Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα!Εμείς κορίτσια είχαμε ένα ατύχημα με τη γάτα μας χθες και πήγαμε τη μικρή στο νοσοκομείο.Εκανε μία γρατζουνιά στη μικρή κάτω από το μάτι.Και μη χειρότερα ρε κορίτσια.Διπλα τους ήμουν και η γάτα δεν έδειχνε σημάδια για επίθεση.Αφου δεν έβγαλε κανένα μάτι πάλι καλά...Τώρα της δίνω αντιβίωση και θα βάζουμε μπεταντιν και μία κρεμουλα πάνω στη πληγή μέχρι να φτιάξει.

Έτοιμη να κατεβάσω οτιδήποτε ήμουν πάλι χθες.Και νηστικια μέχρι να γυρίσουμε σπιτι:roll:Στο μεταξύ το πρωί ζυγιστηκα χθες και ήμουν 52.300.Τοσο καλά...Κάτι μου λέει ότι θα τα χάσω πολύ δύσκολα αυτή τη φορα

 


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

καλησπερα κοριτσια, ειδοποιησεις γιατι και σε μενα δε βγαζει, ειναι με τις ορεξεις του ,μου φαινεται, μια μου δειχνει μια οχι !!

το σκ πηγε... εμμμ.....μητε κλαιει μητε γελαει.. αντε να δουμε τωρα η βδομαδα πως θα κυλησει , σημερα ψαρι βραστο με κολοκυθακι ειχε το μενου!

εχθες βγηκα μια ωρα για περπατημα , το ιδιο και σημερα το πρωι. μακαρι να μη βρεξει κ αυριο το πρωι , για να ξαναβγω, αν εχουμε ομως βροχες θα ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ να κανω γυμναστικη στο σπιτι!

κακαο περαστικα στη μικρουλα σου !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Cacao,  περαστικά δυη μικρή σου! Τί σας βρήκε! Ατυχία μεγάλη! Μπράβο που συγκρατήθηκες!

Gmnth, κι εγώ θέλω να κάνω λίγο γυμναστική στο σπίτι. Ελπίζω από Φεβρουάριο να καταφέρω κτ. 

Bhappy,  συγχαρητήρια για το κουράγιο σου!  Με δύο παιδιά και χωρίς βοήθεια!  Μπράβο και πάλι μπράβο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κακαο περαστικά σας... ταλαιπωρία από το πουθενά βρε παιδί μου... ευτυχώς στα παιδάκια δεν μένουν μεγάλα σημάδια. Μιας φίλης μου, κάπως έτσι της δάγκωσε ένα σκυλί κανίς, το παιδί στο πρόσωπο 2,5 χρονών κ έκανε 2 ράμματα στο βλέφαρο κ σε άλλα δύο σημεία. Σήμερα, 2 χρόνια μετά, δεν φαίνεται τίποτα!

ιοιο πραγματικά περιμένω απεγνωσμένα για βοήθεια.... κάθε βράδυ κοιμάμαι στις 10 το πολύ σκεπτόμενη τί δεν πρόλαβα να κάνω... κ να πεις ότι έχουν κοντινές ηλικίες... 4 χρόνια διαφορά, καθόλου ζήλια από τον μεγάλο κ πάλι πολύ κούραση... αχ βρε κορίτσια πώς μεγαλώνουν 3-4 παιδιά άλλες μαμάδες... εγώ είχα 3 μέρες καθυστέρηση την προηγούμενη εβδομάδα κ κόντεψα να τρελλαθώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, b.happy είπε:

κακαο περαστικά σας... ταλαιπωρία από το πουθενά βρε παιδί μου... ευτυχώς στα παιδάκια δεν μένουν μεγάλα σημάδια. Μιας φίλης μου, κάπως έτσι της δάγκωσε ένα σκυλί κανίς, το παιδί στο πρόσωπο 2,5 χρονών κ έκανε 2 ράμματα στο βλέφαρο κ σε άλλα δύο σημεία. Σήμερα, 2 χρόνια μετά, δεν φαίνεται τίποτα!

