Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλο μηνα τι κανετε?εμεις εχτες ειχαμε παιδιατρο ειμαστε 9.700 και 80 ποντους καναμε εμβολιο neisvac μια χαρα ειναι δεν εκανε πυρετο τιποτα.jo αφασια ο μικρουλης σου ετσι κανει και η δικια μου ολο τρωει απο που βρει μεχρι και απο το πατωμα χαχαχα.my babies ειναι τελεια τα ερωτευτηκα  τα ελεφαντακια θελω και εγω χιχι λιλα μπραβο που εισαι καλυτερα χαιρομαι να κανεις πραγματα για σενα και θα νοιωθεις εσυ καλα και ο μπεμπακος σου θα ειναι χαρουμενος αφου θα βλεπει και τη μανουλα του.gargalitsa σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να βρεθει μια καλη λυση για ολους σας ειναι αδικο που σου φερεται ετσι κανεις.τοσα πραγματα στο σπιτι το μωρο και θελεις λιγο χρονο και εσυ και θες να ακους μια καλη κουβεντα.εγω κοριτσια παρολο που εχω 2 μωρα δεν εχω στερηθει ουτες βολτες ουτε ψωνια ουτε τιποτα ευτυχως με βοηθανε πολυ η μαμα μου και η πεθερα μου μενουν κοντα και οι δυο οποτε οτι χρειαστω ειναι εδω αλλα και ο αντρας μου οποτε χρειαστω κραταει τις μικρες να παω για μαλλια νυχια για ενα καφε ευτυχως συνενοουμαστε βεβαια ειμαστε μαζι και απο 18.5 οποτε τα ειχαμε κουβεντιασει εξαρχης για το τι σχεση θα θελαμε να εχουμε οταν παντρευτουμε και κοριτσια να το παραδεχτω οταν γινομαι γκρινιαρα  παντα ο ο γλυκουλης μου λεει ενα καλο λογο ποτε δεν μου φωναζει γιατι καταλαβαινει οτι οταν φωναζω ειναι απο κλεισουρα  καμια φορα και παντα εχει ενα σχεδιο ετσι μου λεει να κανουμε συνεχεια πραγματα να περναμε καλα.gargalitsa σου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια απο εδω και περα να μιλησετε και να τα βρειτε κοριτσακι μου και να στε παντα ευτυχισμενοι μη μου στεναχωριεσαι ολα θα φτιαξουν.

Μαρακι μου αυτο που κανεις εσυ το κανω και εγω πολλες φορες παιρνω τα κοριτσια μαζι  οταν ειμαι μονη μου και βαριεμαι μπαινουμε στο αυτοκινητο και φευγουμε παμε για καφε στο παιδοτοπο τα παιδια παιζουν και εγω πινω καφε με καμια φιλη μου και περναμε καλα ολοι.μαρακι μου μπραβο που περπατησατε καλα κυνηγητα απο εδω και περα πως τα πανε τα αντρακια σου μεταξυ τους εγω σημερανπηγα εβαψα μαλλι και ανανεωθηκα ειχα κανονισει να βγουμε και για κφεδακι αλλα επειδη θα ερθει κατα τις 6 ο αντρουλης μου το ακυρωσα και θα ερθουν σπιτι μας οι φιλοι μας να ψησουμε να ξεκουραστει και ο αντρουλης μου κοριτσια κλεισαμε τουρτα minnie για το παρτυ μας 


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αστεράκι ευχαριστώ για τις ευχές. Με γεια το μαλλί και καλά να περάσετε με τους φίλους σας. Μπράβο που έχεις τέτοια υποστήριξη από όλους, είναι πολύ σημαντικό ώστε να πάνε όλα καλά.

Μαράκι δεν τσακωνόμαστε, εκείνος ουρλιάζει. Οι λόγοι; Ότι κάνω τον εκνευρίζει αφάνταστα, τα πάντα όλα. Και ο αέρας που αναπνέω. Εκνευρίζεται μόνο με μένα, όχι με το παιδί. Είναι αφόρητο πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε μανούλες και μπεμπάκια!

Μαράκι, να χαίρεσαι το μικρούλι σου!Χρόνια πολλά και καλά εύχομαι!Γεμάτα με υγεία, αγάπη, χαρά και πολλά χαμόγελα!!! Μπράβο σας που περπατάτε!!! Κι εμείς ξεκινήσαμε δειλά δειλά και κάνουμε μερικά παραπάνω βηματάκια...κι αν ζοριστεί λίγο...τσουπ κάτω και μπουσούλημα!!!χαχα

Τζο, και η μεγάλη μου τα ίδια και χειρότερα έκανε με το που έβλεπε φαγητό!Αφού σκεφτόμουν πως οι άλλοι θα λένε πως δεν την ταΐζω!!!Ευτυχώς που ήταν μπαμπάτσικο μωρό και δε θα πίστευε κανείς πως δεν τρώει!!χαχα

Λίλα, χαίρομαι που είσαι καλύτερα!Να ηρεμήσεις κι εσύ!!!!

