Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Το θαύμα τής Αγιάς Ειρήνης Χρυσοβαλαντου!


Recommended Posts

Πολύ ωραίες στιγμές περιγράφεις' date=' σημαντικό στην ζωή είναι και οι αδελφικές σχέσεις. Να χαίρεσαι τις κορούλες σου, να ειναι παντα αγαπημένες!!![/quote']

Ναι μωρε.... Ειδες τα κοριτσια μου!!! Μακαρι να ειναι ετσι παντα! Ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Yotou να τις χαιρεσαι τις κορουλες σου!

Χρονια της πολλα κ καλα στην μικρη!

Εγω μεσα σε ενα χρονο εχω παει 3 φορες στην Αγια Ειρηνη. Την εμαθα απο εσας εδω κ πλεον την αισθανομαι πολυ κοντα μου, σαν προστατιδα.. Μου αρεσει εκει κ οποτε μπορω θα πηγαινω!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Yotou να τις χαιρεσαι τις κορουλες σου!

Χρονια της πολλα κ καλα στην μικρη!

Εγω μεσα σε ενα χρονο εχω παει 3 φορες στην Αγια Ειρηνη. Την εμαθα απο εσας εδω κ πλεον την αισθανομαι πολυ κοντα μου, σαν προστατιδα.. Μου αρεσει εκει κ οποτε μπορω θα πηγαινω!

Ευχαριστώ νεφελη μου κ εσυ να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου! Τι κανει η μικρουλσα σου?

Κ εμεις έχουμε παει 2 φορες οικογενειακως κ προχθές πηγε ο άντρας μου με την μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας και παλι!!

 

Εμεις παμε ακομα οποτε μπορουμε!!! Μας αρεσει!!

 

Μονο μια φορα που πηφαμε ειχαν μαζευτει απειροι γυφτοι- το ξερατε πως ειναι η προστατιδα τους; Και φυγαμε λιγο συντομα, κοιμονυουσαν κατω κ ειχαμε πανηγυρι πατα με να σε πατω!

Παμε τις ησυχες μετες!

 

Ηθελα να δωσω δευτερο ονομα Ειρηνη στην κορη μου αλλα ο αντρας μου διαφωνει με τα δυο ονοματα. Δεν προραζει, αρκει που παμε... Της εχω κ εικονα στο δωματιο της..

 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

 

Τα φιλια μου!!!

 

 

 

 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας! εμεις εχουμε να παμε καιρο, μια οι αρρωστιες μια το ενα μια το αλλο το αμελησαμε. ειναι το πρωτο πραγμα που θελω να κανω μολις ανοιξει λιγο ο καιρος! κ εμενα διαφωνει με τα δυο ονοματα γενικα αλλα την εταξα οταν δημιουργηθηκε το προβλημα πριν γεννηθει κ ηταν κ η περιπτωση μας δυσκολη οποτε δεν το συζητησαμε καν, το θεωρησαμε δεδομενο.

δεν πειραζει αρκει που πατε οπως το λες. κ εγω της εχω εικονα στο δωματιο της. αν κανεις κ δευτερη κορη μπορεις να την ονομασεις Ειρηνη, αν κανεις γιο Χρυσοβαλαντη και να τον φωναζεις Βαλαντη.

σε φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα την προηγούμενη Κυριακή πηγαμε στην Αγία Ειρήνη, πήρα κ το μηλαρακι μου κ γυρισαμε σπιτι.  Νηστεψα 3 μερες κ το λαδι κ το βραδυ της τριτης μερας αδειαθετησα οποτε δεν το εφαγα,  το εβαλα στην κατάψυξη μολις μου τελειωσει θα ξανανηστεψω για να το φαω.  

