Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

KΚαλημερα και απο μια αγχωμενη (ακομα μια φορα) μανα.............

Δεν εχω πολυ χρονο να γραψω...εχω ομως πολλες ερωτησεις!!!!Προσπαθω να βαλω μια σειρα εδω αν και γινεται πανικος....

Ας αρχισω απο τις ερωτησεις.....

Καθε ποοτε πρεπει να θηλαζει ενα μωρο ρε κοριτσια?Αυτη κοιμαται συνηθως 3 με 4 ωρες και το βραδυ ρριχνει και κανενα πενταωρο....μηπως πρεπει να την ξυπναω?χεζει ομως συνεχεια!!!!!!!ηδη απο το πρωι εχω αλλαξει αν δεν κανω λαθος 3ή 4 πανες........και οταν λεμε πρωι εννοω απο τις 9:30 που ξυπνησε να φαει ε?

μηπως τελοσπαντων πρεπει να την ξυπναω?δεν ξερω τι να κανω....

χθες εντωμεταξυ το βραδυ επεσε ο αφαλος και σημερα ειδα οτι εχει πυον......

τα εχω παιξει και με αυτο το θεμα....αΧ ελπιζω να περασει γιατι μπορει και να σαλταρω καμια ωρα απο το αγχος...κατα τα αλλα ο μικρος καθ φορα που θηλαζω θυμαται οτι πρεπει να παιξουμε να τον παρω αγκαλια ή οτι πειναει...προσπαθω να του εξηγησω....ελπιζω καποια στιγμη να καταλαβει...Ασε που ετσι που ερχαιτε στην αγκαλια μου πλακωνει την μικρη η μικρη ξυπναει και μετα δεν μπορει να κοιμηθει...Καταλαβενεε τι ωραια που περναμε ε?

Ασε το αλλο που καθε φορα που τρωει η μικρη πνιγεται 3-4 φορες...ανεβαινει το γαλα στη μυτη και μετα μπουκωνει....αντε να την καθαρισεις μετα.....

δεν προλαβα να σας διαβασω και πολυ....ετσι στα πεταχτα για να δω οτι ειστε ολοι καλα...

ευχαριστω πολυπολυ την Κατερινα αι την Τατιανα για τις ευχες τους....Αληθεια κατερινα που χαθηκες εσυ?

πρεπει να παρω κανενα τηλ μαλλον.......

Σας αφηνω...οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη...:confused::confused::confused::confused:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!!!

Καλημερα φιλεναδιτσες...χαθηκατε τελικα οι περισσοτερες..λιγες ειμαστε που δινουμε το παρον!!Δεν πειραζει!!!

Σοφακι ωραια περασατε Αθηνα εε?Ο παππουλης φανταζομαι χαρα!!Στον ολυμπιακο τελικα πηγε ο αντρουλης σου??

Η δικια μου μια στις 2-3 μερες πλενει τα δοντια της,οταν την πιασω στα καλα της,αλλα η παιδιατρος ειπε με σκετο νερο,εσεις με ποια οδοντοκρεμα τα πλενετε???Καλα αν της δωσω κανενα αυγουλακι κιντερ της τα πλενω θελει δεν θελει!!!

Εμεις πηγαμε στο γιατρο χθες,ολα καλα με την μπεμπουλα,θα μας βγει γεματουλα οπως τα βλεπω τα πραγματα,,2900 στην 36η εβδομαδα δηλαδη αν παρω ολο το μηνα τι θα γινει??Μου ειπε να αρχισω δειλα δειλα το περπατημα και περιμενουμε...

τελικα δεν πηγε στον Ολυμπιακό γιατί φυγαμε Δευτερα αντί για Κυριακη!

είχαμε Σάββατο απόγευμα βάπτιση και Κυριακη πρωί....

αυτη που ήταν Κυριακη πρωί, την έκαναν στο τέλος του κόσμου λέμε.....

στην κορυφη του Ταυγετου όπου να φανταστείτε για να φτασουμε στο μοναστηρι, τελείωσε ο δρόμος με την ασφαλτο και μπηκαμε σε έναν άθλιο χωματοδρομο που απο τις πολλές λακούβες μας έπεσε η πίσω πινακίδα απο το αμάξι!!!!:D:D:D

τελοσπάντων....αργησαμε να φτασουμε....ευτυχως μας περίμεναν για να ξεκινησουν....

