Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

συμπιιιιι!!!! η Αγγελικη διπλα λέει οτι το 2012 ειναι κοριτσοχρονιά....βάλε μπρος λέμεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!;);););)

Σοφακι αν ειναι ετσι να κανω και εγω αλλη μια κορη που θελω.....:rolleyes::rolleyes::tongue:

ζηλεψα με τοσα μωρα......

ναι ναι

και γω ζηλεψα μωρε!!!!!!!!!!

Λες να ειναι το πρωτο εξάμηνο μονο? γιατι οσες ξέρω (πλην της Μαριτας!!!) γεννάνε μεχρι Ιουνιο και ολες εχουνε κορες!!!!!!!!!!Βιαστείτε!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγω ειπα αυτα που ξερω......αφου το μωρο της κοιμαται αρκετη ωρα σημαινει οτι χορταινει.......τωρα μπορει να εκανα λαθος στον χρονο....συγνωμη γι αυτο!!!!αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειμαι ασχετη.....3 παιδια μεγαλωσα και τα θηλασα οσο μπορουσα και ειχα γαλα......το οτι καποιες θηλασαν παραπανω μπραβο τους αυτο δεν σημαινει πως ξερουν περισσοτερα......εγω ειπα την γνωμη μου στην Ζωη....γι αυτα που ξερω.....αν θελει τα ακολουθει....λυπαμαι πολυ ομως!!!!

:cry::cry:

Ελενίτσα μου εγώ αναφερόμουν στην Ζωίτσα και οι συμβουλές που δίνω είναι βάση τα όσα έχω διαβάσει και της εμπειρίας μου. Δεν το είπα για να σε προσβάλω, προς Θεού.

Η συμβουλή 10 λεπτά ανά στήθος είναι αυτή που δίνουν και στα μαιευτήρια, και οι παιδίατροι και οι γυναικολόγοι αλλά έχει αποδειχτεί λάθος για τον λόγο που ανέφερε η Σοφία, το μωρό παίρνει μόνο το ελαφρύ, χωρίς λιπαρά γάλα.

Μην χαλιόμαστε σε παρακαλώ. Εξάλλου εσύ που έχει 3 αγγελούδια, ξέρεις περισσότερα από εμάς σε άλλα θέματα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

192330w69jt3a3vk.gif

Συμπεθερα μου,Γιωτουλα μου να σου ζησει ο αγοραρος!!!!!

Να ειναι γερος και καλοτυχος!Και η Φροσουλα (η πανεμορφη νυφουλα μου)απο διπλα να καμαρωνει σαν μεγαλυτερη αδερφη!


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μια ταλαιπωρημένη μανα....

Καταρχην να ευχηθω στην Γιωτουλα να της ζησει ο μικρος της κουκλος να ειναι ευτυχισμενος κι παντα με υγεια!!!!!!!!

Θα ηθελα να σας ευχαριστηησω ολες για τις συμβουλες σας......Πραγματικα μου δινετε κουραγιο....

Με το θεμα διατροφη νομιζω το εχουμε λυσει.....τρωει πλεον μονη της καθε 3 ωρες περιπου.Πολυ σπανια θα κανει 4ωρο και αυτο μονο γιατι μπορει να μην κοιμηθηκε πολυ στο προηγουμενο γευμα...Με την μυτη της εχουμε ενα προβληματακι....Σημερα ανοιξα καλοριφερ και εβαλα νερο σε ενα μπολ επανω και σαν κατι να εχω καταφερει....θα δειξει.....Αυτο ομως που με κουραζει ειναι που μετα το γευμα χρειαζομαι περιπου μιαμιση ωρα για να ρευτει να βγαλει καμια γουλια να της περασει ο λοξυγγας και δεν ξερω και εγω τι για να μπορεσει τελικα να κοιμηθει.....ειναι εξαντλητικο και δεν ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικο....

Ο θοδωρης ειναι πολυ καλυτερα σημερα...Αυριο θα ειναι μια χαρα....Ευτυχως δεν εκανε και πυρετο...

Μασκα δεν φορεσαμε να πω την αληθεια αλλα ολη την ωρα πλενομασταν για να την πιασουμε....Μεχρι τωρα καλα φαινεται παντως.....

πρεπει αυριο να παω να βγαλω και τα ραμματα και δεν ξερω πως να το κανω...μενω και λιγο μακρια....θα δουμε....

