Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΓΑΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ .


Recommended Posts

Καλησπέρα.

Εδώ και ένα χρόνο έχω ένα πρόβλημα που μου τρώει τα σωθικά.

Είχα ξαναγράψει για το πρόβλημά μου αλλά τώρα άλλαξε μεγεθύνθηκε. (βλ.σχετ.θέμα http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=24743 )

Τον ιούλιο αποφασίσαμε με τον άντρα μου να βαφτίσουμε το παιδάκι μας και να παντρευτούμε,ξεκινήσαμε όλο χαρά τις ετοιμασίες όμως όλα κολλάνε σε ένα σημείο,ένα σημείο που με πονάει πολύ!Οι γονείς μου και τα αδέρφια μου δεν θα παρευρεθούν στο γάμο γιατί δεν συμφωνούν με την επιλογή του γαμπρού !

Τους μίλησα αλλά ανένδοτοι..! Μου λένε να ακυρώσω τον γάμο γιατί τους ρεζιλεύω δεν ξέρω τι να κάνω.. κοντεύω να τρελαθώ.. Δεν μπορώ να χαρώ την ζωή μου με τον άντρα μου και το παιδάκι μου.βοηθηστε με.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!

Βλεπω γεννησες!Να σου ζησει ο γιος σου!!

Ακομα εχεις θεματα με τους γονείς σου?Εγιναν παππούδες και ακομα κολλημενοι?

Δυστυχως δεν υπάρχουν επιλογες πολλες!

Η κανεις την γαμο-βαφτιση δου η μενει η κατασταση οπως εχει!

Αν εγω ημουν στην θεση σου απλα θα συνεχιζα την ζωη μου οπως εγω την ηθελα χωρις να ακουω κανεναν!

Με το καλο τα μυστηρια θα σου ευχηθω!Οποιος θελει ας ερθει..εκείνοι χανουν!!!!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ..

και εγω θελω να συνεχισω την ζωη μου αλλα ολο ψυχολογικο πολεμο μου κανουν με εχουν διαλυσει...δεν ξερω πλεον τι να κανω.. να κανω αυτο που πιστευω εγω η αυτο που θελουν αυτοι ολοι στο σοι μου λενε να μην κανω το γαμο αλλα εγω δεν θελω να τους ακουσω ειναι η ζωη μου στο κατω κατω

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ που τα έχω περάσει, αν και οι δικοί μου ήταν στο γάμο. Η γνώμη μου είναι καλύτερα να μην ήταν γιατί είχαν κάτι μούτρα, έχουμε διαφορά με τον άντρα μου και δεν τον ήθελαν...βασικά δεν ξέρω αν και τώρα τον θέλουν αλλά τους κρατάω σε απόσταση...η ζωή είναι δικιά σου και αν φας τα μούτρα σου θα είναι από δική σου επιλογή. Ξεκόψέ το και πες αν θέλουν ας έρθουν. Στην τελική είναι καλύτερο εκείνη τη μέρα να έχεις γύρω σου άτομα που σε στηρίζουν και χαίρονται για εσένα.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ που τα έχω περάσει, αν και οι δικοί μου ήταν στο γάμο. Η γνώμη μου είναι καλύτερα να μην ήταν γιατί είχαν κάτι μούτρα, έχουμε διαφορά με τον άντρα μου και δεν τον ήθελαν...βασικά δεν ξέρω αν και τώρα τον θέλουν αλλά τους κρατάω σε απόσταση...η ζωή είναι δικιά σου και αν φας τα μούτρα σου θα είναι από δική σου επιλογή. Ξεκόψέ το και πες αν θέλουν ας έρθουν. Στην τελική είναι καλύτερο εκείνη τη μέρα να έχεις γύρω σου άτομα που σε στηρίζουν και χαίρονται για εσένα.

Αν και προσωπικά δεν το έχω βιώσει, προσυπογράφω απολύτως τη Νίκη...


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι γονεις ειναι παντα διπλα να μας στηριζουν στις επιλογες μας. Αποσα διαβασα που χεις γραψει, το μονο που χω να σου πω ειναι να προχωρησεις. Γιατι εχεισ μια ομορφη οικογενεια, εναν ανδρα που σε αγαπα κι ενα πλασμα χαρισμα του Θεου, απορροια μιας αγαπης..

Ευχομαι συντομα να αντιληφθουν το λαθος τους. Ποτε δεν ξερεις πως αλλαζουν τα πραγματα... Και μακαρι να τα βρειτε θα ηταν το καλυτερο για ολους σας!Μη χανεις την αισιοδοξια σου, να εισαι γερη και δυνατη! Για το μωρο σου! Για το σπιτικο σου!

Δεν εκανες κανενα εγκλημα...Εκανες κατι για τον εαυτο σου που απλως.. δεν αρεσε!

Ισως καποια που τοχει βιωσει να ερθει ακομα πιο πολυ κοντα σου. Εγω σαν τριτη ομως ισως εχω μια πιο αντικειμενικη αποψη..

