Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Kαλημέρα, κορίτσια μου!

My babies, τι προτάσεις για βελτίωση; Εμείς θα σου δίνουμε παραγγελίες σε λίγο καιρό! Εξαιρετικές οι δημιουργίες σου για άλλη μια φορά, χρυσοχέρα!

Γμνθ μου, τις καλύτερες ευχές μου για τρέξιμο πίσω απ' τη μπουμπού τώρα!!! Νηρέα χαλανδρίου πήγαινα μικρή, πάντως τώρα στις νηρηίδες στην κλειστή πισίνα μας άρεσε πολύ το μπανάκι, αλλά όντως μπόχα από το χλώριο (κ ας έχει και όζον μαζί, είναι μόνο 20%, το υπόλοιπο χλώριο). Πάντως δεν ήθελε να φύγουμε. Το πρόγραμμα που μου έγραψες εντατικό πολύ, αποκλείεται να αξιωθώ εγώ. 

Μην ακούτε λέξη της γμνθ, κορίτσια, είναι φουλ στυλάκι, τώρα από πού θα τα χάσεις τα υπόλοιπα που θες πραγματικά δεν ξέρω.

Κι εμένα από καλαμάκι τίποτα ακόμη όσο και να του κάνουμε μπουρμπουλήθρες, μπααα

Γαργαλίτσα μου, με το καλό κι η δική σας βάφτιση και τα δικά σας τα τρεχαλητά! Σας φιλώ όλες!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

  • 1 month later...

Κορίτσια χαθήκαμε!!!

Επιστρέψαμε όλες στη δουλεια, τα μπομπιράκια μας μεγαλώνουν και τρέχουμε από πίσω τους και δεν προλαβαίνουμε να πούμε ένα γεια!

Τολμάω να ξανακινήσω το παρεάκι και ελπίζω να μας ακολουθεισετε!

Εμείς είχαμε διάφορα τρεξίματα και τώρα είμαστε σε φάση μετακόμισης! Ο μικρός μας έχει γίνει λίγο ζόρικος, έχει μάθει να κουνάει το κεφάλι του αριστερά κ δεξια όταν δε θέλει κάτ, εδώ και αρκετό καιρό και όπως καταλαβαίνετε στα περισσότερα που του προτείνουμε μας ρίχνει άκυρο! Που να μάθει να λέει το όχι κιολας.... Κατα τα άλλα κάνει το σκυλάκι, το γατάκι, το αλογάκι, τη καμπάνα και λέμε ελάχιστες λεξούλες (μπαμπά, γιαγιά, μαμ, έλα, έλλη, και πολύ σπάνια μαμα -> με σνομπάρει). Συνεχίζω θηλασμό (ω ναι... είμαι άξια της μοίρας μου) και με το φαγητό είχε κυρηξει απεργία για 3 εβδομάδες και έπινε μόνο γάλα και κάνα μπισκότο, τώρα σιγά σιγά επανέρχεται αλλά δεν τρώει καθόλου ποικιλία, να δω πως θα του τα εντάξω σιγά σιγά

 

Αυτά εν ολίγοις τα νέα μας, ελπίζω να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας και τους μπαμπάδες και να μάθουμε νέα σας!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια !!  γεια σου λιλλα !!  πολυ γρηγορα μεγαλωνουμε , ποτε γιναμε 17 μηνων !! κ εγω συνεχιζω τον θηλασμο , εχουμε ακομα τη αλλεργια στα γαλακτοκομικα , της εδωσα αυγο, κ εβγαλε παλι αλλεργια, μου ειπε ο γιατρος αποχη ενα χρονο .

θα συνεχισω με τα ¨ευχαριστα ¨ , παλι αρρωστα , κ τα τρια αυτη τη φορα . με φαρρυγγιτιδα . κ η μικρη με πυον κ ξεκινησαμε αντιβιωση . παρ ολο που παιρνει ηδη 5 μερες σημερα , εχει 38 .  παρ ολα αυτα εχθες καναμε το πρωτο μας μπανακι . γιατι ηδη ηταν αρρωστα απο 14 του μηνα .

