Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γειά σας κι από μένα!

Εμείς ακόμα να σταθούμε στα δύο, μόνο αν την κρατάμε στέκεται για 2 δευτερόλεπτα.

Από φαγητό δεν τρώει τίποτα, παρά μόνο κρέμες, παρόλο που ήδη έχει 4 δόντια και βγαίνουν άλλα 2 επάνω. Ούφ! Μεγάλο πρόβλημα το φαγητό!

Χριστίνα, πώς του δίνετε από τα δικά σας φαγητά; Τα αλέθεις; Και με το αλάτι που δεν κάνει να τρώνε;

Εμείς βάπτιση το Σεπτέμβριο, γιατί ελπίζω να περπατάει στη βάπτισή της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες. Αληθεια Χριστίνα του βάζεις και αλάτι και μπαχαρικά? Μονο ο δικός μου εμεινε χωρίς δόντια????

Πλεον του κραταω το ένα χερι και κανει βήματα κανονικα. Μονος του όχι ακόμα. Δοντια τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

τα φαγητα τα δικα μας τα κανω νιανια με το πιρουνι!!μην φανταστητε ποσοτητα ισα ισα να τον ηρεμησω!!αν παμε για φαγητο εξω παραγγελνω μια πατατα βραστη για αυτον μονο και βαζω λιγο λαδακι να μην ειναι στεγνη και με το πιρουνι την κανω νιανια και την δινω!!οσο για τα δικα του φαγητα δεν του βαζω καθολου αλατι αλλα βαζω πολυ λεμονι το οποιο λατρευει!!!

και τωρα λεω σιγα σιγα να του αλεθω το κρεας και να κανω νιανια τα λαχανικα του με πιρουνι,πχ τον τραχανα δεν τον αλεθω ουτε το σισαμακι(μακαρονακι)!

οσο για το αλατι ενταξει δεν κανει αλλα καποια στιγμη δεν θα μπορουμε να το αποφυγουμε!!την φαρινα την εκοψα και δινω γιαουρτι το απογευμα πλεον και μαλιστα αν παω εξω μια χαρα το εχω μαζι μου και το δινω!!αυταααααααααααα!!!!!!!!μπραβο στελλιτσα στο βασιλακη...


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααααααααα και μωρακιαααααααααα!!!!

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχουλες σασ! Όλα πήγαν καλά με την βάφτιση. Στην αρχή ήταν ηρεμη και γέλαγε, αλλα μετα την 2η βουτια αρχισε να κλαιει και μετα συνεχισε απο εκνευρισμο μαλλον. Μολις τελειωσε και η χαιρετουρα σταματησε τελειως. Συγκινηθηκα παρα πολυ και εκλαψα οταν αρχισε ο παπας να της λαδωνει το προσωπακι και να λεει αυτα τα γλυκα γεματα ομορφες ευχες λογια ..... Απο ύπνο κοιμηθηκε στις 11 το βραδυ, γιατι μετα πηγαμε για καφε και φαγητο και περναγε καλα με τον κοσμο....χαιροταν. Ευτυχως το Σαββατο ειχε αερακι και ετσι δεν σκασαμε παρα πολυ και η εκκλησια ηταν διπλα στην θαλασσα και ηταν πολυ ομορφα.

Τα νεα μας ειναι οτι πλεον την κραταμε και κανει παρα πολλα βηματα και θελει να ειναι συνεχεια ορθια. Αφου οταν την αφησω για πολλη ωρα στο παρκο ή στο καθισματακι εκνευριζεται...χαχχα :P

Το περίεργο που μας συμβαινει με τα δοντια ειναι οτι εχει βγει ο ενας κυνοδοντας επανω, αλλα τα διπλανα πανω ετοιμαζονται, αλλα οχι ακομα.....Παντως πολυ πονο τραβηξε γιατι αυτες τις ημερες ειχε πολυ γκρινια.

Σε λιγες ημερες θα φυγουμε για διακοπες, αλλα θα μιλαμε, γιατι εχω νετ στην Καλαματα.

Μπραβο βρε Χριστινα μου που αρχισατε φαγητο κομματακια. Εμεις το κανουμε αυτο - λιγο βεβαια - με τα φρουτα και την ντοματα προς το παρον.

Αναριτα μου με το καλο να το βαφτιστει το μωρακι σας. Μια χαρα....Οσο για το φαι, θα τον βρει τον ρυθμο.

