Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Γμνθ μου που με σκεφτόσουν πρωί πρωί!! Στείλε μου όποτε θέλεις πμ. Ελπίζω να το δω από το κινητό ε; Δεν έχω ανοίξει ακόμα το εφεδρικό μου λαπτοπ. Τι μικρούλα που είναι η κοριτσάρα σου! Καλά θα γίνει αυτή μια κοπελάρα και θα τρίβεις τα μάτια σου! Υπέροχη η τούρτα σας!

Καλά να περάσετε στις γιορτούλες όσοι τις κάνετε το σκ! Μαράκι χρόνια πολλά και στο δικό σου μωρό.

Λίλα είναι νωρίς ακόμα για να βρεις το ρυθμό σου με δουλειά και μωρό, ακόμα και αν δεν είχες τα έκτακτα πιστεύω. Ας πάει και λίγο πίσω η καθαριότητα, θα γίνουν όλα. Για το δεύτερο μωρό, στη δουλειά μάλλον θα προτιμούσαν να μη βγαίνει ποτέ κάποια σε άδεια εγκυμοσύνης. Και σε τρία χρόνια να ξαναβγείς ή σε τρεις μήνες, το ίδιο δε θα τους είναι; Για παιχνίδι που ρωτάς, της δικιάς μου της αρέσει πολύ και η χελώνα της φισερ πραις που βάζεις μέσα στις τρύπες τα κυβάκια. Δεν ξέρει να τα βάλει μόνη της αλλά τα παίζει, τα βγάζει, τα χτυπάει.

 

My babies πόση ώρα κάνεις για το κάθε ελεφαντάκι; Πόσα εκατοστά είναι στο ύψος; Και το ελεφαντάκι και το πουλάκι πολύ ωραία θέματα για βάφτιση. Μου φτιάχνει τη διάθεση και μόνο η εικόνα που είπες ότι έχεις παντού ζωάκια εργόχειρα στο δωμάτιο! Δεν έχω σκεφτεί θέμα για τη βάφτισή μας αλλά με βάζεις σε σκέψεις.

Γμνθ ξέχασα, θέλει υπομονή για να της πάρεις ούρα. Όταν χρειάστηκε να πάρω κι εγώ, διάβασα άλλη κοπέλα που έλεγε μη βάζετε κρέμα για συγκάματα ώστε να βγει σωστό το αποτέλεσμα. Και καθώς έκανα μέρες να καταφέρω να βγει κάτι στο σακουλάκι, έμενε χωρίς κρέμα. Ήταν τότε που πάθαμε τη νίλα με το σύγκαμμα. Πρόσεξέ το!!

My babies πόση ώρα κάνεις για το κάθε ελεφαντάκι; Πόσα εκατοστά είναι στο ύψος; Και το ελεφαντάκι και το πουλάκι πολύ ωραία θέματα για βάφτιση. Μου φτιάχνει τη διάθεση και μόνο η εικόνα που είπες ότι έχεις παντού ζωάκια εργόχειρα στο δωμάτιο! Δεν έχω σκεφτεί θέμα για τη βάφτισή μας αλλά με βάζεις σε σκέψεις.

Γμνθ ξέχασα, θέλει υπομονή για να της πάρεις ούρα. Όταν χρειάστηκε να πάρω κι εγώ, διάβασα άλλη κοπέλα που έλεγε μη βάζετε κρέμα για συγκάματα ώστε να βγει σωστό το αποτέλεσμα. Και καθώς έκανα μέρες να καταφέρω να βγει κάτι στο σακουλάκι, έμενε χωρίς κρέμα. Ήταν τότε που πάθαμε τη νίλα με το σύγκαμμα. Πρόσεξέ το!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!!!Τι κάνουν μανούλες και μπεμπάκια?

Γαργαλίτσα μου, ελπίζω να παίρνεις τα πάνω σου σιγά σιγά!!!Δύναμη και κουράγιο!!!Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! Σχετικά με τα κουκλάκια είναι περίπου 12 εκ. ύψος. Δεν έχω μετρήσει πόση ώρα θέλω για το καθένα, γτ μόνο το βράδυ μπορώ και δουλεύω χωρίς διακοπές...κάνω 1,5 με 2 ελεφαντάκια την ημέρα. Οπότε υπολογίζω πως θέλει περίπου 2 ώρες το καθένα! Καλέ, πού την είδες την τούρτα της γμντ κι εγώ δεν τη βλέπω???

