Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά με υγεία και καλές θάλασσες στους ανθρώπους μας ! Florans το παντρεμένοι το χουμε! Το θέμα είναι αν θα τον αφήσουν σαν ανθυποπλοίαρχο να το κάνει. Το έχει ξανακάνει η εταιρία στο παρελθόν απ οτι ξέρουμε, αλλα θα δείξει. Τα βραχιολάκια που τα βρίσκουμε? (Γιατι εχω και ενα θέμα με την θάλασσα) 

 

Υ.Γ : Όσες μπήκατε, δεν τα κάνατε πάνω σας με το συμπαθείο σε καμιά μεγάλη ταραχή? :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή χρονιά με υγεία! Είχα αρκετό καιρό να μπω κ μόλις διάβασα τα νέα σας...Εγώ δεν έχω ακολουθήσει το σύζυγο σε ταξίδι...βασικά δεν το επιθυμεί κ ο ίδιος ιδιαίτερα γιατί σκέφτεται (κ είναι το πιο πιθανό) ότι δεν θα αντέξω τόσο καιρό κλεισμένη! Άντε πες για μερικές μέρες ok...αλλά για μήνες?? Κ τώρα που έχουμε κ την κόρη μας το βλέπω απίθανο να συμβεί. Πώς περνάτε γενικότερα τον καιρό σας τους μήνες που είσαστε μόνες πίσω; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σας! ειμαι λοπελα ναυτικου κ θα βθελα πολυ να μιλησω με κοπελες ναυτικων. Η σχεση μας ειναι στο ξεκινημα της κ μπαρκαρε νωρις...ειναι δυσκολο αλλα ολα γινοντε αν υπαρχει θεληση...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλώς ήρθες Παρίσα!

Απ' ότι φαίνεται το τόπικ δεν είναι πολύ ενεργό, αλλά ελπίζω να το "ζωντανέψουμε" εμείς!

Συγχαρητήρια για το γάμο σας, καλορίζικοι κι ευτυχισμένοι να είστε!

Εμείς είμαστε 11 χρόνια μαζί, 3 παντρεμένοι και τώρα περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι!

Εσένα ο άντρας σου είναι πλοίαρχος ή μηχανικός; Εμένα είναι πλοίαρχος, τώρα έπιασε γραμματικός. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια! εγω κοπελα ναυτικου, συγκεκριμενα γ' μηχανικου. Ελπιζω να συνεχιζεται η συζητηση γιατι βλεπω οτι εχει να δοθει απαντηση καιρο. Θελω να σας πω οτι μεσα στη λυπη και τη στεναχωρια που περνω λογω της απουσιας του αγαπημενου μου οι συζητησεις σας με βοηθουν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!! Εγώ είμαι 22 χρόνων και είμαι καινούργια στην πιάτσα!! Είμαι με το αγόρι μου εδώ και δυο μήνες και σε 2 μέρες μπαρκάρει! Περιττό να σας πω ότι εδώ και μια εβδομάδα που ξέρουμε ότι θα φύγει είμαι στα πατώματα! Προσπαθώ να το παίζω καλά όταν είμαστε μαζί αλλά δεν το καταφέρνω πάντα! Μου πρότεινε όταν με είδε στεναχωρημένη να το σταματήσουμε προκειμένου να είμαι ευτυχισμένη αλλά του είπα ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω κάτι τέτοιο! Είμαι επίσης κόρη και αδερφή ναυτικού αλλά πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ζω τώρα! Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω και άλλες κοπέλες-γυναίκες ναυτικών και να λέμε τον πόνο μας!! 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2017 at 11:31 ΠΜ, Candies and unicorns είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Εγώ είμαι 22 χρόνων και είμαι καινούργια στην πιάτσα!! Είμαι με το αγόρι μου εδώ και δυο μήνες και σε 2 μέρες μπαρκάρει! Περιττό να σας πω ότι εδώ και μια εβδομάδα που ξέρουμε ότι θα φύγει είμαι στα πατώματα! Προσπαθώ να το παίζω καλά όταν είμαστε μαζί αλλά δεν το καταφέρνω πάντα! Μου πρότεινε όταν με είδε στεναχωρημένη να το σταματήσουμε προκειμένου να είμαι ευτυχισμένη αλλά του είπα ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω κάτι τέτοιο! Είμαι επίσης κόρη και αδερφή ναυτικού αλλά πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ζω τώρα! Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω και άλλες κοπέλες-γυναίκες ναυτικών και να λέμε τον πόνο μας!! 

