Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσαρες... ορίστε... κάποτε ήμουν γιατρός, πολύ η πελατεία, σεβασμός, μια χαρά! Μετά έγινα ντέντεκτιβ... αδρεναλίνη, πολύ πελατεία κα τότε! Μετά έγινα τελάλης!!!!! χαρές... συγχαρίκια...και τώρα τι??? Θυρωρός!! Εγώ κλείνω, εγώ ανοίγω το μαγαζί!!! Πού είναι οι παλιές μου δόξες ρωτώ????:D

Ησυχίες μεγάλες!!!

ναι Μαρλεν μου ποιες έμειναν από τις γνωστές?? Εμείς, η Ίριδα, η Γωγούλα και η Τζια! Α, είναι και η Σπιρουλίνα με το Μοσχομπίζελο που δεν έχουν γεννήσει ακόμη (ή μήπως έχουν?)... δεν πειράζει! Έτσι να γεμίζουμε μωράκια, και ας αδειάζουν τα καφε!!;)

Σε λίγο καιρό πάλι όλες πίσω θα είναι. Στην αρχή παθαίνεις ένα ταρακούνημα και ασχολεισαι μόνο με το νινάκι σου και μετά επιστροφή!!!!!:rolleyes:

Αχ... ποός ντύνεται τώρα να πάει στην δουλειά?? Και τι φοράει??? Σεντόνι ή κουρτίνα???


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κανονικά έχω ΠΗΤ 3/12 αλλά θα πάω 20-25/11 για πρόκληση λόγω του διαβήτη. Τελικά αποφάσισα να γεννήσω στο Αρεταίειο

Αχ τζια εμείς είμαστε μαζί στις ημερομηνίες. Εγώ κανονικά είχα 5.12 αλλά θα τον πάρουν στην 37 εβδομάδα.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

πάλι δουλειά βρε Αλέκα-σταμάτα για λίγο επιτέλους.

Ξέρεις τι ωραία που είναι τελικά να μη δουλεύεις? Βέβαια δεν έχω βάλει κώλο μέσα. Να σε λίγο θα πάω για τη γυμναστικούλα μου, μετά καφεδάκι και μετά μαγείρεμα χαροπής νοικοκυράς!τι ωραία!!!!


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόσφατα, έξω από ένα γυμναστήριο σε μια μεγάλη πόλη της Γαλλίας, τοποθετήθηκε μια μεγάλη αφίσα με μια νέα, όμορφη, ημίγυμνη και αδύνατη νεαρά με την παρακάτω λεζάντα:

«ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΟΡΓΟΝΑ Ή ΦΑΛΑΙΝΑ;;;;»

Μια κυρία μέσης ηλικίας που δεν είχε παρόμοια φυσικά χαρακτηριστικά με την νεαρή στην αφίσα, απάντησε στη αφίσα του γυμναστηρίου, γραπτώς και δημοσίως με δική της αφίσα λέγοντας τα εξής:

Οι Φάλαινες περιτριγυρίζονται από φίλους (δελφίνια, ιππόκαμπους, θαλάσσιους ελέφαντες, και περίεργους άνθρωπους). Έχουν ενεργή σεξουαλική ζωή, μένουν έγκυοι, και γεννάνε αξιολάτρευτα φαλαινάκια. Περνάνε ωραία παρέα με τα δελφίνια τρώγοντας σαρδέλες και γαρίδες και παίζοντας στις θάλασσες, ταξιδεύοντας σε εξωτικά μέρη όπως την Παταγονία, τα στενά του Bering και τους κοραλλιογενείς υφάλους της Πολυνησίας. Οι Φάλαινες τραγουδούν θαυμάσια, όλη μέρα, και έχουν ηχογραφήσει και CD. Ζούνε ελεύθερα, χωρίς ουσιαστικούς εχθρούς εκτός από τον άνθρωπο, και είναι αγαπητές, σεβαστές και υπό την προστασία πολλών οργανώσεων.

Οι Γοργόνες δεν υπάρχουν! Και εάν υπήρχαν θα κάνανε ουρές έξω από τα γραφεία των ψυχαναλυτών πάσχοντας από κρίση ταυτότητας. Τι είμαι Ψάρι ή Άνθρωπός;

Οι γοργόνες δεν μπορούν να κάνουν σεξ διότι όπως υποστηρίζει η μυθολογία, πεθαίνει όποιος άνδρας τις πλησιάσει και κυρίως μάλλον τους λείπει ο κατάλληλος «εξοπλισμός» για σεξ (με ουρά ψαριού που διαθέτουν κάτω από την μέση). Χωρίς σεξ ,,,, ούτε παιδιά μπορούν να κάνουν και ποίος θα ήθελε να κάνει παρέα με μια κοπέλα που βρόμαγε ψαρίλα;

Με βάση τα παραπάνω η επιλογή μου είναι ξεκάθαρη!!!!

