Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια, τελικα δεν τα καταφεραμε τζο το σαββατο, καναμε τα γενεθλια του δευτερου.ελπιζω την επομενη φορα. αξιζει δηλαδη απ αυτα που εγραψες να παμε.!   αστερακι πως τα παει η μικρη με το εντερο?   γαργαλιτσα εμεις σε παιδοτοπο δεν εχουμε παει ακομα, θυμαμαι ομως απο τα παιδια , τρελαινοντουσαν για τους παιδοτοπους, και περνουσαμε και εμεις καλα, πιναμε ησυχα το καφεδακι μας

, τη κυριακη πηγαμε σε παρτυ ειχε  παιδακια πολλα , λεω αντε να δουμε ποια ιωση θα κολλησουμε αυτη τη φορα, μεχρι στιγμης καλα ειμαστε.  φιλια σε ολες

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια και μπεμπάκια, τι κάνετε?

Εμείς εδώ στο νότο καλά είμαστε!!!Περπατάμε,ανεβαίνουμε στους καναπέδες και γενικότερα ησυχία δεν έχουμε!!!!

Τζο, τι ωραία είναι αυτά που γράφεις για το μικρό σου και το θέατρο...Μακάρι να είχαμε κι εμείς αυτή τη δυνατότητα! Πρέπει να ζήσατε μια πολύ όμορφη εμπειρία!

Αστεράκι, πώς είναι η μικρούλα σου? Διάβασα είχε θέμα με τα κακά της? Ελπίζω να είναι καλά η ζουζούνα σου!

Γαργαλίτσα μου, πώς είσαι? Η μπουμπού σου? Σχετικά με την ερώτηση για τους γονείς-πεθερικά, οι γονείς μου μένουν μακριά, τους βλέπουμε μια με δύο φορές το χρόνο. Τα πεθερικά μου τώρα είναι μεγάλης ηλικίας και με προβλήματα υγείας, οπότε είναι αδύνατο να κρατήσουν τις μικρές...κι έτσι μείναμε οι δυο μας!!!

Γμντ, να χαίρεσαι το γιόκα σου που είχε γενέθλια! Και όλα τα παιδάκια σου δλδ!!! 

Βιιβ, πώς είναι τα μικρούλια σου? Με την αλλεργία πώς τα πάτε?

Μαράκι, ελπίζω να έπιασαν τόπο οι φυσικοθεραπείες και να έστρωσε η μέση! Τα αστέρια σου τι κάνουν?

Καλή Τσικοπέμπτη να έχουμε όλοι!!!! 

Καληνύχτα και φιλάκια σε μανούλες και παιδάκια!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλά τσικνίσματα! Ευτυχώς βλέπουμε ήλιο και φτιάχνει η διάθεση! Τι κάνετε; Τι καινούριο κάνουν τα μικρούλια;

Τζο ενδιαφέρουσα η παράσταση ε; Βρήκατε να παρκάρετε; 

Αστεράκι πώς τα πάτε με το έντερο; Ντυθήκατε αποκριάτικα ή όχι ακόμα; Βέβαια, της άρεσε στον παιδότοπο αν και είχε πολλά μεγάλα παιδιά που τρέχανε και είμασταν περιορισμένοι.

Γμνθ να χαίρεστε το αγόρι σας. Ελπίζω να μην κολλήσατε τίποτα στο πάρτυ.

My babies ωραία που τρέχει κιόλας η μικρή σου. Ανυπομονώ κι εγώ.

Τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας μας;

Πήρατε καθισματάκι αυτοκινήτου τώρα που μεγάλωσαν ή έχετε ακόμα το πρώτο; Θέλω να της πάρω και θα το ψάξω. Έχετε καμία μάρκα σε εκτίμηση; Είστε ευχαριστημένες με κάποιο;

