Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

engios kai monh


Recommended Posts

Σας ξανά γράφω γιατί πέρασαν λίγες μέρες. Δεν άλλαξε κάτι. Όλοι μου είπαν να μην του μιλήσω αλλά τον πήρα τηλ. Μου είπε καθαρά ότι δεν με αγαπάει πλέον γιατί δεν έκανα αυτό που ήθελε. Την έκτρωση. Και πάντα έκανα τα δικά μου. Τώρα τα θυμάται αυτό; Ότι εγώ ήθελα μωρό πιο πολύ και τέτοια. Δεν τον βίασα!! Σαν να ξεφορτωνει όλα από πάνω του. Να φταίω εγώ για όλα. Του είπα ότι δεν μπορούσα να το κάνω αλλά δεν τον νοιαση τίποτα. Δεν θα αναλάβει τίποτα μου είπε. Στο Facebook έβγαλε ανοιχτά ότι χωρίσαμε και φλερτάρει με πολλές. Φυσικά κανένας ξέρει ακομα ότι με παράτησε έγκυος. Τρεπομαι... Πως έκανα τόσο λάθος; Οι γονείς του ακόμα με στηρίζουν αλλά δεν θέλουν να το μάθει κανένας. Έχουν ακόμα την ελπίδα οτι θα αλλάξει. Κανένας πιστεύει ότι είναι αυτός ο άνθρωπος....

Κορίτσι κοίτα το μωράκι σου πότε με το καλό θα έρθει ξέρεις ΠΗΤ; Και όσο δύσκολο κι αν σου φαίνεται τώρα με το που θα το δεις θα σου φέρει την ευτυχία όλου του κόσμου. Και μην σκέφτεσαι ότι σου έλεγε ψέμματα απλά τώρα με το παιδί μπορεί να του βγήκε και να στα λέει αυτά για να ξεφορτωθεί τις ευθύνες του. Μην του δίνεις άλλο σημασία. Εσύ να κοιτάς το μωράκι που έρχεται. Για ό,τι χρειαστείς είμαστε εδώ.


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πως να μην δώσω σημασία αφού είναι και δικό του; Μου λέει ότι ούτε θα το αναγνώριση. Τι να πω στον κόσμο που μας ξέρουν σαν ζευγάρι; Δεν φτάνει που τα περνάω όλα μονη αλλά και που φλερτάρει ανοιχτό με τόσα κορίτσια ενώ εγώ φουσκωνο... Η μητέρα μου λέει ότι αυτός γίνετε ρεζίλι μόλις μαθευτεί και δεν μπωρει να κρυφτεί για μια ζωή. Θα έρθει η ώρα που θα καταλάβει ότι έκανε πολλά λαθοι... Αλλά εγώ δεν πιστεύω σε κάτι πλέον. Φοβάμαι απλά... Όλοι νωμιζαν ότι θα αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να λες ότι τον αγαπάς με όσα έχουν γίνει;;

Μήπως αυτό που είχατε ήταν νεανικός έρωτας (και όχι αγαπη), βόλτες, χαβαλές και όλα αυτά που κάνουν παιδιά στην ηλικία σας και συγχίζεις την αγάπη με τον έρωτα (την καψούρα κοινώς);

Τι σόι θρησκευόμενοι άνθρωποι είναι οι γονείς του που δεν θέλουν να το μάθει κανένας; νιώθουν ντροπή και ότι είναι εκτεθειμένοι ως οικογένεια, πριν ακόμα γεννηθεί το μωρό; Μάλλον έτσι έχουν αναθρέψει και το γιο τους, φαίνεται ...

Μόνο οι γονείς σου σε αγαπάνε πραγματικά, αυτό να το θυμάσαι πάντα. Μην στηριχτείς σε κανέναν άλλον για συμπαράσταση και βοήθεια. Αν το κρατήσεις το παιδί, μόνο η οικογενεια σου θα είναι δίπλα σου στο τέλος και για πάντα.

Μήπως να έβλεπες και την θετική πλευρά της κατάστασης; Ότι τελικά αυτός ο άνθρωπος και η οικογένεια του δεν ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να σου συμβεί..

Είσαι πολύ νέα, έχεις πολλά χρόνια μπροστά σου να ζήσεις ( Θεού θέλοντος πάντα). Συζήτησε με τους γονείς σου που σε αγαπάνε πραγματικά, βάλτε τα κάτω συζητήστε για τς δυσκολίες που θα έχεις να αντιμετωπίσεις, οικονομικές, συναισθηματικές, ψυχολογικές και πάρτε μια απόφαση από κοινού ενωμένοι, και μην στηρίζεσαι σε ψεύτικα λόγια του τύπου "εμείς θα σε βοηθήσουμε, θα είμαστε κοντά σου κλπ" από ανθρώπους που "είναι κοντά στο Θεό" αλλά ντρέπονται μωρέ να πούνε στη γειτονιά και στους γνωστούς τους, ότι ο κανακάρης τους άφησε έγκυο την κοπέλα του και δεν θέλει το παιδί. Πόση υποκρισία πια...