Καλως ηρθες! Κι εγω μια απο τα ιδια. Εμεις ειμαστε δυο χρονια μαζι και ειναι το πρωτο ταξιδι που βιωνουμε μαζι. Εχουν περασει 5 μηνες και ακομα ειναι δυσκολο. Θα το συνηθισεις, αλλα και παλι η λυπη και η στεναχωρια δεν απομακρυνονται. Βρες πραγματα που θα σε απασχολουν και μην τον ξεχνας. Μην ξεχνας να τον στηριζεις και μην τον αποπαιρνεις αν καμια φορα ακουγεται καπως. Ειναι οι συνθηκες τετοιες. Παντως για να κανεις κατι τετοιο, δηλαδη να εισαι μαζι του ακομα και τωρα στο ταξιδι του πρεπει να εισαι 100% σιγουρη. Κι εμενα ο δικος μου πολλες φορες με ρωτησε αν οντως μπορω να το περασω αυτο μαζι του. Ομως βλεπεις οταν αγαπας τον αλλο και οταν εισαι τρελα ερωτευμενη μαζι του, τιποτα δε σε σταματα. Ουτε κι εγω μετανιωσα στιγμη, ουτε σκεφτηκα ποτε να τον παρατησω λογω της καταστασης κι ας ειναι ψυχοφθορα. Πρεπει να ειμαστε βραχος τους και να τους στηριζουμε. Να μην τους δειχνουμε ευκολα τη στεναχωρια μας. Ειναι πολυ σημαντικο αυτο. Αυτο που θα σου ευχηθω ειναι υπομονη και οτι ο καιρος θα περασει.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας ελπιζω να γραφετε ακομα σε αυτο το σιτε γιατι χρειαζομαι οπωσδηποτε ψυχολογική  βοηθεια  

Ειμαι με ενα παιδι 8 μηνες και κυριολεκτικα τον λατρευω απο την αρχη ηξερα οτι θα εκανε ταξιδια και το ειχα αποδεχτει..(αυτο ειναι το 2ο μπαρκο του και το 1ο που ειναι μαζι μου) .οσο και αν το ηξερα μου ηρθε πολυ ξαφνικο οταν αφου πηγαμε διακοπες ξυπνάμε ενα πρωι και τον πηραν οτι το βραδυ εφευγε ειμαι στα πατωματα και κλαιω απο εκεινη την μερα  ....δεν εχω σκεφτει ουτε στιγνη να τον αφησω απλα σκεφτομαι πως θα περασουν γρηγορα 6 μηνες.. υποφερω οσο το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...
On 8/7/2017 at 7:59 ΜΜ, Imagine29 είπε:

Γεια σας ελπιζω να γραφετε ακομα σε αυτο το σιτε γιατι χρειαζομαι οπωσδηποτε ψυχολογική  βοηθεια  

Ειμαι με ενα παιδι 8 μηνες και κυριολεκτικα τον λατρευω απο την αρχη ηξερα οτι θα εκανε ταξιδια και το ειχα αποδεχτει..(αυτο ειναι το 2ο μπαρκο του και το 1ο που ειναι μαζι μου) .οσο και αν το ηξερα μου ηρθε πολυ ξαφνικο οταν αφου πηγαμε διακοπες ξυπνάμε ενα πρωι και τον πηραν οτι το βραδυ εφευγε ειμαι στα πατωματα και κλαιω απο εκεινη την μερα  ....δεν εχω σκεφτει ουτε στιγνη να τον αφησω απλα σκεφτομαι πως θα περασουν γρηγορα 6 μηνες.. υποφερω οσο το σκεφτομαι

καταλαβαινω πως ειναι να το ζεις. το βιωνω κι εγω εδω σχεδον 9 μηνες. ετσι ενα πρωι που κοιμομασταν μαζι τον πηραν και τον ειδοποιησαν οτι φευγει. το μυστικο ειναι η ατερμονη υπομονη και να απασχολεισαι με κατι. εγω ειχα τη σχολη μου για παραδειγμα εκανα και πρακτικη και ξεχνιομουν λιγο. τωρα που δεν κανω κατι ειναι το δυσκολο. αν δουλευεις ακομα καλυτερα. επίσης, καλο ειναι να εχετε οσο πιο πολλη επικοινωνια γινεται. μακαρι να εχει ιντερνετ το καραβι του και να κανουν πολλα ταξιδια στην ευρωπη. ακομη, προσπαθησε να μην του δειχνεις τη στεναχωρια σου και την πικρια σου γιατι το κανεις πιο δυσκολο και για κεινο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μην του μεταφέρω τα προβλήματα..δυστηχως τώρα που είναι καλοκαίρι δεν έχω πολλά πράγματα να κάνω για να περάσει η ωρα μου από τον οκτωμβρη ισως μπω ξανά στους ρυθμούς μου και ξεχαστώ.. το θετικό είναι πως ο πρώτος μήνας πέρασε γρήγορα αλλά και πάλι ο πονος είναι μεγάλος..μιλαμε σχεδόν καθημερινά και ίσως είναι αυτό που έχει ελαφρύνει λίγο την κατασταση..

Εσένα ποτέ γυρίζει?

