Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Σας δίνω πολλά συγχαρητήρια Γιατί είναι μεγάλο κατόρθωμα αυτό που κάνετε. Εγώ δεν μπορώ με τίποτα. Διαβασα για κιλα εγκυμοσύνης Και είναι ο μεγάλος μου φόβος.δεν έχω μπει σχεδόν ποτέ σε πρόγραμμα διατροφης.είμαι 4 μηνών έγκυος ο γιατρός μου έχει πει τέρμα τα γλυκά (ΜΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ?κόψε μου φαί ότι ;κλπ θες Όχι όμως τα γλυκά)και να τρώω ανά Τρεις ώρες και αυτό μου είναι δύσκολο. Δυο βδομάδες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ήμουν 65.5 (οκτώβρη έμαθα ότι ειμαι) και 10 Ιανουαρίου ήμουν 70 κιλα.πήρα 5 ολόκληρα κιλα.κ ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι 80.Κορίτσια εκεί που έπαιρνα δύσκολα κιλα Τώρα δεν ξέρω πότε διπλασιάζονται. Και δεν πολύ τρώω. Ούτε ποσότητες. Είμαι 24 Και 1.73 ύψος. Και πολυυυυυ πολυυυ αγχωμένη με τα κιλα της εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

25 minutes ago, iouliana είπε:

χαχαχα, όχι βρε μου φανηκε περιεργο που μπηκες σε αυτή τη διαδικασια τοσο μικρη

ναι κοπέλα μου, κανένα πρόβλημα

MANINA-KATERINA1.jpg

2 minutes ago, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας δίνω πολλά συγχαρητήρια Γιατί είναι μεγάλο κατόρθωμα αυτό που κάνετε. Εγώ δεν μπορώ με τίποτα. Διαβασα για κιλα εγκυμοσύνης Και είναι ο μεγάλος μου φόβος.δεν έχω μπει σχεδόν ποτέ σε πρόγραμμα διατροφης.είμαι 4 μηνών έγκυος ο γιατρός μου έχει πει τέρμα τα γλυκά (ΜΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ?κόψε μου φαί ότι ;κλπ θες Όχι όμως τα γλυκά)και να τρώω ανά Τρεις ώρες και αυτό μου είναι δύσκολο. Δυο βδομάδες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ήμουν 65.5 (οκτώβρη έμαθα ότι ειμαι) και 10 Ιανουαρίου ήμουν 70 κιλα.πήρα 5 ολόκληρα κιλα.κ ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι 80.Κορίτσια εκεί που έπαιρνα δύσκολα κιλα Τώρα δεν ξέρω πότε διπλασιάζονται. Και δεν πολύ τρώω. Ούτε ποσότητες. Είμαι 24 Και 1.73 ύψος. Και πολυυυυυ πολυυυ αγχωμένη με τα κιλα της εγκυμοσύνης.

καλώς την!

σου εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη κι έναν τέλειο τοκετό!!!

έχεις δίκιο, δύσκολο είναι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς,

βοηθάει πολυ να τρως πολλές σαλάτες και ψητά και να πίνεις πολύ νεράκι. Άντε κοπέλα μου, προσπάθησε σιγά σιγά να κάνεις τα τρίωρα που σου είπε ο γιατρός.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Σαλάτες μόνο ντομάτα και αγγούρι. Ότι αλλο υπάρχει σε σαλάτα νιώθω ότι Έχω κάτσει να βοσκησω.Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολυ.προσπαθώ αλλά ξεχνιέμαι κιολας.ευτυχώς έχω καθιερώσει να τρώω το πολύ μέχρι τις 8.30 το βράδυ Και όχι βαριά.και αμα πεινάω κανά γιαουρτάκι ή μανταρίνι.Είμαι άτομο το οποίο δεν έτρωγα πρωινο Και το μεσημέρι γυρνούσα σπίτι στις 3 Μέχρι να καθαρίσω να μαγειρέψω κατά τις 6 παρά που ερχόταν και ο αντρουλης μου καθόμασταν και τρώγαμε. Τώρα έχει αλλάξει όλο αυτό κ προσπαθώ να προσαρμοστώ

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ζαχαρωτο είπε:

Σαλάτες μόνο ντομάτα και αγγούρι. Ότι αλλο υπάρχει σε σαλάτα νιώθω ότι Έχω κάτσει να βοσκησω.Κατερίνα μου σε ευχαριστώ πολυ.προσπαθώ αλλά ξεχνιέμαι κιολας.ευτυχώς έχω καθιερώσει να τρώω το πολύ μέχρι τις 8.30 το βράδυ Και όχι βαριά.και αμα πεινάω κανά γιαουρτάκι ή μανταρίνι.Είμαι άτομο το οποίο δεν έτρωγα πρωινο Και το μεσημέρι γυρνούσα σπίτι στις 3 Μέχρι να καθαρίσω να μαγειρέψω κατά τις 6 παρά που ερχόταν και ο αντρουλης μου καθόμασταν και τρώγαμε. Τώρα έχει αλλάξει όλο αυτό κ προσπαθώ να προσαρμοστώ

Χαχαχα, νιώθεις ότι βοσκάς ε?

