Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!!

ντινακι σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες!και στα δικα σου οταν το αποφασισεις κουκλα μου!

τι κανετε?πως περασατε σκ?εμεις καλα εφαγα του σκασμου 2 μερες...καλα γι ατο ποσα κιλα εχω φτασει δε θ ατο σχολιασω...αν συνεχισω ετσι τα 100 θα τα φτασω για πλακα!σημερα τ απογευμα εχω ραντεβου για υπερηχο...μακαρι ν ακουσουμε και καρδουλα να μου φυγει αυτο το αγχος!επισης θελω να ρωτησω...πως υπολογιζουμε ποσων βδομαδων ειμαστε?απο τη μερα της συλληψης μετραμε η απο τη πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου?με βαση τη περιοδο εχω ελπιδα ν ακουσουμε καρδια σημερα...

να εχετε ολες μια ομορφη μερα!φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!

Λιάκι ωραια και τα 2 ονόματα που θέλετε!

προχθες στη μια γιορτη που ειχα πάει ήταν ένα κοριτσάκι που το έλεγαν Δαλιδά!!! πολύ μου άρεσε!!!

Σοφάκι απο την τελευταία περίοδο μετράς!

τωρα για τα κιλά....δε μπορώ να σου πω τίποτα!!!

εγω στη Βαλ ετρωγα σα να μην υπήρχε αύριο!!!

χαχαχαχαχαχα!!!:D:D:D

η Βαλ απο χθες μας λέει συνεχεια:

"άντε τωρα...."

τη μάλωσα 1-2 φορές αλλά είδα τα αντιθετα αποτελέσματα οπότε απλά την αγνοώ....

επίσης όλο το ΣΚ μας μιλούσε για τον πεθερό μου...παππούς στον ουρανό....κλπ....

πήγαμε χθες να ανάψουμε κεράκι στο νεκροταφείο, πάει μόνη της στον τάφο στη φωτογραφία και του λέει:

"καλά'σαι??? έφεα κεάκι!!! ωραίο εεε???"

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!!επανηλθα και εγω.......καλη χρονια να εχουμε με υγεια(το βασικοτερο) και δουλεια!!!!ειμαστε καλα....εγω ειμαι πολυ εξαντλημενη γιατι οταν οι αλλοι καθονται για ξεκουραση εγω τρελενομαι...παρολα αυτα θελω μετα τα πολυ ωραια νεα της λατρεμενης μου Μαριας και της Σοφιας3 θελω και εγω ενα 4ο παιδακι.....ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ.....!!!!!οι υπολοιπες φιλεναδιτσες χαιρομαι που ειστε καλα και τα αγγελουδια σας βεβαιως......

το φλουρι σε εμας φετος ετυχε στον Μαρινουλη μου!!!!Γεμισε το σπιτι για αΛλη μια φορα παιχνιδια..... ενας χαμος!!!!

Σοφακι μαλλον και εγω θεμα με το θυρεοειδη θα εχω που κανω σαν το παλαβο....και δεν ξερω τι μου φταιει....

Ειπα τωρα με την νεα χρονια να κανω κατι για τον εαυτο μου.......θα ξεκινησω προγραμμα διατροφης και γυμναστικης γιατι δεν μπορω να με βλεπω σε συτην την κατασταση!!!!!

Λατρεμενη μου Βαλερια....ποσο γελαω μαζι σου!!!!Μαρακι αυτο που ταλαιπωρει τον Κωνσταντη σου το περασα και εγω μικρη.....επινα μια αντιβιωση για 3 χρονια...για να σταματησει να με ταλαιπωρει στο μελλον...ομως το κλιμα εδω δεν με βοηθα αλλα προσεχω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα από την εξαφανισμενη! επιτελους ειμαι και πάλι στο γραφειο μου! εργασια και χαρα! πολύ μου ελειψε και η δουλεια και το ιντερνετ ;)...

από οσα διαβασα και συγκρατησα ειστε ολες πολύ καλα και χαιρομαι γι αυτο!