Ελενιτσα η γιατρος μας ειναι λιγο μακρια απο εδω που μενουμε και δεν θελω να την αναγκασω να ερθει...οποτε μαλλον θα παμε εμεις οταν κλεισει 20 ημερες....ΠΑντως στο ιατρειο της εχει 2 αιθουσες αναμονης....μια για τα αρρωστα παιδακια και μια για τα καλα οποτε δεν ανησυχω....

Ελευθεριτσα ειμαι εντελως μονη...Τωρα εχω βεβαια τον αντρα μου και με βοηθαει αλλα συντομα θα αρχισει και αυτος την δουλεια οποτε θα πρεπει να τα βγαζω περα μονη μου......

Παντως οσο βλεπω τις φωτογραφιες και των 2 παιδιων μου φαινονται σιγουα οτι ειναι αδελφια!!!!Ειναι τρομερο....Βεβαια ο ενας ειναι ανοιχτοχρωμος και η αλλη μας βγηκε μελαχρινη.....:tongue::tongue::tongue::tongue:

Αυτα

Καληνχτα


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζωούλα τα μωράκια που θηλάζουν αποκλειστικά παίρνουν λιγότερο αέρα από το στόμα και δεν ρεύονται πάντα. Εγώ θυμάμαι τον έβαζα 5 λεπτάκια στον ώμο και αν δεν ρευόταν τον έβαζα στην κούνια. Δεν είχαμε ποτέ θέμα όμως με γουλίτσες ή εμετούς. Για την μυτούλα όπως σου είπαν τα κορίτσια να την βάζεις να θηλάζει σε στάση ώστε το στήθος να είναι από κάτω από το στόμα της γιατί αν έχεις μεγάλη ροή θα πνίγεται. Λίγο εξάσκηση θέλει και να βρεις την τεχνική αλλά 1-2 φορές αν το καταφέρεις θα είσαι μια χαρά. Βοηθάει πολύ το μαξιλάρι θηλασμού ή ένα οποιοδήποτε άλλο μαξιλάρι για να σηκώσεις το μωρό πάνω από το στήθος σου.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bonjour!!!

χθες ο Εγκέλαδος μας επισκέφθηκε πολλάκις!!!

πολύ κουνημα βρε παιδι μου....

4,8 ο μεγαλύτερος...

τεσπα....δεν τους φοβάμαι τους σεισμούς οποτε όλα οκ!

η Βαλ. μου αρρωστησε ρε γμτ....θα πάρω τον γιατρό να μου δωσει οδηγίες...

αν και τη βλέπω τη μάσκα να μου κλείνει το μάτι....θα την πλυνω να την εχω έτοιμη...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εν τω μεταξυ εχω βαρεθει το μαγειρεμα....κάθε μέρα σχεδόν μαγειρευω 2 φαγητα...έχω στερεψει απο ιδεες πια!όλο τα ίδια φτιάχνω...:rolleyes:

Γιατί τρωμε το μεσημέρι αλλά αν το φαγητό δεν ενδείκνυται, φτιάχνω άλλο για το βραδυ...

καλά χθες σιγουρεύτηκα οτι μεγαλώνω 2 παιδιά!!!

έκανα μπάνιο τη Βαλ. και την έδωσα στον άντρα μου να της κάνει πιστολάκι και του είπα μετα να τη χαλαρωσει για να πάει για ύπνο μέχρι να κανω κι εγω ένα μπανάκι....

ποιά ηταν η χαλάρωση που της έκανε?????

την ώρα που έκανα μπάνιο ήρθαν μεσα και οι δυο γιατί ήταν πολυ περηφανος που έπαιζε φλογέρα η μικρη!!!

κάπου ξέθαψαν τη φλογέρα που ειχα στο γυμνάσιο και η Βαλ. καμάρωνε που έβγαζε ηχους!!! ωραια χαλαρωση ε????

να κάνουμε τους τσοπάνηδες μέσα στη νυχτα!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

μπράβο Ζωίτσα! είδες η μπουμπού??? μια χαρα με το θηλασμό ε??

συμφωνω με την Ελευθερία πάντως....1,5 ωρα πολύ μου φαίνεται για ρεψιμο ρε συ!

εγω ένα τεταρτο την κρατουσα και σπάνια ρευόταν! γουλιές, τις λίγες φορές που ειχε βγάλει, μέσα στο πρωτο τέταρτο ήταν πάντα...