χόρτα βραστά με λαδολέμονο και ψητό ψαράκι/ψητό κοτόπουλο πως σου φαίνονται? εμένα μου τρέχουν τα σάλια.

Καλό που άρχισες ήδη και αλλάζεις το πρόγραμμα, να δεις όλα θα γίνουν σιγά σιγά!! 


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοπέλα μου. Να καταφέρω να τρώω πιο υγιεινά όπως εσείς. Σας έχω πολύ ψηλά να το ξέρετε. Ενώ μικρή έτρωγα τα πάντα. Όσο μεγάλωνα άρχισα να κόβω φαγητά.Δεν μαρεσει σχεδόν τίποτα. Απλά τρώω Γιατί Πρέπει.τα κιλα που είχα Ήταν από γλυκά μόνο.φαί σπάνια θα ξετρελαθω με κατι

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, katerina71 είπε:

φαγιά έφτιαξε?   απαπαπα!!!! μαμαδίστικα φαγάκια!!!σλρουπ!!!!

kalS2.gif

οχι !!! φαγιααα μακρια , μη λες κακες λεξειςςςςςςςς . εχεις δικιο ομως που μπερδευτηκες , δεν το διευκρινησα και εγω. εννοουσα κατασκευες, αλμπουμ κορνιζες κτλ

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gmnth03 είπε:

να σου πω γιατι απογοητευομαι , γιατι τα πρωτα κιλα τα εχασα αμεσως , αρα δεν το παιρνω σαν μεγαλο κατορθωμα. εγω βλεπω οτι μια κολλαω, μια απογοητευομαι, μια τρωω μια κανω διαιτα, αν δεν ειχα και τα σκαμπανεβασματα στη ψυχολογια , ισως τα πηγαινα καλυτερα. συγκρινω και τον εαυτο μου τοτε με τωρα . ακομα και τη πειθαρχια μου. δεν αναγνωριζομαι τον εαυτο μου ! οτι θα φυγουνε σιγουρα θα φυγουνε, δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω σ αυτα τα κιλα . απλα θα με κουρασει παραπανω και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τα εχω χασει μεχρι το καλοκαιρι !! εχω μια φωτο με το φορεμα που θελω να βαλω στο γαμο τον ιουνιο. παλι σε γαμο το ειχα βαλει . να δω αν θα καταφερω να μουτζουρωσω το προσωπο .:cool:

ααα ξεχασα τις φωτο εδω τις βαζουμε με τον ιδιο τροπο παλι ? ειχε απο τοτε που αλλαξαν το φορουμ αλλαξε και η διαδικασια. εχω  καιρο να ανεβασω και τα ξεχασα

filesglika_126373296.jpg

αα απο το ιντερνετ μπαινει κατευθειαν . κατσε να δοκιμασω μια ηδη δικη μου , θα σας ζαλισω λιγο μεχρι να το πετυχω μη δινετε σημασια

b33d300b408cbb5bffba782bcf045cb1_zpsfpob

 

ααα ωραια ευκολα πραγματα , απλη αντιγραφη κ επικολληση .:-D

αχ κι εγω ετσι είμαι gmnth ακριβως!!

3 hours ago, katerina71 είπε:

ναι κοπέλα μου, κανένα πρόβλημα

MANINA-KATERINA1.jpg

καλώς την!

σου εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη κι έναν τέλειο τοκετό!!!

έχεις δίκιο, δύσκολο είναι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς,

βοηθάει πολυ να τρως πολλές σαλάτες και ψητά και να πίνεις πολύ νεράκι. Άντε κοπέλα μου, προσπάθησε σιγά σιγά να κάνεις τα τρίωρα που σου είπε ο γιατρός.

πω πω τι μου θύμησες τωρα, η μαμα μου επαιρνε μανινα για μενα και κατερινα για την αδερφη μου!!η απολυτη ευτυχια οταν τα εβγαζε από την τσαντα της και μας τα εδινε!