κανενα καινουργιο μπεμπακι θα ρθει ?? ή ειναι νωρις ακομα? εγω το θελω πολυ, αλλα πουυυυ να πεισω το μπαμπα !!

φιλακιααα στα μωρακια σαςςςς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα gmnth03

 

Σα να μην πέρασε μιά μέρα - το λέω που είστε πάλι αρρωστούλικα! Τι να πω, περαστικά! Πέρα από το αυγουλάκι και τα γαλακτοκομικά έχει παρουσιάσει αλλού αλλεργία? Εύχομαι να είναι περαστική η αλλεργία και με το καλό να επανέλθετε.

Και εγώ έχω μπει σε mood για δεύτερο - καλά για εσένα τι να πω; Θαυμάζω το κουράγιο σου και τις αντοχές σου και εύχομαι σύντομα να πειστεί και ο σύζυγος! Τώρα μένει να πείσω και εγώ τον δικό μου, γιατί ενώ λέγαμε οκ και γρήγορα το δεύτερο κλπ, αρχίζει να μου τα μασάει και μου λέει να το δούμε από χειμώνα. Φαντάζομαι ότι αυτό το λέει λόγω κούρασης, γιατί είναι πολύ πιεστική η περίοδος στα εργασιακά, αλλά εδώ που τα λέμε αν περιμένουμε τις ιδανικές συνθήκες δε θα έρθουν ποτέ. Ελπίζω τώρα που ανοίγει ο καιρός να τον πείσω ή να τον πιάσω αδιάβαστο! χεχεχεχ!!

Εμείς μετακομίσαμε την Πέμπτη - μέσα στην κάψα - και ακόμα εννοείται ειμαστε με κούτες και ο μικρός τα είχε παίξει γιατί έχασε τον προσανατολισμό του και ψάχνει! Ελπίζω να μπει γρήγορα σε πρόγραμμα πάλι.

Φιλάκια gmnth03, ελπίζω να μαζευτούμε πάλι σιγά σιγά!!!

Καλημέρες

 

 


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, μαμάδες και μεγάλα πια πιτσιρίκια της παρέας μας! Μεγάλωσαν οι μπόμπιρες και οι μπουμπούδες και κάνουν πια του κεφαλιού τους, ε; Έτσι κι εμείς, όλη μέρα σβούρες, έχουμε ξετινάξει μαμά και μπαμπά στο κυνήγι, όλη μέρα γαργαλητά και γέλια και θέλει συνεχώς να είναι μέσα σε ένα αμάξι να οδηγεί το τιμόνι και να πατάει τα κουμπιά. Έχει γίνει μια από τις καθημερινές μας δραστηριότητες η μισή ώρα "οδήγηση".

Κάναμε και μπανάκια στη Ζάκυνθο, το νερό δεν τον ξετρέλανε στην αρχή, μόνο το παιχνίδι με το κουβαδάκι και το νερό, ε απ' το 3ο μπάνιο το συνήθισε και πια το γλεντάει. Μου φαίνεται πολύ περιοριστικό βέβαια το πρόγραμμα το καλοκαίρι με την τόση ζέστη, δεν περνούν οι μεσημεριανές ώρες απ' τις 11.30 ως τις 6 περίπου. Τώρα με τον καύσωνα τον πήραμε και πήγαμε στα 1100 μέτρα υψόμετρο και σας το συστήνω για καλοκαιρινή απόδραση, στη Ζαρούχλα πήγαμε, ένα ελατόφυτο χωριό πανέμορφο με τριγύρω αρκετές δραστηριότητες για τα μικράκια για ένα ΣΚ. Είχε ποταμάκι με καφετέρια για τους γονείς, όπου πετάγαμε με τις ώρες φυλλαράκια και πετραδάκια και βουτούσε και τα ποδαράκια του. Είχε και αγροκτήματα να επισκεφτείς με άλογα, κατσίκες και άλλα ζωάκια και ποταμάκι πάλι και παιδική χαρά. Γενικώς πολύ ευχάριστα για ένα ΣΚ και αναπνεύσαμε. Το βράδυ κουβερτούλα, αυτό ήταν το καλύτερο! Κι αυτό που με εντυπωσίασε ήταν πως όλα τα ξενοδοχεία ήταν γεμάτα, νόμιζα ότι μόνο εμείς θα πηγαίναμε κατά βουνό μεριά.

