !!! Και εμεις στο Ιπποκρατειο ειμαστε , φανταζομαι μιλας για θεσσαλονικη ετσι? Σορρυ αλλα δεν εχω ιδεα απο τα νοσοκομ που υπαρχουν στην Αθηνα περαν ενος, δυο ! Σε ποια μοναδα ησασταν, στον 5ο οροφο??

Εμεις εχουμε μεγαλο δρομο ακομα κοριτσι μου, γιατι γεννηθηκαμε 600 γραμμαρια αλλα το προσπαθουμε και το παλυευουμε! Και ο μικρουλης μου, και εμεις εδω στο σπιτι τον δικο μας αγωνα ! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι στη Θεσσαλονίκη στο5 ορ. να ξέρεις ότι τα προσέχουν πολλή καλά!εγω επειδή έκλαιγα συνέχεια μόνο την πρώτη μέρα έκατσα 15' της άλλες πάντα παραπάνω😊την τελευταία μέρα 45'.Το μωράκι σου χρειάζεται ακόμα φροντίδα οποτε εναι καλά εκεί και εισε τυχερή που είναι στο ιπποκρ η γιατρός μου είπε ότι εκεί είναι η καλύτερη μοναδα!και επειδή έβλεπα πως φέρονται στα μωράκια την ώρα που λείπανε άλλη γονείς σου λέω!ειτανε μια νοσοκόμα που επερνε αιματική από ένα μωράκι και εκείνο άρχισε να κλαίει και αυτι να του μιλάει και να εξηγεί για τον έκανε να πονέσει και ζητάει συγνώμη και εγω καθόμουνα στη άκρη και έκλαιγα από συγκίνησή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι στη Θεσσαλονίκη στο5 ορ. να ξέρεις ότι τα προσέχουν πολλή καλά!εγω επειδή έκλαιγα συνέχεια μόνο την πρώτη μέρα έκατσα 15' της άλλες πάντα παραπάνω😊την τελευταία μέρα 45'.Το μωράκι σου χρειάζεται ακόμα φροντίδα οποτε εναι καλά εκεί και εισε τυχερή που είναι στο ιπποκρ η γιατρός μου είπε ότι εκεί είναι η καλύτερη μοναδα!και επειδή έβλεπα πως φέρονται στα μωράκια την ώρα που λείπανε άλλη γονείς σου λέω!ειτανε μια νοσοκόμα που επερνε αιματική από ένα μωράκι και εκείνο άρχισε να κλαίει και αυτι να του μιλάει και να εξηγεί για τον έκανε να πονέσει και ζητάει συγνώμη και εγω καθόμουνα στη άκρη και έκλαιγα από συγκίνησή!

Αχ τα ψυχουλακια μου, τι τραβανε και αυτα!!! Ναι στην ιδια ειμαστε και εμεις τοτε! Κανουν πολλα οι ανθρωποι εκει μεσα το βλεπω και γω κοπελα μου. Αφου σκεφτομαι απο τωρα οταν βγουμε και αν ολα παν καλα, θα νιωθω απεραντη ευγνωμοσυνη για αυτους, και ηδη νιωθω!

Τωρα ειναι καλα φανταζομαι το κοριτσακι σου ετσι??? 8 μηνων κιολας αμα ειστε, ολοκληρο μωρακι θα εγινε :D

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωσε όπου να νε βγαίνει και το πρώτο δοντάκι μας!σήμερα πήγαμε σε σούπερ μαρκετ μας είπανε ότι έχουμε μεγαλώσει χα χα γτ όταν πηγαίναμε στην αρχή ηταν σαν ένα κοτοπουλάκι ξυρισμένο μας έχουν μάθει ποια!τώρα είναι 8.300 70cm και 8 μηνών γίναμε στης 19.02!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωσε όπου να νε βγαίνει και το πρώτο δοντάκι μας!σήμερα πήγαμε σε σούπερ μαρκετ μας είπανε ότι έχουμε μεγαλώσει χα χα γτ όταν πηγαίναμε στην αρχή ηταν σαν ένα κοτοπουλάκι ξυρισμένο�� μας έχουν μάθει ποια!τώρα είναι 8.300 70cm και 8 μηνών γίναμε στης 19.02!

Μπραβο κοπελα μου, να το δεις οπως ποθεις το παιδακι σου !!! :D:D:D

Και κυριως υγεια να εχει παντα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mairy_lou molis vrika to neo themataki kai diavasa ta neakia sas! Poli me sigkinises euxomai na sinexisei na megalwnei o gigantas sou kai na ton parete spiti poli poli sintoma! Se niwthw gia tis episkepseis, poli diskolo mexri na mpeis kai meta pou prepei na figeis! Alla einai gia to kalo tou mwrou sou! Na sas zhsei kai pali! Kalotixos na einai! Filakia!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou molis vrika to neo themataki kai diavasa ta neakia sas! Poli me sigkinises euxomai na sinexisei na megalwnei o gigantas sou kai na ton parete spiti poli poli sintoma! Se niwthw gia tis episkepseis, poli diskolo mexri na mpeis kai meta pou prepei na figeis! Alla einai gia to kalo tou mwrou sou! Na sas zhsei kai pali! Kalotixos na einai! Filakia!