Σοφακι με το καλο να ακουσετε καρδουλα σημερα. εγω ακουσα την 6η εβδομαδα μια χαρα :P

να σας ρωτησω κατι; λοιπον: παντα θεωρουσα ότι κλεινοντας τα 35 και μενοντας εγκυος ειναι υποχρεωτικη η αμνιοπαρακεντηση. όταν λοιπον ειπα στο γιατρο οτι φετος εχουμε και αυτη την εξεταση λογω ηλικιας μου απαντησε ότι εφοσον η αυχενικη ειναι καλη δηλαδη 1:1500 πιθανοτητες τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να την κανω. τον ρωτησα λοιπον τι γινεται αν εγω θελω να την κανω; και μου ειπε φυσικα ο ανθρωπος ότι αν θελω δεν μπορει να μου το αρνηθει. βεβαια θα πρεπει να εχω στο μυαλο μου ότι υπαρχει 1:450 πιθανοτητες αποβολης αν και στα 35 χρονια που ειναι γιατρος καμια γυναικα δεν του εχει αποβαλλει λογω της εξετασης. εχω προβληματιστει λιγο αν και το θεωρω πολύ πιθανο να την κανω για να "σιγουρεψω" όσο μπορω καποια πραγματα. εσεις τι θα επιλεγατε;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως την ελενιτσα!!καλη χρονια!!κ ελπιζω συντομα με το 4ο μωρακι στη κοιλιτσα:P

λιακι ωραια και τα 2 ονοματα λιγο περισσοτερο μ αρεσει το ανδριαννα.

αχ σοφακι κ εγω τρωω σαν να μην υπαρχει αυριο...στην ελλη ειχα παρει 22 κιλα...για να δουμε τωρα.

μαρακι εγω για την αμνιο σου ειπα τη γνωμη μου...δε θα την εκανα αν η αυχενικη ηταν καλη...παρολα αυτα καταλαβαινω το αγχος σου κ αν ειναι να νιωσεις καλυτερα τοτε να την κανεις.σου εχει γραψει προγεννητικο ελεγχο?η αρκει αυτος που καναμε τη πρωτη φορα?λοιπον με βαση τη περιοδο ειμαι 5 εβδομαδες και κατι μερες...για να δουμε τι θα δουμε και τι θ ακουσουμε σημερα...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη..... σας εχω ξαναρωτησει; :oops::oops::oops::oops:

δεν παω καλα! η αφηρημαδα της εγκυμοσυνης ειναι ή πρωιμα σταδια alzheimer? πραγματικα τωρα θα ψαξω να βρω τις απαντησεις σας! σορρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!!επανηλθα και εγω.......καλη χρονια να εχουμε με υγεια(το βασικοτερο) και δουλεια!!!!ειμαστε καλα....εγω ειμαι πολυ εξαντλημενη γιατι οταν οι αλλοι καθονται για ξεκουραση εγω τρελενομαι...παρολα αυτα θελω μετα τα πολυ ωραια νεα της λατρεμενης μου Μαριας και της Σοφιας3 θελω και εγω ενα 4ο παιδακι.....ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ.....!!!!!οι υπολοιπες φιλεναδιτσες χαιρομαι που ειστε καλα και τα αγγελουδια σας βεβαιως......

το φλουρι σε εμας φετος ετυχε στον Μαρινουλη μου!!!!Γεμισε το σπιτι για αΛλη μια φορα παιχνιδια..... ενας χαμος!!!!

Σοφακι μαλλον και εγω θεμα με το θυρεοειδη θα εχω που κανω σαν το παλαβο....και δεν ξερω τι μου φταιει....

Ειπα τωρα με την νεα χρονια να κανω κατι για τον εαυτο μου.......θα ξεκινησω προγραμμα διατροφης και γυμναστικης γιατι δεν μπορω να με βλεπω σε συτην την κατασταση!!!!!