Νεφελη ευχαριστω που μου το υπενθημισες κ πηγα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαν σημερα πριν δυο χρονια φεραμε στον κοσμο ενα μικροσκοπικο πλασματακι,  μια κουκλιτσα.  Σημερα το κοριτσακι μας είναι ενα πανεμορφο ζωηρο κ εξυπνο παιδάκι.  Εσβησε κ τα κερακια της! 

Κοριτσακι μας να εισαι γερη κ ευτυχισμενη!  Να σε χαιρομαστε κ να μας κανεις πάντα περηφανους οπως μας εχεις κανει μεχρι τωρα.  Να τα εκατοστησεις,  σε αγαπάμε πολυ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ας γραψω κι εγω για την Αγια Ειρηνη...την Αγια Ειρηνη δεν την γνωριζα...δεν την ειχα καν ακουστα...το 2012 μετα απο σχεδον ενα χρονο γαμο ο αντρας μου εκανε σπερμοδιαγραμμα ενω ολα φαινοταν τελεια και ηταν και στους 2....περιμενα λοιπον στο διαδρομο δημοσιου νοσοκομειου για τα αποτελεσματα..ο διαδρομος ειχε πολυ κοσμο..ξαφνικα ηρθε μια ψηλη κυρια μαυροντυμμενη και εκατσε διπλα μου κρατωντας εναν ορο...εγω βυθισμενη στη σκεψη μου την ακουγα με δυσφορια να μου μιλαει...καποια στιγμη μου ανοιγει ενα μαντηλι και μου δινει το 1/4 απο ενα πρασινο μηλο..της λεω ευγενικα δεν θελω(αργουσε κι ο μικροβιολογος ειχα και τον πονο μου αισθανομουν ενοχλητικη την παρουσια της)μου λεει λοιπον χαμογελωντας πως θα ρθει ωρα που θα το ζητησω μονη μου....μας κοιταζε ο κοσμος γυρω γυρω μοιρασε αλλου το μηλο της και σηκωθηκε να φυγει...γυριζει λοιπον και μου λεει(τονιζω οτι κανενας δεν ηξερε τι περιμενω εξω απο ενα μικροβιολογικο)να θυμασαι κοριτσι μου πως ο θεος δεν λεει ουτε ναι ουτε οχι...λεει περιμενε κι εσυ θα πρεπει να περιμενεις πολυ..εχε υπομονη και τηρησε αυτο που το ονομα σου σημαινει(ειμαι βαφτισμενη Ευθυμια)φευγει λοιπον ανοιγοντας μια γυαλινη πορτα απεναντι μας και ανεβαινοντας μια σκαλα...το ειδαμε ολοι και μαλιστα καποιοι σχολιασαν πως δεν κουραζεται να αναιβοκατεβαινει με ορο...βγαινει λοιπον ο γιατρος δινει τα αποτελεσματα ηταν ολα καλα...ακουει τη συζητηση και λεει και που πηγε η κυρια;;δεν κανει να μετακινουνται με ορο..του λεει καποιος πηγε πανω απο δω..λεει ο γιατρος αποκλειεται..κανει να ανοιξει την πορτα κλειδωμενη...φωναζει τον αλλο γιατρο λεει βρηκατε τα κλειδια αυτης της πορτας;;λενε οχι πηρε πανω πουθενα μας λεει εδω και 2 χρονια αυτη η σκαλα βγαζει στο κλιμακοστασιο και δεν ανοιγει..κοιτιομασταν ολοι...μα την ειδαμε ολοι να λεμε...με κοιτουσαν ολοι...και ερχεται μια κυρια και λεει κοριτσι μου σενα μιλουσε μηπως ηταν καποια αγια;;φυσικα δεν το πιστεψα ωστοσο μου κανε εντυπωση που ηξερε το ονομα μου(το ειχε πει ενω δεν κρατουσα κατι που να το αναγραφει)και κυριως το οτι φαινοταν να ηξερε γιατι ειμαι εκει...                                                                                                                          