Και τώρα η σειρά σου γαργαλίτσα...δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ σε καταλαβαίνω και σε νιώθω!!!Μεγαλώνω μόνη μου δυο παιδιά...χωρίς βοήθεια από μαμά και γιαγιά! Η μόνη μας διαφορά είναι πως εμένα ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ σε όλα!Και με τα παιδιά αλλά και με το σπίτι! Ακόμα και να τις κρατήσει για να βγω για δουλειά ή για διασκέδαση(καφέ, βόλτα, κομμωτήριο, ακόμα και για ποτό με τις φίλες μου). Βέβαια οι φορές αυτές είναι λίγες αν τις συγκρίνω με τις δυνατότητες που έχει εκείνος για εξόδους...όπως και να το κάνουμε:μάνα είναι μόνο μια!Η μανούλα είναι αυτή που ζορίζεται περισσότερο από τους δύο... Λογικό και επόμενο είναι να ζορίζεσαι...κορίτσια,εκτός από μαμάδες είμαστε και γυναίκες...και πάνω απ' όλα άνθρωποι...με αδυναμίες, νεύρα, ευαισθησίες και υπομονή που δεν είναι ανεξάντλητη...!!! Φαντάσου πως και στο δικό μου σπίτι δε λείπουν οι εντάσεις...κι ας μου δίνει και το περιθώριο να βγω κι ας με βοηθά. Φαντάσου τώρα εσύ που δεν σου συμπαραστέκεται όσο θα έπρεπε! παρόλα αυτά θεωρώ πως θα πρέπει να βρεις την ευκαιρία με κάποιο τρόπο να μιλήσεις μαζί του και να του εξηγήσεις ανοιχτά και ξεκάθαρα πως αισθάνεσαι! Δε γίνεται διαφορετικά!Πρέπει να αρχίσει να βλέπει λίγο τα πράγματα και από τη δική σου μεριά! Να παίρνεις δύναμη και κουράγιο από το παιδάκι σου και να σκέφτεσαι πως γι'αυτό αξίζουν τα πάντα! Και κάτι ακόμα...αφού λες πως οι έντονοι καυγάδες και οι και οι καθημερινές φωνές συμβαίνουν το τελευταίο διάστημα μήπως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα στη δουλειά που να του προκαλεί επιπλέον άγχος και ένταση? Μήπως και η δική σου συμπεριφορά έχει αλλάξει τον τελευταίο καιρό εξαιτίας της πίεσης που νιώθεις?

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν καθόλου αυτά που σου λέω αλλά πραγματικά, επειδή καταλαβαίνω όλα όσα αισθάνεσαι, γτ πολλές φορές είμαι κι εγώ στη θέση σου, εύχομαι σύντομα να βρείτε τη λύση, τη χρυσή τομή που λένε για να ηρεμήσει η κατάσταση στο σπίτι σας και να αρχίσεις κι εσύ να χαίρεσαι κάποια πράγματα! Για να είναι ευτυχισμένα και ήρεμα τα παιδιά θα πρέπει να είναι ευτυχισμένοι και ήρεμοι οι γονείς!   

 

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το ελεφαντάκι μου! Χαίρομαι που σας άρεσαν!Με τα χεράκια μου τα έχω κάνει και είμαι περήφανη γι' αυτά!!! Ετοιμάζω και μια μαϊμουδίτσα μούρλια...!!!!  Αργότερα θα σας ανεβάσω κι άλλες δημιουργίες για τις βαφτίσεις! να τελειώσω πρώτα με τα ελεφαντάκια...!!!!

Φιλάκια σε όλους! Και στις μαμάδες και στα μπεμπάκια!!!!           


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια μου,

στεναχωρήθηκα με όσα διάβασα, κυρίως γιατί σε νιώθω πιεσμένη, γαργαλίτσα, και με το δίκιο σου δηλαδή. Είναι πήξιμο να κυλάει ένας χρόνος με ένα μωράκι και να αισθάνεσαι και κλεισμένη μέσα και εννοώ χωρίς παρέα ενήλικη μια φορά στο τόσο χωρίς όμως τη μπέμπα στο προσκήνιο. Το έχουμε ανάγκη και αυτό για να γεμίσουμε μπαταρίες και να είμαστε παρούσες πιο ποιοτικά, κεφάτα και με όρεξη για δόσιμο και στοργή για τα παιδιά μας. Με όρεξη να τα παίξουμε, να τους τραγουδήσουμε, να τους διαβάσουμε ένα παραμύθι, όχι μόνο να τα φροντίσουμε. Και μάλιστα χωρίς καμία τύψη που το έχεις ανάγκη. Για να μην πω μόλις τα κάνουμε όλα αυτά να φροντίσουμε και τον εαυτό μας. Κι αυτό είναι ανάγκη, να αισθανόμαστε όμορφα με το πώς είμαστε. Αλλάζει όλη η διάθεση. 1 ωρίτσα να κοιμηθεί κανείς το μεσημέρι ή να κάτσει ξαπλωμένος ή να διαβάσει ένα βιβλίο ή ό,τι άλλο θέλει ο καθένας και γεμίζει μπαταρίες για να βγάλει κεφάτα όλη τη μέρα με το μωράκι παίζοντας. 

Διάβαζα ότι ο γονιός πρέπει να ικανοποιεί με σειρά προτεραιότητας τα παρακάτω:

βασικές ανάγκες του παιδιού (φαγητό, στέγη, ζέστη, ύπνος)

βασικές ανάγκες του εαυτού του (τα παραπάνω)

ποιοτικές ανάγκες του παιδιού (παιχνίδι κ.λπ.)

ποιοτικές ανάγκες του γονιού (καφές και ό,τι θέλει ο καθένας σε λογικά πλαίσια, άλλος λίγο χρόνο μόνος στο σπίτι, άλλος να πάει κομμωτήριο, άλλος ένα κρασί με το σύζυγο κ.λπ.)

Και για εσένα είναι τεράστια αλλαγή η 100% αφοσίωση στη μπέμπα και για τον σύζυγο απ' την άλλη το να γυρνάει κουρασμένος και να συνεχίζει να κουράζεται με ένα μωρό στο σπίτι. Φυσικά εσύ κουράζεσαι πολύ πιο έντονα με το μωρό όλη μέρα και είναι και το μπούχτισμα πιο έντονο. Αλλά ο καθένας έχει άλλες αντοχές και πιθανόν ο σύζυγος όπως φαίνεται να αισθάνεται πολύ πιο "κλαταρισμένος" ψυχολογικά και αντιδρά με φωνές. Σε μια φάση σας γλυκιά και ήρεμη ίσως να ανοίξετε την κουβέντα και να του πεις πόσο πιεσμένη αισθάνεσαι με τη μπέμπα όλη μέρα και ότι έχεις ανάγκη ένα μικρό διάλειμμα για να μην τα φτύσεις. Και για να βρείτε ξανά σιγά σιγά τις ισορροπίες σας μεταξύ σας. Επίσης, πως κι εσύ κατανοείς και τη δική του πίεση, αλλά δεν μπορείς να γίνεσαι ο αποδέκτης αυτής της πίεσης με φωνές και ουρλιαχτά. Ρώτα αν κάτι τον απασχολεί γιατί βλέπεις πως είναι πιεσμένος. Σίγουρα δεν αισθάνεται καλύτερα με το να σου φωνάζει, σίγουρα δεν διορθώνει την αιτία. Εκτονώνεται όμως, αλλά με πολύ επώδυνο τρόπο για σένα. Να του τα πεις όλα αυτά. Είστε μια ομάδα απέναντι σε μια τεράστια αλλαγή αλλά από την ίδια πλευρά του ποταμού, όχι αντικρυστά, και κάπως πρέπει να καταστρώσετε μια στρατηγική για να τη διαχειριστείτε και να την απολαύσετε κιόλας και να θυμάστε αυτά τα χρόνια με τη μικρή σας όμορφα.