Λατρεμενη μου Βαλερια....ποσο γελαω μαζι σου!!!!Μαρακι αυτο που ταλαιπωρει τον Κωνσταντη σου το περασα και εγω μικρη.....επινα μια αντιβιωση για 3 χρονια...για να σταματησει να με ταλαιπωρει στο μελλον...ομως το κλιμα εδω δεν με βοηθα αλλα προσεχω πολυ!!!

Καλώστο το κορίτσι!!!

για άλλη μια φορά ρισπέκτ Ελενάκι....και μόνο στη σκέψη του 4ου παιδιού!!!

καλή αρχη με τη γυμναστική και τη διατροφή!!!

ευχομαι να τα κρατησεις και το αποτέλεσμα να δικαιώσει τις προσδοκίες σου!!!

με τη Βαλέρια γελάει πολύς κόσμος!!! χαχαχαχα!!!

χθες βγηκαμε βόλτα και ήταν 2 πατεράδες με έναν πιτσιρικά γυρω στα 5 και μια μικρη γυρω στα 3....και τι έκανε η δικιά μου????

πήγε τρέχοντας εκεί και με το ζόρι έπιασε τα παιδάκια απο το χέρι για να παίξουν!!! αυτα την κοιτούσαν σα χαμένα και η Βαλ εκεί:

παιγιακια παιτσουμεεε!!!!

χαχαχαχαχα!!!!

τι χαρα!!! Τεταρτη θα φυγω για καμια εβδομαδα να πάω στην αδερφη μου!!! ωραια θα ειναι!!! να ξεφυγουμε λίγο και να παίξουν και οι ξαδερφούλες!!!

καλημερα από την εξαφανισμενη! επιτελους ειμαι και πάλι στο γραφειο μου! εργασια και χαρα! πολύ μου ελειψε και η δουλεια και το ιντερνετ ;)...

από οσα διαβασα και συγκρατησα ειστε ολες πολύ καλα και χαιρομαι γι αυτο!

Σοφακι με το καλο να ακουσετε καρδουλα σημερα. εγω ακουσα την 6η εβδομαδα μια χαρα :P

να σας ρωτησω κατι; λοιπον: παντα θεωρουσα ότι κλεινοντας τα 35 και μενοντας εγκυος ειναι υποχρεωτικη η αμνιοπαρακεντηση. όταν λοιπον ειπα στο γιατρο οτι φετος εχουμε και αυτη την εξεταση λογω ηλικιας μου απαντησε ότι εφοσον η αυχενικη ειναι καλη δηλαδη 1:1500 πιθανοτητες τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να την κανω. τον ρωτησα λοιπον τι γινεται αν εγω θελω να την κανω; και μου ειπε φυσικα ο ανθρωπος ότι αν θελω δεν μπορει να μου το αρνηθει. βεβαια θα πρεπει να εχω στο μυαλο μου ότι υπαρχει 1:450 πιθανοτητες αποβολης αν και στα 35 χρονια που ειναι γιατρος καμια γυναικα δεν του εχει αποβαλλει λογω της εξετασης. εχω προβληματιστει λιγο αν και το θεωρω πολύ πιθανο να την κανω για να "σιγουρεψω" όσο μπορω καποια πραγματα. εσεις τι θα επιλεγατε;:confused:

καλωστη τη συμπι μου!!!!

εγω θα έλεγα να μην αγχωνεσαι....

κάνε πρωτα την αυχενικη με το καλό και αποφασίζεις τότε αν θες να προχωρήσεις σε αμνιοκέντηση...

ένα ένα βημα τη φορά...;)

σε καταλαβαίνω που θέλεις να την κάνεις....

έχεις αρκετό χρόνο να το σκεφτείς καλά ωστόσο...

Πάντως με τίποτα δε θα σου έλεγα καντην ή μην την κάνεις....

ειναι αποκλειστικά δικη σου απόφαση...

καλως την ελενιτσα!!καλη χρονια!!κ ελπιζω συντομα με το 4ο μωρακι στη κοιλιτσα:P

λιακι ωραια και τα 2 ονοματα λιγο περισσοτερο μ αρεσει το ανδριαννα.