2 χρονια περιπου μετα κι ενω το περιστατικο ξεχαστηκε βρεθηκα σε μια εκκλησια..(ακομα δεν ειχα παιδιακαι προσπαθουσα με σπερματεγχυσεις χωρις να βρει κανεις τι εχουμε)...χαζευοντας δεξια κι αριστερα το ματι μου επεσε στην τοιχογραφια μιας Αγιας με μηλα...εγω αυτη την Αγια την ηξερα...στο τελος της λειτουργιας περιμενα τον ιερεα κι αφου του ειπα τι και πως μου ειπε πως αυτη ειναι η Αγια Ειρηνη η Χρυσοβαλαντου κι σε αυτην προστρεχουν οι γυναικες για τεκνοποιηση....δεν πιστευα στα αφτια μου....την ιδια μερα πηγαμε με τον αντρα μου....με τον ιδιο τροπο εβγαλε μια μοναχη το μαντηλι της και μου δωσε μηλο..παρακαλουσα για το μηλο της....της ειπα ακριβως τι εγινε και μου πε οτι αφου η Αγια ειπε περιμενε θα περιμενεις..παρακαλεσα στην εικονα της...μεσα μου ηξερα τις δυσκολιες...τον Σεπτεμβρη του 2015 μετα την πρωτη αποτυχημενη εξωσωματικη μου και τη δυναμη που αντλησα απο αυτην εμεινα εγκυος...δεν χαρηκα...ελεγα στον αντρα μου κατι μεσα μου μου λεει οτι δεν ηρθε η ωρα...πραγματι η κυηση παλλινδρομησε...την ιδια μερα και μια μερα πριν την αποξεση πγγα στην εικονα της κλαιγοντας..η μοναχη με μαλωσε...αν πιστευεις δεν κλαις μου ειπε..περιμενεις...ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ...κι αυτα τα λογια τα χα ξανακουσει.....με μαζεμενα κομματια και με πολλες προσευχες πηγα σε νεα προσπαθεια το Απριλιο...διδυμα..παλινδρομησαν παλι....παλι στην εικονα της παλι η δυναμη μου παλι το αποκουμπι μου..περιμενω της ελεγα εσυ ξερεις....Οκτωβρης του 2016...κανεις ακομα δεν βρηκε τι φταιει σε μας...4 προσπαθεια...προσευχηθηκα και της ειπα παλι σε σενα αφηνομαι Αγια μου...η πεθερα μου που δεν ειχε ιδεα για την εξωσωματικη με πηρε το πρωι της εμβριομεταφορας και μου πε χτες ειδα στον υπνο μου οτι μια σπηλια που χουμε μεσα στο οικοπεδο μας ηταν εκκλησια κι εσυ εμπαινες με μωρο και μεσα ηταν ολο μηλιες...γελουσα...μεσα μου ειχα μια ηρεμια που τρομαζε και το γιατρο....πετυχα....αρχισαν τρελες αιμορραγιες....δεν φοβομουν...σε μια απο αυτες οπου το αιμα ηταν πιταμι μεταφερθηκα στο νοσοκομειο..7 γιατροι πανω μου τρεμαν ποιος θα μου κανει υπερηχο να μου πει οτι το εχασα....ερχοταν και μου λεγαν ξερεις με τοσο αιμα σιγουρα παρασυρθηκε....καποια στιγμη καποιος γιατρος κανει υπερηχο και τους βλεπω ολους κολλημενους στην οθονη να σταυροκοπιουνται...η μιση μου μητρα αιμορραγουσα κι εκει που ηταν το μωρο δεν υπηρχε σταγωνα ηταν σαν ενα αορατο χερι να τη χωρισε στα δυο..ολοι μου ελεγαν πρωτη φορα το βλεπαν αυτο..μια νοσοκομα ετρεξε να το πει στον αντρα μου που παρακαλουσε την Αγια εννοειται...ενας γιατρος λοιπον με πλησιασε και με ρωτησε..πες μου στα αληθεια ποιον αγιο εχεις ;;γιατι αυτο χερι Αγιου το κανε..την Αγια Ειρηνη του απαντω τη Χρυσοβαλαντου...και τον ελεγαν ...Χρυσοβαλαντη...σηκω μου λεει κι αυριο πρωι κι με αιμορραγια πηγαινε στην εικονα της..σηκω γιατι το παιδι σου εχει γιατρο μαζι του της Αγια...για 9 βδομαδες εκατσα σε πληρη ακινησια εκτος απο τη μερα που πηγα στη χαρη της..μου διναν ενα καρο φαρμακα και ομως η μπεμπα μονο οταν επινα τον αγιασμο ηρεμουσε...σημερα στον 7 μηνα της κυησης περιμενω την κορη μου που θα παρει και το ονομα της Αγιας....αυτα εκανε για μας η Αγια Ειρηνη...η χαρη της ολους να μας προσταυειε