3 hours ago, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας δίνω πολλά συγχαρητήρια Γιατί είναι μεγάλο κατόρθωμα αυτό που κάνετε. Εγώ δεν μπορώ με τίποτα. Διαβασα για κιλα εγκυμοσύνης Και είναι ο μεγάλος μου φόβος.δεν έχω μπει σχεδόν ποτέ σε πρόγραμμα διατροφης.είμαι 4 μηνών έγκυος ο γιατρός μου έχει πει τέρμα τα γλυκά (ΜΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ?κόψε μου φαί ότι ;κλπ θες Όχι όμως τα γλυκά)και να τρώω ανά Τρεις ώρες και αυτό μου είναι δύσκολο. Δυο βδομάδες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ήμουν 65.5 (οκτώβρη έμαθα ότι ειμαι) και 10 Ιανουαρίου ήμουν 70 κιλα.πήρα 5 ολόκληρα κιλα.κ ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι 80.Κορίτσια εκεί που έπαιρνα δύσκολα κιλα Τώρα δεν ξέρω πότε διπλασιάζονται. Και δεν πολύ τρώω. Ούτε ποσότητες. Είμαι 24 Και 1.73 ύψος. Και πολυυυυυ πολυυυ αγχωμένη με τα κιλα της εγκυμοσύνης.

Καλωσηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!

ζαχαρωτο καλυτερα να προσεχεις γιατι δυστυχως τα κιλα μενουν, σιγουρα στην εγκυμοσυνη θα βαλεις αλλα προσεχε μην ξεφυγεις


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιανά μου ευχαριστώ πολύ. Το ξέρω Αλλά δεν λέω να βάλω μυαλό. Ευτυχώς σε αυτό το θέμα έχω αυστηρό τον γιατρό μου.οπότε αυτός δεν θα μου χαϊδεύει τα αυτιά.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, katerina71 said:

ναι κοπέλα μου, κανένα πρόβλημα

MANINA-KATERINA1.jpg

καλώς την!

σου εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη κι έναν τέλειο τοκετό!!!

έχεις δίκιο, δύσκολο είναι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς,

βοηθάει πολυ να τρως πολλές σαλάτες και ψητά και να πίνεις πολύ νεράκι. Άντε κοπέλα μου, προσπάθησε σιγά σιγά να κάνεις τα τρίωρα που σου είπε ο γιατρός.

Κατερίνα τα ίδια διάβαζα κι εγώ και ειμαι του 80 :cool: Από μικρή στα βάσανα βλέπεις με Μανινα και Κατερίνα χαχαχαχα

Ρε κορίτσια γτ δε μου στέλνει ειδοποιήσεις αυτή η πλατφορμα;Ειναι και ένας λόγοςπου ξεχνιέμαι και δε μπαίνω. 

Αφήστε σήμερα ήδη ήμουν στο πάρα πέντε να τσακισω το τσουρεκι που δεν έτρωγε η μικρή.Δε ξέρω για ποσά κιλ α θα το πάω.Σκεφτομαι πολύ Πολύ απλά αν δω ότι έχω κουραστεί και πάω πάλι να τη χαλασω να μπω αμέσως στη συντήρηση.Δε λέει πάλι να κάνω τα ίδια.

Καλωσήρθατε τα καινούργια κορίτσια!!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κόρες - καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

VjtfppGIAXs.jpg

On 21/1/2017 at 2:35 ΜΜ, Ioio είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! 

Αχ, κακάο πρώτη φορά σκέφτομαι κι εγώ να τα παρατήσω.  Κουράστηκα και η ζυγαριά δεν κατεβαίνει κάτω από τα 62 :(

 

δεν είσαι καλά!!!!

αφού την Τετάρτη έφθασες στα 62, θέλει χρόνο το πράμα, μη βιάζεσαι!!!

On 21/1/2017 at 11:40 ΠΜ, Cacao είπε:

Κατερίνα τα ίδια διάβαζα κι εγώ και ειμαι του 80 :cool: Από μικρή στα βάσανα βλέπεις με Μανινα και Κατερίνα χαχαχαχα

Ρε κορίτσια γτ δε μου στέλνει ειδοποιήσεις αυτή η πλατφορμα;Ειναι και ένας λόγοςπου ξεχνιέμαι και δε μπαίνω. 