αχ σοφακι κ εγω τρωω σαν να μην υπαρχει αυριο...στην ελλη ειχα παρει 22 κιλα...για να δουμε τωρα.

μαρακι εγω για την αμνιο σου ειπα τη γνωμη μου...δε θα την εκανα αν η αυχενικη ηταν καλη...παρολα αυτα καταλαβαινω το αγχος σου κ αν ειναι να νιωσεις καλυτερα τοτε να την κανεις.σου εχει γραψει προγεννητικο ελεγχο?η αρκει αυτος που καναμε τη πρωτη φορα?λοιπον με βαση τη περιοδο ειμαι 5 εβδομαδες και κατι μερες...για να δουμε τι θα δουμε και τι θ ακουσουμε σημερα...

20 κιλά είχα πάρει εγω στη Βαλ!!!

πολύ φαί.....χαχαχαχαχα!!!!

ευχομαι να ακούσετε καρδούλα αλλά ακόμα κι αν δεν ακούσετε, να είναι όλα τέλεια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη..... σας εχω ξαναρωτησει; :oops::oops::oops::oops:

δεν παω καλα! η αφηρημαδα της εγκυμοσυνης ειναι ή πρωιμα σταδια alzheimer? πραγματικα τωρα θα ψαξω να βρω τις απαντησεις σας! σορρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα!!!!!!!!!

ω ναι.....έχεις ξαναρωτησει!!!!!!!!;);););)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη..... σας εχω ξαναρωτησει; :oops::oops::oops::oops:

δεν παω καλα! η αφηρημαδα της εγκυμοσυνης ειναι ή πρωιμα σταδια alzheimer? πραγματικα τωρα θα ψαξω να βρω τις απαντησεις σας! σορρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!

ελα βρε......μην μου αγχωνεσαι!!!και εγω της ιδιας αποψης ειμαι με την Σοφια....αλλα αν σε κανει εσενα να νιωσεις πιο σιγουρη καντην......η μαμα μου την ειχε κανει στον αδερφο μου.Ηταν στα 37 αλλα ισως επειδη ειχε και μια 10ετια που ειχε γεννησει και ειχαν αλλαξει και καποια πραγματα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλωσ την ελενιτσα.. Χρόνια πολλα και καλη χρόνια!! Υγεια κ ευτυχια σ ολη σου την οικογένεια!!αντε κ με ένα τέταρτο ρε θηρίο,, κοριτσάκι κατα προτίμηση εεεε;,

Κοιμισα κ τα δυο.. Η μεγάλη έχει μια ωρα που κοιμήθηκε κ η μικρη τώρα θυμήθηκε να ξαναφαει.

Έκανα ζύμη για να ανοίξω φύλλο κ να κάνω σπανακοτυροπιτα...θα μπω να σας σχολίασω μετα.. Φιλακια!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μολις γυρισαμε απ το γιατρο...ειδαμε σακο(εναν-εγω παντως συνεχιζω να ελπιζω για διδυμα μονοχωριακα:P) και λεκιθικικο ασκο....καρδουλα δεν ακουσαμε αφου ειναι νωρις...ειμαι 5,5 βδομαδων.μου κλεισε ραντεβου στις 25 του μηνα για ν ακουσουμε σιγουρα.πητ μου υπολογισε 6 σεπτεμβρη αλλα λογω καισαρικης θα ναι 2 βδομαδες νωριτερα....συζητησαμε λιγο και το θεμα φτ μετα απο καισαρικη...χμ πολυ μασημενα μου τα λεγε...λεει οτι εχει κανει πολλες στην αγγλια αλλα απο τις 5 γυναικες που επιχειρουν vbac μονο οι 2 το καταφερνουν τελικα....λεει υπαρχει 5% κινδυνος ρηξης της μητρας και κινδυνος να χαθει το παιδι(αυτο δε το πιστευω με τιποτε εχω διαβασει για πολυ μικροτερο ποσοστο)...γενικα τον βλεπω κατευθειαν για καισαρικη θα με παει...τουλαχιστον του ειπα να αφησουμε να ξεκινησει μονος του ο τοκετος...θα δουμε λεει ειναι νωρις να το συζηταμε απο τωρα....η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να επιχειρησω κ εγω φ.τ...αν δε φοβομουν θ αλλαζα γιατρο και θα τελειωνε το θεμα.