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! 

Βικυ μου ευχαριστώ πολύ να χαίρεσαι τα παιδακια σου! 

Νησακι μου εχω συγκλονιστει....  Σε διαβαζω κ τα ματια μου τρεχουν.....  Ευλογημενο να ειναι το κοριτσακι σου, καλη λευτεριά κ με εναν πονο.  Η Αγια Ειρηνη παντα να σας προστατευει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια το μωρο μου ειναι της Αγιας!! Το λεω κ το πιστευω..3 φορες μου εδειξε οτι οι γιατροι δινουν μωρα αλλα μονο ο θεος τα κραταει...με κρατησε ηρεμη κ δεμενη με τον αβτρα μου με υπομονη κ αγαπη...βπηθησε απειρες φορες στα δυσκολα...την πιστευω μεσα απο την ψυχη μου! Δεν τη γνωριζα κ ηρθε μονη της..με προιδοποιησε κ με κρατησε ορθια...τα δικα μου ματια τρεχουν απο χαρα μονο οταν φτανω στην εκκλησια της

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Κοριτσια το μωρο μου ειναι της Αγιας!! Το λεω κ το πιστευω..3 φορες μου εδειξε οτι οι γιατροι δινουν μωρα αλλα μονο ο θεος τα κραταει...με κρατησε ηρεμη κ δεμενη με τον αβτρα μου με υπομονη κ αγαπη...βπηθησε απειρες φορες στα δυσκολα...την πιστευω μεσα απο την ψυχη μου! Δεν τη γνωριζα κ ηρθε μονη της..με προιδοποιησε κ με κρατησε ορθια...τα δικα μου ματια τρεχουν απο χαρα μονο οταν φτανω στην εκκλησια της

Κ εγω κλαιω οταν μπαινω στο μοναστηρι, δεν μπορω να κρατηθω,  απο δεος κ ευγνωμοσύνη για το καλο που μας έκανε ...γιαυτό το δευτερο ονομα της μικρης μου ειναι Ειρήνη.  Εμενα μεχρι στιγμης με εχει βοηθησει 3 φορες.  Την χαρη Της να εχουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2017 at 5:18 ΜΜ, island1 είπε:

ας γραψω κι εγω για την Αγια Ειρηνη...την Αγια Ειρηνη δεν την γνωριζα...δεν την ειχα καν ακουστα...το 2012 μετα απο σχεδον ενα χρονο γαμο ο αντρας μου εκανε σπερμοδιαγραμμα ενω ολα φαινοταν τελεια και ηταν και στους 2....περιμενα λοιπον στο διαδρομο δημοσιου νοσοκομειου για τα αποτελεσματα..ο διαδρομος ειχε πολυ κοσμο..ξαφνικα ηρθε μια ψηλη κυρια μαυροντυμμενη και εκατσε διπλα μου κρατωντας εναν ορο...εγω βυθισμενη στη σκεψη μου την ακουγα με δυσφορια να μου μιλαει...καποια στιγμη μου ανοιγει ενα μαντηλι και μου δινει το 1/4 απο ενα πρασινο μηλο..της λεω ευγενικα δεν θελω(αργουσε κι ο μικροβιολογος ειχα και τον πονο μου αισθανομουν ενοχλητικη την παρουσια της)μου λεει λοιπον χαμογελωντας πως θα ρθει ωρα που θα το ζητησω μονη μου....μας κοιταζε ο κοσμος γυρω γυρω μοιρασε αλλου το μηλο της και σηκωθηκε να φυγει...γυριζει λοιπον και μου λεει(τονιζω οτι κανενας δεν ηξερε τι περιμενω εξω απο ενα μικροβιολογικο)να θυμασαι κοριτσι μου πως ο θεος δεν λεει ουτε ναι ουτε οχι...λεει περιμενε κι εσυ θα πρεπει να περιμενεις πολυ..εχε υπομονη και τηρησε αυτο που το ονομα σου σημαινει(ειμαι βαφτισμενη Ευθυμια)φευγει λοιπον ανοιγοντας μια γυαλινη πορτα απεναντι μας και ανεβαινοντας μια σκαλα...το ειδαμε ολοι και μαλιστα καποιοι σχολιασαν πως δεν κουραζεται να αναιβοκατεβαινει με ορο...βγαινει λοιπον ο γιατρος δινει τα αποτελεσματα ηταν ολα καλα...ακουει τη συζητηση και λεει και που πηγε η κυρια;;δεν κανει να μετακινουνται με ορο..του λεει καποιος πηγε πανω απο δω..λεει ο γιατρος αποκλειεται..κανει να ανοιξει την πορτα κλειδωμενη...φωναζει τον αλλο γιατρο λεει βρηκατε τα κλειδια αυτης της πορτας;;λενε οχι πηρε πανω πουθενα μας λεει εδω και 2 χρονια αυτη η σκαλα βγαζει στο κλιμακοστασιο και δεν ανοιγει..κοιτιομασταν ολοι...μα την ειδαμε ολοι να λεμε...με κοιτουσαν ολοι...και ερχεται μια κυρια και λεει κοριτσι μου σενα μιλουσε μηπως ηταν καποια αγια;;φυσικα δεν το πιστεψα ωστοσο μου κανε εντυπωση που ηξερε το ονομα μου(το ειχε πει ενω δεν κρατουσα κατι που να το αναγραφει)και κυριως το οτι φαινοταν να ηξερε γιατι ειμαι εκει...                                                                                                                          