Αφήστε σήμερα ήδη ήμουν στο πάρα πέντε να τσακισω το τσουρεκι που δεν έτρωγε η μικρή.Δε ξέρω για ποσά κιλ α θα το πάω.Σκεφτομαι πολύ Πολύ απλά αν δω ότι έχω κουραστεί και πάω πάλι να τη χαλασω να μπω αμέσως στη συντήρηση.Δε λέει πάλι να κάνω τα ίδια.

Καλωσήρθατε τα καινούργια κορίτσια!!!

μπράβο για την δύναμη που κρατήθηκες!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, katerina71 είπε:

καλημέρα κόρες - καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

VjtfppGIAXs.jpg

δεν είσαι καλά!!!!

αφού την Τετάρτη έφθασες στα 62, θέλει χρόνο το πράμα, μη βιάζεσαι!!!

μπράβο για την δύναμη που κρατήθηκες!!!

Πες τα μου, Κατερίνα,  γιατί βιάζομαι και δεν πρέπει.  Αδιαθέτησα την Τετάρτη και περίμενα να κατέβω κι άλλο. Σήμερα η ζυγαριά έδειξε 61,6 και πήρα τα πάνω μου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια? τί διαβάζω εδώ? τελείωσαν τα Χριστούγεννα? αμαν δεν το κατάλαβα κ συνεχίζω γιορτινή διατροφή....!!!!!!!!!!

εμείς περάσαμε φυσικά ιώσεις όλοι κ μάλιστα διπλές, ξεχειλώσαμε τις γιορτές με τα χιόνια κ από σήμερα λέω να μπούμε όλοι σε σειρά, μικροί-μεγάλοι... κούραση όμως κορίτσια. ο άντρας μου ήταν άρρωστος, τον είχα σε καραντίνα στο δωμάτιο, κοιμόμουνα στον καναπέ, είμαι όλη πιασμένη... κ τα μικρά ξεσάλωσαν με τον κόσμο τις γιορτές κ δε λένε να ηρεμήσουν τώρα που είμαστε πάλι σπίτι! ψάχνω κ για κοπέλα να βοηθάει λίγο με τα παιδιά γιατί δεν βγαίνει κ δουλειά κ σπίτι κ όλα μαζί.... θα έρθει αύριο μία να δούμε πώς θα πάει γιατί έχω κ λίγο άγχος, περισσότερο γα το μωρό.

κατά τα άλλα ξεκινάω σήμερα διατροφή δυναμικά, θα ζυγιστώ την τετάρτη κ αν μου κάτσει κ η κοπέλα θα ξεκινήσω κ γυμναστήριο... τόσο πολύ το ονειρεύομαι!!!! 

βρε ιοιο μην απογοητεύεσαι... αν κουραστείς πολύ πάρε ρεπό 2 μέρες από τη διατροφή, με 1-2 φαγητάκια να σου αρέσουν πολύ σα διαλλειμα κ ξαναξεκίνα... εγώ το κάνω αυτό όταν τα παίζω με καμιά πίτσα ένα βραδάκι δε χάλασε κι ο κόσμος....

αααα κ στόχος τα 57-57,5 κορίτσια... το 56 είναι λίγο κ ο άντρας μου γκρινιάζει πολύ!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

BHAPPY,  περαστικά σας! Να φύγουν οθ ιώσεις και να μην ξανάρθουν! 

Εύχομαι σύντομα να βρεις γυναίκα! Κι εγω φωνάζω τη μαμά μου, για να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι.  Με ένα παιδί και πάλι μόνο να μαγειρέψω προλαβαίνω! 

Την ιδέα του διαλείμματος στη δίαιτα δεν την είχα σκεφτεί. Θα πάω να πάρω ένα γλυκάκι μιαμ μιαμ :)

Link to comment
Share on other sites

χαχα.. μόνο θέλει λίγο προσοχή μην γίνει διάλλειμα η διατροφή!!!!

άστα ιοιο κ εγώ το γιο μου μόνη μου τον μεγάλωσα χωρίς ιδιαίτερη βοήθεια με τον άντρα μου να δουλεύει από τις 7 το πρωί μέχρι τις 9 το βράδυ, βέβαια εγώ δεν δούλευα. Τώρα όμως με τα δύο είναι πολύ διαφορετικά... κ κυρίως ότι ο μεγάλος είναι σε μια ηλικία που θέλει να τον απασχολείς αλλιώς κολλάει στα παιδικά κ δεν μου αρέσει καθόλου... κ η μικρή τον βλέπει κ θέλει κ αυτή να παίζει, δεν κάθεται καθόλου να κάνω καμιά δουλειά... ανυπομονώ να περπατήσει γιατί ια μπουσούλιμα δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...