Κοπελα μου σου εστειλα inbox.. :D

Link to comment
Share on other sites

Να σου δινει δυναμη και κουραγιο ο Θεος...

Καταλαβαινω στο ελαχιστο αυτο που περνας...

Ευχομαι το μωρακι σου να παρει γρηγορα το βαρος που πρεπει και να ειναι ολα μια μακρινη αναμνηση!

Μια μεγαλη αγκαλια απο μενα το λεω μεσα απ την ψυχη μου!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι στη Θεσσαλονίκη στο5 ορ. να ξέρεις ότι τα προσέχουν πολλή καλά!εγω επειδή έκλαιγα συνέχεια μόνο την πρώτη μέρα έκατσα 15' της άλλες πάντα παραπάνω😊την τελευταία μέρα 45'.Το μωράκι σου χρειάζεται ακόμα φροντίδα οποτε εναι καλά εκεί και εισε τυχερή που είναι στο ιπποκρ η γιατρός μου είπε ότι εκεί είναι η καλύτερη μοναδα!και επειδή έβλεπα πως φέρονται στα μωράκια την ώρα που λείπανε άλλη γονείς σου λέω!ειτανε μια νοσοκόμα που επερνε αιματική από ένα μωράκι και εκείνο άρχισε να κλαίει και αυτι να του μιλάει και να εξηγεί για τον έκανε να πονέσει και ζητάει συγνώμη και εγω καθόμουνα στη άκρη και έκλαιγα από συγκίνησή!

Πολυ συγκινητικο...

:(:(:(


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα με το μικρακι σας!Εσυ φροντισε να ετοιμασεις την φωλιτσα σας ωστε μετα να εχεις ολο τον χρονο για αγκαλιες και φιλακια με το αντρακι σας!!

Link to comment
Share on other sites

Θα φανει άραγε δυνατος? δε θελω να φανω μίζερη αλλα ο φοβος εχει φωλιασει μεσα μου και τα βραδια μου βγαίνει μια ανησυχία.

Ναι nefeli αυτα που γράφει η Ντιανα ισχυουν. Με το που θα περασεις το κατώφλι της ΜΕΝΝ θα νιωσεις αυτο το κατι που εμενα παντα μου βγαίνει σε δακρυα. Απο την πορτα ακομα. Τοσοι γονεις, τοσα παιδάκια, τοσοι αγωνες...! Και η χαρα και τα χαμόγελα οσων έρχεται η ωρα να φυγουν! Παντα οσες φορες περιμενω να μπω, πετυχενω γονεις που ηρθαν να παρουν σπίτι τους τα παιδακια τους. Τι χαρα!!! Εκει βλεπω τα μωρακια οσο περιμενουν και σκέφτομαι "μπραβοοοο τους, ειναι μικροι ηρωες" !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό πρέπει να σκέφτεσαι θετικά μόνο!εκεί επειδή λόγου απόστασης δυστυχώς δν μπορείς να εισε καθημερινά για να ακούς ιστορίες από άλλους γονείς,οι γιατροί κάνουν θαύματα!και οι επιστήμη έχει προχωρήσει!εσύ να πηγαίνεις στην εκκλησία να ανάβεις κεράκι και να προσεύχεσαι για το μωράκι σου! και για τα υπόλοιπα μωράκια που του κάνουν παρεουλα εκει!εγω θυμάμαι την ώρα που με είχαν πιάσει πονει γεννούσε μια κοπέλα που ειτανε από της 11 το βράδι!μέχρι της 6.15 που μπήκα εγω στο διπλανό δωμάτιο δν είχε γεννήσει,και λεω θεούλη μου βοήθα την!άρχισα να προσεύχομαι γτ τη καταλαβενα τη περνούσε και τσουπ ακόμα το κλάμα της κορουλας της και στης 6.40 γεννάω εγω😊

Link to comment
Share on other sites

Mary Lou, γιατι να μην πανε ολα καλα? Αφου ολα καλα πανε... Θυμησου τους φοβους σου στην αρχη και κοιτα τωρα που περασε ο καιρος και το μωρο ειναι εκει διπλα σου!

Πες μας τα νεα του, πως τα πηγαινει?

Λογικες οι ανησυχιες σου αλλα σκεψου τον δρομο που κανατε και ποσο μπροστα εχετε φτασει :)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! mairy lou να μην σκεφτεσαι αρνητικα, καταλαβαινω την ανυσηχια σου αλλα σιγουρα το αγχος αυτο δεν βοηθαει....

να σκεφτεσαι οτι μια μερα θα εισαι εσυ στην θεση των γονιων αυτων που παιρνουν το μωρακι τους πισω στο σπιτι και να χαμογελας!!!

αλλωστε ο γιγαντας και τοσα μωρακια εκει μεσα εχουν αποδειξει και με το παραπανω την δυναμη και την θεληση τους για ζωη!!!!

φιλακια πολλα και ολα τα μωρακια του κοσμου να ναι καλα!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...