Γμνθ μου, περαστικά σας και πάλι, τουλάχιστον να μην πτοείστε στο πρόγραμμά σας και να δροσίζεστε, μπορεί να τους κάνει και καλό τελικά. Πιστεύω για άλλο ένα θα τα καταφέρεις να κάνεις το θαύμα σου με το σύζυγο, να έχει παρέα κοντινή κι η μπεμπούλα!

Λίλα, άσε, νομίζω ότι όποια φίλη μου έχει κορίτσι που την έχω ζήσει κάπως κοντά μου καταλαβαίνω ότι οι αντοχές είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και υποκειμενικό στη φάση που είναι τα μικρά μας τώρα. Εμείς με τον πιτσιρίκο σε διαρκές τρεχαλητό, θα σκαλίσει τα πάντα στο 10λ. με το που μπει κάπου, ενώ τα κοριτσάκια των φίλων μου πραγματικά κάθονται και τρώνε σε εστιατόριο όση ώρα κάτσει και η μαμά και ο μπαμπάς, σε καρέκλα κανονική χωρίς να κατεβαίνουν. Εμείς σε ό,τι διακοπές πήγαμε φέτος ως τώρα, εννοείται μισή ώρα στο καρεκλάκι το μέγιστο και φαγητά κάτω ένα σωρό! Δεν λέω ότι κάτι είναι πιο νορμάλ απ' το άλλο, αντιθέτως τον χαίρομαι που είναι σβούρας και ξύπνιος και όλα τα σκαλίζει -και πιστεύω ότι εμείς τον μάθαμε έτσι γιατί έτσι θέλαμε- αλλά απλώς βλέπω ότι είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία το κορίτσι από το αγόρι. Αυτό για τις αντοχές που γράψατε.

Εμένα με το φαΐ γενικώς τα πάει καλά, έμαθε να λέει κιόλας τα αγαπημένα του, ντομάτα, πατάτα, αν και πρέπει να πω ότι τώρα το καλοκαιράκι μόνο με ντομάτες να τρέφεται δεν τον χαλάει καθόλου. Σε ποσότητες τα έχει περιορίσει όλα και θεωρώ ότι η φύση τους τα οδηγεί με τη ζέστη κ.λπ.

Αδερφάκι εμείς περιμένουμε τον Φεβρουάριο λοιπόν, το παραγγείλαμε στα 2 χρόνια, χαχαχα, και πραγματικά χαίρομαι που γλυτώσαμε το καλοκαίρι με την κοιλιά τούρλα, γιατί ρε κορίτσια καμία σχέση αυτή μου η εγκυμοσύνη με την πρώτη, σε αυτήν πολλές ναυτίες, δυσφορία, ανακατωσούρα. Στην πρώτη πετούσα, ούτε μία φορά δεν ένιωσα κάτι περίεργο. Χαλάλι όμως όλα, γιατί το είδαμε, το ακούσαμε και είναι στη θέση του.

Φιλάκια στα πιτσιρίκια μας που φαντάζομαι θα έχουν πετάξει τα μπουτάκια έξω και αντοχές για εμάς τους γονείς με το τρέξιμο!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λίλα, καλή αρχή και καλορίζικο το νέο σπιτάκι! Σιγά σιγά θα μπείτε σε σειρά και θ' αρχίσετε να το χαίρεστε, μεγάλο πρότζεκτ μετακόμιση με παιδάκι


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τζο εξαιρετικά τα νέα σου και από τον μπόμπιρα και από την κοιλίτσα! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και το Φλεβάρη θα κρατάτε το μωράκι σας! Σταθερά από όσο βλέπω στους μήνες! Θα σε βολέψει και για τα ρούχα εγκυμοσύνης αλλά και για τα μωρουδιακά! Σούπερ! Λοιπόν χαίρομαι πολύ που έκανες την αρχή και εύχομαι να ακολουθήσουμε με την gmnth!!! Αναφορικά με τις ναυτίες κλπ, εννοείται χαλάλι, αλλά φαντάζομαι θα στρώσουν τα πράγματα με τον καιρό.