αυτα τα νεα...τικερακι θα βαλω οταν με το καλο ακουσουμε καρδουλα.

φιλια πολλα και καλο βραδυ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σοφακι!!!

ΤΕλεια τα νεα σου!!!Αφου ειδατε Σακο θα ακουσετε σιγουρα και καρδια (ή καρδιες :tongue::tongue:) την επομενη φορα!!!!!!

Για την καισαρικη θα σου ελεγα μην ανησυχεις....ΚΑι εγω για φυσικο πηγαινα αλλα δεν ηρθε ποτε οποτα την εβγαλα με καισαρικη και παλι καλα γιατι η μητρα μου ηταν ετοιμη να ανοιξει.....

Δεν το βρισκω τοσο σημαντικο τον τροπο που θα βγει ενα μωρο...Σημασια εχει πανω απο ολα να ειστε και η δυο καλα....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εγκυμοσυνες και χαρες δεν α ηθελα να σας μαυρισω.....

Θα γραψω τα πιο ανωδυνα νεα μας λοιπον.....

Πγαμε σε αλλεργιολογο τελικα....Δεν καταληξαμε πουθενα...Ηταν και λιγο οτι να ναι...ΑΝ και θεωρειτε καλη...ΤΕσπα...Συνεχιζουμε να εχουμε αλλεργια στο γαλα αλλα μαλλον λιγο και στο αυγο.....Καναμε δερματικα τεστ...και το μονο καλο που βγηκε ηταν οτι εμαθα οτι δεν εχει ουτε σε ξηρους καρπους ουτε σε τσιπηματα μελισσας και σφιγγας που οσο να πεις ενα αγχος το εχεις.....ΖΟυμε και στας εξοχας....:tongue::tongue:

ΜΑς ειπε οτι σιγουρα θα περασει η αλλεργια και στο γαλα και στο αυγο...Θεμα χρονου ειναι....Αυτα μαθαμε τιποτα αλλο.....

Αυτα!!!!!!!!!!

Δεν θα σχολιασω κανεναν δεν ειμαι και στα καλτερα μου.....

ΚΑληνυχτα!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

ουφ λιώμα είμαι....έστειλα βόλτα τον συζυγάτο με τη μικρη για να καθαρισω....αν είναι ποτε δυνατόν, χρειάστηκα 40 λεπτά για να μαζέψω τα παιχνίδια της Βαλ και να τα βάλω σε ψηλά σημεία για να βάλω ηλεκτρική!!! κάθε φορά τα ίδια!!! τις άλλες μέρες μετακινω μόνο τα μεγάλα παιχνίδια αλλά τωρα ήθελα να κάνω σωστό καθαρισμα:tongue::tongue::tongue:!!!

έχει υπερβολικά πολλά παιχνίδια....

μόλις γυρισω απο Μεγ/λη έχει να πεσει πάλι ξεκαθαρισμα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