ιοιο πραγματικά περιμένω απεγνωσμένα για βοήθεια.... κάθε βράδυ κοιμάμαι στις 10 το πολύ σκεπτόμενη τί δεν πρόλαβα να κάνω... κ να πεις ότι έχουν κοντινές ηλικίες... 4 χρόνια διαφορά, καθόλου ζήλια από τον μεγάλο κ πάλι πολύ κούραση... αχ βρε κορίτσια πώς μεγαλώνουν 3-4 παιδιά άλλες μαμάδες... εγώ είχα 3 μέρες καθυστέρηση την προηγούμενη εβδομάδα κ κόντεψα να τρελλαθώ!

Εγώ με ένα και δεν προλαβαίνω τίποτα! Αν αρχίσω να δουλεύω τί θα κάνω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Ioio είπε:

Εγώ με ένα και δεν προλαβαίνω τίποτα! Αν αρχίσω να δουλεύω τί θα κάνω;

Καλημέρα κόρες μου,

 

θα κάνεις υπομονή, και θα κολυμπάαααας,

κι εγώ με ένα και χωρίς βοήθεια και δουλειά φουλ σε ιδιωτική εταιρεία,

ήταν, και είναι δύσκολα, αλλά ταυτόχρονα είναι και υπέροχα!!!!

αγώνας, δύναμικότητα, εξάντληση, κούραση, χαρά, λύπη,τσακωμοί, αγκαλιές, αγάπες, νεύρα, γέλια, λάθη,σωστά, αρρώστιες, βόλτες, εκδρομές, περίπατοι, θέατρα, κλεισούρα, όλα μαζί, και πολυυυυ τρέξιμο από μένα και τον αντρούλη μου, λίγος ελεύθερος χρόνος αλλά  δεν θα άλλαζα απολύτως τίποτα!!!

16822296_1679478148_o.limghandler.jpg?i=

 

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

ωραια  τα εγραψες κατερινα :-D σε δυο σειρες , ακριβως ετσι ειναι !! να σας απαντησω στο ερωτημα με 4-5 παιδια πως τα προλαβαινουν. πρωτον βοηθανε τα μεγαλυτερα ( αυτο ειναι παραδειγμα δικο μου) , δευτερον κανουν οσα βλεπει η πεθερα , (εκτος και αν εχουν σαν τη δικη μου που βλεπει τα παντα) :-D ,τριτον στις περισσοτερες περιπτωσεις βοηθανε παρα πολυ οι συζυγοι. οταν οι οικογενειες εχουν ενα δυο παιδια , δεν κανουν τιποτα οι αντρες. οταν αρχιζει και ανεβαινει ο αριθμος των παιδιων, αρχιζει και η βοηθεια, θελουν δε θελουν. και τεταρτον οι περισσοτερες με πολλα παιδια εχουν κοντα πεθερικα  γονεις που κανουν τα περισσοτερα  στο σπιτι.

παλι ψαρι σημερα , και παλι 57.3 . σε περιπτωση που δεν προλαβω να γραψω αυριο , για το πινακακι  μας .

και η μικρη μου εσπασε τα νευρα σημερα, τι φταιει και εκεινη βεβαιια, μαλλον το σακουλακι μου εσπασε τα νευρα. πρεπει να της μαζεψω τα ουρα για να κανουμε γενικη ουρων. και δε καθεται το ατιμο με τιποτα. βγαινουν εξω . υπαρχει καμια λυση.?? της εβαλα και ταινια . τιποτα. οσες φορες την ηλεγξα , τα εχει κανει στη πανα, δεν μπαινουν στο σακουλακι. ουφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gmnth03 είπε:

ωραια  τα εγραψες κατερινα :-D σε δυο σειρες , ακριβως ετσι ειναι !! να σας απαντησω στο ερωτημα με 4-5 παιδια πως τα προλαβαινουν. πρωτον βοηθανε τα μεγαλυτερα ( αυτο ειναι παραδειγμα δικο μου) , δευτερον κανουν οσα βλεπει η πεθερα , (εκτος και αν εχουν σαν τη δικη μου που βλεπει τα παντα) :-D ,τριτον στις περισσοτερες περιπτωσεις βοηθανε παρα πολυ οι συζυγοι. οταν οι οικογενειες εχουν ενα δυο παιδια , δεν κανουν τιποτα οι αντρες. οταν αρχιζει και ανεβαινει ο αριθμος των παιδιων, αρχιζει και η βοηθεια, θελουν δε θελουν. και τεταρτον οι περισσοτερες με πολλα παιδια εχουν κοντα πεθερικα  γονεις που κανουν τα περισσοτερα  στο σπιτι.

παλι ψαρι σημερα , και παλι 57.3 . σε περιπτωση που δεν προλαβω να γραψω αυριο , για το πινακακι  μας .

και η μικρη μου εσπασε τα νευρα σημερα, τι φταιει και εκεινη βεβαιια, μαλλον το σακουλακι μου εσπασε τα νευρα. πρεπει να της μαζεψω τα ουρα για να κανουμε γενικη ουρων. και δε καθεται το ατιμο με τιποτα. βγαινουν εξω . υπαρχει καμια λυση.?? της εβαλα και ταινια . τιποτα. οσες φορες την ηλεγξα , τα εχει κανει στη πανα, δεν μπαινουν στο σακουλακι. ουφφφ

αχαχαχα     εννοείται κάνουμε όσα βλέπει η πεθερά, κι ας είναι σαν την δικιά σου!!!!

 

θυμάμαι όταν μου είχαν ζητήσει και μένα ούρα δεν μάζευα με τίποτα στο σακουλάκι!!! τελικά την πήγα εκεί στο διαγνωστικό, την βάλαμε στο νιπτήρα, τις έβαλαν εκείνες το σακουλάκι εγώ την κράταγα, και παίζαμε με τα νερά και μαζεύτηκαν λίγα τσισάκια!! εκείνη την ώρα. Παρε τους τηλέφωνο μήπως κάνετε το ίδιο.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

κατσε να τους παρω τωρα ,να δω τι θα πουνε. πω πω ολοκληρη διαδικασια. το σεπτε που χρειαστηκε παλι, μια χαρα μπηκανε , αλλα καθοτανε ξαπλα στο καροτσι , ηταν και πιο μικρη, ειχε και πυρετο. βεβαια για να κανει 3 ωρες φαγαμε στο παιδων.

κατερινα μου να σαι καλα για την ιδεα. τους πηρα τηλ. μου ειπαν να την παω αυριο το πρωι. να της βαλουν εκεινες το σακουλακι. θα την παω πρωι πρωι, γιατι κανει πολλα τοτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

 

gmnth ωχ !τα σακουλάκια είναι η ειδικοτητα μου δυστυχως!! Την στεγνώνεις καλα?? να την σκουπίζεις με αποστειρωμενη γαζα,, εχει και κατι αλλα σακουλακι πιο χοντρα και με πιο ισχυρη κολλα που δεν φευγουν με τιποτα αλλα δε ξερω που τα βρισκεις , τα ειχα δει σε ενα νοσοκομειο.... μπορει βεβαια να σου ετυχε και λιγο προβληματικη παρτιδα

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.Σας ευχαριστώ! Σκέφτομαι σοβαρά να ρωτήσω τον κτηνίατρο για αφαίρεση νυχιών στον γατο.Φοβαμαι πως κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα κάτι θα ξανακάνει.Θα το συζητήσουμε με τον γιατρό και θα δω.

Gmnth κι εγώ μία φορά της έχω κάνει ούρων και πήγαμε στο διαγνωστικό για το σακουλάκι.Δε νομίζω να το κατάφερνα σπίτι μόνη μου.