κι εγω όταν είχε γινει 20 ημερων στο ιατρειο την ειχα πάει...αλλά εμάς η παιδιατρος που ειχαμε τότε, τα νεογέννητα τα έβαζε πρωτο ραντεβού και κανονιζε μια μικρη χρονικη απόκλιση απο τα ραντεβού των μεγαλύτερων ώστε να μη συναντηθούν ούτε στην αιθουσα αναμονης με τα βρεφάκια!

μια χαρα και ο Θοδωράκης σου που έγινε καλά!!!

είδες? όλα έφτιαξαν!!!

άντε το μόνο που μένει είναι να μας βάλεις και καμια φωτο να δούμε της μπεμπούλας!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

μελανούρι εεε??????:P:p:p:p:p

δε σε έχω ρωτησει....όνομα έχετε αποφασίσει για τη μικρη???


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...πως ειστε σημερα?

Σοφακι μου ......παλι κουνιεστε?τι πραγμα και αυτο?ειδες χαρες ο μπαμπας?αυτο με το μπανιο...δεν το καταλαβαινω.....πας να χαλαρωσεις λιγο με το νερακι...και ουτε εκει δεν σε αφηνουν να πας.....!!!!

Μαρακι που εισαι καλε?

Ευμορφακι τι κανει η μπουμπου σου?ο Παντελακος σου?

Ζωιτσα πως ειστε σημερα? η μικρη?ναι βρε Ζωιτσα και εγω ηθελα να σε ρωτησω για το ονομα....εχετε αποφασισει?φιλια στον Τεο....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!!!

Σημερα ειμαστε καπως καλυτερα θα ελεγα!!!!

Αυτο που με προβληματιζει βεβαια ειναι η μικρη....Πολλλα νευρα βρε κοριτσια....

Οσο την εχω αγκαλια κοιμαται ησυχα ουτε ρουθουνιζει ουτε ρευεται ουτε τιποτα....Με το που την αφηνω ομως στο κρεβατι της αρχιζει και κλοτσαει ρουθουνιζει τοσο πολυ που στο τελος βισκεται με μυξες στη μυτη και αντε να τις καθαρισω.....σφιγγεται ρευεται βγαζει γολιες....Ενα πραγμα δεν ξερω πως να το εξηγησω...και μετα την παιρνω παλι αγκαλια και αντε παλι να την ηρεμισω....

Σημερα δεν βρηκα χρονο ουτε να φαω....Πολυ κουραση....πολυ τρεξιμο....και ειναι ακομα η αρχη....

ΠΑντως κοριτσια θα σας το ξαναπω μου δινεται πολυ κουραγιο που γραφετε συμβουλες και τετοια...Ολες σας!!!

Και συγνωμη κιολας που δεν σχολιαζω τιποτα απο οσα γραφετε....ΕΙμαι ομως λιγο στον κοσμο μου....Οταν μπω σε μια σειρα θα μπορω ελπιζω να απανταω και εγω....

ΚΑτα τα αλλα αυριο λεω να βγαλω απο την καραντινα την μικρη και να ξαναερθουν σε επαφη....Ο μικρος ζηταει συνεχεια να την δει.....η 5η μερα θα ειναι αυριο.....Καλα δεν ειναι?

Σοφακι και Ελενιτσα λεμε να την ονομασουμε Λυδια την μικρη.....Δεν ξερω βεβαια πως θα το παρουν οι γονεις μας αφου δν δινουμε το ονομα κανενος.....

Θα δειξει.....αυτα για σημερα....Καληνυχτα!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

καλημερα...πως ειστε σημερα?

Σοφακι μου ......παλι κουνιεστε?τι πραγμα και αυτο?ειδες χαρες ο μπαμπας?αυτο με το μπανιο...δεν το καταλαβαινω.....πας να χαλαρωσεις λιγο με το νερακι...και ουτε εκει δεν σε αφηνουν να πας.....!!!!

Μαρακι που εισαι καλε?

Ευμορφακι τι κανει η μπουμπου σου?ο Παντελακος σου?

Ζωιτσα πως ειστε σημερα? η μικρη?ναι βρε Ζωιτσα και εγω ηθελα να σε ρωτησω για το ονομα....εχετε αποφασισει?φιλια στον Τεο....

ναι Ελενάκι....χθες ο Εγκέλαδος μας θυμηθηκε για τα καλά...