πολύ όμορφα ήταν....η μπεμπα που βαφτιζόταν τεραστια!!!!

14 μηνων και ειχε υψος πάνω απο 90 εκατοστα!!!!!! της έριχνε λίγο της Βαλέριας!!! χαχαχαχα!!!!

μόλις τελειωσε το μυστηριο είχαν στρωσει στον προάυλιο χώρο για να φάμε αλλά.....έπιασε βροχη!!!!!!!

τρεχαμε στα υπόστεγα....ξεπαγιάσαμε....12 βαθμους είχε εκεί πανω!!!

ε ηταν ταλαιπωρια όσο να πεις οπότε αποφασίσαμε να φυγουμε Δευτερα!!!

μπράβο στη μπεμπούλα σου!!!

μια χαρα μεγαλώνει!!!

άντε με το καλό να την παρεις αγκαλίτσα!!!

καλημερα σας..... αντε βρε Σοφακι και λεγαμε που εισαι? χαρες ο παππους...με την εγγονα εεεε?θα την βλεπει σαν εσενα πιτσιρικα....:D

Λια μια χαρα η μπουμπου......αντε με το καλο να γεννηθει....παντως σχετικα με το πλυσιμο των δοντιων..εμενα ο Μαρινος το ευχαριστιεται πολυ...και οταν δεν μπορει τα πισω δοντια με φωναζει να τον βοηθησω γιατι του αρεσει που τον γαργαλαει η οδοντοβουρτσα.....:tongue:

εμεις καλα...εγω σημερα εχω εξοδο με τις υπολοιπες εκλεγμενες απο τον συλλογο γονεων στο σχολειο του Ανδρεα.....αφασια σας λεω...ο Κωστας ηθελε να παει να δει την Εθνικη στην Αθηνα σημερα αλλα του ειπα πως εχω προτεραιοτητα.....οποτε ας το δει απο το σπιτι.....;)

αυτο που σας ειπα για τα παιδια..ηταν λαθος....προσπαθω να βαλω μια σειρα συμφωνα με την νταντα....αλλα μου την χαλαει παντα ο Κωστας...τι κακο και αυτο...μηπως πρεπει να αρχισω πρωτα τις τιμωριες με αυτον?λεω εγω τωρα.....:confused:

το παιδι της κρεστ ο Μαρινούλης εεε????????

χαχαχαχαχαχα!!! μπράβο!!!

έτσι Ελενάκι....άσε τον Κώστα σπίτι και πήγαινε τη βολτίτσα σου!!!

όσον αφορά τα παιδιά, πριν κάνεις οτιδηποτε συνενοήσου με τον Κ. για να μη λες άλλα εσύ και άλλα εκείνος!!!

στην ανάγκη βάλτου και μια τιμωρία!!!:tongue::tongue::tongue:

KΚαλημερα και απο μια αγχωμενη (ακομα μια φορα) μανα.............

Δεν εχω πολυ χρονο να γραψω...εχω ομως πολλες ερωτησεις!!!!Προσπαθω να βαλω μια σειρα εδω αν και γινεται πανικος....

Ας αρχισω απο τις ερωτησεις.....

Καθε ποοτε πρεπει να θηλαζει ενα μωρο ρε κοριτσια?Αυτη κοιμαται συνηθως 3 με 4 ωρες και το βραδυ ρριχνει και κανενα πενταωρο....μηπως πρεπει να την ξυπναω?χεζει ομως συνεχεια!!!!!!!ηδη απο το πρωι εχω αλλαξει αν δεν κανω λαθος 3ή 4 πανες........και οταν λεμε πρωι εννοω απο τις 9:30 που ξυπνησε να φαει ε?

μηπως τελοσπαντων πρεπει να την ξυπναω?δεν ξερω τι να κανω....

χθες εντωμεταξυ το βραδυ επεσε ο αφαλος και σημερα ειδα οτι εχει πυον......

τα εχω παιξει και με αυτο το θεμα....αΧ ελπιζω να περασει γιατι μπορει και να σαλταρω καμια ωρα απο το αγχος...κατα τα αλλα ο μικρος καθ φορα που θηλαζω θυμαται οτι πρεπει να παιξουμε να τον παρω αγκαλια ή οτι πειναει...προσπαθω να του εξηγησω....ελπιζω καποια στιγμη να καταλαβει...Ασε που ετσι που ερχαιτε στην αγκαλια μου πλακωνει την μικρη η μικρη ξυπναει και μετα δεν μπορει να κοιμηθει...Καταλαβενεε τι ωραια που περναμε ε?