Οπως τα λες για τον μικρό σου, που δεν κάθεστε λεπτό, σε καταλαβαίνω! Δε ξέρω αν έχει να κάνει με το αγόρι - κορίτσι, θα έλεγα μάλλον είναι θέμα ταπεραμέντου. Βλέπω τον ξαδερφούλη του πχ που είναι έναν χρόνο μεγαλύτερος και οι γονείς του μας λένε ότι δεν είχαν αυτή την κατάσταση και το θυμάμαι και εγώ - έβγαιναν έξω για καφέ και φαί πολύ άνετα, και μάλιστα τους κάνει εντύπωση που ακόμα και ένα σωρό παιχνιδάκια να κουβαλήσουμε μαζί σε ένα καφέ, ο μικρός θα βαρεθεί στο 10λεπτι μαξ και θα κάνουμε γύρους. Για αυτό και εμείς το έχουμε πάρει απόφαση και πλέον καφέ στο χέρι και στην παιδική χαρά, φαγητό έξω παίζει να έχουμε να πάμε κανα 4μηνο - την τελευταία φορά την είχαμε βγάλει κάνοντας βόλτα εν ' αλλάξ... Αλλά το θέμα αντοχών και εγώ νομίζω ότι είναι όπως τα λές. Τελείως υποκειμενικό και ανάλογο των βιωμάτων μας. Όπως άλλωστε με τους πόνους της γέννας!

Απο διακοπές εμείς αύγουστο στο χωριό του άνδρα μου, το περιμένω πως και πως γιατί μου έχει λείψει το συνεχόμενο με το ζουζούνι μας!

 

Καλό βράδυ, πολλά φιλάκια στα μπομπιράκια, στις μανούλες και στις κοιλίτσες που σιγά σιγά φουσκώνουν!

 


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα και τη μικρούλα μου!

Είχα προσπαθήσει να ξαναγράψω αλλά είχε μπλοκάρει.

Χαίρομαι πολύ με τα νέα σας! 

Τζο να έχεις καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτείτε και το δεύτερο μωράκι!

Λίλα καλορίζικο το καινούριο σπίτι, να περάσετε όμορφες στιγμές οι 3 σας και αργότερα οι 4! 

Γμνθ τώρα τέρμα οι ιώσεις ελπίζω έτσι;

Δεν παίζει ρόλο αγόρι ή κορίτσι. Από τη δικιά μου εμπειρία, η μικρή δεν κάθισε ποτέ ήσυχη για να βγω μαζί της. Έτσι το αποφεύγω γιατί ο χρόνος περνάει μόνο στο να την παίρνω στο κατόπι. Θέλει να πηγαίνει σε όλες τις παρέες για δημόσιες σχέσεις. Παιδική χαρά λοιπόν για να περνάει ωραία. 

Θα σας πω εντυπώσεις από τα φετινά της μπάνια, τα οποία πλησιάζουν!

Για πότε μεγαλώσανε τα ζουζούνια μας ε; Καταλαβαίνει τα πάντα, συνεννοούμαστε άνετα. Είναι πολύ καλή, γλυκειά, όμορφη αλλά πάντα με λίγη γκρινίτσα.

Καλές διακοπές και καλά μπάνια κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια, δεν ειχα δει οτι ειχατε γραψει !! εμεις ενταξει δεν χρειαζεται να τα λεω, πλεον θα το εχετε δεδομενο οτι παντα ειμαστε με πυρετο . τα αγορια ειχαν καμια δεκαρια χρονια να αρρωστησουν και αυτο το μηνα με ενα θερμομετρο στο χερι ειμαστε, χαλαλι τα χρηματα για το ηλεκτρονικο :) γυρισαν απο τη κατασκηνωση τη κυριακη . κ το βραδυ κ εχθες ειχαν 39 . το συνηθισαμε πλεον :-D

δεν εχω διαβασει τα νεα σας, μονο πηρε το ματι για μετακομιση λιλλα !! καλοριζικο το σπιτακι σας !! κ με το καλο συντομα να μεγαλωσει η οικογενεια !!