Σχετικά με το παιχνίδι κι εμένα η κόρη μου ασχολείται για ώρα με ένα σπιτάκι με σχήματα που έχουμε και με το καλαθάκι της φισερ πράις!Βάζει τα σχήματα στην τρύπα και μετά κάνει μπράβο στον εαυτό της(παλαμάκια δλδ)  και φωνάζει και σε μένα να πω μπράβο!!! Οπότε, Λίλα, κι εγώ θα σου πρότεινα να κινηθείς σε παιχνίδι τέτοιου είδους. Είναι ωραία δραστηριότητα για την ηλικία τους!

Μαράκι, είχατε γενέθλια και ξέχασα να ευχηθώ...? Δε θυμάμαι αν σας είπα χρόνια πολλά! Και να σας είπα άλλη μια φορά δε βλάπτει...Χρόνια πολλά και καλά στο ζουζούνι σου! Να έχει όλα τα καλά στη ζωή του!

Γμντ. υπομονή με τα ούρα...υπομονή και προσευχή να είστε τυχεροί να της πάρετε όσο πιο εύκολα γίνεται!Κι εμείς θέλουμε να κάνουμε εξετάσεις αίματος(προληπτικές) στις μικρές...εκεί να δεις κλάμα!!!

Ααααα...παραλίγο να το ξεχάσω....γαργαλίτσα μου, αν χρειάζεσαι και θες βοήθεια στο θέμα βάφτιση ευχαρίστως να σε βοηθήσω...από το θέμα, το στολισμό, τις μπομπονιέρες...τρελαίνομαι! Μου αρέσουν όλα αυτά τα δημιουργικά- καλλιτεχνικά. Και στο γάμο μου μόνη τα έκανα....Αν θες μπορώ να σου στείλω και φωτό να παίρνεις ιδέες!

Σας φιλώ!καλή Κυριακή να έχουμε αύριο!!!Εύχομαι όλες μας να πάμε τις βολτούλες μας και να περάσουμε υπέροχα!!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες! Σας ευχαριστω ολες γθα τις ευχες σας!!! Το αγορακι μ ειχε γενεθλια στις31αλλα σημερα κοψαμε την τουρτιτσα με θειους&παππουδες...ωραια ηταν,λιγο κουραστηκα βεβαια! Πανω που ειχε ηρεμησει η μεση μ,να'σου παλι πονεσε! Τουλαχιστον εχω φαγητο για αυριο&θα'ναι πιο χαλαρη μερα...λεμε τωρα! Σας διαβασα,αλλα απο την κουραση δ θυμαμαι&πολλα! Καλη Κυριακη να εχουνε! Καλο βραδυ...φιλια!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤωρΑ ξεμπερδεψαμε κ εμεις!  Καθαρισα κιολας να μη τα εχω για το πρωι!!   Κ εγω μαρακι  το ελεγα δεν εχω μαγειρεμα για αυριο!   

Babies ειπε η γαργαλιτσα οτι ειναι ωραια η τουρτα επειδη ειπα οτι ειναι μπεμπ, οχι οτι την ειδε,τελικα γαργαλιτσα δε τρελαθηκα. Δε βγηκε κ οπως την ειδα. Αλλα δε βαριεσαι μικρο το κακο.γευστηκα καλη ηταν. Εκανε κ τζιζκεικ κ η μαμα μ. Μου αρεσε περισσοτερο.  Η νονα μας εφερε παπουτσακια. Θα σας τα βαλω να τα δειτε αυριο. Μου εφτιαξε η μαμα κ ενα κερι κ το στολισαμε στη μεση του τραπεζιου.

Babies εσενα σε επιασε η μεση κ εμενα ο αυχενα. Απο αυριο κοριτσια βραστο νερο μονο!!! Το ραβω το στοματακι μου!  Babies ραψε μου  κατι για το στομα να μη το ανοιγω!! Ειμαι χοντρηηηη!! Γαργαλιτσα κ εμμονη κ ψυχωση θα παθω: (((