πολλοί σεισμοί, σε κοντινά σημεία και με χαμηλό βαθος....:rolleyes:

σημερα ησυχια....προς το παρόν....

μα ειδες???? μπήκα να κάνω ένα μπανάκι η κακομοίρα και ακόμα κι εκεί δε με αφηνουν μόνη μου!!!

έπρεπε να καμαρωσω τη βοσκοπουλα με τη φλογέρα της!!!:tongue::tongue::tongue:

γεια σας και απο εμενα!!!!

Σημερα ειμαστε καπως καλυτερα θα ελεγα!!!!

Αυτο που με προβληματιζει βεβαια ειναι η μικρη....Πολλλα νευρα βρε κοριτσια....

Οσο την εχω αγκαλια κοιμαται ησυχα ουτε ρουθουνιζει ουτε ρευεται ουτε τιποτα....Με το που την αφηνω ομως στο κρεβατι της αρχιζει και κλοτσαει ρουθουνιζει τοσο πολυ που στο τελος βισκεται με μυξες στη μυτη και αντε να τις καθαρισω.....σφιγγεται ρευεται βγαζει γολιες....Ενα πραγμα δεν ξερω πως να το εξηγησω...και μετα την παιρνω παλι αγκαλια και αντε παλι να την ηρεμισω....

Σημερα δεν βρηκα χρονο ουτε να φαω....Πολυ κουραση....πολυ τρεξιμο....και ειναι ακομα η αρχη....

ΠΑντως κοριτσια θα σας το ξαναπω μου δινεται πολυ κουραγιο που γραφετε συμβουλες και τετοια...Ολες σας!!!

Και συγνωμη κιολας που δεν σχολιαζω τιποτα απο οσα γραφετε....ΕΙμαι ομως λιγο στον κοσμο μου....Οταν μπω σε μια σειρα θα μπορω ελπιζω να απανταω και εγω....

ΚΑτα τα αλλα αυριο λεω να βγαλω απο την καραντινα την μικρη και να ξαναερθουν σε επαφη....Ο μικρος ζηταει συνεχεια να την δει.....η 5η μερα θα ειναι αυριο.....Καλα δεν ειναι?

Σοφακι και Ελενιτσα λεμε να την ονομασουμε Λυδια την μικρη.....Δεν ξερω βεβαια πως θα το παρουν οι γονεις μας αφου δν δινουμε το ονομα κανενος.....

Θα δειξει.....αυτα για σημερα....Καληνυχτα!!!!

τα καλά της Βαλ. σου κάνει η μπέμπα Ζωίτσα....

και μένα μόνο αγκαλιά μου ήθελε να κοιμαται στην αρχη....ξεραινόταν όσο την κρατούσα και με το που την αφηνα στην κούνια το μάτι γαριδα!!!

μη γελάσεις αλλά εγω σωθηκα με το φάσκιωμα!!!!

την τυλιγα σαν λουκανικόπιτα, τη θήλαζα και μόλις την έπαιρνε ο ύπνος την έβαζα τυλιγμένη στην κούνια!!! έβαζα και το σφηνακι στην πλατούλα της για αν την κραταει στο πλάι και μια χαρά!!!;)

βρε τι να σχολίασεις....

και που προλαβαίνεις να μπαίνεις πολύ είναι!!!

μου αρεσει πολύ το Λυδία σαν όνομα!!!!

ωραια!!! να τη λέμε Λυδία απο δω και πέρα!!!!!:D:D:D

και τωρα ας πω τον πόνο μου....

τις τελευταίες 3 μέρες έχω απελπιστει με το παιδί μου....

δίνει ρεσιτάλ γκρίνιας, ζητάει μονίμως αγκαλιά και έχει γινει τελείως αντιδραστική....με έχει κουράσει πολύ...

της δίνω λίγο χρόνο μήπως και είναι έτσι επειδή είναι αρρωστούλα....

αν συνεχίσει έτσι όμως και μετά, τότε μπορώ με βεβαιότητα να πω οτι ζούμε τα terrible two σε όλο τους το μεγαλείο!!!!:(

αφού έβγαλα απο τη ντουλάπα το mei tai που έχω να το χρησιμοποιησω 1,5 χρόνο για να μπορώ να την κουβαλάω πιο άνετα μέσα στο σπίτι!!!!!!!!!!