ωχχχ τζο μου μωρακι διαβασα ??!!!! τωρα στο τελευταιο μηνυμα , που σου ευχοταν η γαργαλιτσα !! τι καλααααα !!! ,συγχαρητηρια , καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι !!! σαν κ εμενα , 20 εμετους τη μερα ειχα στη μικρη , κ ανακατοσουρες κ ολα, μη συζητας , αχχ τι μου θυμισες !! αλλα δεν βαζω μυαλο !!:))))

αντε αυριο τα υπολοιπα φιλακια σε ολες,  κ στα αλλα κοριτσια ευχομαι με ενα ακομα μπεμπακι οσες το επιθυμουνε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! Γαργαλίτσα καλές βουτιές - που θα πάτε? Με το καλό να μας πεις εντυπώσεις και κόλπα επιβίωσης με τη ζουζούνα σου να τα δοκιμάσουμε κ εμεις.

Gmnth νομίζω σε κάθε νέα σελίδα του φορουμ θα ξεκινάμε με ένα μεγάλο περαστικά!!! Πραγματικά τι άλλο να πω? Όπως λέει και η Σκαρλετ "αύριο ξημερώνει μία νέα ημέρα" - χωρίς αρρωστιες να συμπληρώσω!

Εμεις ακόμα εννοειται με κούτες είμαστε πλην κουζίνας, σαλονιού και  πράγματα Θεόφιλου (ναι βαπτιστήκαμε κιολας, πριν κανα 2 μηνο). Τα άλλα όποτε τύχει (τώρα βγαίνουν οι καθημερινές δουλειες, σίδερα κλπ οπότε δυσκολεύει το πράγμα). 

Αλήθεια μανούλες τα μικράκια σας τα κοιμίζετε σε κρεβατάκι ή κουνια?

Εμείς εδώ κοιμόμαστε σε κρεβατάκι, με προστατευτικό ( η κούνια βασικά όπου αφαίρεσα το ένα κάγκελο, και αργότερα μπορεί να γίνει κρεβατάκι κανονικό). Βέβαια οταν ξυπνάι συνήθως βάζει κλάματα και τον βρίσκω εκει, μια φορά είχε σηκωθεί μόνος του (δεν ακούσαμε κλάμα) και είχε μπερδευτεί και αντί να έρθει στο δωμάτιό μας να μας βρει (για το καθιερωμένο ξεζούμισμα) ήταν αλλού για αλλού και τότε άρχισε να κλαίει!! Μία φίλη που άκουσε ότι κοιμάται σε κρεβατάκι και έχει δυνατότητα να προχωράει το βρήκε επικίνδυνο. Εσείς τι λέτε?

 

Σας φιλώ και καληνύχτα


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε λιλλα. Με 39 η μικρη!  Πραγματικα αυτο δε το περιμενα.  Εννοω να κανω μωρο κ να ειναι συνεχεια αρρωστο.   Προφανως κολλησε την ιωση του μεγαλου που ειχε προχθες. Την προηγουμενη βδομαδα ηταν με 38.5 κ την προπροηγουμενη μολις θα τελειωνε η αντιβιωση για το πυον. Ειχε 40.7. Φυσαλλιδες στο λαιμο που κανουν υψηλο πυρετο.  Ευτυχως τη παρασκευη  καναμε κ το εμβολιο. Παρ ολα αυτα πηρε κ μισο κιλο. Κατι ειναι κ αυτο.ειμαστε στα 8.500 κιλα:) 

Εμενα στην κουνια κοιμαται. Το πρωτοπενταλεπτο τη κοιμιζουμε διπλα μας . Κ μετα την σηκωνω κ με ελαφρα βηματακια τη βαζω στη κουνια. Η οποια ειναι στο δωματιο μας. Γιατι τελικα δεν αλλαξαμε τα δωματια, να βαλουμε δηλ τα αγορια μαζι.  

Το οτι φευγει θα σου το κανει κ μεγαλυτερο  . Ο μεσαιος μεχρι 6—  7 σηκωνοταν κ εφευγε.  

Για την αλλεργισ που με ρωτησες μονο στο γιαουρτι γαλα κ αυγο.

