Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειααααααα!

Ειμαι στη δουλεια .... αλλα θελω να παω σπιτι!

μπολάκι ήθελα να πω! όχι μπαλακι! χαχαχα

ναι αυτό είναι μαλλον...και εχει μπριζα...αλλα φανταζομαι πως οταν πας ταξιδι καπου θα σταματησεις για να ταισεις το μωρο...δεν θα το ταισεις αγκαλια ενω το αυτοκινητο ειναι με 100χλμ στην εθνικη! οποτε οπου σταματησεις το βαζεις και το ζεσταινεις!

Θυμάμαι πρωτο ταξιδι με την ασπα 2,5 μηνων... που κοιμηθηκε με το μπηκε στο αμαξι...καναμε μια σταση στην εθνικη...δεν ξυπνησε να φαει..μετα σταση στην λαμια...τιποτα παλι υπνος,.,,μετα σταση πριν τον δομοκο...τιποτα....υπνος... και καταλαβαινεται πως ειχα φρικαρει γιατι στον δομοκο δεν εχει να σταματησεις να ταισεις μωρο! τελικα με το φτασαμε στον προοροσμο..και με το που μπηκαμε στο σπιτι..ξυπνησε και αρχισε να γκαριζει λες και την ειχα αφησει νυστικη 2 μερες!

εχω να σας πω..οτι εγω τωρα για να παω ολοημερη με την ασπα..πρεπει να ετοιμασω κρεμες...φρουτα και μεσημεριανο..σαλιαρες..πανια...μπουκαλια για νερο..θερμος......για να παω τριημερο πρπει να εχω μαζι μου κατσαρολες, μπρικια, βραστηρες, κολοκυθια, κρεατα, πατατες, σελινα, φρουτα..κρεμες.... :confused::confused::confused:

αστο..λεω να μεινω σπιτι!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

tzo μου,

καλημερα!!!

καλα τα λες!!! χαχαχαχα, ατελειωτα τα μπαγλαζια...

τουλαχιστον το καλοκαιρι, θα κοντευει να χρονισει κ θα μπορει ισως

να φαει κ κατι μη αλεσμενο..'η οχι ακομα, δεν ξερω?

ανυπομονω να ερθει το σκ, να φορτωσω τη μπεμπα-

οπου ναναι-στο μαρσιπο, στο καροτσι, στο αυτοκινητο-

και να παμε καμια βολτιτσα,επιτελους!!!

με αυτον τον καιρο, ουτε την ευχουλα μας δεν πηραμε..:(

εγω κοριτσια, δυστυχως, 1η απριλιου θα γυρισω στη δουλεια και απο

τωρα λυπαμαι. το παιδι,θα το κρατησει η πεθερα μου,

αλλα ειναι τοσο μικρο ακομα, που νιωθω πολυ ασχημα..

αλλα, αφου ετσι πρεπει να γινει..

εσεις τι νεα?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Θυμάμαι πρωτο ταξιδι με την ασπα 2,5 μηνων... που κοιμηθηκε με το μπηκε στο αμαξι...καναμε μια σταση στην εθνικη...δεν ξυπνησε να φαει..μετα σταση στην λαμια...τιποτα παλι υπνος,.,,μετα σταση πριν τον δομοκο...τιποτα....υπνος... και καταλαβαινεται πως ειχα φρικαρει γιατι στον δομοκο δεν εχει να σταματησεις να ταισεις μωρο! τελικα με το φτασαμε στον προοροσμο..και με το που μπηκαμε στο σπιτι..ξυπνησε και αρχισε να γκαριζει λες και την ειχα αφησει νυστικη 2 μερες!

εχω να σας πω..οτι εγω τωρα για να παω ολοημερη με την ασπα..πρεπει να ετοιμασω κρεμες...φρουτα και μεσημεριανο..σαλιαρες..πανια...μπουκαλια για νερο..θερμος......για να παω τριημερο πρπει να εχω μαζι μου κατσαρολες, μπρικια, βραστηρες, κολοκυθια, κρεατα, πατατες, σελινα, φρουτα..κρεμες.... :confused::confused::confused:

αστο..λεω να μεινω σπιτι!χαχαχα

καλή φάση που κοιμόταν η Ασπα σε όλο το ταξιδι! τέλεια!!

ποπο, εχεις δίκιο, πολλά μπαγκάζια! μονο αν πας για πιο πολλες μερες αξίζει.

ανυπομονω να ερθει το σκ, να φορτωσω τη μπεμπα-

οπου ναναι-στο μαρσιπο, στο καροτσι, στο αυτοκινητο-

και να παμε καμια βολτιτσα,επιτελους!!!

με αυτον τον καιρο, ουτε την ευχουλα μας δεν πηραμε..:(

εγω κοριτσια, δυστυχως, 1η απριλιου θα γυρισω στη δουλεια και απο

τωρα λυπαμαι. το παιδι,θα το κρατησει η πεθερα μου,

αλλα ειναι τοσο μικρο ακομα, που νιωθω πολυ ασχημα..