επίσης γίνεται μάχη για να κοιμηθεί....με τα χίλια ζόρια τη βάζω στην κουνια και μετα θέλει ένα μισάωρο να μιλάει μόνη της μέχρι να κοιμηθεί!:shock::shock::shock:

ουφ τα ειπα....:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερακαι απότην χαμενη!

Ζωίτσα το Λυδια μου αρεσει πολύ αν και ξερω πολλα κοριτσακι πλεον με αυτο το όνομα, εχει πολυφορεθει! το Ιόλη πως σου φαινεται; τις μαμαδες σας πως τις λενε; αν εχουν ωραια ονοματα μηπως να την ονομαζατε με ενα από τα δυο; ξερεις για την αποφυγη παρεξηγησεων. οπως και να εχει βεβαια το παιδι ειναι δικο σας και κανετε ότι θελετε απλα δεν τους ξερω τους δικους σας και αν καποιος ειναι υπερβολικος μην σας πικρανει μωρε ξερεις του τυπου¨δεν ερχομαι στη βαφτιση και τετοια :confused:

κατα τα αλλα κουραγιο Ζωουλα. το μπεμπεσε εχει πολυυυυυυ αναγκη, θελει να σε νιωθει συνεχεια. εγω τον Κων/νο τον ειχα συνεχεια αγκαλια αλλα βεβαιως δεν ειχα μεγαλυτερο παιδι τοτε να επιζητα την προσοχή μου.

Συμπι νομιζω ότι η συμπεριφορα της Βαλεριας οφειλεται στην αρρωστια της. μολις αισθανθει καλυτερα θα επανελθει. μην μου στεναχωριεσαι. τα παθαινει και μενα αυτα ο Κων/νος με την πρωτη αδιαθεσια που θα νιωσει.

εμας εχθες ηρθε το κρεβατι του. ειναι σουπερ αλλα θα σας βαλω φωτο μολις σουλουπωσω το δωματιο του και μας ερθει και το κεφαλάρι (την Παρασκευη). κατι που με προβληματιζει είναι ότιι του εχω βαλει το κεφαλι στη δυση και κοιταει στην ανατολη. μπαινει η μανα μου πρωι πρωι και μου λεει: γιατιι εβαλες κατωκεφαλα το παιδι; ετσι βαζουν τους πεθαμενους! μπρρρρρρρρ... το ειχα σκεφτει και εγω ρε γμτ αλλα ετσι με βολευει και στο καταω κατω σκεφτηκα "είναι κακο να κοιταει την ανατολη"; τι να κανω τωρα να το αλλαξω :confused:

εγω από προχθες ειμαι με ουρολοιμωξη και πινω αντιβιωση. πρωτη φορα στη ζωη μου το επαθα γμτ και δεν ξερω πως την πατησα. τεσπα μαλλον το προλαβα, παω να παρω και το αντιβιογραμμα σημερα να δω αν παιρνω τη σωστη αντιβιωση.κατα τα αλλα τρεχω να προλαβω εκκρεμοτητες. θα μπαινω (αν προλαβω ) να σας διαβασω!

φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!!

μα ειδες???? μπήκα να κάνω ένα μπανάκι η κακομοίρα και ακόμα κι εκεί δε με αφηνουν μόνη μου!!!

έπρεπε να καμαρωσω τη βοσκοπουλα με τη φλογέρα της!!!:tongue::tongue::tongue:

καλημερα......καλα πεθανα με αυτο...ακου η βοσκοπουλα με τη φλογερα της!!!α ρε Σοφακι εισαι αφασια....χαχαχαχαχα:tongue::D

Ζωιτσα πανω που πηγα να σου απαντησω για την μπουμπου ειχε γραψει αυτο που ηθελα η Σοφια......φασκιωμα και παλι φασκιωμα......ειναι η λυση.....το ειχα κανει και στην Ευη μου.....!!!Τον Τεο να τον ξαναφερεις σπιτι γιατι θα νιωθει ο καημενος απομονωμενος και αν ειναι ευκολο παρτου ενα μικρο δωρακι και πεστου πως ειναι απ την αδερφη του.....Ευμορφακι καντο και εσυ!!!παντως σχετικα με το ρουθουνιασμα θυμαμαι οτι και ο Μαρινος εκανε ετσι και μου ειχε πει πως καποια μωρακια στην αρχη δεν εχουν καθαρισει καλα....σιγα σιγα θα φυγει αλλα καλο θα ειναι να βαζεις λιγο ορο στην μυτουλα της....λιγο ομως.Αχ και το Λυδια μου αρεσει πολυ......