Σημερα εβγαλε παλι εκζεμα στο πο. Πηρα το γιατρο να του πω για το 39. Του ειπα κ για το γαλα μου ειπε να της βαλω υγρη πουδρα  .κ να συνεχισω το γαλα  κ βλεπουμε.   .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και μπεμπάκια τι κάνετε!!!!

Είχα καιρό να μπω να διαβάσω νέα και τώρα μπήκα και ενθουσιάστηκα με τα νέα σας!!!!

Τζο, με το καλό το μωράκι σας! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Τι όμορφο νέο! 

Λίλα, μετακομιση ε? Εύχομαι όμορφες στιγμές στο νέο σας σπιτάκι! Και γρήγορα κι εσείς ένα δεύτερο μπεμπάκι!

Γμντ, ελπίζω να είστε όοοοοολοι καλά...χωρίς πυρετούς!!! 

Γαργαλίτσα, διακοπές διάβασα!Να περάσετε υπέροχα!!!Καλές βουτιές!!!!

Εμείς εδω τρέχουμε....κυνηγάμε τη μικρή, η οποία δεν κάθεται λεπτό....για να μη νομίζεις, τζο πως τα κορίτσια ειναι ήσυχα....ακόμα δεν εχω ευχαριστηθεί καφε....χαχαα!!!!!

Τρέχουμε και με τις προετοιμασίες της βάφτισης....θα επιστρέψω με φώτο από τις δημιουργίες μου!!!

Φιλάκια πολλά!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας, κορίτσια μου!

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές και εύχομαι κι εγώ με το καλό τα επόμενα σε όσες το επιθυμούν!

Πήγαμε διακοπές και γυρίσαμε χθες :-D ήταν πολύ όμορφα, πολύ πιο ξεκούραστα απ' ό,τι περίμενα, η παραλία υπέροχη και το κάμπινγκ τέλεια εμπειρία για γονείς με μικρά πιτσιρίκια! Ευτυχώς κύλησαν όλα ομαλά, χωρίς τσιμπήματα, ατυχήματα και λοιπά και το ταξίδι επίσης! Και μόνο γι' αυτά θα ήμουν ευχαριστημένη, αλλά μου άρεσε τόσο η περιοχή (Μεσσηνία) και οι πόλεις τριγύρω και τα χωριά και οι παραλίες που σίγουρα θα ξαναπάμε. Χαλαρώσαμε.

@lila80, το ασφαλές είναι να μπορεί να κατεβαίνει, οπότε με κάγκελο εγώ μια χαρά το βρίσκω το κρεβατάκι. Άλλωστε πια για κρεβατάκι είναι η ηλικία τους. Το επικίνδυνο είναι να αναγκαστεί να σκαρφαλώνει για να βγει από καμιά κούνια. Εμάς που κοιμάται πια στο δικό μας βέβαια -πάει η κούνια, είναι μόνο για λίγες ώρες στην αρχή της νύχτας- κατεβαίνει απ' το διπλό, αλλά χωρίς το προστατευτικό κάγκελο δεν είμαστε ήσυχοι εννοείται γιατί στριφογυρνάει στον ύπνο του. Εφόσον ξυπνήσει κατεβαίνει μια χαρά. Να σας ζήσει ο Θεόφιλος και να χαρείτε το νέο ξεκίνημα όλοι σας!

@my babies...my life, με το καλό η βάφτιση της σβουρίτσας σου! Σας τρέχει γιατί είναι ξύπνιο το κορίτσι!

@gmnth03 μου, περαστικά σας, όλο αυτό σας λέω, ε; Διακοπές οικογενειακώς πώς περάσατε; Πήγατε;

@gargalitsa, τα μπανάκια σας πώς πάνε; Της άρεσαν της μπουμπούς;

A, στις διακοπές μας ξέχασα να σας πω ότι φάγαμε σε ένα σωρό ταβερνάκια κι εστιατόρια, εκτός από τα πολύ κυριλέ, ευτυχώς είχαν όλα καρεκλάκι, φάγαμε με πηρούνι και κουτάλι παρακαλώ! χαχαχα ή με χεροπήρουνο όπως λέμε. Ε μετά ήθελαν λάστιχο οι άνθρωποι για να καθαρίσουν αλλά ευτυχώς ήταν συνηθισμένοι σε μικρά πιτσιρίκια λόγω των πολλών τουριστών. Λίγο με άγχωνε η διαδικασία και μαζεύαμε σαν τρελοί κι οι δύο ό,τι έπεφτε ή ό,τι προλαβαίναμε, αλλά εντάξει κατά βάση φάγαμε σαν άνθρωποι.