Φιλάκια σε μαμάδες και μπεμπίνια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια εμας  συνηλθε το εντερακι της βαλαμε υποθετο 2 3 φορες τωρα ενεργειται κανονικα ευτυχωε ποναγε πολυ το ζουζουνακι και ταλαιπωριοταν.gnmth να χαιρεσαι το γιοκα σου τωρα η μπουμπου μεγαλωνει και δεν θα κολλαει τοσο ευκολα η μεγαλη τρελαινεται για παιδοτοπο η μικρη οχι και τοσο θα λεγα αλλα ειναι μικρη ακομα.my babies οντως δυσκολο να μην εχεις βοηθεια απο πουθενα καλο κυνηγητο με τη μικρουλα σου μπραβο που περπατησατε.εμενα κοριτσια ολη μερα τσακωνονται οτι παιρνει η μια το θελει και η αλλα θελουν ιδια ρουχα παιχνιδια αμα παρω τη μικρη αγκαλια παει η μεγαλη κ τη σπρωχνει να κατεβει ενας χαμος.γινεται στο σπιτι με τις ζηλιαρες μου.gargalitsa γρηγορα θα την κυνηγας και εσυ τη κυριακη ειναι το καρναβαλι των μικρων πως πως το περιμενει η μεγαλη μου εγω εχω παρει απο καθισμα αυτοκινητου το chicco elleta σε κοκκινο ειναι πολυ καλο εμενα με εχει βολεψει πολυ εκει καθεται η μικρη απο 2 χρονων η μεγαλη δεν ηθελε να μπαινει σταματησε και καθεται πισω με τη ζωνη της.την παραπανω βδομαδα εχουμε παιδιατρο παλι και εμβολιο prevenar.

gargalitsa την εχεις ακομα στο αυγο?εμεις απο καροτσι εχουμε kiddo smart 3  σε 1 το μωβ αλλα στο αυγο δεν χωρεσε για πολυ μεχρι 7 μηνων μετα την εβαλα στο μεγαλο καθισμα αλλα και στο πορτ μπεμπε του καροτσιου μεχρι 3 μηνων την εβαλα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και αποεμένα!

Ελπίζω να μη με λέτε γκρινιάρα, αλλά είμαι κομμάτια! Πολύ κούραση, ο σύζυγος σχολάει αργά, γονείς πεθερικά μακριά και εμάς (κλαψ) και τώρα πρέπει να με περιτριγυρίζει και κάτι.

Ο μικρός τα πάει πολύ καλά με την κυρία, αλλά όταν με βλέπει το απόγευμα γίνεται χαμός. Δε με αφήνει από το χέρι. Θέλει είτε χεράκι να τον κρατάω είτε αγκαλιά, και μερικές φορές ακόμα και όταν επιστρέφει ο άντρας μου το ίδιο συμβαίνει. Επλίζω να είναι ζήτημα χρόνου, γιατί ούτε να αλλάξω ρούχα δε μπορώ από το γραφείο ούτε να πλύνω τα χέρια μου. Εχθές, που μπήκα σπίτι του έδωσα φιλάκι και είπα στην κυρία να τον πάρει αγκαλιά να πάμε όλοι μαζί στο μπάνιο να πλύνω τα χέρια μου (να δει ότι δε φεύγω), και το μικράκι έριξε ένα κλάμα με λυγμούς! Αφήστε....

Κατά τα άλλα μια χαρά!

Αναφορικά με το κάθισμα, εμείς είχαμε αλλάξει από σχεδόν 10 μηνών. Γαργαλίτσα χάνεσαι με τις επιλογές. Ο κανονισμός ασφαλείας λέει έως το λιγότερο 15 μηνών το κάθισμα αντεστραμένο (για την ακρίβεια λέει έως 4 ετών το ιδανικό). Ομολογώ ότι δεν το τηρήσαμε και πήραμε κάθισμα που βλέπει προς τον οδηγό, μάλιστα πήραμε ένα που ανήκει σε κατηγορία 1 - 3, το έχεις δηλ μέχρι το παιδί να φτάσει 36 κιλά. (τα σκάσαμε βέβαια) britax έίναι η εταιρεία. Έως τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη. Το κάθισμα είναι για μόνιμη εγκατάσταση (εάν για κάποιο λόγο έστω και αραιά και που θες να το βάζεις σε άλλο αμάξι δεν το συστήνω). Χωρίς να έχω κάποιο παράπονο ίσως απλά δεν αγόραζα πλέον όλες τις κατηγορίες αλλά πχ. έως 18 κιλά και μετά άλλο, γιατί μου φαίνεται πολύς χρόνος μέχρι να φτάσει το παιδί τόσα κιλά, χωρίς να το αλλάξεις και ίσως υπάρχει φθορά σε ταπετσαρία ή πλαστικά. Βασικά  ο λόγος που πήγαμε σε αυτήν την κατηγορία ήταν ότι οι επιλογές που βρίσκαμε έλεγαν έως 15 κιλά, και έψαχνα κάτι για τουλάχιστον ώς 18 κιλά, μου φάνηκε λίγο το 15 κιλά, γιατί συνήθως δεν το αλλάζει και μόλις φτάσει ακριβώς στο όριο αλλά πιο γρήγορα. 