λιλλα σε πετυχα ξυπνια??? Γρηγορα μπεμπη για υπνο γιατι αν μαθω οτι σημερα κουραζεις τη μαμα σου θα σου φαω τα μπουτακια!!! !.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε εμεις περασμε τελεια στα πρωτα μας γενεθλια πολυ χορο η μικρη η τουρτα μας ηταν υπεροχη το εσβησε αγκαλια με την αδερφουλα της το κερακι της gnmth  μαζι τα καναμε τα γενεθλια τι κανει η κουκλιτσα σου?μαρακι και εσυ μαζι μας να τα χαιρομαστε τα ζουζουνακια μας.my babies το αυτοκινητακι της minnie το εχουμε και εμεις ειναι τελειο ανεβαινει η μεγαλη και η μικρη το πιανει απο πισω και παει και αυτη.αγορασαμε και στολες η μεγαλη minnie  πηρε και η μικρη  φουστα τουτου εχει και φτερα και στεφανακι.εγω κοριτσια ποτε δε καταφεραμε να πιασουμε ουρα καινπηγαιναμε νοσοκομειο με καθετηρακι και παιρνουμε οποτε χρειαζετε ουτε εγω ταλαιπωρουμαι ουτε τα παιδια.gargalitsa μου πως εισαι κοριτσακι πως πανε τα πραγματα σε σκεφτομουνα αυτες τις μερες αλλα δεν προλαβα να γραψω με τα γενεθλια φιλια στο ζουζουνακι σου.viiv μου που εισαι τι κανουν τα αντρακια σου?πολλα φιλια σε ολα τα μωρακια.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Κάναμε κι εμείς τα γενέθλιά μας, η τούρτα υπέροχη και η μικρή μια πραγματική πριγκίπισσα! Κουκουβάου.

Να τα χαιρόμαστε τα μικρά μας. Κλείσαμε με τα γενέθλια, τα κάναμε όλες νομίζω. Οπότε να πούμε και του χρόνου με το καλό να ξαναγιορτάσουμε τα βλαστάρια μας. 

Αστεράκι να πάτε σε πάρτυ να ευχαριστηθούν τις αποκριάτικες στολές τα κορίτσια. Με καθετηράκι δηλ πώς γίνεται; 

Γμνθ μήπως είδες φωτο από το πάρτυ σας, γι' αυτό λες για βραστό νερό; Γιατί εγώ που είδα επίσης τις φωτο μας λέω ούτε νερό!! Είμαι πιο πολύ παθούσα από σένα είμαι σίγουρη πως είσαι πετσί και κόκαλο γιατί πάντα οι αδύνατες παραπονιούνται. Οι πραγματικά μη αδύνατες κάνουν την πάπια όπως εγώ.:cool:  

Μαράκι ξεκούρασε την τη μέση όσο μπορείς. Έχεις κοίλες;

My babies κι εμένα μου αρέσει να φτιάχνω πράγματα, στείλε φωτο να πάρω καμιά ιδέα. Αλλά εσύ είσαι ταλέντο είναι φοβερά όμορφα και με μεγάλη υπομονή να φτιάχνεις τόσα πολλά κομμάτια. Έχει άλλη χάρη να φτιάχνεις η ίδια για γάμο βάφτιση. Στο γάμο είχα κι εγώ πολλή όρεξη αλλά και χρόνο. Τώρα που είναι τόσο λίγος το σκέφτομαι. Εσένα το καλό είναι ότι σε ξεκουράζει το πλέξιμο.

Βιιβ τι κάνεις; Τι κάνουν τα αγοράκια σου; Γράψε μας κανένα νέο.

Εγώ στο θέμα μου είμαι επιφυλακτική. Ο καιρός θα δείξει. 

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια. Πού χαθήκατε καλέ;

Link to comment
Share on other sites

βροχερες καλημερες κοριτσια απο εμας gargalitsa μου να τη χαιρεσαι τη μπουμπου σου και να την καμαρωνεις με το καιρο ολα θα φτιαξουν ειμαι σιγουρη θαωτιςβπαω στο καρναβαλι των μικρων να δουνε την παρελαση και μετα για καφεδακι.της παω στο νοσοκομειο και τους στη παιδιατρικη και λεω οτι δεν μπορω να πθασω ουρα και της βαζουν ενα πολυ λεπτο καθετηρακι δεν τους κανει ζημια λιγο πιο μεγαλο απο τη κλωστη ειναι και σε 2 λεπτα τους εχουν παρει ουρα και σε μιση ωρα ειναι ετοιμες και οι εξετασεις βεβαια η μικρη δεν εχει χρειαστει ακομα η μεγαλη 3 φορες της εχουν παρει γιατι ειχε ουρολοιμοξη ειχαμε πυρετο χωρις να εχει κανενα συμπτωμα τελευται φορα εφτασε 40.3 αλλα πηραμε augmentin 10 μερες και περασε.εμενα κοριτσια μου εφτιαξε μια φικηωτης μαμας μου σεντονια και παπλωμα λεπτο για το κρεβατι της μεγαλης την χιονατη με τους 7 νανους τελεια δουλεια μολις την ειδα επαθα πλακα αλλα εκανε 2 μηνες για αυτο.μαρακι ξεκουραση οσο μπορεις να περασει η μεση λιλα τι κανεις ο μπεμπακος πως ειστε?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μανούλες και μωράκια! 