Ρε κορίτσια, όμως, εμένα πετάει πράγματα επίτηδες και το θεωρεί παιχνίδι, ενώ θεωρώ ότι αναπτυξιακά το 'χει περάσει το στάδιο που τα πετάει για να δει πώς πέφτουν κ.λπ. Σας το κάνουν; Πετάει το παγουράκι του, το φαγητό μόλις τελειώσει, αναποδογυρίζει και το πιάτο αν δεν τον προλάβεις. Και μετά γελάει πονηρά! Προσπαθούμε να μη γελάμε για να μην το παίρνει σαν παιχνίδι, αλλά μάταια. Τι να πω, πότε θα το ξεπεράσει; Βλέπω άλλα να τρώνε πολύ πολύ ήσυχα και εντάξει θα άντεχα μια λίγο πιο ενδιάμεση κατάσταση. Ευτυχώς τώρα τρώμε σπιτάκι μας και γίνεται χαμός με την ησυχία μας! Δεν θέλει και να τον ταΐζει πια κανείς και θέλει μόνος, αν και δεν με πειράζουν όσα του πέφτουν από λάθος, με πειράζει η διαολιά στο τέλος που θέλει όλα να τα εκσφενδονίσει για πλάκα. Εσείς τι κάνετε; Τους λέτε κάτι ή όχι; Δεν ξέρω και τι να κάνω, αν του πω κάτι το παίρνει για παιχνίδι και το εντείνει, αν όχι και κάνω τη χαζή βαριέται, αλλά την επόμενη φορά πάλι τα ίδια.

Έχει πάρει και φόρα η γλωσσίτσα του και λέει κάθε μέρα λεξούλες καινούριες, σύκο, ζούγκλα, το όνομα της θείας του, κι άλλο (για φαγητό), κουκουβάγια, όλα όχι καθαρά αλλά τα λέει και τα ξαναλέει. Τραγουδάει και "για πού, για πού, για πού (τραβάει η αλεπού)" :-D

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Κάνουμε κι εμείς μπανάκια, διακοπές κι ευχαριστιόμαστε! Βρίσκω μαγαζιά πάνω στην παραλία που δεν περνάνε αμάξια και την αφήνω ελεύθερη να αλωνίζει σε παρέες, παιδιά που παίζουν, σκυλάκια, τα πάντα!

Απόψε θα πάω θερινό σινεμά μετά από χρόνια και χαίρομαι (όχι με το μωρό φυσικά! ) . 

Στο θέμα του φαγητού! Τρώει μόνο μόνη της και μόνο με τα χέρια. Της βάζω το μπολάκι της πάνω στο δισκάκι της και τρώει. Βέβαια περνάει καμιά ώρα για το μεσημεριανό. Το γιαούρτι είτε της το δίνω είτε δεν το πολυκάνει κέφι πια αφού δεν μπορεί να το φάει μόνη της. Σαν την αλεπού με τα σταφύλια! Πετάει κάτω φαγητά και της ζητάω να τα μαζέψουμε μαζί. 

Και όλα τα πράγματά της συνέχεια κάτω πεταμένα. Θεωρώ κι εγώ ότι είναι η ώρα για όρια. Να μάθει να τα ταχτοποιεί, όχι μόνο να τα πετάει. Έχει δικαίωμα να τα πετάει και υποχρέωση να τα μαζεύει! Αφού καταλαβαίνει τα πάντα, το καταλαβαίνει κι αυτό.

Από γλώσσα... ροδάνι. Μια φορά να ακούσει κάτι, το λέει.

Φιλιά σε όλες κοριτσάκια! Πείτε νέα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...