Επειδή τότε το είχα ψάξει πολύ (ασχετα αν δεν ακολούθησα την οδηγία για το αντεστραμένο κάθισμα) υπάρχουν σελίδες που αξιολογούν  όλα τα καθίσματα αναφορικά με ασφάλεια κλπ. Δυστυχώς  έχω εύκαιρη τη συγκεκριμένη σελίδα που μου άρεσε και την θεώρησα καλή - μετά από πολύ αναζήτηση - , αν τη βρω θα στη στείλω. 

πάντως με μια αναζήτηση "baby car seat crash test ratings" και αν αποφύγεις σελίδες που κράζουν ότι είναι διαφήμιση εταιρείας μπορείς να πάρεις μια γεύση 

https://www.childcarseats.com.au/find-and-compare-child-car-seats#/results/2

https://www.adac.de/sp/technikzentrum/en/child-safety-tests/

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και τα μωράκια σας!

Καλημέρα

  • Μου αρέσει 1

Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, κορίτσια μου! Αλλάξαμε θέση στον η/υ και μου είναι δύσκολο να ανοίγω και να γράφω και σας έχασα για λίγο.

Αστεράκι, χαίρομαι που επανήλθε η μικρούλα και δεν ταλαιπωρείται! Υπομονή, μωρέ, με τις ζήλιες και τα μοιράσματα, θα υπάρχουν αυτά απ' όσα ακούω και από φίλους. Το πρεβενάρ θα κάνουμε κι εμείς τελ. δόση όταν πάμε 15 μηνών.

Γμνθ, δε μου γράφεις κανέναν ωραίο παιδότοπο αν έχεις πρόσφατο; Έχω στο νου μου δυο τρεις, δεν έχουμε δοκιμάσει ακόμα. Πώς είναι η μπέμπα σου; Βγήκε αλώβητη από το πάρτυ; Έχει και κοινωνικές υποχρεώσεις απ' τα μεγάλα! Κανονίζουμε και πάμε σε κανένα παιδότοπο όλες μαζί αν θέλετε.

Γαργαλίτσα, εμείς κάναμε μια επιλογή που μας έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένους όσον αφορά το καθισματάκι. Επειδή εξαρχής δεν πήραμε πολυκαρότσι (νομίζω είναι το πιο σωστό που έχω κάνει για αγορές μπέμπη) πήραμε το joie stages που είναι από 0 μηνών έως 25 κιλά (περίπου 7 ετών). Είχα διαβάσει πολλές κριτικές και μελέτες, η μάρκα που σου γράφει κι η Λίλα είναι απ' τις καλύτερες, νομίζω 2-3 είναι που ξεχωρίζουν. Η διαφορά με τα αυγά είναι τεράστια, έχει κανονικούς ιμάντες ζώνης και είναι πολύ πιο ασφαλές στα crash tests, τα αυγά με τους ιμάντες τους στενούς μου φαίνονταν ψεύτικα κι επιπλέον έβγαζαν για λίγους μήνες. Το joie είναι ανάποδο ως 4 ετών (φυσικά, μόνο αν το θέλεις), αλλιώς μπορείς να το γυρίσεις προς τα εμπρός. Εμάς μας έχει καταβολέψει, παρ' όλο που ο μπέμπης φυσικά προτιμάει να κοιτάει μπροστά (στο αυτοκ. παπού που έχουμε ένα της chicco), με το joie τον έχουμε ακόμα ανάποδα. Εμείς πήραμε αυτό που δένει με τους ιμάντες, όχι με βάση isofix, γιατί το μεταφέραμε στις αρχές πέρα δώθε στα αυτοκίνητα, και κόστιζε 250 ε. Είναι και επαρκώς κεκλιμένο στην ανάποδη φορά για να κοιμάται άνετα. Διάβασε κριτικές και δες το κι εδώ:

http://www.joiebaby.com/product/stages/

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900

Για το θέατρο που λες, πήγαμε στην πολύ πρωινή παράσταση στις 10.30 γιατί βολεύει τον μπέμπη που έχει ξυπνήσει 8 και έχει φάει και είναι φρέσκος, και εκείνη την ώρα Σάββατο βρίσκεις να παρκάρεις και μπροστά στο θέατρο, στην Ευπατριδών. Πήγαμε με μετρό και φάγαμε τρελό κρύο, ενώ όλοι ήταν στα αυτοκινητάκια τους μπροστά στο θέατρο και περίμεναν να ανοίξει! Βέβαια του άρεσε πολύ το μετρό, εμπειρία, να μην πω σαν το θέατρο! Αν πας πρωινή, να ξέρεις ανοίγει το πολύ ένα τέταρτο νωρίτερα. Στις επόμενες παραστάσεις μπορεί να βρεις πιο πέρα, αλλά στη μεσημεριανή αποκλείεται νομίζω, έχει πολλή κίνηση η περιοχή.