Αδέρφια έχεις με παιδιά για να βοηθήσουν λίγο, αφού η γιαγιά δεν μπορεί; Αλλιώς σιγά σιγά να ψάξεις μια κοπέλα η οποία να σας την κρατάει κι ένα 2ωρο δυο Σάββατα το μήνα να βγαίνετε οι δυο σας; 

Μετά, δεύτερο βήμα σιγά σιγά τα ΣΚ έστω να αφήνεις το σύζυγο να κρατάει τη μπέμπα ένα 2ωρο το μεσημέρι, όπου θα μπαίνεις στο δωμάτιο και θα κλείνεις την πόρτα και θα κάνεις ό,τι σου αρέσει. Θα εξασκηθεί κι αυτός και η μπέμπα και θα δεθούν και θα είσαι και σε απόσταση ασφαλείας. Και μόλις σιγά σιγά το δουλέψουν θα πας και ένα 2ωρο μια βόλτα για καφέ ή για ψώνια για εσένα μόνο. Αλλά και το ένα 2ωρο απλή ξεκούραση κλεισμένη στο υπνοδωμάτιο και αυτοί να παίζουν έξω δεν υπάρχει καλύτερο. Τουλάχιστον τα ΣΚ που δεν δουλεύει. 

Η μαία μου, που είναι και ψυχοθεραπεύτρια παράλληλα, μας έλεγε ότι τα ζευγάρια δοκιμάζονται στις εξής τεράστιες φάσεις της ζωής: όταν συζύσουν, όταν έρθει το νεογέννητο, όταν αδειάσει η αγκαλιά τους και ξαναμείνουν μόνοι τους (φύγει για σπουδές), όταν πάρουν σύνταξη και αδειάσει η μέρα τους και όταν πεθάνει ένας απ' τους δυο. Οπότε το νεογέννητο όντως αλλάζει τρελά τις ισορροπίες και είναι στοίχημα να το δουλέψετε και να βγείτε στο τέλος ακόμα πιο δυνατή ομάδα απ' την αλλαγή. 

Φυσικά όλα αυτά είναι θεωρητικά, εσύ να κάνεις ό,τι κρίνεις για να ξεπεράσετε αυτή την κρίση. Μπορείτε να την ξεπεράσετε γιατί πιστεύω ότι δεν είστε ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που πιέστηκαν αφόρητα από τον ερχομό ενός παιδιού και στην ανάγκη να πάρετε και συμβουλές από κάποιον σχετικό για το γάμο αν φτάσεις στο απροχώρητο. Μην το παλεύεις ολομόναχη αν δεις ότι πελαγώνεις. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

My babies σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου και σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια για τη συμπαράσταση. Δεν ξέρω αν ευθύνεται μόνο εκείνος ή κι εγώ αλλά οι συζητήσεις μας ατυχούν. Θα ζητήσουμε γνώμη ειδικού. Ελπίζω να μας βοηθήσει να δούμε καθαρότερα κάποια πράγματα. Η καθημερινή αυτή τριβή είναι τον τελευταίο καιρό αλλά αν δεν αλλάζει δεν μπορώ να φθείρομαι συνέχεια. Καλύτερα μόνη και να έχω την ησυχία μου.

Τζο μου τώρα σε διάβασα. Με συγκίνησαν τα λόγια σου. Τι ωραία που τα λες. Θα του τα διαβάσω όταν τον δω, έχω πάει στο πατρικό μου με το μωρό εδώ και μέρες να ηρεμήσω. Από την ίδια πλευρά και όχι αντίπαλοι, τι σωστή οπτική. Σε ευχαριστώ.

Βρε κορίτσια με έχετε κατασυγκινήσει όλες με το ενδιαφέρον σας. Να είστε όλες καλά. Εντάξει, γράφουμε τόσον καιρό και μοιραζόμαστε πράγματα αλλά τώρα νιώθω πραγματικό νοιάξιμο και είναι παρήγορο για μένα. Σας φιλώωωω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα my babies&τζο ειπατε οτι ειχα στο μυαλο ,στην καθημερινοτητα μου&ειχα σκοπο να πω&εγω τωρα που κοιμησα τον μικρο&το παλευει&ο μεγαλος διπλα μ...

-Γαργαλιτσα μ,πολυ στεναχωριεμαι που σε ακουω ετσι! Σε νιωθω τοσο "κουρασμενη" & ξενερωμενη αν μ επιτρεπεις&με το δικιο σου βεβαια! Μην το λες ετσι,ελαφρα τη καρδια γτ δ νομιζω να ειναι τοσο ευκολο να τελειωσεις μια σχεση απο την οποια γεννηθηκε ενα παιδι! Δουλεψτε το λιγο παραπανω γτ ειναι κριμα!!! 

-my babies οντως υπεροχες οι δημιουργιες σου&γαιδουρια μ που δ το σχολιασα νωριτερα:oops:


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kάλημέρα κορίτσια και απο εμένα - σήμερα εργάζομαι από σπίτι (μια περίεργη κατάσταση στο γραφείο, θα τα πούμε άλλη στιγμή) και έχω άπειρη δουλεια, είμαι κλειδωμένη στη κρεβατοκάμαρα με λαπτοπ να μη με πάρει είδηση ο μικρός.