2 χρονια περιπου μετα κι ενω το περιστατικο ξεχαστηκε βρεθηκα σε μια εκκλησια..(ακομα δεν ειχα παιδιακαι προσπαθουσα με σπερματεγχυσεις χωρις να βρει κανεις τι εχουμε)...χαζευοντας δεξια κι αριστερα το ματι μου επεσε στην τοιχογραφια μιας Αγιας με μηλα...εγω αυτη την Αγια την ηξερα...στο τελος της λειτουργιας περιμενα τον ιερεα κι αφου του ειπα τι και πως μου ειπε πως αυτη ειναι η Αγια Ειρηνη η Χρυσοβαλαντου κι σε αυτην προστρεχουν οι γυναικες για τεκνοποιηση....δεν πιστευα στα αφτια μου....την ιδια μερα πηγαμε με τον αντρα μου....με τον ιδιο τροπο εβγαλε μια μοναχη το μαντηλι της και μου δωσε μηλο..παρακαλουσα για το μηλο της....της ειπα ακριβως τι εγινε και μου πε οτι αφου η Αγια ειπε περιμενε θα περιμενεις..παρακαλεσα στην εικονα της...μεσα μου ηξερα τις δυσκολιες...τον Σεπτεμβρη του 2015 μετα την πρωτη αποτυχημενη εξωσωματικη μου και τη δυναμη που αντλησα απο αυτην εμεινα εγκυος...δεν χαρηκα...ελεγα στον αντρα μου κατι μεσα μου μου λεει οτι δεν ηρθε η ωρα...πραγματι η κυηση παλλινδρομησε...την ιδια μερα και μια μερα πριν την αποξεση πγγα στην εικονα της κλαιγοντας..η μοναχη με μαλωσε...αν πιστευεις δεν κλαις μου ειπε..περιμενεις...ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ...κι αυτα τα λογια τα χα ξανακουσει.....με μαζεμενα κομματια και με πολλες προσευχες πηγα σε νεα προσπαθεια το Απριλιο...διδυμα..παλινδρομησαν παλι....παλι στην εικονα της παλι η δυναμη μου παλι το αποκουμπι μου..περιμενω της ελεγα εσυ ξερεις....Οκτωβρης του 2016...κανεις ακομα δεν βρηκε τι φταιει σε μας...4 προσπαθεια...προσευχηθηκα και της ειπα παλι σε σενα αφηνομαι Αγια μου...η πεθερα μου που δεν ειχε ιδεα για την εξωσωματικη με πηρε το πρωι της εμβριομεταφορας και μου πε χτες ειδα στον υπνο μου οτι μια σπηλια που χουμε μεσα στο οικοπεδο μας ηταν εκκλησια κι εσυ εμπαινες με μωρο και μεσα ηταν ολο μηλιες...γελουσα...μεσα μου ειχα μια ηρεμια που τρομαζε και το γιατρο....πετυχα....αρχισαν τρελες αιμορραγιες....δεν φοβομουν...σε μια απο αυτες οπου το αιμα ηταν πιταμι μεταφερθηκα στο νοσοκομειο..7 γιατροι πανω μου τρεμαν ποιος θα μου κανει υπερηχο να μου πει οτι το εχασα....ερχοταν και μου λεγαν ξερεις με τοσο αιμα σιγουρα παρασυρθηκε....καποια στιγμη καποιος γιατρος κανει υπερηχο και τους βλεπω ολους κολλημενους στην οθονη να σταυροκοπιουνται...η μιση μου μητρα αιμορραγουσα κι εκει που ηταν το μωρο δεν υπηρχε σταγωνα ηταν σαν ενα αορατο χερι να τη χωρισε στα δυο..ολοι μου ελεγαν πρωτη φορα το βλεπαν αυτο..μια νοσοκομα ετρεξε να το πει στον αντρα μου που παρακαλουσε την Αγια εννοειται...ενας γιατρος λοιπον με πλησιασε και με ρωτησε..πες μου στα αληθεια ποιον αγιο εχεις ;;γιατι αυτο χερι Αγιου το κανε..την Αγια Ειρηνη του απαντω τη Χρυσοβαλαντου...και τον ελεγαν ...Χρυσοβαλαντη...σηκω μου λεει κι αυριο πρωι κι με αιμορραγια πηγαινε στην εικονα της..σηκω γιατι το παιδι σου εχει γιατρο μαζι του της Αγια...για 9 βδομαδες εκατσα σε πληρη ακινησια εκτος απο τη μερα που πηγα στη χαρη της..μου διναν ενα καρο φαρμακα και ομως η μπεμπα μονο οταν επινα τον αγιασμο ηρεμουσε...σημερα στον 7 μηνα της κυησης περιμενω την κορη μου που θα παρει και το ονομα της Αγιας....αυτα εκανε για μας η Αγια Ειρηνη...η χαρη της ολους να μας προσταυειε

Πιστεύω πολυ στη χαρη της...

Τα ματια μου τρεχουν δακρυα....

Με το καλο να αγκαλιασεις τη κορούλα σου γλυκια μου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κ από εμένα..

Την Αγία την ξέρω επειδή ο ξαδερφος μου (συνομήλικος 11 μέρες διαφορά) έχει βαφτιστει ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ!