Ασε το αλλο που καθε φορα που τρωει η μικρη πνιγεται 3-4 φορες...ανεβαινει το γαλα στη μυτη και μετα μπουκωνει....αντε να την καθαρισεις μετα.....

δεν προλαβα να σας διαβασω και πολυ....ετσι στα πεταχτα για να δω οτι ειστε ολοι καλα...

ευχαριστω πολυπολυ την Κατερινα αι την Τατιανα για τις ευχες τους....Αληθεια κατερινα που χαθηκες εσυ?

πρεπει να παρω κανενα τηλ μαλλον.......

Σας αφηνω...οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη...:confused::confused::confused::confused:

Ζωίτσα την υπόλοιπη μερα κάθε πότε θηλάζει η μπουμπού?

εντάξει αν βρεχει αρκετες πάνες και βάζει και βάρος, δε βρίσκω λόγο να την ξυπνάς....κάθε μωράκι εχει τους ρυθμούς του....

αν δεν κάνω λάθος η Αγλαία στο πάρεντς έλεγε οτι δεν αφηνουμε το νεογέννητο παραπάνω απο 4 ωρες χωρις να φάει...

απο την άλλη αν η ανάπτυξη της μικρης πάει καλά δε βρισκω λόγο να την ξυπνάς...

για το πύον στον αφαλό να το πεις στον παιδίατρο...

το καθαρίζεις με λίγο οινόπνευμα???

για αν πνίγεται όταν τρωει μάλλον έχεις μεγάλη ροή στο γάλα....οπότε προσπάθησε να τη θηλάζεις σε πιο όρθια θέση.

Ο Θοδωράκης ζηλεύει Ζωίτσα μου....

και όταν σε βλέπει να θηλάζεις ζηλεύει παραπάνω....έχεις αγκαλίτσα τη μπέμπα κι αυτός είναι στην απέξω....

προσπάθησε να του δινεις σημασία εκείνη την ωρα....πες του να κάτσει διπλα σου την ώρα που θηλάζεις και πες του ένα παραμύθι ή ένα τραγουδάκι...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

τι κανετε?

Εχει καμια νέα απο τη Γιωτουλα? γεννησε?

Γεια σου Αγγελικουλα!!!

δεν πρέπει να έχει γεννησει...

ειδα το πρωι στο φεις που τσέκαρε το ζωδιο της!!!!:D:D:D

εσυ τι κανεις??? αγόρασες κανένα μαυρο καλσόν?????;)

χαχαχαχαχα!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στα πεταχτα να απαντησω στην Ζωη.

KΚαλημερα και απο μια αγχωμενη (ακομα μια φορα) μανα.............

Δεν εχω πολυ χρονο να γραψω...εχω ομως πολλες ερωτησεις!!!!Προσπαθω να βαλω μια σειρα εδω αν και γινεται πανικος....

Ας αρχισω απο τις ερωτησεις.....

Καθε ποοτε πρεπει να θηλαζει ενα μωρο ρε κοριτσια?Αυτη κοιμαται συνηθως 3 με 4 ωρες και το βραδυ ρριχνει και κανενα πενταωρο....μηπως πρεπει να την ξυπναω?χεζει ομως συνεχεια!!!!!!!ηδη απο το πρωι εχω αλλαξει αν δεν κανω λαθος 3ή 4 πανες........και οταν λεμε πρωι εννοω απο τις 9:30 που ξυπνησε να φαει ε?

μηπως τελοσπαντων πρεπει να την ξυπναω?δεν ξερω τι να κανω....

χθες εντωμεταξυ το βραδυ επεσε ο αφαλος και σημερα ειδα οτι εχει πυον......

τα εχω παιξει και με αυτο το θεμα....αΧ ελπιζω να περασει γιατι μπορει και να σαλταρω καμια ωρα απο το αγχος...κατα τα αλλα ο μικρος καθ φορα που θηλαζω θυμαται οτι πρεπει να παιξουμε να τον παρω αγκαλια ή οτι πειναει...προσπαθω να του εξηγησω....ελπιζω καποια στιγμη να καταλαβει...Ασε που ετσι που ερχαιτε στην αγκαλια μου πλακωνει την μικρη η μικρη ξυπναει και μετα δεν μπορει να κοιμηθει...Καταλαβενεε τι ωραια που περναμε ε?