αλλα, αφου ετσι πρεπει να γινει..

εσεις τι νεα?

Κι εγώ το ιδιο May, ανυπομονω για βολτες! και θα εχει τελειο καιρό!

Πόσο ειναι το μωράκι σου τώρα? δεν υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσεις την επιστροφή στη δουλειά? αν όχι, τι να γίνει, τουλάχιστον το αφηνεις με τη γιαγια του και οχι με καμια ξενη

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

καλή φάση που κοιμόταν η Ασπα σε όλο το ταξιδι! τέλεια!!

ποπο, εχεις δίκιο, πολλά μπαγκάζια! μονο αν πας για πιο πολλες μερες αξίζει.

Κι εγώ το ιδιο May, ανυπομονω για βολτες! και θα εχει τελειο καιρό!

Πόσο ειναι το μωράκι σου τώρα? δεν υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσεις την επιστροφή στη δουλειά? αν όχι, τι να γίνει, τουλάχιστον το αφηνεις με τη γιαγια του και οχι με καμια ξενη

τωρα ειδα το μπανερακι σου! 5 μερες μεγαλυτεροι ειστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα μωρα σας κοιμουνται μεσς τη μερα???????????

εμενα κοριτσια ΟΛΗ μερρα δεν κοιμαται καθολου, μονο λαγοκοιμαται..

το ενα ματι ειναι μονιμως ανοιχτο....

ειναι φυσιολογικο αυτο?

δε νυσταζει??


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρια η δικια σου ποσων μηνων είναι? προς το παρόν δεν του δινω πιπιλα, του ειχα δωσει 2-3 φορες στην αρχη αλλά την έκοψα γιατι φοβομουν μην ξεχναει να φαει, επειδη ηταν αδυνατουλης

Δυομιση μηνων ειναι η μπεμπα μου...κοιτα κι εγω στην αρχη φοβομουν με την πιπιλα αλλα αμα ειναι να φαει θα φαει.ποσο γεννηθηκε ο γιος σου?

Link to comment
Share on other sites

τα μωρα σας κοιμουνται μεσς τη μερα???????????

εμενα κοριτσια ΟΛΗ μερρα δεν κοιμαται καθολου, μονο λαγοκοιμαται..

το ενα ματι ειναι μονιμως ανοιχτο....

ειναι φυσιολογικο αυτο?

δε νυσταζει??

εμενα κοιμαται πολυ μεσα στη μερα.
Δυομιση μηνων ειναι η μπεμπα μου...κοιτα κι εγω στην αρχη φοβομουν με την πιπιλα αλλα αμα ειναι να φαει θα φαει.ποσο γεννηθηκε ο γιος σου?
3300 γεννηθηκε αλλα ειχε χασει αρκετα στην αρχη. εδω και 2 εβδομαδες ομως παιρνει κανονικα βαρος
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.!ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ?

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ...!:mad::mad:

ΕΚΑΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ(ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ)ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ 5 ΑΠ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΥΤΟ.ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΩΝ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥ ΘΑΚΑΝΩ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 5 ΠΟΥ ΔΕ ΓΝΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ 5 ΑΥΤΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ (ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ Κ ΟΣΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ)ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ 500 ΕΥΡΩ!!!!

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΚΜΕΙΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΛΗΡΩΣΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗ???ΑΝ ΥΠΑΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ..ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΣΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΔΕ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΤΟ!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!

Πινακι μου τι να πω σ΄ αυτη τη χωρα ολα εκμεταλλευση ειναι, μακαρι καποιο απ΄τα κοριτσια που ειναι αΑθηνα να εχει καποιον!

Εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο, ειμαστε 4200 και 55 εκ. ειμαστε πιο πανω απ΄ το μεσο ορο στις καμπυλες, το κεφαλακι το στηριζουμε πολυ καλα για την ηλικια μας και ειμαστε τσαντιλες οπως ειπε η παιδιατρος χαχαχα μονο που τον ακουμπουσε τσιριζε! Δε θελουμε πολλα πολλα.... Κατα τ΄ αλλα αρχισαμε να εχουμε πονους και το βραδυ απο το ζορι βγαζαμε γαλα μεχρι και απο τη μυτη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια γεια σας!!

σημερα πηγαμε την πρωτη μας βολτα με το καροτσι

και περασαμε τελεια!!

βγηκα κιεγω επιτελους εξω, που ειχα φρικαρει...

ποσες μερες λεει το τικερακι οτι ειναι το μωρο,

τοσες μερες εχω να βγω απο το σπιτι...

ωραια που ηταν!!

