Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

vanilitsa εγώ να σου πω ότι έχω 24 μέρες που γέννησα και ακόμα καλά κρατούν. δεν έχω αίμα πολύ αλλά δεν μπορώ να μην βάλω σερβιέτα. ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγάλει. έχω βαρεθεί λέμε.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη αρχη στο νεο μας θεματακι...

Τι κανετε κοριτσια μου???

Εγω σημερα ειμαι καλυτερα,επεσε ο πυρετος...μαλλον απο το στηθος ειναι...ειδα μια κοκκινιλα πανω απο τη θηλη και πιστευω θα εφραξε κανενας πορος γιατι αφου δεν θηλαζω και δεν εχω πληγη μαστιτιδα δεν ειναι.Αντλησα και με το θηλαστρο και ετσι βελτιωθηκε κι η διαθεση μου και μπορω να ασχοληθω με το κοριτσι μου γιατι χτες δεν ειχα καμια αντοχη λεμε!!!Ευτυχως το βραδυ συνεργαστηκε και η μικρη και σηκωθηκα πιο δυνατη σημερα.

Απο λοχεια κι εμενα καλα κρατουν...πολυ λιγο αιμα βεβαια αλλα συνεχιζουν..τι να κανουμε,ευτυχως δεν ειναι κατι ενοχλητικο.

Εγω ρηλαξ δεν παρηγγειλα ακομη,λεω να το παρω αφου κλεισει τους 2 μηνες να μπορει να καθεται πιο ανετα.Μου αρεσε πολυ το baby bjorn που ειναι πολυ απλο,bounching,απο νεογεννητο μεχρι 3 χρονων!!

Βρε κοριτσια,δεν ξερω αν το παρατηρειτε κι εσεις...οσο μεγαλωνουν τα μπεμπεκια μας τοσο πιο πολλη επικοινωνια θελουν.Εμας η ζουζουνα,οταν ειναι ξυπνια και την εχουμε στο καλαθακι της αντιδραει οταν δεν της δινουμε σημασια.Μολις την παρουμε λιγο αγκαλια ή της μιλησουμε ...αμεσως χαλαρωνει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες :D. Εγώ πήρα σήμερα την κουρτινα του δωματίου και περιμένω ακόμα ενα καλύμμα καναπέ που έχω στο δωμάτιό της και να βάλω τα αυτοκόλλητα στους τοίχους και πάπαλα με το δωμ'άτιο και τα απαραίτητα της μπέμπας... μετά αναμονή...

Ειμαι σε δίλλημα. Η μικρή δε γυρίζει προς τα κάτω και μου είπε η μαια μου να κάνω βελονισμο... εσεις θα κάνατε??? :confused:. Μήπως το παρατραβάμε σκέφτομαι και να το πάρω απόφαση ότι θα γεννήσω με καισαρικ'η? (σιγά το τρομέρο αλλά λέμε τώρα)

Εγώ δεν έχω πάρει ριλάξ γιατί μου είπαν καλύτερα μετά το 2ο -3ο μήνα για την πλάτη και το λαιμό της. Οπότε θα δώ μήπως μου φέρει κανείς γιατί έχω κοζάρει αυτό της φισερ πραις που μου φαίνεται ότι θα της αρέσει πολύ. Πείτε μου τη γνώμη σας και εσείς που είστε πλέον ήδη μανούλες

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=11101&itmid=2129041

Αυτά τα νέα μου. Φιλάκια σε όλες


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Hallo.

τι κανετε? όχι δεν ήρθε η παιδίατρος μας ακόμη και κοντεύω να σκάσω. εχω στουμπώσει και την μικρή στο βυζί μπας και κερδίσουμε κανένα γρ τελευταία στιγμή.

Newmummy είναι πολύ γαμώτο αυτό που είδες, η μόνη μου ένσταση είναι κατα πόσο θα μπορείς να το μετακινείς και να το αποθηκεύεις εύκολα. α κοίτα και μέχρι πόσο βάρος αντέχει.

Μαρσολανάκι αυτό με το μιλητό ξαναπέστο. όντως θελουνε να τους μιλάμε για ώρα, ίσως και να τραγουδάμε. εμένα ήδη η μάνα μου μου έκανε και τις πρώτες παρατηρήσεις που δεν του μιλάω πολύ. είναι δασκάλα και είναι κολλημένη με τα τραγουδάκια και τα συναφή, εγώ παλι δεν τα αντέχω.