Να τα χαιρόμαστε όλα και με το καλό και του χρόνου να ξαναγιορτάσουμε τα γενέθλιά τους! Μαράκι, να χαίρεστε το αγοράκι σας, γερό και τυχερό πάντοτε! Για τη δουλειά κι εγώ τα ίδια νιώθω, οπότε δεν με εκπλήσσει που λες κι εσύ ότι χρειάζεσαι τον κόσμο των ενηλίκων. Είναι μεγάλη ανανέωση.

Εμείς με τον άντρα μου δουλεύουμε και μαζί κι είναι ένας λόγος παραπάνω για μένα γιατί πέφτει γέλιο, έχουμε πράγματα να σχολιάσουμε, και γενικώς μ' αρέσει μέχρι και η διαδρομή πήγαιν-έλα στη δουλειά και αντέχω πολύ πιο ευχάριστα τις πολύωρες ημέρες. Τώρα πώς θα ισορροπήσει με τη λαχτάρα μου για τον μπέμπη θα δείξει.  Αφού σκέφτομαι απ' τη μια ότι θέλω πολύ ένα ακόμη αδερφάκι, απ' την άλλη δεν θέλω και να γυρίσω κι αμέσως σπίτι πάνω που θα έχω πάει στη δουλειά. Απ' την άλλη, αρχίζουν και τα προβλήματα τύπου τι θα κάνουμε το καλοκαίρι που εμείς θα δουλεύουμε και η γιαγιά κι ο παππούς θα θέλουν να πάνε στο εξοχικό και δεν είμαι καθόλου έτοιμη να κάτσει ο μπέμπης χωρίς εμάς πάνω από εβδομάδα, αλλά ούτε και να σκλαβώσω εδώ τους παππούδες που θα θέλουν να κάνουν και κανένα μπάνιο.

Γαργαλίτσα, κι εσείς να χαίρεστε τη μικρή σας πριγκιπισσούλα και να την δείτε όπως επιθυμείτε, πάνω απ' όλα γερή κι ευτυχισμένη! Όσον αφορά τα υπόλοιπα είμαι σίγουρη ότι θα γίνει το καλύτερο για να είναι και η μαμά και η μπέμπα και ο μπαμπάς καλά. Ό,τι και να περνάς όμως να το βγάζεις από μέσα σου, είτε σε σύμβουλο είτε σε φίλη, θα σου φαίνεται λιγότερο βουνό κι αμετακίνητο το πρόβλημα.

Αστεράκι, είστε στην καρδιά του καρναβαλιού, από μικρή θα την μυήσεις τη μπέμπα ε; Δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν στολές για τόσο μικρούλια! Να περάσετε υπέροχα με τις κούκλες σου!

Γμνθ μου, το ράβουμε μαζί!!! Τσίμπησα 2 κιλά εκεί που πήγαμε, μα καλά πώς έγινε αυτό μέσα σε 3 μέρες, ε;;;!!! Ένιωθα ότι τρώω και μετά πρέπει να χωνέψω για να ξαναφάω πάλι, τόσο φαγητό και πρωινό του σκασμού. Έλειπε το σκι απ' την εξίσωση για να καίμε και τίποτα. Άσε που όταν έγραψες ότι σας έφερε η νονά παπουτσάκια στην αρχή κατάλαβα το φαγητό παπουτσάκια, όλο στο φαΐ τς τς τς! (Μεγειά και καλοφόρετα! Θα πρέπει να πάρουμε κι εμείς μέσα στην εβδομάδα δεύτερο ζευγάρι.) Θα πάω 55 σίγουρα προτού γυρίσω στη δουλειά, 1 μήνα έχω μπροστά μου. Οπότε τώρα μόνο λάχανα, μαρούλια και μήλα με γιαούρτι για βράδυ, είμαι αποφασισμένη! Με το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας όλα καλά από συμπτώματα μετά η μπέμπα; Θα πρέπει κι εγώ να το κάνω αλλά θα δούμε πότε θα μου πει. Αν μου πει μετά τα 2 θα το αφήσω ευχαρίστως για τότε. Αν κ νομίζω νωρίτερα θα θέλει. 