Τώρα θα προσπαθήσω να πάμε και στο Κοίτα, τη χάρηκε την παράσταση.

Λίλα, τι γκρινιάρα να σε πούμε, είναι μεγάλη άνεση να βάζει κι ένα χεράκι ο σύζυγος να πας μια τουαλέτα, να φτιάξεις ένα φαγητό και να κάτσεις 2 λεπτάκια, το βλέπω τις μέρες που είμαστε κι οι δύο πόσο πιο όμορφα κυλάνε, σε καταλαβαίνουμε νομίζω όλες. Σε 2 εβδομάδες επιστρέφω κι εγώ κι εκεί να δούμε!

Μy babies, έχετε λίγο καλύτερο καιρό εκεί κάτω; Βλέπω τώρα τη σειρά για τον αυτισμό και πόσο πολύ λαχταράω λίγη Κρήτη δεν φαντάζεσαι! Περιμένω το πρώτο καλοκαίρι που θα εκδράμουμε προς τα εκεί. Οι ζουζούνες σου σε κρατούν σε εγρήγορση, ε; Πάνω κάτω στους καναπέδες και ενέργεια στο φουλ!

Μαράκι, Βιιβ μου, τι κάνετε;

Εμάς το μεγάλο μας νέο είναι ότι ναι, έσκασε επιτέλους το κάτω μας δοντάκι, το πρώτο του! Αθόρυβα, το πήραμε χαμπάρι λίγο πριν σκάσει! Κατά τ' άλλα, χθες τη βγάλαμε 2 ώρες παιδική χαρά που είχε ωραία λιακάδα και μαζευτήκαμε οι μαμάδες, βγήκε νοκ άουτ απ' τον ήλιο και το περπάτημα. Ξαναπετύχαμε και πατίνι και τον ανέβασα, αυτές οι ρόδες τον γοητεύουν σε όλα τα οχήματα, από καρέκλες μέχρι φορτηγά. Σήμερα πάλι ψοφόκρυο δυστυχώς, θα εκδράμουμε σε κανένα σούπερ μάρκετ να οδηγήσουμε το αυτοκινητάκι, χαχαχα, φιλάκια σε όλα τα μωρά και στις μαμάδες!

 

 

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

jo μου μπραβο για το δοντακι του μπεμπακου τωρα θα γεμισει απο εδω και περα δοντακια εμενα η ελενη εχει γεμισει δοντακια 13 εχουμε πανω κατω πισω πανω και μπροστα εμεις κοριτσια καθε μηνα εμβολιο κανουμε μεχρι 6 μηνων και μολις χρονιασε η μεγαλη μου εχει 4 χρονων εμβολιο παλι.λιλα μου θα στρωσει ο μικρος απλα του λειπεις και θελει να σε χορτασει μεχρι να κοιμηθει να του δωσεις πολλα πολλα φιλακια.αχ κοριτσια μακαρι να στρωσουνε ολο γκρινια και στριγκλιες μες το σπιτι εντωμεταξυ ολο της επιτειθεται η μικρη και η μεγαλη τη βαραει και τσαντιζεται.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που μου γράψατε μέχρι και συνδέσμους για τα καρότσια. Κι εγώ προτιμώ να κοιτάζει προς τα πίσω όσο χωράει ακόμα στο πρώτο της κάθισμα. Αλλά δεν ήξερα πως υπάρχει κάθισμα ως 4 ετών προς τα πίσω, θα το κοιτάξω Τζο. 

Λίλα το θετικό είναι ότι τα πηγαίνει καλά με την κυρία. Να σου πω ζηλεύω λίγο που λες πως μόλις μπεις δε σε αφήνει... Εμένα δεν τη νοιάζει να λείψω, με χαιρετάει κιόλας όταν φεύγω! :-P  Αλλά για την κούραση που λες, το φαντάζομαι!