Γαργαλίτσα, για σένα κάνω το διάλειμα! Απλά θα είναι σύντομο, και θα επανέλθω όταν βρω περισσότερο χρόνο ή και σήμερα εάν η ημέρα αποκτήσει 28 ώρες!!!

 

Να σου πω ότι πραγματικά στεναχωριέμαι κ εγώ, και σου στέλνω - όπως όλα τα κορίτσια - την θετική μας ενέργεια και τις ευχές μας. Καλά θα κάνεις να ζητήσεις γνώμη ειδικού. Γενικά είμαι υπέρ των ειδικών. Κοίτα οι διαφωνίες,  και συγκρούσεις με τη γέννηση ενός μωρού , λόγω κούρασης, άχους κλπ νομίζω ότι μπορεί να αυξάνονται, αρκεί να είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Είμαι σίγουρη ότι είσαι σε θέση να κρίνεις αν ειναι μέσα σε αυτά τα πλαίσια. Επίσης, μήπως υπάρχουν άλλα προβλήματα που απλά δεν τα έχετε μοιραστεί (πχ, κάποια αλλαγή στην εργασία του, δυσκολίες εκεί  κλπ.). Σε κάθε περίπτωση, θα πω όχι βιαστικές κινήσεις, προσπάθεια διαλόγου και ίσως θα βοηθήσει, όταν είστε έτοιμοι για το διάλογο να μην είναι το παιδί μπροστά (ούτε όταν κοιμάται). Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά να πάτε μια βόλτα οι δύο σας και να τα συζητήσετε

 

Τέλος βρε κορίτσια κάτι που και εγώ απο συνήθεια το λέω αλλα΄με ενοχλεί και προσπαθώ να το θέτω αλλιώς!Μη με παρεξηγήτε: Οι πατεράδες (αλλά και παπούδες, θείες κλπ)δεν μας κρατάνε τα παιδιά για να πάμε βόλτα! Περνάνει χρόνο ως γονείς με τα παιδιά τους! Οι νταντάδες μας κρατάνε τα παιδιά! Αυτό λέω και εγώ στον άνδρα μου όταν μου λεει κράτησα το παιδι! 

 

Φιλάκια και καλημέρα

  • Μου αρέσει 1

Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ηλιόλουστη επιτέλους! Ευκαιρία να ξεμυτίσουμε όλες με τα μωρά και να πάρουμε τον αέρα μας κι εμείς κι αυτά! Και έρχονται μάλλον Αλκυονίδες με 15ρια βαθμούς!

Θα σχολιάσω τώρα που βρήκα χρόνο και τα υπόλοιπα:

My babies, είσαι πραγματικά χρυσοχέρα! Θα σε ήθελα νονά για τον μπέμπη μου! Μου αρέσουν όλα πολύ, μήπως να το σκεφτείς πιο επαγγελματικά μέσω etsy; Η κουκουβάγια και το ελεφαντάκι είναι και τα δυο υπέροχα, το άλλο μου αρέσει για κουκλάκι επειδή είναι πιο μεγάλο! 

Λίλα, χαίρομαι πολύ που ξεμπέρδεψες, άντε τώρα οι υπόλοιποι 11 μήνες για όλες μας και για τα μικρά μας να περάσουν αναίμακτοι από ιώσεις και ασθένειες. Καλά να δουλεύεις κι από σπίτι πότε πότε. Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν πρέπει να λέμε "κρατάνε" όταν μιλάμε για συγγενείς και ειδικά για τους μπαμπάδες. Μας βάζει και σε θέση υποχρέωσης αυτομάτως η λέξη αυτή, ενώ όντως είναι δέσιμο με τα παιδιά τους, αυτονόητο και πρέπει να 'ναι έστω και για κάποια λεπτά καθημερινό. Όταν βλέπεις πόσο ανάγκη έχουν τον μπαμπά και πόσο διαφορετικά παιχνίδια κάνουν μαζί του -κυρίως τα αγόρια έχω στο νου μου, αλλά αν σκεφτώ τον δικό μου μπαμπά θα προσθέσω και τα κορίτσια- κατανοεί κανείς πόσο διαφορετικός είναι ο ρόλος του μπαμπά και πόσο διαφορετικά πράγματα έχει να προσφέρει στο μεγάλωμα του παιδιού και στη διαμόρφωσή του. Πιο έντονο παιχνίδι, πιο εκτονωτικό, λιγότερη υπερπροστασία, πόσα πράγματα τα μαθαίνουν, πόσα πράγματα παίρνουν κι αυτοί από αυτή την αγάπη όταν τα παιδιά αρχίζουν να δίνουν πίσω. (Έχω βρει και ορισμένα βιβλία στα αγγλικά που τα κατέβασα μέσω ίντερνετ και είναι δωρεάν, θα τα βρεις στη σελ. του φβ της ενσυναίσθησης στα αρχεία, κι εκεί μπορείς να βρεις να διαβάσεις στοχευμένα γι' αυτά που σε ενδιαφέρουν, απλώς θα πρέπει να σκάψεις λίγο μέσα στα πολλά κι ανάκατα άρθρα και βιβλία. Αν θες σου τα στέλνω και με μέιλ, απλώς δεν τα έχω διαβάσει για να ξέρω αν αξίζουν.)

Μαράκι, πώς είσαι με τη μέση σου; Ανυπομονείς να επιστρέψεις δουλειά για μια ανάσα ή όχι; Σε ρωτάω γιατί το έχεις περάσει ήδη μια φορά με τον μεγάλο και αυτή η ανυπομονησία που νιώθω εγώ ίσως να ξέρεις εσύ ότι ξεφουσκώνει γρήγορα, όπως πολύ φοβάμαι. Συμφωνώ με όλα όσα είπες κι εσύ. Ειδικά που λες ότι θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να αλλάξει πολύ το θέμα της κούρασης και του ελεύθερου χρόνου όπως βλέπεις από τους φίλους σας. 

