Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια :)

Το θεμα το ανοιγω δειλά δειλα μιας και ειμαι στην 6η προς 7η βδομαδα...

Με το καλο ολες να εχουμε μια ομαλή εγκυμοσύνη και να πάρουμε σε λίγους μηνες στην αγκαλίτσα μας τα ζουζουνια μας ♡


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Georgiana μου, χαίρομαι που άνοιξες το θεματάκι για τις μανούλες Οκτωμβρίου 2015, το περίμενα πώς και πώς!! Εγώ έχω ήδη 2 παιδάκια και είμαι 6+6 εβδομάδων έγκυος ,σήμερα θα κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο! Εσύ έκανες υπέρηχο, είναι το πρώτο σου παιδάκι? Τελειόμηνες και καλές εγκυμοσύνες εύχομαι να εχουμε ολες οσες ειμαστε έγκυες!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα. Κι εγώ χαίρομαι πολύ που κάποια άνοιξε το "θεματάκι" μας!!! Είμαι η Ελένη, βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα και φυσικά όπως όλες μας πετάω από ευτυχία. Έχω ήδη άλλο ένα αγοράκι 2,5 ετών.

Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να τα λέμε συχνά.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ανδρομαχη μου με το καλο να εχουμε τα νινακια μας :*

Πήγα χθες για υπερηχο. Ειμαι 6 και 3 ημερων οπως ειπε ο γιατρός. Ειδαμε και παλι το σάκο και ακουσαμε και καρδούλα ♡ 150 χτύπους

Ειναι το πρωτο μας νινι μετα απο 2η εξωσωματική :)

Ειδε και μια μικρη αποκόλληση αλλα μου εδωσε καποια φάρμακα λιγη ξεκούραση και θα μας περάσει.

Αναμενω τα νεα σου :D

Elxir μου εύχομαι και σε σενα τα καλύτερα αγάπη μου. Να χαίρεστε τα νινακια σας


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα!! Πριν 2 ωρίτσες γύρισα απο τον γιατρό. Με έβγαλε 6+2 εβδομάδων, έχουμε 1 μωράκι και ειναι μια χαρά, ειδαμε σάκο, το εμβρυο, ακουσαμε καρδούλα, 105 παλμοί το λεπτό, όλα πολύ καλά!! Μου έδωσε κατι βιταμίνες να πάρω και μου είπε να παίρνω 2 φιλισιν την ημερα, ενα το πρωί και ενα το βράδυ, 2 φιλισιν γιατι πριν μαθω οτι ειναι έγκυος είχα πάρει 2 χάπια ημικρανίας, τώρα δεν θα ξαναπαρω! elxir να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλο να γεννηθει και το μωράκι σου :-)!! Georgiana μου ξεκουράσου και ολα θα πάνε τέλεια, ούτε για νερο μην σηκώνεσαι εαν ειναι εφικτό!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανδρομαχη μου συγχαρητήρια κοπελαρα μου :*

Ολα καλα θα πανε :D

Επειδη είναι ελάχιστη αποκόλληση και χωρίς αιμα δεν μου γραψε αδεια. Ευτυχως ειναι καθιστική η δουλεια μου

θα παω στις 11/3 να με δει ξανα αλλα εχω και το Σάββατο 7/3 με αλλο γιατρο (αυτος που μου εκανε την εμβρυομεταφορα σε αλλη πολη ετσι θα δούμε πως πάει :)

Elxir μου εσυ πως πας :)


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Georgiana μου, θα περιμένω νεάκια σου, όλα τέλεια να μας πανε! Εγω κατα τα αλλα περναω και γρίπη, έχω σχεδον 3 βδομαδες και δεν κανει να πάρω χάπια, βαρέθηκα να βήχω όλη την ώρα... :-(


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για υπέρηχο θα ξαναπάω στης 17 του μηνός, θα μου κανει και τεστ παπ, αλλα τον υπέρηχο που μου κανε λες και τον κυνηγούσαν τον έκανε, 15 δευτερολεπτα αντε να κρατησε... τόσο σύντομα σας τον κανανε και εσας? πρωτη φωρά μου συμβαίνει αυτο και υποτιθεται ειναι ο καλυτερος γιατρος που εχω παει...