Link to comment
Share on other sites

άντε βρε συμπι....που χάθηκες?????

για τη Βαλ. πραγματικα δεν ξερω....

εχω παρατηρησει αλλαγη στη συμπεριφορά της αλλά όχι σε τέτοιο σημειο που έχει φτασει τωρα....

και απο εκεί που δεν της φωναζα σχεδόν ποτέ, με αναγκάζει αρκετες φορές να υψωσω τον τόνο της φωνης μου....και αυτό δε μου αρέσει καθόλου....

οτι και να της πω η απάντηση της είναι:

ντε τέλω!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

έλα ρε συ που κάθεσαι και ασχολείσαι με ανατολή και δυση!!!

χαζομάρες ειναι αυτά!!!

εγω δεν το ήξερα καν και το έμαθα στη δουλειά όταν κάποια φορά είχα σχεδιάσει ένα σπίτι και στο δωμάτιο είχα τέτοιο προσανατολισμό και η πελάτισα-θεια απο χωριό άρχισε να ωρύεται οτι τι πράγματα είναι αυτά και να αλλάξω αμεσως θεση στο κρεβάτι στο σχέδιο!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχα!!!!

εμάς το κρεβάτι μας θα έρθει τέλος του μηνα....βασικά το έχει παραλάβει ο πατέρας μου απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά θα μου το φέρει τότε.

εγω είμαι να σκάσω....χθες το βραδυ η Βαλ. είχε πάθει μινι υστερια γιατί δεν ηθελε να της βάλω ορο στη μυτη....κάποια στιγμη μπαίνω να δω ένα μηνυμα στο κινητό μου...βασικά σε αυτό το μηνυμα γραφω τις ημερομηνίες της περιόδου μου γιατί ποτε δεν θυμαμαι ποτε ειχα, ποτε περιμένω,κλπ...

και μιλάμε οτι έχω σημειωμένες όλες τις ημερομηνίες απο το 2005!!!!

ε και μέσα στην υστερία της Βαλ. κάτι πατησα και το έσβησα....

εχω στεναχωρηθει πολυ....

και εκτός αυτού δεν ξέρω πότε είναι να αδιαθετησω!!!

έπρεπε να έχω ηδη? περιμένω απο μέρα σε μέρα??????

δεν ξέρω!!!

αμαν με αυτη τη μνημη χρυσόψαρου πια!!!!:rolleyes:

περαστικα για την ουρολοίμωξη!

ελπίζω να περάσει το συντομότερο!!!

εγω έχω βγάλει επιχείλιο έρπητα απο τη στεναχωρια με τη Βαλ....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα......καλα πεθανα με αυτο...ακου η βοσκοπουλα με τη φλογερα της!!!α ρε Σοφακι εισαι αφασια....χαχαχαχαχα:tongue::D

Ζωιτσα πανω που πηγα να σου απαντησω για την μπουμπου ειχε γραψει αυτο που ηθελα η Σοφια......φασκιωμα και παλι φασκιωμα......ειναι η λυση.....το ειχα κανει και στην Ευη μου.....!!!Τον Τεο να τον ξαναφερεις σπιτι γιατι θα νιωθει ο καημενος απομονωμενος και αν ειναι ευκολο παρτου ενα μικρο δωρακι και πεστου πως ειναι απ την αδερφη του.....Ευμορφακι καντο και εσυ!!!παντως σχετικα με το ρουθουνιασμα θυμαμαι οτι και ο Μαρινος εκανε ετσι και μου ειχε πει πως καποια μωρακια στην αρχη δεν εχουν καθαρισει καλα....σιγα σιγα θα φυγει αλλα καλο θα ειναι να βαζεις λιγο ορο στην μυτουλα της....λιγο ομως.Αχ και το Λυδια μου αρεσει πολυ......

αστείο να το γραφω Ελενάκι μου αλλά σκέψου που ήμουν άνετη και ωραια κατω απο το ζετσό νεράκι και χαλάρωναα και όρμηξαν μέσα να μου κάνουν επίδειξη!!!!

α και μια και είπα που μπήκαν στο μπάνιο, τα παιδάκια σας ασχολούνται καθόλου με την ανατομία τους???????