Χρειάζεσαι ψυχολογική στήριξη, βασικά από ειδικούς. Και κυρίως την οικογενειά σου κοντά σου σε κάθε σου βήμα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα, ότι απόφαση και να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Επειδή σου ξαναέγραψα ήθελα να σου πω κάτι για αυτό για τους δικούς του γονείς. Μην βασίζεσαι καν σε ότι σου λένε τώρα. Όπως σου είπαν και άλλες κοπέλες. Μόνο στον εαυτό σου και στους δικούς σου εφόσον σε αγαπάνε και σε στηρίζουν. Θα σου πω εγώ για τον ξάδερφό μου που η γυναίκα του ένα μήνα μετά το θρησκευτικό γάμο έφυγε και τον άφησε με ένα μωρό στην αγκαλιά, το οποίο θήλαζε να φανταστεις ακόμη. Τα πεθερικά του στην αρχή τον υποστήριζαν και δήθεν δεν ήθελαν καν να δουν την κόρη τους. Τώρα γυρνάνε μέσα στην πόλη που ζούμε και λένε από εδώ και από εκεί ότι η οικογένεια μας δεν νοιάζεται για το μωρό, για το πως θα μεγαλώσει και άλλα τέτοια ωραία. Μόνο που η κόρη τους έχει ήδη υπογράψει να δώσει την κηδεμονία του μωρού στον μπαμπά και θέλει λέει να το βλέπει μόνο τις μέρες που όρισε το δικαστήριο γιατί δεν αντέχει να το κρατάει πιο πολυ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι κάποια στιγμή και αυτοί το γιο τους θα υποστηρίξουνε και τότε θα σε πειράξει πιο πολύ. Εγώ ένα πράγμα λέω σε τέτοιες περιπτώσεις. Εντάξει ας μη θέλει το μωρό, όμως εκεί κάπου στα εξήντα μη θυμηθεί ότι έχει και ένα παιδί οπότε ας ζητήσει συγνώμη και όλα καλά και ας μην πεθάνει και μόνος. Συγνώμη αν γίνομαι υπερβολική αλλά πλέον δεν πρέπει να δίνεις σημασία σε κανέναν τους. Ούτε να απαιτήσεις αναγνώριση και διατροφή. Η αγάπη σου θα φτάνει και έχεις και την οικογένεια σου και είσαι και πολύ μικρή ακόμη. Θα βρεις κάποιον ,όσο δύσκολο και να σου φαίνεται τώρα, που θα αγαπήσει και εσένα και το μωράκι σου!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδικός έρωτας δεν ήταν πλέον. Ήταν στην αρχή αλλά είμασταν 3 χρόνια μαζί. Δώσαμε λόγο και στον πνευματικόν του και πήραμε ευχή. Απλά όλα τα αλλάζει τώρα. Εγώ τον πίεσα και πάντα αποφάσισα Μονή μου. Δεν ήταν έτσι. Και αν τώρα το θυμήθηκε; Αν ήταν από την αρχή αρνητικός θα ήταν αλλιώς. Τι τον έπιασε την μια στην άλλη; Εγώ φταίω που σκεφτόμουν πολλά; Ακόμα και την έκτρωση.... Αλλά δεν μπωρω να το κάνω και ηδικα όταν φταίμε και μόνοι μας... Οι γονείς του αλήθεια θέλουν να τα βρούμε... Τρεπομαι ομος τι θα λέει ο κόσμος... Τι να πω αν με ρωτάνε; Και αυτός που κάνει την ζοι του σαν μην τρέχει τίποτα τι σκέφτεται; Θέλω να το αναγνώριση έστω για το παιδί. Να ξέρει ποιος είναι ο πατέρας. Αυτό είναι το λιγότερο που πρέπει να κάνει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

κοπελα μου συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια να μην βασιστεις παρα μονο στην δικη σου δυναμη και στην βοηθεια των γονιων σου!!!

ο συντροφος σου ειναι ανωριμος και ανευθυνος και δεν προκειται οπως φαινεται να σε στηριξει, μακαρι τα πραγματα να ηταν διαφορετικα και για σενα αλλα πανω απ ολα για την ψυχουλα που θα ρθει στον κοσμο και που αυτη και αν δεν φταιει πουθενα!!!!

εγω αυτο που εχω να σου πω κυριως και το θεωρω το πιο σημαντικο ειναι οτι καταλαβαινω οτι ακομα εχεις αισθηματα για αυτο το αγορι και οτι εισαι μικρη αλλα το πιο σοβαρο αυτην την στιγμη και για την υπολοιπη ζωη σου πρεπει να ναι αυτο το μωρακι που θα φερεις στον κοσμο, γι αυτο να λαβεις υποψιν σου τα παντα και μετα να αποφασισεις τι πρεπει να κανεις και μην περιμενεις να αλλαξει γνωμη ο συντροφος σου (μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα)....

ελπιζω ολα να ερθουν καλα και να ξαναφιαξεις την ζωη σου και αυτο το μωρο να εχει μια ολοκληρωμενη και χαρουμενη οικογενεια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Epsaxna sto internet na vrw simptwmata logo kathisterisis 3 imerwn kai vrika to thema sou. Mi frikareis, kai gw 21 kai foutitria sto ekswteriko.

Na apofasiseis esi ti thes na kaneis kai ase tous allous na lene. Dikia s einai h zwh kai oi goneis sou tha se ipostiriksoun kai ama autos den thelei e den mporeis kai na ton pieseis. Tha katalavei to lathos tou arga i grigora.


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...