Λίλα, θα σου στείλω με πμ το λινκ, ελπίζω να φανεί. Για παιχνιδάκια εμάς κλασικά όλα τα αυτοκίνητα και τα βιβλία τον ιντριγκάρουν, κυρίως τα βιβλία να τα ξεφυλλίζει με τις ώρες. Από αυτοκίνητα τα μεγάλα και τώρα τελευταία του αρέσουν και τα playmobil, μιλάει στα ανθρωπάκια. Επίσης, ένα σπίτι της clementoni με τα μαλακά τουβλάκια για μωρά για να χτίζει πύργους κι ένα τηλέφωνο fisher price, αλλά για κανένα 10λ. το πολύ ν' ασχοληθεί. Αυτά από παιχνίδια που του αρέσουν τώρα τελευταία, αλλά σαν τις συσκευές δεν έχει και το ψυγείο κ.λπ. και τα κυνηγητά μες στο σπίτι!

My babies, κοιμάστε σ' έναν γλυκό ζωολογικό κήπο της χρυσοχέρας μαμάς, η εικόνα είναι πολύ όμορφη! 

Πήγαμε κι εμείς ένα 3ήμερο, πολύ ωραία ήταν, κάναμε και τις εκδρομές μας και χαλαρώσαμε και στο τζάκι και γενικώς πολύ το είχαμε ανάγκη. Ο μπέμπης καλοπέρασε στον παππού και στη γιαγιά, πήγαν και ζωολογικό κήπο χάρη στις ωραίες λιακάδες, ανέβηκε και σε ποδήλατο και σε πατίνι και όταν βρεθήκαμε γελούσε διάπλατα το μουτράκι του! Μάλλον είναι μικρός για πείσματα και μούτρα που φοβόμουν εγώ. Από τα υπόλοιπα νέα, κάνει πια 10-15 βηματάκια σταθερά, τολμάει τώρα και στην πλατεία γιατί μέχρι πρότινος δεν ήθελε, σήμερα έχουμε και παιδίατρο με εμβόλιο μαζί. Φιλάκια σε όλες, αν ξέχασα τπτ θα διαβάσω ξανά και θα επανέλθω


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

jo μου μπραβο που πηγατε εκδρομουλα τελεια θα ηταν τι μου θυμισες τωρα πριν κανω τα παιδια δουλευα και εγω με τον αντρα μου στο μαγαζι εγω ημουν στο γραφειο περνουσαμε ωραια πηγαιναμε μαζι και ερχομασταν και λεγαμε και τα κουτσομπολια μας χαχα μολις γεννησα την αγγελικη μου σταματησα δουλεια και δεν ξαναπηγα ηθελα να μαι διπλα στα παιδια και ο αντρας μου δεν ηθελα να φυλανε τα παιδια παππουδες οταν πανε παιδικο και οι δυο θα ξαναπαω στη δουλεια.jo μου μπεμπε στολες εχουν τα jumbo  η μικρη δεν ξερω αν της αρεσρει το καρναβαλι αλλα η μεγαλη τρελαινεται το περιμενει πως και πως το καρναβαλι των μικρων.εμενα της μικρης της αρεσει ποκυ το κουνιστο αλογακι τρελαινεται.gnmth μεγεια τα παππουτσακια σας εμενα η κουνιαδα μου θα κατεβει για καρναβαλι απο αγγλια και τους ψωνισε αθλητικα adidas και nike ειναι ροζ λευκα τελεια που μου τα εδειξε μεσω skype.τελος του μηνα εχουμε εχουμε εμβολιο παλι  prevenar αλλα πρεπει να κανουμε και το bexsero.η αγγελικη μου το εχει κανει 3 δοσεις το μονο που εχει αυτο το εμβολιο οτι ανεβαζει πυρετο πολυ μεχρι 39 εφτασε απο 1.5 μερα καθε φορα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κούκλες! Να ζήσουν χαρούμενα και να μακροημερεύσουν όλα μας τα ζουζούνια!!!