σαντυ, να το χαιρεσαι το μωρακι, τι μωρακι δηλαδη,

μωρακλα με τετοιες διαστασεις!! χαχαχα

ζορι ομως με την κοιλιτσα ε? υπομονη μωρε, τα λυπαται η ψυχη μου και μενα οταν πονανε ετσι!

πινακιι μου, δυστυχως ειμαι ασχετη με γνωριμιες σε νοσοκομεια και

τετοια, μακαρι να μπορουσα να βοηθησω..

φιλια σε ολες, καλο υπολοιπο σκ!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Σήμερα θα πάμε να σαραντισουμε. Κι εμείς βγήκαμε χθες , και με καρότσι και με αμάξι ! Με το καρότσι τον είχα ξαναβγαλει , αλλα στο αμάξι πρώτη φορά μπήκε μετα το μαιευτήριο κ όλα καλα ! Πήγαμε και για καφέ , σούπερ ! Για πρώτη φορά , νομίζω τα καταφέραμε καλά .

May έμεινες τόσο πολυ καιρο μέσα ; Εγω είχα φρικάρει απο την πρώτη εβδομάδα ! Οπότε άρχισα να βγαίνω , αρχικά καμία βόλτα με τα πόδια στη γειτονιά , μετα άρχισα να οδηγώ κ εδώ και μια εβδομάδα πάω και για καφέδες κανονικά , δεν με χωράει ο τόπος . Ευτυχώς η πρόβλεψη του καιρού είναι πολυ καλή για όλη την ερχόμενη εβδομάδα .

Σαντυ πολυ μεγάλο το μωρακι ! Μπράβο ! Εγω θα τον πάω την Τρίτη στο γιατρο

Πινακι εκτός απο τη βιοιατρικη , ρώτησες πουθενά αλλου για τις εξετάσεις; Μλκια να πρέπει να ξανακανεις όλο το πακέτο . Εγω έκανα όλες τις εξετάσεις της εγκυμοσύνης στο ιατροπολις και είχαν πολυ καλές τιμές συγκριτικά . Ίσως να αξίζει να ρωτήσεις. Δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό δημόσιο γιατρό εδώ , δεν είμαι και απο Αθήνα :(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!!!!

τι κανετε??που ειστε βρε κοριτσια?ολος ο χρονος στα παιδακια σαε??λογικο..!!!

τι λεω και γω τωρα???που ενα υπολογιστη εχω και περναω την ωρα μου....

οποτε θελετε ελατε να τα πουμε...

:arrow:ροξανακι οποτε μπορεσεις να τα πουμε...

:arrow:jojo καλα εσενα σε εχω χασει γενικοτερα...ευχομαι να εισαι πολυ καλα!!

:arrow:χριστινακι,sandy,may...ελπιζω να μη ξεχασα καμια ευχομαι να περνατε καλα κ να ερχεστε οποτε μπορειτε να τα λεμε λιγακι!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

koritsia καλημερα!!

τι κανετε?

εμεις προσπαθουμε να βρουμε ενα προγραμμα στο βραδινο υπνο..

τη μια κοιμομαστε 5 και 6 ωρες σερι και την αλλη καθε 2 ωρες

ειμαστε στο ποδι..

θα μου πειτε,μικρο ειναι το μωρακι ακομα, θα στρωσει,

αλλα μου τη φυλαει εκει που δεν την περιμενω..χιχιχιχι:D

κατα τα αλλα,βγαινουμε πλεον καθημερινα καροτσαδα,

δεν μπορω να πω οτι τρελαινεται κιολας,

εγω τρελαινομαι περισσοτερο, αλλα ισως θελει το χρονο της να συνηθισει

τα καινουρια μας χομπι..

πειτε εσεις κανενα νεο!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και μπεμπακια!!!!! Αχ σαραντησατε και αρχισατε τις καροτσαδες, εμεις την αλλη βδομαδα κι ανυπομονω!!!! Εμεις εχουμε ξεκινησει πονακια και ηρεμουμε μονο με αγκαλιες και χαδακια στην κοιλιτσα....αγαπημενο μας σημειο ηρεμειας η κοιλια του παππου χαχαχα.... Το θεμα θηλασμος αποτυχια δυστυχως μολις καθεται στο στηθος αναγουλιαζει και πνιγεται στο κλαμα!!! Μου κανει εντυπωση αλλα με το που βγηκα απο το χειρουργειο μετα την καισαρικη μου τον βαλαν αμεσως στο στηθος χωρις να εχει δοκιμασει πρωτα μπιμπερο και κατευθειαν αναγουλιαζε και τσιροκοπουσε ο μπεμπης!!!! Μισης ωρας νεογεννητο!!!!! Η μανα μου λεει πως το ιδιο εκανα κι εγω και τελικα θηλαζε το μωρο της ξαδερφης της γιατι εγω στο στηθος αηδιαζα.... Τι να πω δε ξερω!!!!Προσπαθησαμε και με τη μαια αλλα τιποτα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...