Πέρυσι κάνω την 1η εξωσωματική κ περιμένω χοριακή 16-08 στις 15-08 εγώ γενέθλια παρακαλούσα την ΠΑΝΑΓΙΑ να αντέξω το αρνητικό κ είχα αρχίσει να σκέφτομαι να πάω στην Αγία (μου είχε πει 1 φίλη για τα θαύματα της)..περνάει ο καιρός φτάνω στη 2η εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα έμβρυα!!Στην αναμονή του ξεπαγώματος πάω στη χάρη της..πάω να ανάψω την λαμπάδα μας..δεν άναβε κ η λαμπάδα σαν παράλητη έτρεμε στο χέρι μου.ανατριχιάζω ξαναπλησιάζω το φυτίλι στη φλόγα γίνεται σαν ξύλο η λαμπάδα σκέφτομαι...θα τα καταφέρω! Κάνω την εμβρυομεταφορά νηστεύω από την 3η μέρα κ για 3 μέρες γαλακτοκομικά κ κρέας..την 7η μέρα αρχίζουν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης..πείνα ατελείωτη το ψυγείο το άδειαζα..λέω στον άντρα μου, έχουμε πετύχει αλλά λίγο! Πέρνω θετική χοριακή αλλά μικρή ανεβαίνει κανονικά αλλά δεν πέρνει μπροστά..υπομονή ο γιατρός μου θα τα πάμε τέλεια εγώ ουδέτερη...γιορτή του άντρα μου (Μιχάλης) βλέπω αίμα ξημερώματα 10-11-16 αποβάλλω μόνο υγρά ούτε καν πόνος πάω για χοριακή κ υπέρηχο κ είχε φύγει ο σάκος που μπορέσαμε να δούμε...Από τότε άρχισαν τα όνειρα βλέπω μία μαυροφορεμένη να μου δίνει κουράγιο να μου γελάει να μου μιλάει να με χαιδεύει να μου λέει πάμε στον κήπο μου! Φτάνουμε στο πρόσφατο σημάδι της ΑΓΙΑΣ ΜΑΣ! Πέμπτη είχα ωοληψία Παρασκευή της Αγίας Ειρήνης...ξυπνάω με πόνους από την επέμβαση κοιταζόμαστε με τον άντρα του λέω προλαβαίνουμε να πάμε στο μοναστήρι; Μου λέει διαβάζεις τη σκέψη μου. Φτάνω πέρνω τη λαμπάδα που έτρεμε πάλι στο χέρι μου πάω να την ανάψω..τίποτα κάνω δεύτερη προσπάθεια το φυτίλι χωρίστικε στα 3 κ ενώθηκε σε μία μεγλαλη φλόγα η λαμπάδα όρθια σαν ξύλο ..αυθόρμητα λέω στον άντρα μου θα γίνουμε τρείς! Πάω στην εικόνα Της περνάει ο πόνος που είχα! Το μεσημέρι μαθαίνω ότι κ τα 5 ωάρια που φτιάξαμε ήταν γόνιμα αλλά λόγω σπέρματος καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε τα δύο να η στεναχώρια να το κλάμα από την ένταση..Ερχεται η Δευτέρα μαθαίνω ότι μπήκαν κατάψυξη...όλα καλά με τα έμβρυα μας!! Με τον κύκλο του μήνα αρχίζω θεραπεία προσευχόμαστε στην Αγία να εξελιχθούν όλα ομαλά κ να μας χαρίσει ένα γερό παιδάκι..

Έχω συγκλονιστεί με τις ιστορίες σας πιστεύω ότι όλο τον Κόσμο βοηθά η ΑΓΙΑ πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει να φέρουμε εις πέρας την προσπάθεια μας. Να είστε όλες υγιής κ να καμαρώνετε τα θαυματάκια σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...