Αυτο που ξερω ειναι πωσ Ταπαιδια ΔΕ μας ανηκουν! Εχουν στομα, ψυχη, προσωπικοτητα, επιθυμιες! Κι εμεις ειμαστε ΕΚΕΙ να τα στηριζουμε!

Ευχομαι με το καλο ο γαμος και η βαφτιση του μωρου σας! Να σας ζησει, γερο και δυνατο να ειναι και καθε βημα του να σας φερνει μονο χαρα!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας με βοήθησαν πάρα πολύ γιατί μέχρι στιγμής νόμιζα ότι είμαι τελείως παράλογη οποίος θέλει να έρθει ας έρθει και ίσως το να μην έρθουν να είναι και καλύτερα γιατί όταν ένας γάμος ξεκινάει με μούτρο είναι γρουσουζια.. Με ζοριζει μόνο το ότι δεν θα είναι και τα αδέρφια μου εκεί.. Με πονάει..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα κ ειστε κ οι 3 μαζι αγαπημενοι!απο το δικο του σοι ολα καλα;δεν υπαρχει καποιος οχι τοσο κοντινος δικος σου που να αποδεχεται την οικογενεια σας;τα αδερφια σου εχουν την ιδια αποψη η δεν μπορουν να κανουν αλλιως;μην τους καλεσεις καν.δεν εισαι εσυ λαθος.κ μην τους αφηνεις να σε επηρεαζουν.αν δεν αλκαξουν εμπρακτα καμια επαφη ουτε με σενα ουτε με το μωρο

Link to comment
Share on other sites

τα αδέρφια σου σε στηρίζουν;βασικά για να μην λερθουν δεν το νομίζω. Καλύτερα να μην έχεις επαφές για λίγο διάστημα, να δεις πως θα πάει, τουλάχιστον να ετοιμάσεις γάμο και βάπτιση ήρεμα. Αλλιώς αν υποκύψεις θα περάσει το δικό τους. Στην τελική πάρτο εγωιστικά και πες είναι τόσο δυνατοί να με κάνουν ότι θέλουν. Ψαξτο λίγο καλύτερα μέσα σου. Η ζωή είναι δική σου αλλά ποτέ δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα ρόδινα.


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα αδέρφια μου ίσως και επειδή είναι μικρά δεν μπορούν να πάρουν το μέρος μου . Από το σόι του άντρα μου όλα πολύ καλά έχω κάποιους θειους και θείες δίπλα μου και την μαμά και τον μπαμπά του πατέρα μου αλλά όσοι προσπάθησαν να τους μιλήσουν τους έκαναν πέρα..

Link to comment
Share on other sites

Εφοσιν υπαρχουν συγγενεις που αποδεχονται τον αντρα σου,βλεπεις οτι δεν εισαι παραλογη.τα αδερφια σιυ θα μεγαλωσουν κ θα φτιαξουν οι σχεσεις σας.εγω δε θα τους εμπιστευομουν το παιδι μου.αν θελουν να βλεπουν το μωρο θα βλεπουν κ τον πατερα.εσενα θα σιυ αρεζε ο οποιοσδηποτε να θελει το μωρο κ οχι εσενα?αν ξεκιψεις μεχρι το γαμο,κ δε βλεπουν ουτε εσενα ουτε το μικρο,ισως το σκεφτουν περισσοτερο.απομακρυνσου κ κοψε την επικοινωνια για να ηρεμησεις κ να χαρεις ρα μυστηρια που ερχονται αλλα κ το μωρακι σου.ειναι πολυ ομορφες στιγμες.κρινα να τις χανεις

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα πως τους εμπιστεύεσαι το μωρό. Με ποια λογική το κρατάνε από τη στιγμή που δεν συμφωνούν σε τίποτα. Και ο άντρας σου πως το επιτρέπει...πιστεύω ότι και ξα τους πει ο όποιοσδηποτε είναι χαμένος κόπος...μόνο αν το καταλάβουν μόνοι τους


MBtUp3.pngKAKIp3.pngRE4sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα απο το σπιτι η αδερφη της μανας μου και ο αντρας της και ενω μεχρι τωρα με στηριζαν κανουν πισωγυρισματα τωρα να ακυρωσω τον γαμο γιατι τους εχω βαλει το μαχαιρι στο λαιμο και ειναι σαν να προδιδουν την μανα μου και οτι τα κανω ολα βιαστηκα και οτι δεν τους σεβομαι και οτι οταν ηθελα την στηριξη τους μου την εδωσα και τωρα δεν λογαριαζω πως νιωθουν και οτι δεν θα ερθει κανεις απο το σοι μου και πως θα χαρω αν δεν ειναι κανεις... με εχουν διαλυσει δεν αντεχω αλλο... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!

Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου θελει να ειμαι εγω καλα και γι αυτο κανει πισω και δεν θελουμε να βαλουμε στην μεση το μωρο... δεν ξερω ρε κοριτσια τοσο αδικο εχω πια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...