Ασε το αλλο που καθε φορα που τρωει η μικρη πνιγεται 3-4 φορες...ανεβαινει το γαλα στη μυτη και μετα μπουκωνει....αντε να την καθαρισεις μετα.....

δεν προλαβα να σας διαβασω και πολυ....ετσι στα πεταχτα για να δω οτι ειστε ολοι καλα...

ευχαριστω πολυπολυ την Κατερινα αι την Τατιανα για τις ευχες τους....Αληθεια κατερινα που χαθηκες εσυ?

πρεπει να παρω κανενα τηλ μαλλον.......

Σας αφηνω...οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη...:confused::confused::confused::confused:

Πρωτον μην αγχωνεσαι καλε:P

Εσυ θα επρεπε να την παιζεις στα δαχτυλα την μπουμπου σου.Σαν δευτερομανα.

Λοιπον,οντως εχει δικιο η Σοφια,το νεογεννητο δεν πρεπει να το αφηνεις νηστικο πανω απο 4 ωρες.

Εγω καθε 3 ωρες εβαζα ξυπνητηρι και την ξυπνουσα.

Αυτο το εκανα μεχρι 30 ημερων.Μετα σταματησα και ξυπνουσε αυτη στο 4ωρο για να φαει.Το οτι βρεχει πανες και κανει κακα ειναι πολυ καλο.

Μεχρι τις 40 μερες εχε την στο στηθος συνεχεια για να εδραιωσεις την γαλουχια αν θελεις και μην της δωσεις πιπιλα ή μπιμπερο.

Για το θεμα αφαλος:Κι της δικιας μου ο αφαλος ειχε λιγο πυον και ετρεξε και λιγο αιμα.Ο παιδιατρος μου ειπε να συνεχισω να της βαζω betadine.Της ανοιγα τομ αφαλο και της εριχνα μια σταγονα.Μην αγχωνεσαι,δεν ειναι τιποτα.

Οσο για τον Τεο,ζηλευει.Κι εμενα ετσι κανει ο Παντελης.Ερχεται διπλα μου και κουρνιαζει.Εκεινη την ωρα του διαβαζω ή τον χαιδευω και του λεω γλυκολογα.

Παντως αυτο που λενε οτι τα δευτερα μεγαλωνουν μονα τους,κατι ξερουν αυτοι που το λενε.

Τωρα για το οτι πινει και πνιγεται ειναι απο την μεγαλη ροη που εχεις.Θα την σηκωνεις και θα συνερχεται.Χτυπα την και λιγο στην πλατουλα.

Εγω οταν την θηλαζα το βραδυ ξαπλωμενη,της εβγαινε το γαλα απο την μυτη.

Το ειπα στον παιδιατρο και μου ειπε να μην αγχωνομαι.Και να μην της κανω πλυσεις την μυτουλα παρα μονο οταν θηλαζει και αφηνει την θηλη για να αναπνευσει.

Αυτα...ελπιζω να βοηθησα.

Καλο κουραγιο!:D


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Αγγελικουλα!!!

δεν πρέπει να έχει γεννησει...

ειδα το πρωι στο φεις που τσέκαρε το ζωδιο της!!!!:D:D:D

εσυ τι κανεις??? αγόρασες κανένα μαυρο καλσόν?????;)

χαχαχαχαχα!!!

Καλα λες, το δα κ γω μετα!

μαυρο καλσον ε?

οχι ακομη!

αμα δεν πέσει χιόνι εγω μπότα δε φοράω!!!!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας απο μια ταλαιπορημενη μανα!!!!Λοιπον δεν ξερω απο που να αρχισω παλι....

ο θοδωρακης αρρωστησε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εχουμε κανενα χρονο να αρρωστησουμε και απο οτι φαινεται διαλεξε την καταλληλη εποχη!!!!!

τους εχω τωρα χωρισει σε οροφους....εχω την μικρη επανω και τον θοδωρακη κατω και φυσικα δεν ανταμωνουνε ποτε....Ελπιζω να μην κολλησει γιατι πραγματικα αυτο μου ελειπε τωρα....