Αστεράκι οι ζηλιαρόγατες είναι και του ίδιου φύλου, άντε να τις κάνεις καλά! Θα ησυχάσεις όταν πάει σχολείο η μεγάλη. Δεν ξέρω να σου πω κανένα κόλπο να τους μειωθεί η ζήλεια.

Τζο τι καλά που βγήκε το πρώτο δοντάκι! Έχουν πολλή πλάκα με τα λιγοστά δοντάκια! Ετοιμάσου για δαγκώματα! Χρήσιμες οι οδηγίες για το πάρκιν. Εγώ την πήγα στο Κοίτα. Της άρεσε, το παρακολούθησε αρκετά. Συμπαθητικό ήταν και για μένα. Άνετα πάρκαρα έξω από το θέατρο. 2 ώρες στις κούνιες ε; Τέλεια!

 

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στα καρότσια που έχετε. Το joie έχει το καλό να κοιτάει πίσω. Το britax έχει ένα μόνο μοντέλο να κοιτάει πίσω αλλά πάνω από 500 € το συγκεκριμένο. Λίλα αν πλένονται τα υφάσματα, δε σε πειράζει που είναι για πολλά χρόνια. Τζο μη μου πεις ότι πήρες το μπλε, είναι φοβερή απόχρωση. Αλλά είδα ότι δεν το έχουν σε μπλε στο σκρουτζ, μόνο στο σάιτ που μου έγραψες. Καλά το χρώμα είναι δευτερεύον, η ασφάλεια είναι το πρώτο και μπράβο που το έχετε ψάξει κορίτσια. 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ευχαριστω για αλλη μια φορα για τις ευχες σας !  εμεις γαργαλιτσα απο καθισματακι , ειμαστε στο αυγο ακομα. και τα μεγαλυτερα καθισματακια τα ειχαμε κρατησει απο τα παιδια. ετσι δε θα χρειαστει να κοιταξουμε . τωρα για κιλα , θα σε γελασω . δεν θυμαμαι καθολου . παντως θυμαμαι οτι αλλαξαμε , και πηραμε το μεγαλυτερο, νομιζω μετα τα 3 . αυτο που ειναι πιο μπακετ καθισμα.

https://anatello.gr/Romer-Trifix-flame-red

https://anatello.gr/kidfix-ii-xp-sict-black-series-storm-greu-16-kathisma-autokinitou

https://anatello.gr/paidiko-Booster-sparco-Grey

το τελευταιο, ειναι οταν μεγαλωσαν πολυ, για να βλεπουν εξω, να ειναι πιο ψηλα. τα αλλα δυο ειναι που πηραμε,μετα το αυγο .στο περιπου δηλαδη. βρηκα φωτο που να μοιαζουν. και αν θυμαμαι καλα, ειχε και δυο τρεις θεσεις . κλιση προς τα πισω .

τζο μου τωρα τα δοντακια θα βγαινουν το ενα μετα το αλλο!! εμεις στα 4 εχουμε μεινει. αλλα τις προηγουμενες μερες ειχε πολλους πονους. τα βγαζει δυσκολα.  απο παιδοτοπους σωθηκες τωρα, πανε χρονια. αυτα  που θυμαμαι , ειναι οτι πηγαιναμε στο μαγουλινι στο γερακα. στα ballons  στην αγια παρασκευη και στο παιδοτοπο πορτο ραφτη, ( αγιο σπυριδωνα)τα καλοκαιρια .

εννοειται πως αρρωστησαμε παλι , σιγα μην ημασταν καλα εμεις. πολυυυυυυ καταρροη απο προχθες το βραδυ. τη νυχτα ξυπνουσε καθε δυωρο. λετε απο το παρτυ? αλλα περασανε 3 24ωρα. δικαιολογειται μετα απο τοσες μερες.  τοσο ευαισθητη πια! φαντασου να παμε και σε παιδοτοπους τι εχει να γινει, που βρισκονται και νηπια . και εγω ξυπνησα με συναχι κ μπουκωμα. να μην εχω απορια απο που πηρε το παιδι.