On 8/8/2017 at 2:25 ΜΜ, totsak είπε:

καταλαβαινω πως ειναι να το ζεις. το βιωνω κι εγω εδω σχεδον 9 μηνες. ετσι ενα πρωι που κοιμομασταν μαζι τον πηραν και τον ειδοποιησαν οτι φευγει. το μυστικο ειναι η ατερμονη υπομονη και να απασχολεισαι με κατι. εγω ειχα τη σχολη μου για παραδειγμα εκανα και πρακτικη και ξεχνιομουν λιγο. τωρα που δεν κανω κατι ειναι το δυσκολο. αν δουλευεις ακομα καλυτερα. επίσης, καλο ειναι να εχετε οσο πιο πολλη επικοινωνια γινεται. μακαρι να εχει ιντερνετ το καραβι του και να κανουν πολλα ταξιδια στην ευρωπη. ακομη, προσπαθησε να μην του δειχνεις τη στεναχωρια σου και την πικρια σου γιατι το κανεις πιο δυσκολο και για κεινο.

Προσπαθώ να μην του μεταφέρω τα προβλήματα..δυστηχως τώρα που είναι καλοκαίρι δεν έχω πολλά πράγματα να κάνω για να περάσει η ωρα μου από τον οκτωμβρη ισως μπω ξανά στους ρυθμούς μου και ξεχαστώ.. το θετικό είναι πως ο πρώτος μήνας πέρασε γρήγορα αλλά και πάλι ο πονος είναι μεγάλος..μιλαμε σχεδόν καθημερινά και ίσως είναι αυτό που έχει ελαφρύνει λίγο την κατασταση..

Εσένα ποτέ γυρίζει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2017 at 8:32 ΜΜ, Imagine29 είπε:

Προσπαθώ να μην του μεταφέρω τα προβλήματα..δυστηχως τώρα που είναι καλοκαίρι δεν έχω πολλά πράγματα να κάνω για να περάσει η ωρα μου από τον οκτωμβρη ισως μπω ξανά στους ρυθμούς μου και ξεχαστώ.. το θετικό είναι πως ο πρώτος μήνας πέρασε γρήγορα αλλά και πάλι ο πονος είναι μεγάλος..μιλαμε σχεδόν καθημερινά και ίσως είναι αυτό που έχει ελαφρύνει λίγο την κατασταση..

Εσένα ποτέ γυρίζει?

Προσπαθώ να μην του μεταφέρω τα προβλήματα..δυστηχως τώρα που είναι καλοκαίρι δεν έχω πολλά πράγματα να κάνω για να περάσει η ωρα μου από τον οκτωμβρη ισως μπω ξανά στους ρυθμούς μου και ξεχαστώ.. το θετικό είναι πως ο πρώτος μήνας πέρασε γρήγορα αλλά και πάλι ο πονος είναι μεγάλος..μιλαμε σχεδόν καθημερινά και ίσως είναι αυτό που έχει ελαφρύνει λίγο την κατασταση..

Εσένα ποτέ γυρίζει?

Μπραβο αυτο ειναι πολυ καλο με την επικοινωνια. Ειδικα το να στελνετε και φωτογραφιες μεταξυ σας. 

Εμενα σε λιγο καιρο ερχεται. Απλως καθυστερησε πολυ ηδη επρεπε να ερθει. Ειναι γ μηχανικος και εχει ευθυνες. Οι δοκιμοι φεύγουν στην ωρα τους λογω σχολης. 

Να φανταστεις ακομη δεν ειναι 100% σιγουρο σε ποιο λιμανι θα ρθει. Ελπιζω το συντομοτερο, γιατι εμεις έχουμε σπανια επικοινωνια και αυτο ειναι το χειρότερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, totsak είπε:

Μπραβο αυτο ειναι πολυ καλο με την επικοινωνια. Ειδικα το να στελνετε και φωτογραφιες μεταξυ σας. 

Εμενα σε λιγο καιρο ερχεται. Απλως καθυστερησε πολυ ηδη επρεπε να ερθει. Ειναι γ μηχανικος και εχει ευθυνες. Οι δοκιμοι φεύγουν στην ωρα τους λογω σχολης. 

Να φανταστεις ακομη δεν ειναι 100% σιγουρο σε ποιο λιμανι θα ρθει. Ελπιζω το συντομοτερο, γιατι εμεις έχουμε σπανια επικοινωνια και αυτο ειναι το χειρότερο. 

Άσε είναι σε ενα καράβι που ποτέ έχει σήμα ποτε δεν εχει αλλα μιλάμε έστω και 5 λεπτά την μέρα..με το καλό να έρθει!! 

Link to comment
Share on other sites

χαχα ξερω. κι εμενα με παιρνει απο το δορυφορικο τηλεφωνο, εναν περιεργο αριθμο και στις αρχες τον ακουγε λες και εκλαιγε επειδη η φωνη του αλλοιωνεται οταν δεν εχει σημα και επισης ακουγεται με καθυστερηση. Σε ευχαριστω πολυ μακαρι να ερθει συντομα <3

εσενα ποτε γυρναει; μηχανικος η πλοιαρχος ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...