Η μικρη ενταξει το πυων εφυγε μετα ομως ματωσε και τωρα ειναι καλα.....συνεχιζουμε εννοειτε το betadine.....αλλα σημερα που ειπα ενταξει ξεμπερδεψαμε μου κανει εναν εμετο!!!!!!!αστα να πανε...κατα τρομαξα....τωρα την εχω υπο παρακολουθηση...ελπιζω να ηταν μονο απο την λαιμαργια της....

με αυτα και με αυτα εγω παντως δεν μπορω να ηρεμισω.....

Αχ βρε ευμορφακι εσυ πως τα καταφερνεις δεν ξερω....εγω νιωθω λιγο αποτυχημενη να πω την αληθεια.....

αχ μην ξεχασω να σε ρωτησω αυτο για την μυτη.....δηλαδη αν ρουθουνιζει να μην της βαζω ορο?γιατι μεχρι τωρα δεν μου εχει αφησει το στηθος παντως για να παρει ανασα αλλα οσο να πεις την ενοχλει πολυ και δεν μπορει να κοιμηθει....Ασε που φοβαμαι μην της δημιουργησει κανενα αλλο προβλημα....δεν ξερω....Θελω να την παω στο γιατρο να την δει να ηρεμισω και εγω λιγο αλλα δεν ξερω ποτε θα ηταν καλα...τωρα ή να κλεισει 20 ημερες να δουμε κιολας αν περνει κιλα....

ηταν αυριο να παω να βγαλω και τα ραματα αλλα με τις αρρωστιες και ολα αυτα το αναβαλω για μεθαυριο......τι να πω ελπιιζω αυριο να ειμαστε καλυτερα και να μην μας τυχει τιποτα καινουριο.....

Καληνυχτα...............


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Καταρχην να ευχηθω στη Γιωτούλα μας κι απο δω:

1657872gdjvp1wv63.gif

Καλωσηρθες μπεμπάκο!!!!!:D:D:D

Να σας ζησει ο μπόμπιρας Γιωτάκι!!!!!!

όλη του η ζωή να είναι γεμάτη υγεία και χαρά!!!

μπηκες κι εσυ στο κλαμπ των διπλομανούλων!!!!

Πειμένουμε όποτε μπορέσεις να μας πεις τα καθεκαστα για τη γέννα και για την αντιδραση της Φροσούλας εεε???:D

Ζωίτσα ψυχραιμίααααα!!!!!!!!!!!

καλά έκανες και τα χωρισες τα παιδιά αλλά κι εσυ πρέπει να κυκλοφορείς με μάσκα αφού έρχεσαι σε επαφη και με τα δυο για να μη μεταφερεις κάτι στη μπέμπα...

εγω πάλι θα διαφωνησω με το Ευμορφάκι....

αν ρουθουνιζει η μικρη, ρίξτης λίγο ορό να καθαρίσει....

γιατί αν μαζευτούν μυξούλες μετα υπάρχει ο κίνδυνος ωτίτιδας...

ο εμετός μάλλον τυχαίος ηταν ωστόσο καλά κάνεις και την παρακολουθείς...

Κατα τα άλλα χαλάρωσε!!!

είσαι μια χαρα μανούλα απλά μην αφηνεις το άγχος σου να σε επηρρεάζει.

Μια χαρα τα κάνεις όλα!!!!

εμείς είμαστε στα πρόθυρα να αρρωστησουμε....

ο άντρας μου άρρωστος αρκετές μέρες και η Βαλ. δυστυχως αποτι βλέπω δεν τη γλιτωνει....άρχισε να έχει καταρροή και βηχαλάκι σημερα....και μια και συμφωνα με τον παιδίατρο έχει ευαίσθητο αναπνευστικό, δεν βλέπω να γλιτωνουμε τις μάσκες πάλι....:(

εγω πάλι είμαι οριακά....αρρωσταίνω δεν αρρωσταίνω....ελπίζω όχι....:rolleyes:

κατα τα άλλα κλεισούρα....κάτι η βροχη, κάτι που είναι άρρωστος ο συζυγος, μέσα τη βγάλαμε....

συμπιιιιι!!!! η Αγγελικη διπλα λέει οτι το 2012 ειναι κοριτσοχρονιά....βάλε μπρος λέμεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!;);););)

Καληνυχτουδιααα!!!!!!!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας....καλε παλι χαρες....και ελεγα πως δεν το ξερατε...μου ειχε στειλει μηνυμα η Γιωτουλα....