Χαθηκαμε, τρέχαμε σε αλλεργιολογο για τον Γιάννη, τωρα περνάμε ίωση η τριάδα, να δουμε πότε θα καταπέσει ο μπαμπας (ελπιζω να τη σκαπουλάρει, δε μπορω να σύρω τπ σώμα μου, για τα παιδιά βγάζω αποθέματα δεν ξέρω κι εγω απο πού).

Παοχνιδι που με διαφορά έχουν λατρέψει ειναι ενα αρμονιο από τα τζ@μπο με κουμπιά - ζωάκια επάνω (2+ λέει, αλλα το πήρα κ μια χαρά παίζουν). Πατάνε τα κουμπιά, παίζει μουσικές, ρυθμούς, ήχους ζώων κ χορεύουν τα μικρά μου. Μεγάλωσαν απότομα!!!

Γαργαλιτσα σε σκέφτομαι, θα ήθελα να σου πω πολλά μα τα κοριτσια έγραψαν ήδη τα περισσότερα κ μάλιστα πολύ γλυκά! Θα σου θυμίσω μονο εκείνο που μου είχες πει, ότι η συζήτηση είναι δυνατό σας σημειο, οπότε πατήστε πάνω σε αυτό για να λύσετε τις παρεξηγήσεις. Γτ είμαι σίγουρη πως περί συσσωρευμένων παρεξηγήσεων πρόκειται, μαζί με μεγάλη κούραση, ευθύνη, βάρη. Καλά έκανες κ πηγες στο πατρικό, να ξεκουραστειτε όλοι, να ηρεμήσετε για να μπορέσετε να συζητήσετε με τον ειδικό (κ μπραβο σας!). Για να παντρευτείτε κ να κάνετε παιδι μαζί θέλατε να μοιραστείτε τη ζωη σας κ τους εαυτούς σας, σημαίνει ότι έχετε να μάθετε ο ένας από τον άλλον και οι δύο να μάθετε να αγαπάτε βαθιά κ να στηρίζετε τον αγαπημένο σα δύσκολα με αφοσίωση. Ενα μπουρίνι είναι κ λογικό κ αναμενόμενο μετα το παιδι. Μην τα παρατήσετε στην πρώτη δυσκολία, θα σου πω εκ πείρας ότι αν επιμείνεις εκεί που αξίζει (και πάντα ειναι πανδύσκολο αλλιώς δε θα άξιζε) μετά έρχονται θαύματα!!! Με την αγαπη μου !

  • Μου αρέσει 1

Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια και μπεμπάκια, τι κάνετε!!!Συννεφιασμένες καλησπέρες από το νότο....μια μουνταμάρα σήμερα άλλο πράγμα...!!!!

Μπράβο στα παιδάκια που έσβησαν κεράκια!!!Και του χρόνου τώρα να σβήσουμε πάλι!Να χαιρόμαστε τα αστεράκια μας! 

Γαργαλίτσα μου, μη βιάζεσαι!Όλα θα διορθωθούν. Απλά θέλουν το χρόνο τους! Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη τζο, πως πρέπει να βγάζεις από μέσα σου ό.τι σε ενοχλεί! Να θυμάσαι πώς όλα θα πάνε καλά στο τέλος, κι αν δεν είναι καλά απλώς δεν έφθασε ακόμα το τέλος!

Σχετικά με τις βαφτίσεις μείνετε συντονισμένοι και σύντομα θα ανεβάσω κι άλλες φώτο! Μόλις λάβω και τα υπόλοιπα υλικά που περιμένω για να ολοκληρώσω τις δημιουργίες!

Τζο, κλαίω με το σχόλια για τα ''παπουτσάκια'''...χαχα!!!Απίστευτη είσαι!!! 

γμντ. αν είναι να ράψω κανένα στόμα θα είναι το δικό μου πρώτα...έχουμε και βαφτίσεις το καλοκαίρι...πόσο να πειράξει πια τις φώτο ο φωτογράφος...πρέπει να τον βοηθήσω λίγο...χαχα!!!! Καλοφόρετα και τα παπουτσάκια σας!!!

Αστεράκι, λατρεύω πατρινό καρναβάλι!!!! Καλά θα κάνει και θα τις πας!!!Είναι πολύ ωραία!!! Εμείς θα ντυθούμε πριγκίπισσα η μεγάλη και μελισσούλα η μικρή!!!! Θα τους μαγέψουμε όλους....!!!!