καλησπερα!μολις γυρισαμε απ το γιατρο...ειδαμε σακο(εναν-εγω παντως συνεχιζω να ελπιζω για διδυμα μονοχωριακα:P) και λεκιθικικο ασκο....καρδουλα δεν ακουσαμε αφου ειναι νωρις...ειμαι 5,5 βδομαδων.μου κλεισε ραντεβου στις 25 του μηνα για ν ακουσουμε σιγουρα.πητ μου υπολογισε 6 σεπτεμβρη αλλα λογω καισαρικης θα ναι 2 βδομαδες νωριτερα....συζητησαμε λιγο και το θεμα φτ μετα απο καισαρικη...χμ πολυ μασημενα μου τα λεγε...λεει οτι εχει κανει πολλες στην αγγλια αλλα απο τις 5 γυναικες που επιχειρουν vbac μονο οι 2 το καταφερνουν τελικα....λεει υπαρχει 5% κινδυνος ρηξης της μητρας και κινδυνος να χαθει το παιδι(αυτο δε το πιστευω με τιποτε εχω διαβασει για πολυ μικροτερο ποσοστο)...γενικα τον βλεπω κατευθειαν για καισαρικη θα με παει...τουλαχιστον του ειπα να αφησουμε να ξεκινησει μονος του ο τοκετος...θα δουμε λεει ειναι νωρις να το συζηταμε απο τωρα....η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να επιχειρησω κ εγω φ.τ...αν δε φοβομουν θ αλλαζα γιατρο και θα τελειωνε το θεμα.

αυτα τα νεα...τικερακι θα βαλω οταν με το καλο ακουσουμε καρδουλα.

φιλια πολλα και καλο βραδυ σε ολες!

μια χαρα Σοφάκι!!!

άντε να ακούσετε και καρδούλα ή καρδούλες;) στις 25!!!!

για vbac στανταρ δε σε πάει ο γιατρός...αλλά απο τη στιγμή που το φοβάσαι κιόλας, κανένα πρόβλημα εεε???:D

αν επιλέξεις να ξεκινησει μόνος του ο τοκετός, μπορεί και να φτάσεις την ΠΗΤ πάντως!

αχ μακάρι να έβρισκα γιατρό για vbac όταν με το καλό έρθει το 2ο....αλλά δεν....οπότε συνεχίζω την αυτοψυχοθεραπεία μου για να παρω απόφαση τη 2η κτ!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μετα απο εγκυμοσυνες και χαρες δεν α ηθελα να σας μαυρισω.....

Θα γραψω τα πιο ανωδυνα νεα μας λοιπον.....

Πγαμε σε αλλεργιολογο τελικα....Δεν καταληξαμε πουθενα...Ηταν και λιγο οτι να ναι...ΑΝ και θεωρειτε καλη...ΤΕσπα...Συνεχιζουμε να εχουμε αλλεργια στο γαλα αλλα μαλλον λιγο και στο αυγο.....Καναμε δερματικα τεστ...και το μονο καλο που βγηκε ηταν οτι εμαθα οτι δεν εχει ουτε σε ξηρους καρπους ουτε σε τσιπηματα μελισσας και σφιγγας που οσο να πεις ενα αγχος το εχεις.....ΖΟυμε και στας εξοχας....:tongue::tongue:

ΜΑς ειπε οτι σιγουρα θα περασει η αλλεργια και στο γαλα και στο αυγο...Θεμα χρονου ειναι....Αυτα μαθαμε τιποτα αλλο.....

Αυτα!!!!!!!!!!

Δεν θα σχολιασω κανεναν δεν ειμαι και στα καλτερα μου.....

ΚΑληνυχτα!!!!!

Ζωίτσα γιατί δεν είσαι καλά βρε κοριτσάκι???

εντάξει το θέμα της αλλεργίας καλά πάει...έτσι δεν είναι???

τα πατς τεστ ειναι πιο αξιόπιστα απο τα ραστ?? σας εξήγησε η αλλεργιολόγος???

συντομα θα το ξεπεράσει πάντως ο Θοδωράκης....

και η Βαλ στα τελειώματα είναι....μην κοιτάς που εγω φοβάμαι να της δοκιμάσω αγελαδινά....

θα το αφησω λίγο ακόμα!!!! είμαι φοβιτσιάρα, τι να κάνουμε!!!:D

άσε που έτσι κι αλλιώς προτιμώ τη διατροφή της χωρίς αγελαδινά!!!

Ζωή μου δεν είμαστε εδω μόνο για τις χαρές....και ούτε θα μας μαυρίσεις αν μας πεις τι σε απασχολεί....οπότε ξέρεις....οτι θες να μας το πεις....

Καληνυχτούδια....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...