Αστεράκι, να χαίρεσαι την κοριτσάρα σου, και τις δυο! Η μικρή είναι έτοιμη για δημοτικό ή για μπαλαρίνα! Μπράβο και για το εμβόλιο, αυτό έχουμε κι εμείς τώρα. Να απολαύσετε το πάρτι σας και να μας γράψεις εντυπώσεις.

Τον μπέμπη μας μεταξύ μας τον λέμε ατάιστο όταν τρώει έτσι, χεχεχε! Αλλά είδα ότι κι άλλα είναι έτσι τελικά, χαχαχα, Βιιβ μου, σ' εσένα πάει αυτό, βρεθήκαμε με τα μωρά μας ξανά και όρμηξαν και τα τρία να τσακίσουν μπιφτεκάκια και κέικ και τα διασκόρπισαν και σε όλο το χαλί της μαμάς της Βιιβ σε χρόνο dt. Περάσαμε πολύ όμορφα και πάλι! Μέχρι την επόμενη φορά που θα είναι ολόκληροι άντρες το Πάσχα, χαχαχα!

Έκανε κι ο δικός μου τα πρώτα ελεύθερα βηματάκια του και από τότε το δοκιμάζει συνέχεια, στα 4 βηματάκια περίπου πέφτει, αλλά το εξασκεί! Ένιωσα μεγάλη συγκίνηση την πρώτη φορά, άφησε την κούνια και τσούκου τσούκου στο άσχετο ήρθε στην αγκαλιά μου. 

 

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, τι κάνετε? Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας?

Γαργαλίτσα μου, πραγματικά εύχομαι σύντομα να λύσετε όλα τα προβλήματα με το σύζυγο και να αρχίσετε πάλι να απολαμβάνετε την κοινή σας ζωή! Καλά θα κάνετε και θα πάρετε τη γνώμη ειδικού! Καμιά φορά η γνώμη ενός εξωτερικού παρατηρητή είναι και αυτή που μπορεί να βοηθήσει περισσότερο!Πόσο μάλλον όταν είναι ειδικός! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να σκεφτείς πιο ψύχραιμα και όσο πιο αντικειμενικά γίνεται όλα αυτά που σας συμβαίνουν! Όταν πάρεις κι εσύ μια ανάσα θα μπορέσεις να αντιμετωπίσεις με περισσότερο κουράγιο την κατάσταση! Η θετική μας σκέψη και ενέργεια να ξέρεις πως είναι μαζί σου!Και η αγκαλιά μας ανοιχτή για σένα, έστω και νοερά, μέσα από εδώ! Όσο μπορούμε να βοηθήσουμε θα το κάνουμε! Με τα λόγια μας, με τη σκέψη μας, με το να είμαστε εδώ απλώς για να μας πεις και να ακούσουμε αυτό που θες(στην περίπτωσή μας να γράψεις και να διαβάσουμε):)

Λίλα, πόσο δίκιο έχεις στο θέμα ''μου κρατάει ο μπαμπάς τα παιδιά''...ποτέ δεν το είχα σκεφτεί με αυτόν τον τρόπο...κι έχεις τόσο μα τόσο δίκιο! Πώς ήταν σήμερα η μέρα σου/?Με τη δουλειά στο σπίτι? 

Δεν ξέρω για σας  που δεν έχετε επιστρέψει ακόμα στις δουλειές σας αλλά εγω ανυπομονώ να γυρίσω...κι ας είμαι πάλι με μικρά παιδιά! Δεν ξέρω...νομίζω πως ξεφεύγω για λίγο από το σπίτι! 

Τζο, τα φαγανά παιδιά είναι ευτυχία...!Καλύτερα θα ήταν να τα κυνηγούσαμε με ένα κουτάλι όλη την ώρα? Έχω φίλη που μου έλεγε:''μέχρι να τελειώσει το γεύμα είχε περάσει το τρίωρο και έπρεπε να φάει το επόμενο...''χαχα!!! Εντάξει, το ιδανικό είναι να τρώνε τόσο όσο χρειάζονται!!! 

Κι εμείς πλέον περπατάμε...μπορώ να πω κανονικά...Απλά χάνουμε εύκολα την ισορροπία μας, αλλά πέφτουμε με τρόπο πολύ προσεκτικό! Ξανασηκωνόμαστε και πάλι βηματάκια!!!

Τζο και Μαράκι, σας ευχαριστώ για τα όμορφα σχόλια για τις δημιουργίες μου! Ο άντρας μου μου λέει όλη την ώρα να το κάνω επάγγελμα...χαχα.! Εγώ πλέκω από ευχαρίστηση! Το ελεφαντάκι είναι αυτό που θα έχουμε μαρτυρίκι! Η καμηλοπάρδαλη είναι πιο μεγάλη και είναι καλύτερη για παιχνίδι! και που να δείτε τη μαϊμού! Ευχαρίστως να φτιάξω και για τα μικράκια σας! Αναφέρομαι σε όλα τα μπεμπάκια! Ακούω προτιμήσεις... Να τελειώσω μόνο με αυτά που κάνω τώρα! 

Σας φιλώ!!!:)

  • Μου αρέσει 1

mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Να το πω πάλι πως είστε όλες πολύ γλυκές και με τα λόγια σας με ανακουφίζετε πολύ. Δίνετε από το χρόνο σας που είναι έτσι κι αλλιώς περιορισμένος για συμβουλές και ευχές. Μάκια σε όλες! Ανυπομονώ να δω πως θα πάει το πράγμα με τον σύμβουλο. Κυρίως είναι αυτά που θα νιώσουμε τις επόμενες μέρες από την επίσκεψη, πώς θα βιώσουμε την καθημερινότητα κοιτώντας από άλλη οπτική. Αν μας ανοίξει δρόμους βέβαια. Πιστεύω η πρώτη φορά θα είναι γνωριμίας.

My babies τα γεμίζεις με κάτι τα ζωάκια; Μόνη σου τα φτιάχνεις τα σχέδια; Φοβερό χόμπυ γιατί σε ηρεμεί αλλά και σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Είναι απίθανα. 