1441915csw094iaau.gif

να σας ζησει το αγγελουδι σας Γιωτουλι μου...παντα γερο και τυχερο.....με την αγαπη και την φροντιδα των γονιων του και τα φιλακια της Φροσουλας!!!!!:D

Ζωιτσα......αχ αγχωνεσαι πολυ....εγω θα σου πω τα εξης:

1. η μπουμπου χορταινει με το γαλα σου...γι αυτο και δεν ξυπναει συχνα....την νυχτα να την αφηνεις να κοιμαται και την ημερα να την ξυπνας καθε 3 ωρες γιατι θυμαμαι οτι ειναι 3 κιλα(?).......επισης να την ταιζεις με χρονο...δηλαδη αφου εχεις πολυ γαλα 10 λεπτα στο καθε στηθος.....σιγα σιγα το γαλα θα ρυθμιστει

2.τον παιδιατρο να τον φωναξεις στο σπιτι...μην την βγαλεις εξω με τετοιο καιρο...και συν της αλλης μπορει να σου κολλησει τιποτα στο ιατρειο με τοσα παιδακια γυρω....

3. ο Παντελακος σου ζηλευει κανε οτι σου ειπε η Σοφια κι η Ευμορφια μας....και με την μασκουλα. Περαστικα του.....

τι αλλα...τι καιρος και αυτος...πλημμυρισε ο τοπος!!!!εγω περασα πολυ ωραια την Παρασκευη..πηγαμε για φαγητο...αλλα μετα οι περισσοτερες εφυγαν και οσες μειναμε πηγαμε για ποτο αλλα εκτος απο μια κοπελα οι αλλες ηταν πολυ ξενερωτες και βλαχες στην συμπεριφορα τους.....δεν τις υποτιμω αλλα δεν μου αρεσουν αυτα...ηθελα να φυγω αλλα τι να εκανα....?

Link to comment
Share on other sites

συμπιιιιι!!!! η Αγγελικη διπλα λέει οτι το 2012 ειναι κοριτσοχρονιά....βάλε μπρος λέμεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!;);););)

Σοφακι αν ειναι ετσι να κανω και εγω αλλη μια κορη που θελω.....:rolleyes::rolleyes::tongue:

ζηλεψα με τοσα μωρα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας....καλε παλι χαρες....και ελεγα πως δεν το ξερατε...μου ειχε στειλει μηνυμα η Γιωτουλα....

1441915csw094iaau.gif

να σας ζησει το αγγελουδι σας Γιωτουλι μου...παντα γερο και τυχερο.....με την αγαπη και την φροντιδα των γονιων του και τα φιλακια της Φροσουλας!!!!!:D

Ζωιτσα......αχ αγχωνεσαι πολυ....εγω θα σου πω τα εξης:

1. η μπουμπου χορταινει με το γαλα σου...γι αυτο και δεν ξυπναει συχνα....την νυχτα να την αφηνεις να κοιμαται και την ημερα να την ξυπνας καθε 3 ωρες γιατι θυμαμαι οτι ειναι 3 κιλα(?).......επισης να την ταιζεις με χρονο...δηλαδη αφου εχεις πολυ γαλα 10 λεπτα στο καθε στηθος.....σιγα σιγα το γαλα θα ρυθμιστει

2.τον παιδιατρο να τον φωναξεις στο σπιτι...μην την βγαλεις εξω με τετοιο καιρο...και συν της αλλης μπορει να σου κολλησει τιποτα στο ιατρειο με τοσα παιδακια γυρω....

3. ο Παντελακος σου ζηλευει κανε οτι σου ειπε η Σοφια κι η Ευμορφια μας....και με την μασκουλα. Περαστικα του.....

τι αλλα...τι καιρος και αυτος...πλημμυρισε ο τοπος!!!!εγω περασα πολυ ωραια την Παρασκευη..πηγαμε για φαγητο...αλλα μετα οι περισσοτερες εφυγαν και οσες μειναμε πηγαμε για ποτο αλλα εκτος απο μια κοπελα οι αλλες ηταν πολυ ξενερωτες και βλαχες στην συμπεριφορα τους.....δεν τις υποτιμω αλλα δεν μου αρεσουν αυτα...ηθελα να φυγω αλλα τι να εκανα....?