οσο για τις ζηλιτσες οσες εχετε αδελφακια, νομιζω ειναι αναποφευκτο, απο το σταδιο αυτο, τα περισσοτερα παιδια το περνανε. μονο υπομονη κ συζητηση ( καλα για τη συζητηση ετσι το λεω, ποτε δεν επιασε σε μας ) οταν βλεπετε οτι πανε μαλλιοτραβηχτουνε , αποπροσανατολισμο. εμενα επιανε στα δικα μου αυτο πολυ . επαιρνα τον μεγαλυτερο που καταλαβαινε, και του ελεγα να με βοηθησει σε κατι. για να σταματησει εκει η φασαρια . κ μετα ξεχνιοντουσαν και ολα καλα, μεχρι να ξανα βρουνε παλι μια αφορμη.:-P

viiv τι κανουν τα αγορια σου ??  φιλια σε ολες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια και μπεμπάκια (παιδάκια)!!

Εμείς είμαστε πλέον καλά, δυο εβδομάδες πάλι κλεισούρα μέχρι να μας περάσει η ίωση που αρπάξαμε στο νοσοκομείο για την αλλεργία του Γιάννη γκρρρρρρρρ. Γμνθ απολύτως νορμάλ χρόνος επώασης είναι τα 3 24ωρα για την ίωση. Κοίτα και εμείς αν βγούμε παραέξω με άλλα παιδάκια όλο και θα κολλήσουμε κάτι, πόσο μάλλον εσύ που έχεις και τους μεγάλους, και τα πάρτυ, κλπ!! Να χαίρεσαι τον τζουτζούκο σου κι όλα σου τα παιδάκια!

Τζο ευχαριστώ για τη συμβουλή, όντως ισχύει ότι καμιά φορά παρασυρμένοι από κάτι που δεν μας αρέσει μπορεί να βάλουμε Χ σε κάτι που συνολικά αξίζει. Το εξέτασα ψύχραιμα όμως, η συγκεκριμένη αλλεργιολόγος μπορεί σε κάποιους άλλους να φαίνεται πολύ καλή κ μπορεί όντως να έχει βοηθήσει παιδάκια, από εμένα όμως πήρε πολλές κάρτες (και δεν συζητώ καν για το θηλασμό). Μιλάμε με μια κοπέλα που γνωριστήκαμε απέξω, πήγε το παιδί της και στο παίδων, καμία σχέση η αντιμετώπιση. Αυτά που μας έκανε και όπως τα έκανε αντενδείκνυνται για την περίπτωση έως είναι επιζήμια.... Τέλος μήνα έχω ραντεβού με άλλον. Πάντως έχω επιμορφωθεί τρελά με τις αλλεργίες πλέον, υπερεντατικά έχω κάνει :-D Μπράβοοοο για το δοντάκι σας, καλά μασουλήματα και δαγκώματα!!!!

Αστεράκι υπομονή με τις ζήλιες... Καρναβαλιστήκατε? Πώς φάνηκε στη μικρή σου?

Λίλα αναμενόμενο νομίζω ήταν να τον έχεις αυτοκόλλητο όταν γυρνάς σπίτι. Δώστου όσο αντέχεις, πού θα πάει, θα ισορροπήσει!

Γαργαλίτσα μάλλον σε έχει δεδομένη :) Κι εμένα πχ στο δίωρο ούτε καταλαβαίνουν ότι έλειψα. Στο τρίωρο-τετράωρο αρχίζουν οι ανησυχίες... Πήρες το πιανάκι? 

My babies έχετε καλό καιρό, πηγαίνετε καμια βόλτα? Ο καιρός σήμερα πρώτη μέρα εδώ είναι καλός, αλλά και πάλι το πρωί δεν του φαινόταν οπότε δεν οργανωθήκαμε για εξωτερικές δραστηριότητες! Είδα πάντως τα πρώτα άνθη στις αμυγδαλιές :wub:

Μαράκι πώς είσαι? Σκεφτόμουν, μήπως σε πειράζει στη μέση και το στρώμα? Γιατί εμένα και καλά να είναι η μέση μπορεί να πονέσει από στρώμα!

Εμείς είχαμε καιρό να βγούμε με καρότσι, από πριν να περπατήσουν, και το αποπειράθηκα για λαϊκή, φοβόμουν ότι θα θέλουν περπατήματα. Μια χαρά τα αγόρια, κοιτούν με άλλο ενδιαφέρον πλέον και έχουν και ένα στυλ ανετίλα του τύπου 'είμαστε κουλ και αραχτοί και μας τσουλάει η θεραπενίς μας' χαχαχα

Περιμένω και ελπίζω ότι βγαίνοντας ο Φεβρουάριος θα υποχωρήσουν οι ιώσεις και θα αρχίσουμε να βολτάρουμε. Θα κηρύξω επίσημη λήξη του χειμώνα, με εορταστικές εκδηλώσεις και κωδωνοκρουσίες, έσκασα φέτος έσκασα!

