Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Τα νυχτοπουλια!!!


Recommended Posts

Ευχαριστω!Κι εσυ τη μικρουλα σου!Μαλλον τα δοντια της ειναι.Εκει που λες οτι εστρωσε ο υπνος και χαλαρωνεις αρχιζουν τα δοντια:evil:

Εμεις στερεες νομιζω αρχισαμε στον 8ο.Συνιθησε σχετικα γρηγορα.Της αρεσε το ρυζαλευλο-βανιλια(κι εμενα:lol::lol: ) και κηνυγαγε το κουταλι με ανοιχτο το στομα.Ομως ποσοτητες μεγαλες δεν τρωει θα ελεγα.Ειμαστε και μινιον βλεπεις 2 κιλα γεννηθηκε .Τι τρωτε τωρα;Απο φρουτα εμεις ειχαμε ξεκινησει με πορτοκαλι.Το αντιθετο ακριβως απο οτι ακουω οτι δινουν.Μετα αχλαδι και μπανανα και μετα μηλο.

Τωρα τρωμε τα παντα μεγαλωσαμε:cool: Σημερα που εκανε εμβολιο μου ειπε ο γιατρος να της δινω κανονικα απο το δικο μου φαγητο επιτελους.Βαρεθηκα να βραζω μοσχαρι κολοκυθια πατατες και καροτα:rolleyes:

Εγώ της ξεκίνησα με μπανάνα και γενικά φρούτα και στις 2 εβδομάδες πρόσθεσα και μοσχάρι αλλά δεν τα τρώει 2-3 κουταλιές με το ζόρι και τώρα λέω θα της δίνω μόνο το μεσημεριανό να συνηθίσει στην γεύση του μοσχαριού με τα λαχανικά και αφού το φάει θα προχωρήσω πάλι στα φρούτα πόσο μηνών είναι η δικιά σου;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 και 3 βδομαδων ειναι.

Ουφ ασε τωρα γυρισαμε απο εξω και ξεβαφτηκα και δε βλεπω μπροστα μου :tongue: Τι προβλημα κι αυτο καθε φορα γκρρρρρ Παω να ριξω αντιαλλεργικες σταγονες μηπως και βρω το φως μου


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!Πήγαμε και γυρισαμε κιόλας.Χαλαρά μη φανταστεις.

Πως τα περνάτε;Εμείς σήμερα ριξαμε ηδη εναν εξορκισμό(καταλαβαίνεις πως έκλαιγε...άσε...)Τώρα την έχω εδώ στο κρεβάτι μου και παιζει για να ξεχαστεί επιτέλους και να κοιμηθεί(κάποια στιγμη μέχρι τις 3...)

Γενικά βαρεθηκα το καλοκαίρι.Θέλω να ερθει το φθινόπωρο να μπούμε και σε μια σειρα.Περιμένω και τα αποτελεσματα απο τους βρεφονηπιακους σταθμούς κι αν είναι μετα θα ψάξω για δουλεια.

Επίσης εκανα αίτηση στο κολυμβητήριο σήμερα για baby swimming κι έχω ενα τρεξιματακι για να μαζεψω το χαρτομανι.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!Πήγαμε και γυρισαμε κιόλας.Χαλαρά μη φανταστεις.

Πως τα περνάτε;Εμείς σήμερα ριξαμε ηδη εναν εξορκισμό(καταλαβαίνεις πως έκλαιγε...άσε...)Τώρα την έχω εδώ στο κρεβάτι μου και παιζει για να ξεχαστεί επιτέλους και να κοιμηθεί(κάποια στιγμη μέχρι τις 3...)

Γενικά βαρεθηκα το καλοκαίρι.Θέλω να ερθει το φθινόπωρο να μπούμε και σε μια σειρα.Περιμένω και τα αποτελεσματα απο τους βρεφονηπιακους σταθμούς κι αν είναι μετα θα ψάξω για δουλεια.

Επίσης εκανα αίτηση στο κολυμβητήριο σήμερα για baby swimming κι έχω ενα τρεξιματακι για να μαζεψω το χαρτομανι.

Αχ κι εγώ το βαρέθηκα το καλοκαίρι σιγά τα μπάνια που έκανα γενικά δεν μπορώ την ζέστη καθόλου Κακάο μου το έχεις αποφασίσει να δουλέψεις ε χαρά στο κουράγιο σου εγώ ούτε να το διανοηθώ δεν μπορώ :? Με το φαγητό ακόμα δεν τρώμε και πολλά πράγματα μη σου πω πιο πολύ παίζουμε αυτό το baby swimming που λες είναι ασφαλές ;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σορυ σε εγραψα...:oops::oops::oops:

Ειδα το μεηλ με την απαντηση σου και ξεχασα να μπω εδω μετα να σου απαντησω.

Τελικα γραφτηκαμε στο baby swimming(παει κι αυτο).Θεωρειται ασφαλες εχουν κανει και αλλες φιλες μου.Ελπιζω να περναει καλα η μικρη μου γτ στη θαλασσα δεν τρελαθηκε κιολας.