αχ γιατί αργεί τόσο?

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη,μια χαρα θα ειναι η μικρουλα στα κιλα της βρε...

Μην φοβασαι...μια χαρα πινει απο το γαλατακι σου,θωρακιζεται και μεγαλωνει.

Τι να πω που η δικια μου ζητημα να εχει πιει 5-6 φορες απο μενα!!!

Χα,κι εμενα η μαμα μου ως εκπαιδευτικος λεει τα ιδια κι οτι πρεπει να τους μιλαμε γλυκα και στρωτα.Σημερα την πηγα να την δουν(διπλανο διαμερισμα) και με ακουσε που την ειπα"φατσα" και μου λεει η νεοκοπη γιαγια "να μην τη λες φατσα...αγαπη μου να της λες"..

Μα εννοειται αυτο βρε μανα:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες. Να χαίρεστε τα νινακια σας και με το καλό και οι υπόλοιπες! Εγώ εχω έναν παίδαρο 7 και κάτι μηνων. Ασχολουμαι 24 'ωρες εγώ μαζί του οποτε οπου μπορώ να σας φανώ χρησιμη εδώ ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

stellitsa εμενα η μπεμπα ειναι 15 ημερων και κανει σαν να εχει φλεμα στο λαιμο και προσπαθει να το καθαρισει..ο παιδιατρος ειπε δεν ειναι τιποτα αλλα εγω ανησυχω..ξερεις τιποτα σχετικο?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

ηρθα κι εγω σε αυτο το θεμα,

να πω κι εγω την εμπειρια μου σε μερικα θεματα...

στο μαιευτηριο παρτε καμια 10 επιθεματα ,ουτως ή αλλως το γαλατακι δεν ερχεται απο την πρωτη μερα

με περηφανια εγω επεστρεφα στην αιθουσα νεογνων με το θηλαστρο μου με 10 ml γαλα:tongue::tongue::tongue::tongue:

εγω κανονικες ποσοτητες ειχα απο την 6 μερα και μετα και τωρα φανταστητε ,ενω βγαζω περιπου 300 ml την μερα ο μπεμπης πινει περισσοτερο

τις επομενες μερες ,θα δοκιμασουν να του το δωσουν με μπιμπερο

ειναι πολυ φαγανος,δεν ξερω που εμοιασε,αυτο το παιδι,χιχιχιχιχι

η επισκληριδιος δεν ποναει γιατι σου κανουν πρωτα μια ξυλοκαινη,αλλα πρεπει να ειστε απολυτα χαλαρες .εγω φοβομουν πολυ και με τρυπησαν 3 φορες

αυτοσυγκεντρωση θελει και ψυχραιμια ,σε καθε σταδιο

μην ξεχνατε οτι ειστε αναμεσα σε δεκαδες γιατρους εκει μεσα......

πολλες μπιτζαμες και νυχτικα κοριτσια,εγω ηθελα να αλλαζω καθε μερα,φοβερη ζεστη στο ιασω.....

κι εγω λοχεια εχω πολυ λιγα,απο την αρχη,αλλα δεν γλυτωνεις την σερβιετα...να δουμε ποτε θα σταματησω να ποναω απο τα ραματα,ουφ

δεν φτιαχνουν και εναν γερανο να μπορεις να σηκωθεις απο το κρεββατι:roll::roll::roll::roll::roll:

αυτα,θα επανελθω ,δεν θυμαμαι τι αλλο ειχατε ρωτησει,γιατι ηταν και στο αλλο τοπικ αλλα οταν θυμαμαι κατι θα μπαινω να το γραφω

ο μπεμπης μας εχει παει 200 γρ σε μια εβδομαδα

σημερα εχει γενεθλια,μια εβδομαδα το πουλακι μου,οι γιατροι ειναι πολυ ευχαριστημενοι,αααα και βεβαιως καταλαβαινουν,το βλεπουμε και εμεις οποτε τον ειπισκεπτομαστε,πως αντιδρα ...


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζησει το μικρουλι. Κοριτσια θηλάζω ακόμα. Να το προσπαθησετε οι νεες μανουλες!

Μπράβο σου...!!! Πες μας και εμας το μυστικό...!!! Η μάνα μου από τώρα έχει αρχίσει να με πρίζει με τα μπιμπερό...


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...