Σας φιλώ όλες και ελπίζω να είστε καλά!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!! 

Τι κανετε; Τα πιτσιρικακια;

Βιιβ μου, το ενστικτο μας με τους γιατρους παιζει κι αυτο μεγαλο ρολο. Ελπιζω να το λυσετε κ να ενταξετε σιγα σιγα τα παντα, με το χρονο του καθε τι. Ειδες πασαδες στο καροτσι; Κι εμενα παιρνει υφος δυσκολου πελατη "ωραια, τι εχει το προγραμμα τωρα;" κ απλωνει κ το χερακι εξω σαν ταξιτζης! 

Γαργαλιτσα, πηρα το γκρι σκουρο, φερνουν λιγα κομματια κ συνηθως ουδετερα χρωματα, αλλα μπορει να μπορεις να παραγγειλεις χρωμα. Να σε ρωτησω, αξιζε οντως το κοιτα; γτ τωρα διαβαζω στο αθηνοραμα μετριες κριτικες κ το ψιλοσκεφτομαι. Θα βλεπουμε η υπαρχουν πολλες σειρες κ πρεπει να παμε νωρις να πιασουμε;

Εμεις πηγαμε χθες στο φραγμα του μαραθωνα, πολυ ωραια κοντινη βολτα με θεα πανεμορφη κ διαδρομη κμεγαλη απλα για να οργωσουν τα μικρακια! Να πατε, ειναικ πολυ ωραια η καφετερια, με λιακαδα καλυτερα. Ξετρελαθηκε με τους γλαρους που εβλεπε ως τωρα μονο στο βιβλιο του πατακη!

Γμνθ μου, να χαιρεσαι τους γιοκαρινους σου! Να τους καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Φιλια κ περαστικα στη μπουμπου

Θα βαλετε ενα λινκ το πιανακι με τα ζωα να το δω;

Φιλια απο μας, καλη Κυριακη!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Είπαμε να πηγαίναμε καμιά βόλτα σήμερα, αλλά σήμερα διάλεξε να κάνει όλα τα καιρικά φαινόμενα που απαγορεύουν βολταρίσματα: βροχή, υγρασία, ομίχλη, κρύο.... Τεσπα, άλλη μια μέρα του χειμώνα.

Τζο δεν βρήκα στο e-jumbo αυτό που έχει στο κατάστημα. Είναι στα μουσικά όργανα και κάνει 9,99, πιανάκι κι έχει πάνω, εκτός των άλλων, κουμπιά-ζωάκια. Περιττό να σας πω ότι οι δικοί μου ήδη το διάλυσαν... Νόμιζα ότι εξάντλησαν τις μπαταρίες, αλλά όχι. Κάτι μέσα κουνιέται και ακούγεται να παίζει στο βααααθος, σαν την ορχήστρα του Τιτανικού :P

Λοιπόν, με τις νεοαποκτηθείσες γνώσεις μου επί της αλλεργίες και την έξτρα επίγνωση που έχω πλέον, τάισα το παιδί ψάρι και δεν έκανε καμία μα καμία αντίδραση (στόχευα σε ήπιο φούντωμα της ατοπικής), οπότε είμαι πολύ χαρούμενη!!!! Αν μπορεί να τρώει ψάρι, τα στοιχεία που δεν παίρνει από γαλακτοκομικά κι αυγό μπορώ να του τα αναπληρώσω!

Καλή Κυριακή, να ευχαριστηθείτε τα μωρά σας και τους μπαμπάδες τους <3

 


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βιιβ επιτέλους υγιείς! Κι εμάς 2 βδομάδες μας κρατάει και τώρα διανύει τη 2η. Θα βγείτε και θα ξεσκάσετε, οι προγνώσεις δείχνουν άνοδο υδράργυρου και ήλιο! Λίγη υπομονή ακόμα. Μακάρι να κάνει καλό καιρό και για αετό την Καθαρή Δευτέρα! Θα πετάξουμε σίγουρα με την κοράκλα!

Γμνθ κάθε 2 ώρες ξυπνάει μόνο; Ούτε του παπά μην το πεις! Η δικιά μου 1 βδομάδα τώρα μπορεί να ξυπνάει 8-10 φορές! Στο τέλος την ακούει, πόση υπομονή πια! Δεν έχει πυρετό αλλά συνάχι που την ενοχλεί στην αναπνοή. Περαστικά μας!! Καλή επιλογή και τα δικά σας καρότσια.