Μαράκι, περαστικά με τη μέση!!Λογικό μετά από τόση κούραση για την προετοιμασία της γιορτής της μικρής!!!!Εύχομαι να περάσει γρήγορα!

Βιιβ, τι κάνουν τα αντράκια σου?

Σας φιλώ!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχού, μωρέ Βιιβ, τι κόλλησαν τα αγοράκια κι η μαμά; Εύχομαι περαστικά σας, το πιο δύσκολο ήταν να ανασύρεις αυτά τα αποθέματα με τόση αυτοθυσία, από δω κ πέρα ελπίζω να αναρρώσετε και να ξεκουραστείτε στο σπιτάκι σας. Και μετά βόλτες και πάλι! ΔΙαβάζω το βιβλίο που μου σύστησες, είναι χρήσιμο για όλες τις σχέσεις, όχι μόνο με τα παιδιά μας, ελπίζω και στην πράξη κάτι να καταφέρουμε. Πολύ όμορφα τα γράφεις, μου βγάζεις αυτή την ηρεμία και τη γαλήνη τόσο γραπτώς όσο και από κοντά όσες φορές βρεθήκαμε. 

Αστεράκι μου, σου εύχομαι όταν ξαναγυρίσεις με το καλό να περνάτε πάλι όμορφα, αν και πιστεύω ότι πήρες τη σωστότερη απόφαση για τα παιδιά σου. Μακάρι να είχαμε όλες αυτή την επιλογή! Μεγειά τα παπουτσάκια σας κι εσάς! Αύριο θα πάμε κι εμείς για αγορές!

My babies, κι εμείς συννεφιασμένη μέρα είχαμε, έχει συντονιστεί ο καιρός με την Κρήτη, επίσης πολλή βροχή. Μελισσούλα είναι τόσο ωραία στολή, θα είναι μια γλύκα η μπεμπούλα! Θυμάμαι ότι είχα ντυθεί στην α΄δημοτικού με ένα κορμάκι βελουτέ που είχε ράψει η μαμά μου κίτρινο-μαύρο, κεραίες και κίτρινο κολλάν και φτερά και ήταν αφασία!

Εμείς πήγαμε παιδίατρο, κάναμε το neisvac, έκλαψε λιγάκι παραπάνω. Τελικά το bexserro θα το αφήσουμε για μετά τα 2, όταν ξεκινήσει παιδικό μου είπε. Μας επέτρεψε να τρώμε και τα πάντα πια, δηλ. θαλασσινά μας είχαν μείνει και μέλι, το οποίο δεν βιάζομαι να προσθέσω, ίσως μόνο σε κανένα κέικ. Α, και φρέσκο γάλα είπε, τώρα θα δείξει πώς θα πάει. Είμαστε και 9.800 (εγώ δηλ. 10,2 τον βγάζω στη δική μου ζυγαριά) και 76 εκ., τώρα σε 3 μήνες πάλι!

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

Αστεράκι σωστά τι λέω για πάρτυ, αφού είστε στην καρδιά της αποκριάς!! Να το ευχαριστηθείτε με την καρδιά σας λοιπόν! Καλά έκανες και σταμάτησες για κάποια χρόνια τη δουλειά αφού μπορούσες. Είσαι τυχερή και τα κορίτσια σου επίσης. Είναι κεντητά τα σεντόνια και το πάπλωμα που σας έφτιαξαν;

Τζο μια χαρά ο μικρούλης σε βάρος και ύψος. Πήγατε το 3ήμερο που θέλατε; Τέλεια, χαλαρώνω και μόνο που το ακούω! Και με τζάκι ε; Μαγικά! Για το καλοκαίρι που λες, αν το εξοχικό δεν είναι μακριά, μπορείτε να πηγαίνετε τα πσκ. Και οι παππούδες να έρχονται με το μικρό πού και πού. Θα περάσει ωραία στη θάλασσα! Έκανε και πατίνι;; Πώς τα κατάφερε καλέ; Κι εγώ το πήρα το βιβλίο που πρότεινε η βιιβ αλλά δεν το ξεκίνησα.

Βιιβ περαστικά σας! Έχεις και τη δική μου αγάπη, να είσαι καλά. Σίγουρα κάποιες φορές οι σχέσεις θέλουν δουλίτσα, δεν είναι όλα πάντα εύκολα. Σε ευχαριστώ κι εσένα όπως και όλα τα κορίτσια. Θα το πάρω το πιανάκι, και η δικιά μου κουνιέται και λυγιέται με τη μουσική, τι πλάκα που έχουν.