η Βαλ. σε κάθε ευκαιρία κάνει επίδειξη σε όποιον έρθει οτι έχει πιπί και κώλο και μετά τους ψάχνει να δει αν έχουν και οι υπόλοιποι!!!:shock::shock::shock:

άσε που όποιος έρχεται σπίτι και τολμάει να πάει στο μπάνιο μας, αποκτά και ακόλουθο τη Βαλ. που πάει και χτυπάει την πόρτα και ρωτάει:

"κακά????????":rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ούτε να κατουρησεις λοιπον δε μπορεις με τη Βαλ ε; χα χα χα χα χα.... φανταζομαι γελιο οι επισκεπτες! αχ μωρα τα σκατουλια τι πλακα εχουν!

καλε εσυ γιατι στεναχωριεσαι για το τελειο , φανταστικο ανεπαναληπτο μωρο σου; μια χαρα ειναι το κοριτσι. ασε που εμεις οι γυναικες ειμαστε υστερικες εκ φυσεως. και τι πειραζει που την επιασε αμοκ με τον ορο; μπασε καλο σου... και εγω με τον Κων/νο τα ιδια περναω πολλες φορες. συνηθως καθεται για τον ορο και μαλιστα μου δειχνει τη μυτη του όταν τον ενοχλει για να την καθαρισω αλλα υπαρχουν στιγμες που κανω λαβες καρατε για να τον ακινητοποιησω, αυτος μελανιαζει από κλαμα πνιγεται και τα σχετικα.

το "ντε τελω" παλι ειναι θεικο! ο δικος μου λεει απλα "οχι". τωρα εμαθε και το μπεταντιν και καθε φορα που βλεπει χτυπημα μου λεει "μαμα μιμί μπενταντιν"!:)

Link to comment
Share on other sites

ούτε να κατουρησεις λοιπον δε μπορεις με τη Βαλ ε; χα χα χα χα χα.... φανταζομαι γελιο οι επισκεπτες! αχ μωρα τα σκατουλια τι πλακα εχουν!

καλε εσυ γιατι στεναχωριεσαι για το τελειο , φανταστικο ανεπαναληπτο μωρο σου; μια χαρα ειναι το κοριτσι. ασε που εμεις οι γυναικες ειμαστε υστερικες εκ φυσεως. και τι πειραζει που την επιασε αμοκ με τον ορο; μπασε καλο σου... και εγω με τον Κων/νο τα ιδια περναω πολλες φορες. συνηθως καθεται για τον ορο και μαλιστα μου δειχνει τη μυτη του όταν τον ενοχλει για να την καθαρισω αλλα υπαρχουν στιγμες που κανω λαβες καρατε για να τον ακινητοποιησω, αυτος μελανιαζει από κλαμα πνιγεται και τα σχετικα.

το "ντε τελω" παλι ειναι θεικο! ο δικος μου λεει απλα "οχι". τωρα εμαθε και το μπεταντιν και καθε φορα που βλεπει χτυπημα μου λεει "μαμα μιμί μπενταντιν"!:)

καλα εεεε εσεις οι δυο με συμπληρωνετε.......συμφωνω σε αυτα που λες Μαρακι....σκεψου ρε Σοφακι εμας η πορτα του μπανιου ειναι και συρομενη και ειναι πιο ευκολο για τον Μαρινο να την ανοιγει.....οποτε αν δει οτι εχει φως μεσα....βουρ να μπει να κανει ζουζουνιες.....το πιο σιγουρο ειναι να βαλει μπρος το πλυντηριο ή να ζυγιστει στην ζυγαρια......αλλα ειναι οπως το λεει η Μαρω...ουτε να κατουρησεις δεν μπορεις!!!!Εμενα ο Μαρινος αρχισε τα "έλια έλια"...και κουναει και το χερακι του.....και οταν ειμαι ξαπλωμενη....και εκεινος εχει ξυπνησει και θελει να σηκωθει ...δεν παει μονος του μεσα..βαζει το χερι κατω απο το ποδι μου και φοναζει..."ηκω ηκω ελια"......μπορει και εμενα να μου ανεβαινει η πιεση στα κοκκινα αλλα οταν ηρεμεις και τα σκεφτεσαι μετα χασκογελας μονη σου και μονο που σου ερχονται στο μυαλο....αχ με κανατε και συγκινηθηκα πρωι πρωι....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...