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ αργησατε καλε κοριτσια!!!που εισαστε κρυμμενες?χαχαχα.Σας ευχομαι και εγω ομορφες,ακουραστες και τελειομηνες εγκυμοσυνες.Εγω ειμαι στις μαμαδες του Αυγουστου και λεω οτι αργησατε γιατι εμεις ξεκινησαμε το θεματακι μας απο 4 βδομαδων και 1 μερα.:D:D:DΚαλη συνεχεια...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για υπέρηχο θα ξαναπάω στης 17 του μηνός, θα μου κανει και τεστ παπ, αλλα τον υπέρηχο που μου κανε λες και τον κυνηγούσαν τον έκανε, 15 δευτερολεπτα αντε να κρατησε... τόσο σύντομα σας τον κανανε και εσας? πρωτη φωρά μου συμβαίνει αυτο και υποτιθεται ειναι ο καλυτερος γιατρος που εχω παει...

Τεστ παπ και γενικες εξετασεις μου ειπε οτι στις 11/3 που θα παμε θα μου κανονίσει ραντεβου.

Εκατσε 5 λεπτα + και ασχοληθηκε μαζι μας. Κοιταγε ξανα και ξανα εκανε μετρησεις. Έβαλε χρωμα στηβ περιοχή της καρδούλας για να δουμε τον παλμο... μας εβαλε να ακουσουμε την καρδούλα 2 φορες... και μετα επειδη ο αντρας μου επιμένει οτι ειναι δίδυμα καθοταν και με εψαχνε περαιτέρω.

Πριν παω σ'αυτο τον γιατρο ( προ εγκυμοσυνης) είχαμε παει και σε αλλους αλλα αυτός μου έκανε την πιο τρομερή εντύπωση! !!

Αν δε σε ενθουσιάζει αλλαξε τον τωρα που ειναι νωρίς


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ αργησατε καλε κοριτσια!!!που εισαστε κρυμμενες?χαχαχα.Σας ευχομαι και εγω ομορφες,ακουραστες και τελειομηνες εγκυμοσυνες.Εγω ειμαι στις μαμαδες του Αυγουστου και λεω οτι αργησατε γιατι εμεις ξεκινησαμε το θεματακι μας απο 4 βδομαδων και 1 μερα.:D:D:DΚαλη συνεχεια...

Ειπαμε να παμε στο γιατρο να μας δει..να ακούσουμε καρδούλα και μετα... προκατάληψη?; :P

Καλη εγκυμοσύνη ευχομαστε και σε σενα...εσυ μπορεις να μας δωσεις και τα φωτα σου που εισαι πιο μπροστα απο εμας :D

Σε ποια βδομαδα εισαι.. μαθατε φύλο; :)


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Έρχομαι και εγώ να προστεθώ στην παρέα σας αφού διανύω την 8η βδομάδα εγκυμοσύνης. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες. :)

Χαίρομαι που συναντάω και άλλα κορίτσια στις ίδιες μέρες γιατί δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. :) Επειδή είχα ήδη 4 εξωσωματικές με μία παλίνδρομη στο παρελθόν τώρα μετράω τις μέρες να πάω πάλι στον γιατρό να δω το μπεμπάκι μου για να ηρεμήσω για λίγες μέρες αλλά έχω μπροστά μου καιρό! Τουλάχιστον με παρεϊτσα θα περάσουν γρηγορότερα! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariren μου καλώς όρισες και καλή δύναμη αγάπη μου. Και εγω ειμαι στην 2η εξωσωματική.

Όντως αυτές οι ατιμες μερες δεν περνουν με τιποτααααα. Μακαρι να ειχε τροπο να βλεπουμε καθε μερα τα νινακια μας...


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε να παμε στο γιατρο να μας δει..να ακούσουμε καρδούλα και μετα... προκατάληψη?; :P

Καλη εγκυμοσύνη ευχομαστε και σε σενα...εσυ μπορεις να μας δωσεις και τα φωτα σου που εισαι πιο μπροστα απο εμας :D

Σε ποια βδομαδα εισαι.. μαθατε φύλο; :)

Εγω ειμαι στην 18η εβδομαδα και περιμενω το τριτο μου παιδακι που ειναι κοριτσακι!Τους φαγαμε τους αντρες στη στροφη χαχαχα.Εχω εναν γιο και μια κορη.Κοριτσακια μου υπομονη και καλη δυναμη μας ευχομαι,γιατι ειναι μακρινο αυτο το ταξιδι.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...