Κι εγώ αυτό που λέει η Τζο φοβάμαι για τη δουλειά, ότι θα σκάσει σα φούσκα η προσμονή μου. Γιατί μετά η κούραση θα είναι πολλαπλάσια. Ας μας πούνε τα κορίτσια που πήγαν για δουλειά μετά το πρώτο παιδί πώς εξελίχθηκε η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


- Γαργαλιτσα,ολα καλα θα πανε...θεληση να υπαρχει&υπομονη!!

Οσον αφορα το θεμα εργασιας,την προηγουμενη φορα γυρισα για 5μηνες&δ ειχα κανενα παραπονο! Εχω βεβαια βοηθεια απο την μαμα μ μιας&εχω&περιεργες βαρδιες οποτε λιγο πολυ γινοταν ολα,αλλα λιγο πιο ευκολα αλλα λιγο πιο δυσκολα! Τεσπα,παντως εγω ανυπομονω παααααααρα πολυ! Εχω αναγκη μεγαλη τον κοσμο των ενηλικων,να συσχετιστω μαζι τους,να κουβεντιασω,να μην ειμαι στην τσιτα των παιδιων,να δραστηριοποιηθω&παλι,να δικτυοθω&να αλλαξει επιτελους κτ στην καθημερινοτητα μου!!!! Ναι,ναι θελω σα τρελη να γυρισω για δουλεια...ειναι κακο λετε????

Κατατ'αλλα & εμεις παιδιατρο προχτες...9070&78ποντοι...πως σας φαινονται??? Πειραζει που τα θεωρω λιγο???


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα μωράκια που περπάτησαν! Τους πήρατε τίποτα με ροδάκια για να το σέρνουν όρθια αυτά από πίσω και να πάρουν τον αέρα στο περπάτημα; Εγώ το σκέφτομαι αν και θα είναι σα βοήθημα που δίχως του θα διστάζει ίσως να περπατήσει. 

Λίλα σε ευχαριστώ για το διάλειμμά σου! Σωστό αυτό που λες, τι σημαίνει θα κρατήσει ο μπαμπάς το παιδί του; Όμως δυστυχώς κάποιοι μπαμπάδες όπως και ο δικός μας θεωρεί ότι το παιδί είναι υπόθεση της μαμάς στο 90% . 

Μαράκι έχεις δίκιο ότι δεν τελειώνει χωρίς πολλές προσπάθειες μια σχέση. Η μικρή φωνάζει μπαμπά αρκετές φορές τη μέρα ακόμα και τώρα που δεν τον βλέπει. 

Τζο μάλλον οι αλκυονίδες κατέφτασαν! 

Φιλούρες σε όλες!

Μαράκι πολύ ενθαρρυντικό που λες έτσι για την επιστροφή στη δουλειά. Άρα η κούραση εξισορροπείται από τα θετικά της δουλειάς.

Για ύψος/βάρος μην αγχώνεσαι, ένα μήνα πιο πάνω ένα μήνα πιο κάτω, αφού είναι μέσα στα φυσιολογικά τι πειράζει; Μια χαρά μου φαίνεται εμένα ο μπέμπης!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Γαργαλίτσα, έρχονται καλύτερες ημέρες! Μετά το κρύο βγαίνει απρόσμενα ο ήλιος (όπως σήμερα) και μας ζεσταίνει όλους και ξεχνάμε τις σκοτεινές και κρύες ημέρες! Έτσι έυχομαι να γίνει και σε εσάς και σύντομα!

Μαράκι, μαράκι, το μικρό σου μαιμουδάκι έχει γενέθλιά!!!! Να είναι πολύχρονο, και ευτυχισμένο! Να χαμογελά και να σας ζουζουνίζει συνέχεια!!!! Ελπίζω και από μέση και απο τρεξίματα του άντρα σας με τους γιατρούς να ξεμπερδέψατε μια και καλή. Για τα κιλάκια, αν δεν έχει θέμα ο γιατρός νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Μy babies αριστουργήματα είναι, έχουν δίκιο όσοι σου λένε να ασχοληθείς και επαγγελματικά (εάν σε ξεκουράζει), πλέον όλα είναι μηχανής και άχρωμα άγευστα, ξεχωρίζουν τα χειροποίητα πράγματα!

Με την εργασία κορίτσια εγώ δεν έχω μπει ακόμα στην ρουτίνα - είναι μόλις η δεύτερη εβδομάδα που εργάζομαι - οπότε δεν είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα! Δεν μου έχει φύγει ακόμα η όρεξη (αν μου έφευγε τόσο γρήγορα θα είχαμε πρόβλημα!). Η κούραση εννοείται είναι πολλαπλάσια, και το κακό είναι ότι πάντα κάτι προκύπτει (εκτός εργασίας, όπως πχ μια μαστίτιδα, μια μερα με περισσοτερο ξενύχτι, κλπ) και σε πάει πολύ πίσω από δουλειές και προγράμματα. Πχ το προηγούμενο σαβκο το περίμενα πως και πως, αλλά όπως καταλαβαίνεται όχι απλώς δεν έκανα τπτ αλλά αφησα και το σπίτι πιο βρώμικο από ότι το βρήκα. Μεσοβδόμαδα πλέον δεν παίζουν πολλές δουλειές (ακόμα μαγειρεύω κάθε βράδυ και το φαγάκι του μικρού για την κυρία - σιγά σιγά όμως θα τρώμε τα ίδια, αρκεί να είναι κάτι λογικό) οπότε μέχρι να φας κάτι, να παίξεις με το μικρούλη κλπ πάει η ημέρα. Το δύσκολο σε εμένα είναι ότι ξενυχτάμε πολύ το βράδυ (σήμερα ξύπνησε 4 φορές, και η 1 από αυτές ήταν για 1 ώρα πλας), επίσης αρκετές φορές ο πατέρας εργάζεται μέχρι αργά (αν και πλέον τα βάζει στην άκρη, και είναι πιο νωρίς σπίτι συνήθως) και όλοι μας όλοι μας οι φίλοι, αδερφια, κλπ είναι πολυυυ μακρια για να πεταχτούν / πεταχτείς ναν χρειάζεται να πας κάπου εκτακτως. Δεν πειράζει όμως, και αυτό θέμα συνήθειας είναι και έχει τα κλα΄του. Στο γραφείο αυστηρά 5 τα κλείνω όλα και φεύγω καθώς δεν μπορώ να καθυστερώ την κυρία.

