Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!!! το ανοίγω δειλά δειλά το θέμα μιας και εμείς οι μανούλες Νοεμβριου είμαστε ακομη στην πολυ αρχή!! εγω δεν εχω παει ακόμη στην γιατρό μου, την πεμπτη θα παω.. εκανα χοριακη χθες 670, μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη αλλα δεν θέλω να βιαστω να παω για υπερηχο για να δουμε σιγουρα κατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σου Kaity !! Πολύ χάρηκα που άνοιξες θέματακι !

Εγώ είμαι 6 w1d γιατρό πήγα την Τρίτη είδαμε σάκο, ασκό ο γιατρός είδε και έμβρυο και άκουσε καρδούλα 100bpm. Εινσι λιγο χαμηλοι αλλα μου ειπε ειναι αρχη.Εγώ το μόνο που είδα ήταν να τρεμοπαίζει μια κουκίδουλα. Έχουμε ραντεβού σε 2 εβδομάδες και ελπίζω να την ακούσω καιγω. Περιμένω το 3 μου παιδακι.Ευχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! μπραβο ladyinred!!!! σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!! εσυ εχεις και 2 ακομη παιδακια, εισαι εμπειρη!! εμενα ειναι το πρωτο!! ειχα και μια παλλινδρομη τον αυγουστο μερικες μερες πριν τον γαμο μου.. και το πηρα αρκετα βαρια.. τωρα προσπαθω να ειμαι πολυ αισιοδοξη!! οπως υπολογιζω πρεπει να ειμαι 4w 2d.. ελπιζω την πεμπτη που θα παω στην γιατρο μου να δουμε οτι πρεπει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστουμε litsa !!Εσυ απο οτι βλεπω εισαι προχωρημενη.. Με το καλο σου ευχιμαι. Kaity και εγω στην πρωτη φορα που εμεινα εγκυος απεβαλα στις 8 εβδομαδες και νομιζα δε θα μπορεσω να κανω παιδια και να.. που περιμενω το τριτο !! Μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα.. εγω γιαυτο απο τοτε δεν κανω χοριακη γιατι τοτε δεν διπλασιαζοταν και ειχα αρρωστησει. Γενικα ομως νομιζω οτι πρεπει να φτασει τις 2000 για να φανει κατι. Εγω πηγα στο γιατρο 5w5d.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ!!! εγω την προηγουμενη φορα ειχα κανει καμια 15 χοριακες.. ειχα τρελαθει!! ηταν και 15αυγουστος και σχεδον καθε φορα εκανα αλλου χοριακη και οπως καταλαβαινεις ηταν οτι να ναι τα νουμερα.. ηταν και διδυμα και ετσι ειχα πολυ μεγαλη χοριακη χωρις να βλεπουμε τιποτα.. για εξωμητριο μου ελεγαν και μια εβδομαδα πριν τον γαμο μου θα εμπαινα χειρουργειο.. ευτυχως τελευταια στιγμη εμφανιστηκαν οι σακοι.. αλλα μετα ο ενας απορροφηθηκε και το αλλο παλληνδρομησε μετα τον γαμο και εκανα αποξεση... αυτη ειναι η ιστορια μου λοιπον.. ελπιζω να μην σε κουρασα!!! εσενα τα παιδακια σου ποσο χρονων ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δε με κουραζεις καθολου!Βιωσες διπλη απωλεια και σε νιωθω λλα να δεις που θα ερθει το ενα μετα το αλλο .. Καπως ετσι ειναι και η δικη μου ιστορια.. Ο πρωτος γιατρος που πηγαινα ηελε να μιυ δωσει χαπακι γιατι νομιζε οτι ητν εξωμητριο.. πηγα σε 2-3 γιατροτς και μιυ ελεγαν οτι δεν ειναι εξωμητριο γιατι φαινοταν φουσκωμενη η μητρα και οι μοναδες ηταν λιγες γα να φανει. Τελικα κατεληξα σε αλλον ο οποιος οαν αιμρραγουσα μου λεγε οτι τα ουρα μιυ ειχαν αιμα κσι δεν εβλεπε τιπιτα κακο, μεχρι που πηγα Μ.Τριτη βραδυ με πολυ πονο και αιμα και ουτε μπηκε στον κοπο να ερθει να με δει μεχρι Μ.Τεταρτγ πρωι κΑι ηθελε αρων αρων να με κανει απξεση. Και κει αποδεικτηκε χασαπης γιατι με εξυσε τοσο πολυ πυ περιοδο βλεπω μονο 2 μερες.Μετα απο αυτο αλλαξα γιατρο και η συνεχεια ειναι το κοριτσακι κου που ειναι 5 χρονων και ο γιοκας 3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Με έντονο χτυποκάρδι γράφω αυτό το μήνυμα και με λίγο φόβο. 3 παλίνδρομες μετά και για 4η φορά έγγυος !!!!! Κρατάω τα δάχτυλα σταυρωμένα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορα... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα είμαι 5 εβδ και 5 ημ. Πήγα την προηγούμενη Παρασκευή (4 + 4) και είπε πως έιναι όλα οκ. Τώρα θα ξαναπάω την Πέμπτη για να δούμε και καρδούλα. Απλά οι προηγούμενες είχαν σταματήσει στις 7 εβδομάδες οπότε ένα αγχος το έχω. Αλλά χαλαρώνω και εύχομαι όλα καλά να πάνε αυτή τη φορά.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Καλώς σας βρήκα κ εγώ... Υπολογίζω πώς είμαι 6w - 7w... την Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό κ ανυπομονωωώ!!! Είναι το δεύτερο, έχω κ μια μπέμπα 15μηνών!!!

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Με έντονο χτυποκάρδι γράφω αυτό το μήνυμα και με λίγο φόβο. 3 παλίνδρομες μετά και για 4η φορά έγγυος !!!!! Κρατάω τα δάχτυλα σταυρωμένα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορα... :D

στο ευχομαι ολοψυχα!!! ολα θα πανε καλα!!!!! μην αγχωνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... Καλώς σας βρήκα κ εγώ... Υπολογίζω πώς είμαι 6w - 7w... την Πέμπτη έχω ραντεβού στο γιατρό κ ανυπομονωωώ!!! Είναι το δεύτερο, έχω κ μια μπέμπα 15μηνών!!!

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!!!

να χαιρεσαι την μπεμπα σου και με το καλο και το δευτερο!! κ εγω πεμπτη περιμενω να πας στον γιατρο και εχω αγωνια!! ειναι το πρωτο μου εμενα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...