ΝΑΙ !!!!!!!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΦΑΛΑΙΝΑ!!!

Υ.Σ. Είμαστε σε μια εποχή που τα media καθορίζουν το «ωραίο». Μόνο οι αδύνατοι είναι ωραίοι.. Αλλά εγώ προτιμώ να απολαμβάνω παγωτό με τα παιδιά μου, ένα καλό δείπνο με τον συνομήλικο σύντροφό μου και καφέ με τις συνομηλικες φίλες μου. Όπως περνούν τα χρόνια κερδίζουμε αργά, αργά βάρος, κυρίως διότι μαζεύουμε τόσες πληροφορίες και γεμίζει το κεφάλι μας σοφία. Όταν δεν χωράει άλλη σοφία το κεφάλι μας, διανέμεται φαίνεται η αποθηκευμένη γνώση στο υπόλοιπο σώμα σας. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΑΡΕΣ, Είμαστε υπερβολικά καλλιεργημένες, μορφωμένες, χαριτωμένες και χαρούμενες...

Από σήμερα, όταν θα βλέπω τον κώλο μου στον καθρέφτη, θα σκέφτομαι: «Πω, Πώ τι έξυπνη που είμαι!!!!!»


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

κΑΛΗΜΈΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό τα μωράκια σε όσες δεν έχουν γεννήσει ακόμη! Εγώ δεν έχω γεννήσει ακόμη! Είμαι 39+3 και περιμένω... Το Σάββατο 14/11 είναι η ΠΗΤ και αν δεν έχω γεννήσει ως τότε, θα μπω Σάββατο πρωί για πρόκληση τοκετού. Αντε να δούμε!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω μια απορία, γέννησε καμία φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο? Διαβάζω όσες έχουν γεννήσει και καμία δε πόνεσε ιδιαίτερα και όλα μια χαρά. Εγω που λεω να γεννησω χωρις επισκληρίδιο μήπως πρεπει να αρχίσω να αγχώνομαι???


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά Τζια, αυτό ήταν κορυφαίο!!!!!! Πραγματικά πολύ καλό, όχι ότι με παρηγορεί γιατρί για παρηγοριά λόγια δε βρίσκω αλλά πράγματι ήταν πολύ έξυπνο.

Georgialliaς καλώς την!!! Άντε υπομονή και εσύ. Από όσο θυμάμαι η Ξενια γέννησε χωρίς επισκληρίδιο αλλά όχι με τεχνητούς, φυσιολογικά. Και δεν πόνεσε και τρομερά. Θα μπει κάποια στιγμή για να τη ρωτήσεις.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ρε γ#$%^ο αλλά όσο πλησιαζουν οι μερες νομιζω πως θα εχω τους απιστευτους πονους και δυσκολη γεννα λόγω της προκλησης..

τες πα... θα ρθει και το Σαββατο και θα δουμε!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν σκεφτεσαι αρνητικά, δεν βοηθάει. Εσύ θα πας με τη σκέψη ότι όλα θα είναι εύκολα. Καμιά φορά το άγχος φέρνει ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, θετική σκέψη και άγιος ο θεος!!! ουτως η αλλως θα εχω και τη μαια διπλα μου συνεχως και αυτο πιστευω θα βοηθησει καπως..

Επεξεργάστηκαν by georgiailias

eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιααααααααα!!!!!!!!!!!

Καλα λες αλεκακι πανε οι παλιες δοξες του καφε μας!!!!! Ακομα και τα κοριτσια του δεκεμβρη γραφουν πιο πολλα απο μας χαχαχαχαχαχα

Δεν ειχαμε κανενα νεοτερο απο μιτσακι και ιρκα ε?

georgiailias που χαθηκες εσυ????? εφτασες και συ στην ουρα, δοξα το θεο!!!!!!

Πρεπει να σας αφησω ομως... Εχω "μαδημα" σε λιγοοοοοοοοοοο!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ας γκρινιάξω λίγο: όλο το βράδυ είχαμε αγρυπνία, μόνο 2 ωρίτσες κοιμηθήκαμε και τις υπόλοιπες τρώγαμε, αλλάζαμε ή είχαμε λόξυγγα!! Κατά τα άλλα, όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

georgiailias που χαθηκες εσυ????? εφτασες και συ στην ουρα, δοξα το θεο!!!!!!

σας διαβαζα ολο αυτο το καιρο αλλα δεν ειχα κατι συγκεκριμενο να γραψω.. κοντευω να τη φαω κι αυτη, δοξα το θεο irida!!!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...