Να πω την αλήθεια, θέλουμε ένα αδερφάκι για τον μικρό σιγά σιγά, αλλά μάλλον θα το πάμε λίγο αργότερα (ελπίζω μόνο να μη μας πάρει τόσο χρόνο όπω; την πρώτη φορά). Ξέρω φυσικά ότι τα σχέδια είναι για να μην τηρούνται, ειδικά σε αυτό το θέμα, αλλά αυτό που με κολάει είναι και η καθημερινότητα με τις δυσκολίες, μία μικρή φοβία μην έχω πάλι δύσκολη εγκυμοσύνη όπως την πρώτη φορά και χρειαστεί ακινησια (ξέρω ότι δεν πάει έτσι), ε και λίγο το οτι ακόμα δεν επέστρεψα στο γραφείο, οπότε θα κακοφανεί σε όλους μια απουσία.

 Τζο, θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου στείλεις το λινκ που λες ότι υπάρχει υλικό - έψαξα αλλά μάλλον δε πήγα στο σωστό σημείο, γιατί δε βρήκα τπτ. Σκοπέυω να κάνω και εγώ ενα search στο νετ για δωρεάν υλικό (πάντα υπάρχει) αλλά αυτό θα το κάνω σε κάποιο σχετικά μεγάλο διάλειμμα εργασίας μου (προς το παρόν, γίνεται πανικός, πρέπει να συντονιστώ και να δω υλικό κ θεματα που έτρεξαν στη δουλεια όλη τη περίοδο απουσίας μου, να φρεσκάρω τα παλιά και να παραδίδω  ακολουθώ τα όσα συμβαίνουν τώρα - τρέλα) οπότε τα μεγάλα διαλείμματα μάλλον αργούν.

Εμένα το ζουζούνι απο φαγητό πότε τρώει αρκετά πότε όχι, αλλά είμαστε άνετοι απο κιλάκια προς το παρόν. Πριν κάνα 20ημερο που είχαμε γιατρό ήταν 11,8 κιλάκια και 84 εκ. 

Ακόμα δεν του έχω πάρει κάτι όταν περπατάει να το κρατάει, μας έδωσε ο ξαδερφούλης κάτι με σχοινάκι αλλά δεν του κεντρίζει το ενδιαφέρον καθώς προχωράει και ανοιγοκλείνει ντουλάπια, αδειάζει ράφια, κλπ. Αν πάρετε καλύτερα να έχει κονταράκι σε αυτή τη φάση που μόλις αρχίσανε να περπατάνε, και όχι σχοινί, καθώς θα τους στηρίζει και λίγο!

 

Κάνα παιχνιδάκι το οποίο τους έχει μαγέψει κυριολεκτικά έχετε βρει ? Θέλω να του αγοράσω ένα δωράκι και ψάχνω ιδέες

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Φιλάκια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου !! τι να πρωτο γραψω ! σας διαβασα εχθες το βραδυ !! οτι θυμαμαι θα σας γραψω.

babies  εισαι χρυσοχερα !! υπεροχες δημιουργιες !! τωρα που εμαθες να βαζεις φωτο, θελουμε κι αλλα να μας βαλεις !!! θα σου βαλω και εγω, να ανταλλασουμε ιδεες!!

γλυκια μου γαργαλιτσα , δεν ξερω αν πρεπει να σου γραψω εδω ,ή σε πμ.  εχω περασει απο αυτη τη περιοδο  που διανυεις και εσυ τωρα ( οπως και πολλα ακομα ζευγαρια)! ξυπνησε  η μικρη 6 παρα, μετα σκεφτομουνα τι θα σου γραψω σημερα και δεν μπορεσα να ξανακοιμηθω ( εστω αυτη την ωριτσα μεχρι να σηκωθουμε για το σχολειο). και φυσικα μου ηρθαν στο μυαλο οοοολα αυτα που εχουν συμβει αυτα τα σχεδον 14 χρονια που ειμαστε παντρεμενοι.   τωρα δεν εχω χρονο να το αναλυσω , αν θελεις μιλαμε με πμ. οποτε εχεις διαθεση για κουβεντουλα και φυσικα συμμετεχει κ οποια αλλη θελει.

μαρακι μου δεν θυμαμαι καν αν σου ειχα γραψει ευχες για το μπεμπη σας !!να τα εκατοστησετε !!! ο Θεος να του δινει χρονια γεματα υγεια προοδο και ευτυχια !! πηγαμε και εμεις παιδιατρο προχθες, καναμε της μηνιγγιτιδας. ειναι 7.660 και 71.5 . ειπες τιποτα μαρακι οτι εχεις μικρουλικο μωρακι :)

γαλακτοκομικα ακομα αποχη αλλο ενα διμηνο, και μετα παλι θα δοκιμασω εγω να φαω να δουμε πως θα τα παει. βεβαια μπουκιτσες τρωει απο τυροπιτα κροκετες,κτλ δεν τη πειραζει η μικρη ποσοτητα . εχουμε ξεκινησει φαγητο μεσημεριανο , αν δε φαει πολυ  της δινω λιγο απο το δικο της , λιγο πιο μετα. κανονικο φαι δηλ τρωει μονο μεσημεριανο, φρουτακρεμα το πρωι, ακομα δεν θελει τα φρουτα , και κρεμα το απογευμα. συν οτι αλλο δει να τρωμε εμεις.  επρεπε να κανουμε γενικη ουρων, αλλα δεν εχω καταφερει να της τα μαζεψω ακομα , βγαινουν εξω απο το σακουλακι . νεα προσπαθεια απο δευτερα.