Τζο εμένα μου άρεσε η παράσταση, ξυπνάει τις αισθήσεις, όπως ξυπνάνε σε ένα μωρό που τα μαθαίνει όλα τώρα: τον ήχο του νερού και τα παιχνίδια με αυτό, τη σαπουνάδα, τον αφρό στο μπάνιο, τον ήχο από τα σελοφάν, τα πούπουλα που πέφτουν αλλιώτικα από τα μπαλάκια. Και σε όλα το "κοίτα μαμά" τρυφερό και αληθινό. Είναι η μέρα ενός μωρού η παράσταση. Αλλά είναι υποκειμενικό αν θα σου αρέσει ή όχι, όπως όλα. Στο τέλος κάτσαμε πολλή ώρα, τα παιδάκια παίζουν με τα υλικά της παράστασης και μεταξύ τους, χωρίς την ηθοποιό δηλαδή, έτσι μόνοι μας.

 

Βιιβ δεν πήγα ακόμα στο μαγαζί, το έχω σημειώσει μαζί και με πιπίλες κλπ που θέλω να πάρω και θα πάω στην πρώτη ευκαιρία. Θα σου γράψω εντυπώσεις. Μπράβο που φάγατε ψάρι, πιο καλά τα έχεις μάθει εσύ από τους αλλεργιολόγους. Ανθισμένη αμυγδαλιά περιμένω κι εγώ να δω, τι υπέροχη εικόνα!

Τζο στο φράγμα είναι πολύ ωραία αν και έχω πάει μόνο στην καφετέρια. Πού είχε άπλα, κατεβήκατε πιο χαμηλά;

Εμείς δεχόμαστε κάθε Κυριακή μεσημέρι την επίσκεψη του μπαμπά για φαγητό. Μόνο αυτό! Δεν είμαστε πολύ κοντά, είναι δύσκολο για καθημερινές. Αλλά ούτε σ.κ. ούτε Κυριακή από πρωί. Όχι, μόνο μεσημέρι έρχεται. Κάτι είναι κι αυτό για να τον βλέπει το παιδί 1-2 ώρες. Έχει λέει να ξεκουραστεί και κάποιο χόμπυ για το υπόλοιπο σ.κ. Γιατί τις καθημερινές σχολάει στις 3 το μεσημέρι και κουράζεται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να εχουμε εμας εχτες μας τα χαλασε ο καιρος ειχε αερα και κρυο και μετα εριξε ελεχιστο βροχονερο αλλα πηγαμε για καφε και στο καρναβαλι η minnie μου το καταευχαριστηθηκε χορεψε επαιξε με τα παιδακια αλλα τη μικρουλα μου δεν την πηρα μη μου κρυωσει θα την παω αυτο το σκ αλλα της πηρε μπαλονι οταν πηγαμε σπιτι η αδερφουλα της για δωρακι gargalitsa μου πολλα φιλια στη ζουζουνα θα το ευχαριστηθηκε το θετρο και εμενα μου αρεσουν πολυ οι παιδικες παραστασεις και πρεπει να το βαλω στο προγραμμα να της παω αυτο με το συναχι την κουραζει και εμενα η μπεμπα που ειχε ταλαιπωριοταν πολυ .gnmth περαστικα στη μικρουλα σου.viiv μπραβο που συνηλθετε θα τραβηξατε ταλαιπωρια ευτυχως και εμενα εφτιαξε το εντερακι της μικρης και δεν ταλαιπωριεται.τζο ωραια η βολτουλα σας εμεις περιμενουμε να ερθει το καλοκαιρι να παμε ιπποκαμηλο εχει ζωοκογικο κηπο με ολα τα ζωα απο ολο το κοσμο νεροτσουληθρες για παιδια και παιδικη χαρα ειναι υπεροχα αντε να ερθει το καλοκαιρακι.α ξεχασα να σας πω το καλοκαιρι η αγγελικη μου θα ντυθει παρανυφακι σε μια φιλη  μου και εχει ξετρελαθει αλλα πεφτει τη μερα που ειναι τα γενεθλια της και μου ειπε η φιλη μου θα παραγγειλει να  της κοψει τουρτα στο τραπεζι και θα της πουμε το τραγουδακι χιχι και το μεγαλο μας παρτυ θα το κανουμε μια εβδομαδα μετα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...