Στελλιτσα μου θα τα βγαλει μαζεμενα χαχαχα:-D:-D:-D

Astarti μου η επιδοτηση που αναφερεις εχει να κανει και με ιδιωτικο; Γιατι ετοιμαζομαι αυτες τις ημερες να τον κλεισω....

Verolina μου περαστικα σας....αχ μωρε.....Όσο για τις μπομπο δεν με ενοιαξε τοσο για τον κοσμο, μας αρεσανε εμας.

Νικ μου ποτε με το καλο θα την βαφτισετε;. Παντως εγω οταν κατεληξα στα υλικα τα ειχαν και τα πηρα αμεσως. Βεβαια μπορει να πεσεις και σε φαση που δεν θα τα εχουν.

Πολλα φιλια σε ολες σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

να ζησετεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!να χαιρεστε την νεοφωτιστη!!!!!!!!!!!!!!!καλα ματα θα πατε???που???εγω εχω καταγωγη απο εκει!!απο τον καμπο αβιας!μπαμπας μανιατης μαμα κρητηκια και εγω απο αθηνα ...τα εχω ολα και συμφερω χχαχαχαχα!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαμε και παιδίατρο σήμερα για εμβολιάκι όπου άρχισε να κλαίει από όταν την εξέταζε η γιατρός η πονήρω...Το κατάλαβε βλέπεις πως πάει για τσίμπημα και άρχισε προκαταβολικά το κλάμμα...

Είναι 75 πόντους ύψος και 7600 κιλά βάρος...Μας είπε πλέον να σταματήσουμε τα αλεσμένα και να της τα δίνω λιωμένα με το πιρούνι γιατί πρέπει να μάθει να καταπίνει..Να της δίνω λέει από όλα, ότι φτιάχνω αρκεί να μην έχουν τα δικά της φαγητά πολύ αλάτι και καθόλου μπαχαρικά...Μου πε να της φτιάχνω κιμά και να της βάζω κριθαράκι μέσα ή τραχανά ή αστράκι..Επίσης επιμένει πως πρέπει η μικρή να τρώει κρέμα για να πάρει βάρος...Μα αφού δεν την τρώει, τι να την κάνω???Με το ζόρι???Ενώ το γιαουρτάκι της αρέσει πολύ, το τσακίζει...Της το πα και μου πε πως το γιαούρτι δεν μπορεί να αντικαταστήσει γεύμα ούτε χορταίνει πολύ...Εγώ πάντως θα της δίνω το γιαουρτάκι της που το τρώει με ευχαρίστηση!!!:tongue::tongue::tongue:

Βίλυ η επιδότηση είναι και για ιδιωτικούς σταθμούς αρκεί να συνεργάζονται με το πρόγραμμα αυτό....Μπες στο site www.eetaa.gr και πήγαινε εκεί που λέει "Οριστικοί πίνακες επιλέξιμων και μη επιλέξιμων δομών ανά νομαρχία" για να δεις ποιοί σταθμοί είναι κοντά σου και αν βρεις κάποιον που θέλεις ή σε βολεύει πήγαινε λίγο πιο κάτω που λέει "Πρόσκληση για τις μητέρες" για να δεις τι είναι το πρόγραμμα αυτό και τα δικαιολογητικά και κάτω έχει και την αίτηση...Αυτά...Ελπίζω να σε βοήθησα..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Astarti μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Καλέ το κοριτσάκι σου θέλει να διατηρήσει την γραμμή της....:-).

Χριστίνα μου μέσα στην Καλαμάτα. Η μαμά είναι απο εκεί και ο μπαμπάς μου είναι απο ένα χωριό έξω απο την Μεσσήνη, αν την ξέρεις. Ο άντρας μου έχει καταγωγή απο Μάνη. Κι εγώ γεννήθηκα στην Καλαμάτα. Πάτε καθόλου Καλαμάτα; Εμείς όπως καταλαβαίνεις πολύ συχνά. Και μάλιστα από τον χειμώνα που πέρασε έχουν φτιάξει ποδηλατόδρομο και έχουμε τρελαθεί με τον άντρα μου. Είναι φανταστικά.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

μεσσηνη γνωριζω βεβαια....αλιμονο....δεν παω πολυ καλαματα μιας και το χωριο του μπαμπα μου ειναι πισω απο τον ηλιο οπως λεω!!!χαχαχαχαχα!!!!!!

κατερινακι αδυνατουλα η δικια σου πολυ σικ θα ελεγα!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσακια!!!