γαργαλιτσα να σου πω για περπατουρα , ειχα παρει στο δευτερο γιο, επειδη φοβοταν τον μεγαλο ( τον εσπρωχνε ) και δεν εκανε το βηματακι να φυγει. του πηραμε λοιπον , και σε δυο μερες περπατησε. ηταν ηδη ετοιμος δηλαδη . με ή χωρις περπατουρα θα περπατησει, ενα μηνα πανω ή κατω δεν εχει σημασια. αν θελεις να τη βοηθησεις και να το βρειτε και σα παιχνιδι , δεν χανεις και τιποτα. αυτο εχει και διαφορα παιχνιδακια κ μπαλιτσες, καθεται μπροστα και παιζει. θα φυγει οταν ειναι ετοιμη. μπορει να παει κ 14 ή 15 μηνων. (εγω τη δικη μου εκει τη βλεπω, μη σου πω κ πιο αργα)

αστερακι και εμεις ειδαμε τη τουρτα με τη μινι, , ειδα και μια με νεραιδες , πριγκιπισσες , ωραια σχεδιακια, αλλα επειδη ειναι μωρο κ δεν πολυ καταλαβαινει απο τετοια, θα της κανουμε μια πιο μπεμπε, που εχει μωρακια και πιπιλες . ποσο θα την εχουμε μωρο ακομα, μεγαλωνουν τοσο γρηγορα !!και απο του χρονου να παμε στις νεραιδες .

αυριο λοιπον θα κανουμε το παρτυ μας και θα ερθουν νονοι θεια παππουδες . και μιας και λεγαμε για συμπεριφορες αντρων . ακουτε τι λεω ο δικος μου. εε μονο οι νονοι, μη καλεσουμε αλλους , τιιιι θα πεις και στη μανα μου.? καλα του λεω ειναι δυνατον πρωτα γενεθλια και δε θα καλεσουμε παππουδες και θεια ( η αδελφη του) .  ή δε θα ερθουν οι γονεις μου στην εγγονουλα τους ? γαργαλιτσα μυαλο οι αντρες δεν εχουν στο κεφαλι τους ( αργησα να το καταλαβω :-D

θελω και αλλα να σχολιασω αλλα περασε η ωρα και πρεπει να παω να παρω τον μικρο απο το σχολειο, ( ο μεγαλος μολις ηρθε) θα ξαναμπω καποια στιγμη να σας γραψω .

αα τωρα που το θυμηθηκα, λιλλα και εμενα απο τοτε που αρρωστησε ξυπναει το βραδυ. αρχιζει και πιανει το δε σηκωνομαι, παρα μονο αν χοντρυνει το κλαμα. σημερα ξυπνησε 6 παρα οπως σας ειπα. πιστευω οτι ειμαστε σε καλο δρομο, ο γιατρος ειπε οτι επειδη βγαζει και κατι ουρλιαχτα και κραυγες, βλεπει εφιαλτες, και περναει και τη φαση του αποχωρισμου . που θα παει θα στρωσουμε παλι!!

φιλακια πολλαα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!Και τα μπεμπάκια φυσικά!

Γαργαλίτσα μου, ελπίζω να είσαι καλύτερα!!!Όπως πολύ ωραία τα είπε και η λίλα παραπάνω, ο ήλιος βγαίνει πάντα μετά τη βροχή!Όλα θα φτιάξουν,θα το δεις! Σχετικά με την περπατούρα τι να σου πω...εμείς δεν έχουμε, ούτε στη μεγάλη είχα!Τα φοβάμαι λίγο, μη πάρουν απότομα φόρα και πέσουν(Πάντα είμαι υπερβολική και φοβιτσιάρα,...χαχα). Ένα αυτοκινητάκι της μίνι έχει η μεγάλη μου, που έχει πίσω πλάτη και το κρατάει και το σπρώχνει...αλλά εγώ από πίσω της!!!χαχα. Για τα κουκλάκια τώρα παρακολουθώ βίντεο και από εκεί βρίσκω τις οδηγίες! Τα γεμίζω με υαλοβάμβακα(υλικό που γεμίζουν μαξιλάρια). Ξεκίνησα πριν από ένα χρόνο και κάτι...έφτιαχνα κουβερτούλες και σκουφάκια για τη μικρή μου που περίμενα να γεννηθεί! Τώρα έχω εξελιχθεί...χαχχαχα!!!

Για το ύψος- βάρος να μην ανησυχείτε καθόλου...από τη στιγμή που είναι μέσα στις καμπύλες και αναπτύσσονται φυσιολογικά όλα είναι μια χαρά! Άσε που κάθε παιδίατρος μετρά και διαφορετικά...όσο και αν ακούγεται περίεργο αυτό που λέω! Ένα πόντο πάνω-κάτω ή ένα κιλό δεν έχει σημασία! Κάθε παιδάκι έχει το ρυθμό του!

Μαράκι, δεν είναι καθόλου κακό που θες να γυρίσεις πίσω στη δουλειά!Κι εγώ έτσι αισθάνομαι...είναι για μένα''ξεκούραση''! Αλλάζουν οι παραστάσεις μέσα στη μέρα!

Γμντ, περιμένω και τις δικές σου φώτο για ανταλλαγή απόψεων και σχεδίων!!!!:-D

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια για τις δημιουργίες μου!Μη μου βάζετε ιδέες γιατί θα το κάνω επάγγελμα και θα με δουλεύει μετά ο σύζυγος...:-Pχαχα!!!Ήδη με δουλεύει...μπαίνει στο δωμάτιό μας το βράδυ, με βλέπει να πλέκω ελεφαντες(δίπλα στο κρεβάτι και ένα κουτί γεμάτο ελέφαντες, στον καθρέφτη πάνω τα υπόλοιπα ζώα)και μου λέει πως δε μπήκε σε σπίτι αλλά σε ζωολογικό κήπο...χαχα!:) Σε λίγο καιρό θα γεμίσουμε και με πουλάκια(μιας και το θέμα της βάφτισης της κόρης μου θα είναι το πουλάκι). Φοβάμαι μη μας περάσουν για τσίρκο....χαχαχα!!!!

Κοριτσάρες, σας φιλώ!!!Πάω να πλέξω ελεφαντάκια!!!! (Κοιμούνται οι μικρές και το εκμεταλεύομαι ):-P

 

 


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...