Χθες βγηκαν και τα προσωρινα αποτελεσματα για το εσπα και μαλλον περναμε 1η επιλογη στο δημοτικο βρεφικο εδω κοντα μου.Ολα μας πανε καλα τελικα:D

Πως τα πατε εσεις;;

Εγω παλευω να κοψω τη νυχτερινη γκρινια γτ δεν αντεχω αλλο.Ξυπναει και ουρλιαζει μπορει και για κανενα 2ωρο 3ωρο στη χειροτερη και για μισαωρο στη καλυτερη.:?:(Το ξεκοψα και στη γιαγια που ετρεχε και την επαιρνε για βολτες με το που εκανε κιχ.Ασε που μου την εβγαζε στο σαλονι και στο μπαλκονι και εκοβαν βολτες και καλα για να μη κλαιει και μετα ξαγρυπνουσε χειροτερα...Της ειπα αν δεν αντεχει να μη ξαναμεινει εδω το βραδυ:evil:Το παιδι κλαιει ειτε το εχεις στα χερια ειτε το εχεις στη κουνια ή στο κρεβατι μου.Και κωλοτουμπες να την εβαζες να κανει παλι θα κλαιει δε ξερω γτ συμβαινει αυτο:(:?:confused:

Σημερα και χθες μονο κατι μικροξυπνηματα εχει κανει πηγα ηδη μια φορα μεσα για πιπιλα.Αντε να δουμε...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σορυ σε εγραψα...:oops::oops::oops:

Ειδα το μεηλ με την απαντηση σου και ξεχασα να μπω εδω μετα να σου απαντησω.

Τελικα γραφτηκαμε στο baby swimming(παει κι αυτο).Θεωρειται ασφαλες εχουν κανει και αλλες φιλες μου.Ελπιζω να περναει καλα η μικρη μου γτ στη θαλασσα δεν τρελαθηκε κιολας.

Χθες βγηκαν και τα προσωρινα αποτελεσματα για το εσπα και μαλλον περναμε 1η επιλογη στο δημοτικο βρεφικο εδω κοντα μου.Ολα μας πανε καλα τελικα:D

Πως τα πατε εσεις;;

Εγω παλευω να κοψω τη νυχτερινη γκρινια γτ δεν αντεχω αλλο.Ξυπναει και ουρλιαζει μπορει και για κανενα 2ωρο 3ωρο στη χειροτερη και για μισαωρο στη καλυτερη.:?:(Το ξεκοψα και στη γιαγια που ετρεχε και την επαιρνε για βολτες με το που εκανε κιχ.Ασε που μου την εβγαζε στο σαλονι και στο μπαλκονι και εκοβαν βολτες και καλα για να μη κλαιει και μετα ξαγρυπνουσε χειροτερα...Της ειπα αν δεν αντεχει να μη ξαναμεινει εδω το βραδυ:evil:Το παιδι κλαιει ειτε το εχεις στα χερια ειτε το εχεις στη κουνια ή στο κρεβατι μου.Και κωλοτουμπες να την εβαζες να κανει παλι θα κλαιει δε ξερω γτ συμβαινει αυτο:(:?:confused:

Σημερα και χθες μονο κατι μικροξυπνηματα εχει κανει πηγα ηδη μια φορα μεσα για πιπιλα.Αντε να δουμε...

Αχ Κακάο μου κι εμείς έχουμε πολύ γκρίνια τη νύχτα και την περνάω αγκαλιά και στο μπαλκόνι να δω με τα κρύα τι θα κάνουμε καλό φθινόπωρο κιόλας να έχουμε βλέπω να με ξετιναζει η μικρη ..


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπορω άλλο βαρεθηκα αυτή την υστερία γτ για υστερία πρόκειται.Απο το Σάββατο εφάρμοσα δοκιμαστικά τη συμβουλή του γιατρού.Και βασικά τη δοκιμασα γτ όταν τη σηκωνα απο το κρεβάτι την ωρα που έκλαιγε όχι απλα δεν ηρεμουσε αλλά στριγκλιζε χειρότερα.Δοκιμασα να μην την παίρνω και να κάθομαι δίπλα της στο κρεβατακι της.Η αλήθεια είναι οτι τη πρωτη φορά τη λυπηθηκα αλλά δεν είχε νόημα να τη σηκωσω μετα γτ θα έκανε χειρότερα.Δεν έκλαψε πολύ ωρα ίσως κανένα μισαωρο.Αν σκεφτείς οτι αγκαλιά μπορεί να κλαίει και κανένα τρίωρο...

Και δεν χρειάστηκε καν να το ξανακανω.Δε ξαναεκλαψε τόσο απο εκείνη τη πρωτη φορά.Τώρα ηταν τυχαίο;Δε ξέρω.Πάντως καθε φορά που κλαίει πάω και κάθομαι δίπλα της και τη χαιδευω και στη πλατουλα και σταματάει.Βέβαια σφηνωνει το χερι μου στα κάγκελα και καμια ωρα δεν θα μπορω να το βγάλω χαχαχαα

Δε το πιστεύω οτι ηταν τόσο ευκολο να κοπεί όλο αυτό το σκηνικό.Ελπίζω να μην ξαναρχίσει παλι.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...