Οι υπόλοιπες πως τα περνάτε;Με τη δίαιτα εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά.Ολο θέλω να φάω κι από κάτι από αυτά που βλέπω γύρω μου.Με νύχια και με δόντια κρατιεμαι.Έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν θα χάσω καθόλου εύκολα ότι πήρα.Και πραγματικά με την αποτοξίνωση και τη δίαιτα μία βδομαδα πρέπει να έχασα ελάχιστα.Να δουμε...Κάθε φορά που θέλω να αρπάξω το κρουασάν σοκολάτα σκέφτομαι ότι δεν θα χωράω καν στα ρούχα μου μετά από λίγο καιρό και κάτι γίνεται έτσι και συγκρατουμαι.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cacao είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Σας ευχαριστώ! Σκέφτομαι σοβαρά να ρωτήσω τον κτηνίατρο για αφαίρεση νυχιών στον γατο.Φοβαμαι πως κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα κάτι θα ξανακάνει.Θα το συζητήσουμε με τον γιατρό και θα δω.

Gmnth κι εγώ μία φορά της έχω κάνει ούρων και πήγαμε στο διαγνωστικό για το σακουλάκι.Δε νομίζω να το κατάφερνα σπίτι μόνη μου.

Οι υπόλοιπες πως τα περνάτε;Με τη δίαιτα εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά.Ολο θέλω να φάω κι από κάτι από αυτά που βλέπω γύρω μου.Με νύχια και με δόντια κρατιεμαι.Έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν θα χάσω καθόλου εύκολα ότι πήρα.Και πραγματικά με την αποτοξίνωση και τη δίαιτα μία βδομαδα πρέπει να έχασα ελάχιστα.Να δουμε...Κάθε φορά που θέλω να αρπάξω το κρουασάν σοκολάτα σκέφτομαι ότι δεν θα χωράω καν στα ρούχα μου μετά από λίγο καιρό και κάτι γίνεται έτσι και συγκρατουμαι.

βρε συ κακαο, άλλος γάτος ήταν που απεβίωσε την προηγούμενη φορά που μας έλεγες? πόσους γάτους έχεις? μέσα στο διαμέρισμα τους κρατάς?

υπομονή και επιμονή με την δίαιτα κοριτσάκι, μην τα παρατάς, συνέχισε.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

On ‎23‎/‎1‎/‎2017 at 0:01 ΜΜ, Cacao είπε:

Καλημέρα!Εμείς κορίτσια είχαμε ένα ατύχημα με τη γάτα μας χθες και πήγαμε τη μικρή στο νοσοκομείο.Εκανε μία γρατζουνιά στη μικρή κάτω από το μάτι.Και μη χειρότερα ρε κορίτσια.Διπλα τους ήμουν και η γάτα δεν έδειχνε σημάδια για επίθεση.Αφου δεν έβγαλε κανένα μάτι πάλι καλά...Τώρα της δίνω αντιβίωση και θα βάζουμε μπεταντιν και μία κρεμουλα πάνω στη πληγή μέχρι να φτιάξει.

Έτοιμη να κατεβάσω οτιδήποτε ήμουν πάλι χθες.Και νηστικια μέχρι να γυρίσουμε σπιτι:roll:Στο μεταξύ το πρωί ζυγιστηκα χθες και ήμουν 52.300.Τοσο καλά...Κάτι μου λέει ότι θα τα χάσω πολύ δύσκολα αυτή τη φορα

 

Cacao περαστικα στο κοριτσι σου!!τις γατες πολύ τις φοβάμαι με τα παιδια για να πω την αληθεια, είναι πολύ απροβλεπτες

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ παναγια μου  !!! τι μωρακια ειναι αυτα !!!!

με τα λυπης μου 57.3 και σημερα  ( κανε πως δε το διαβασες )

αυριο θα τη παω τελικα για την εξεταση κατερινα .  εμπλεξα με τις δουλειες απο το πρωι. κοιμαται κ η μικρη και λυπομουν να τη ξυπνησω .

κοιτα κοιτα το ενα τικερακι μου :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...