Τι κάνετε;

Astarti μου κοιταξα αυτό για την επιδότηση, αλλα τελικά έχει μόνο 1 στον Μαραθώνα και δεν μας βολεύει καθόλου...γκργκργκρ. Δεν πειράζει. Αυτες τις ημέρες θα κλείσω και τον βρεφονηπιακό για τον Σεπτεμβρη, και τον Αυγουστο μαλλον θα κατσει με την γιαγια της, την οποια θα χωσουμε και θα ερθει απο καλαματα.......

Πολλα φιλια σε ολες σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στελλίτσα θα πάρει λίγο χρόνο μέχρι να βγούν κανονικά. Μετά όμως θα έχει πολύ πλάκα γιατι θα γελάει και θα ξεπροβάλλουν τα δόντια του και θα είναι περισσότερο όμορφος....:P

Πότε έχεις γεννηθεί; Σε ρωτάω γιατί παρατήρησα το 1978 που έχεις γράψει δίπλα στο nickname. Παρεπιπτόντως κι εγω το 1978 εχω γεννηθει...χιχιχι


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες αισθάνομαι τρομερήκόπωση σαν να μην μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι αλλά φυσικά αντιθέτως δεν κάθομαι ούτε 1 δευτερόλεπτο :-(

Πότε έρχεται η ώρατου βραδυνού της ύπμου ούτε καταλαβαίνω, το μεσημέρι ακόμη και όταν κοιμάται κάνω δουλειές...τα έχω παίξει!

Εσείς το νιώθετε αυτό? Κόπωση όχι απλή κούραση??????????

Κατα τα λοιπά η μικρή μας ανθίζει!!! Εμείς 2 δόντια, 7900 αλλά τελευταία δεν καλοτρώει μαλλον πονάει γιατί τα βράδια βογκάει λίγο το καημενάκι! Προσπαθεί να πιάνεται για να σηκωθεί και στέκεται στα 4 έτοιμη για μπουσούλημα! Άλλαξε και το ωράριο του βραδυνού ύπνου σε 20:30..στις διακοπές τι θα κάνουμε?? :-)

Α! πήρα αυτά τα recreation mats από την ELC http://www.elc.co.uk/12-Recreation-Mats/122892,default,pd.html και είναι τέλεια, παίζει επάνω το μικράκι χωρίς να έχει το φόβο να χτυπήσει το κεφαλάκι του αναποδογυρίζοντας!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες αισθάνομαι τρομερήκόπωση σαν να μην μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι αλλά φυσικά αντιθέτως δεν κάθομαι ούτε 1 δευτερόλεπτο :-(

Πότε έρχεται η ώρατου βραδυνού της ύπμου ούτε καταλαβαίνω, το μεσημέρι ακόμη και όταν κοιμάται κάνω δουλειές...τα έχω παίξει!

Εσείς το νιώθετε αυτό? Κόπωση όχι απλή κούραση??????????

εγω νιωθω ετσι απο τη μερα που γεννησα!!! χαχαχα φαντασου οτι καθε μα καθε βραδυ ο μικρός ξυπνάει για θηλασμό σίγουρα 2 φορες. Συν δουλειά απο τον Γενάρη του 2010, συν σπίτι... Θές και κάτι αλλο???:D

Α! πήρα αυτά τα recreation mats από την ELC http://www.elc.co.uk/12-Recreation-Mats/122892,default,pd.html και είναι τέλεια, παίζει επάνω το μικράκι χωρίς να έχει το φόβο να χτυπήσει το κεφαλάκι του αναποδογυρίζοντας!

αυτά θελω να του παρω και εγώ. Δεν υπάρχουν σε μαγαζιά στην ελλάδα? πρεπει να τα παραγγείλω ???

Link to comment
Share on other sites

Στελλίτσα θα πάρει λίγο χρόνο μέχρι να βγούν κανονικά. Μετά όμως θα έχει πολύ πλάκα γιατι θα γελάει και θα ξεπροβάλλουν τα δόντια του και θα είναι περισσότερο όμορφος....:P

Πότε έχεις γεννηθεί; Σε ρωτάω γιατί παρατήρησα το 1978 που έχεις γράψει δίπλα στο nickname. Παρεπιπτόντως κι εγω το 1978 εχω γεννηθει...χιχιχι

Τελος του χρόνου έχω γεννηθει. Ειμαι 31 μισο. 32 λεώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...