My babies θα περιμένουμε φωτο. Καλή διασκέδαση με τις αποκριάτικες στολές και σε εσάς! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια κοριτσια μου!!  Καλως ηρθατε τζο!  Τι ωραιες ειναι οι εκδρομουλες!! Ανανεωση !  Ξεφευγεις απο την καθημερινοτητα!!   Αυτο με τα παπουτσακια μου ανοιξες την ορεξη!!!:)))  στο παρτυ μας γινανε κατι θεματακια που με εκνευρισαν. Αλλα δεθελω να τα γραψω εδω !  Σχεδον παντα μετα  απο γιορτες μετανιωνω που κανω. Βεβαια μεχρι να ερθει η επομενη .!  κ μετα παλι απ τη αρχη! Τελος παντων!  

Γαργαλιτσα καταρχην να χαιρεστε τη κορουλα σας   η παναγια μας να ειναι παντα κοντα σας να σας φωτιζει  κ να σας προστατευει!  

Για τα ουρα ακομα ουτε λογο.  Κοκκινησε τελικα την προηγουμενη βδομαδα κ λεω ας την αφησουμε κι αλλο να της περασει εντελως.  Τωρα που εγινε καλα.  εχει προβλημα η μανουλα μου. Κ ειμαι στο περα δωθε. Μενει κ μακρια. Εσπασε το χερι της προχθες.  Ευτυχως ο μπαμπας κανει τα παντα απο δουλειες .ετσι τη βοηθαει σε ολα κ εκεινος.  

Βιιβ περαστικα κοριτσι μου!! Να μου φιλησεις τα αγορακια σου! Με την αλλςργια τι επαθε ο γιαννακης μας?

Ποια ειπε για το κοκκαλιαρα κ γκρινια?  Οχι δεν ανηκω σ αυτην την ομαδα δυστυχως!!  Πριν ναι παντα γκρινιαζα!  Ημουν 50 ηθελα να παω 48. Παντα χοντρη με εβλεπα κ παντα ηθελα δυο κιλα να χασω!!  Τωρα ομως που εχω 8 κιλα παραπανω φανταστειτε πως νιωθω. Με εχει παρει πολυ απο κατω!  Χρονισε το μωρο κ ακομα να τα χασω!  Κ αυτες οι γιορτες με πανε πισω!  νιωθω οτι θα μου μεινουν για παντα!  Καλο βραδυ!! 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλά σου λένε gmnth, εισαι 58 αντί για 50 και μιλάς, ρώτα και κάτι άλλες να σου πω πόσα κιλά συν είμαι από το κανονικό μου :D Δυστυχώς ή ευτυχώς για εμένα κάποια στιγμή ήρθε η αποδοχή!!! Τώρα θα γίνω στυλάκι, που άρχισα αποχή από γαλακτοκομικά για να ηρεμήσει ο Γιαννης- η ατοπική εχει αυξηθεί, δεν μπορεί να φάει πια πολλές τροφές, πήγαμε με εμπιστοσύνη σε μεγάλο όνομα αλλεργιολόγο αλλά το σκυλομετάνιωσα γτ το ζορισε πολύ το παιδι με την πρόκληση με αλλεργιογόνα κ περιπου μου έσπρωξε κ υποαλλεργικό γάλα να αντικαταστήσω με αυτό γεύματα θηλασμού. Χα! Για πιάτα στον πιατά. Μαύρη πέτρα κ έξαλλη για την αύξηση των συμπτωμάτων που του προκάλεσε... 

My babies κι εγώ τα λάτρεψα τα δημιουργήματά σου, ειδικά το ελεφαντάκι είναι απίστευτα γλυκό!

Μαράκι ελπίζω να ανάρρωσες από μέση, ο συζυγος να ειναι μια χαρά κ να καταφέρατε λίγο να γιορτάσετε το πιτσιρίκι!!!

Αστεράκι τι ωραια που περνάτε εκεί αυτή την εποχή!!! Τέλειο κ για τα μικρά!

Γαργαλίτσα ξεκίνησέ το το βιβλίο, εύκολα διαβάζεται κ νομίζω θα σε βοηθήσει στη φάση που εισαι να αξιολογήσεις με άλλο μάτι την κατάσταση!!

Τζο μου σε ευχαριστώ, φιλιά σε σενα και στο γλυκό μουτράκι!!


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...