το ειδα στο φέις που έγραψε 1+1=4 η Γιωτούλα!!!;)

Συγνωμη Ελενίτσα μου αλλά η πρώτη οδηγία που δίνεις στη Ζωή για το θηλασμό είναι τελείως λάθος...

10+10 λεπτά απο κάθε στηθος...

δε θα προλαβαίνει να παίρνει το μωρό το πιο λιπαρό γάλα και δε θα βάζει βάρος αν το κάνει αυτό...

όπως επίσης με τίποτα δε βάζεις πρόγραμμα σε μωρό που θηλάζει...

όποτε θέλει και όσο θέλει....αυτη είναι η τακτική...

έτσι κι αλλιώς είναι ακόμα πολύ μικρούλι για να του βάλει οποιόδηποτε πρόγραμμα...που για μένα έτσι κι αλλιώς όταν θηλάζεις δε μπορείς να βάλεις πρόγραμμα...το μωρό το φτιάχνει...

καλέ γιατί ήταν βλάχες οι άλλες κοπέλες???????

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι έκαναν??????????

δεν πειράζει....όπως και να το κάνεις ήταν μια έξοδος αυτη....

άντε την επόμενη φορά με καλύτερη παρέα!!!!!:D

συμπιιιιι!!!! η Αγγελικη διπλα λέει οτι το 2012 ειναι κοριτσοχρονιά....βάλε μπρος λέμεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!;);););)

Σοφακι αν ειναι ετσι να κανω και εγω αλλη μια κορη που θελω.....:rolleyes::rolleyes::tongue:

ζηλεψα με τοσα μωρα......

καλά κοπελιά.....ρισπέκτ μόνο και μόνο που σκέφτεσαι να κάνεις 4ο παιδί λέμεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζωίτσα είναι οι πρώτες μέρες βρε και δεν έχετε βρει ακόμη τους ρυθμούς σας. Βοήθεια δεν έχεις καθόλου?Το μωρό το βράδυ αν δεν ξυπνάει φρόντιζε να το ταίζεις στις 4-5 ώρες (αυτό θα εξαρτηθεί και από το βάρος που θα βάλει), την ημέρα στο 3ωρο μόνο και μόνο για να αφυδατώνεται σωστά. Θα το βάζεις σε κάθε στήθος μέχρι να χάσει το ενδιαφέρον του και εφόσον δεν έχει χορτάσει ή κοιμηθεί του προσφέρεις και το άλλο. Στο επόμενο γεύμα ξεκινάς με το στήθος που σταμάτησες. Στον θηλασμό κοιτάμε το μωρό και όχι το ρολόι. Προσφέρεις όσο ζητάει. Συνήθως τις πρώτες μέρες κάθε που κλαίει και εφόσον δεν θέλει άλλαγμα ή δεν το ενοχλεί κάτι άλλο (πχ. κρυώνει, ζεσταίνεται, πονάει), κλαίει γιατί πεινάει. Προσφέρεις συνεχώς στήθος. Στον θηλασμό δεν υπάρχει πρόγραμμα. Κάποια μωρά φτιάχνουν μόνα τους δικό τους πρόγραμμα, κάποια δεν φτιάχνουν ποτέ!

Αν οι πάνες που βρέχει είναι 5-6 το 24ωρο, τότε τρέφεται μια χαρά. Υπομονή κοπέλα μου, έχεις άλλο ένα παιδάκι και σίγουρα είναι ζόρικο!

Γιωτάκι να σου ζήσει ο παίδαρος! Τυχερός να είσαι στην ζωή του και καρδιοκατακτητής:)

Καλημέρα και στις υπόλοιπες!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειπα αυτα που ξερω......αφου το μωρο της κοιμαται αρκετη ωρα σημαινει οτι χορταινει.......τωρα μπορει να εκανα λαθος στον χρονο....συγνωμη γι αυτο!!!!αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειμαι ασχετη.....3 παιδια μεγαλωσα και τα θηλασα οσο μπορουσα και ειχα γαλα......το οτι καποιες θηλασαν παραπανω μπραβο τους αυτο δεν σημαινει πως ξερουν περισσοτερα......εγω ειπα την γνωμη μου στην Ζωη....γι αυτα που ξερω.....αν θελει τα ακολουθει....λυπαμαι πολυ ομως!!!!

:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...