Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα να έχουμε..

Κοριτσάκια μου εξαφανίστηκα το σβκ διότι μας χάλασε το κομπιούτερ.. μας χάλασε η γραμμή Internet και το σταθερό τηλέφωνο.. όπως καταλαβαίνετε ήμουν αποκλεισμένη από τον έξω κόσμο και καλά που ήρθα στη δουλειά σήμερα για να ανταλλάξω μια κουβέντα με άνθρωπο..

Εγώ δυστυχώς δεν έχω και πολύ ευχάριστα νέα..

Καταρχήν έχω καθυστέρηση 8 μέρες.. Μην βιαστείτε να χαρείτε.. έγκυος δεν είμαι.. έκανα τεστ.. Πήρα το γιατρό τηλέφωνο χθες και μου είπε να τον πάρω σήμερα για να δούμε αν θα πάω να με δει από κοντά ή αν θα μου δώσει χάπια.. Εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό είναι απόρροια της δεύτερης αποτυχημένης εξωσωματικής και των φαρμάκων ή έχω κανένα κυστικό ωάριο και με καθυστερεί έτσι.. Τέλος πάντων.. θα δούμε..

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος και της καλλιέργειας σπερματικού υγρού του άνδρα μου.. Τα αποτελέσματα;; Μαύρα και άραχνα.. Έχει μικρόβιο, εντερόκοκκο το οποίο δεν το είχε πριν ένα χρόνο.. Η κιρσοκήλη που έχει λογικά μεγάλωσε διότι τα αποτελέσματα που σχετίζονται με αυτήν έχουν πιάσει πάτο.. Ήθελε να αναβάλλουμε το ραντεβού που έχουμε την Τετάρτη στον ουρολόγο για την άλλη βδομάδα αλλά ύστερα από αυτά τα αποτελέσματα του είπα ότι δεν έχουμε περιθώριο για άλλη καθυστέρηση και έτσι πείστηκε να πάμε αυτή την Τετάρτη στο ραντεβού.. Επίσης, την Τετάρτη θα βγουν και οι ορμονολογικές και έτσι θα έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη..

Ντόλη μου περαστικά σου.. με τον καιρό αυτό πολλές ιώσεις και γρίπες κυκλοφορούν. Να προσέχεις τον Μιχάλη σου και ελπίζω να συνέλθεις σύντομα..

Λιονταρίνα μου μια και καλή λέει ο σοφός λαός και ειλικρινά ελπίζω στην περίπτωσή σου να επαληθευτεί ακόμα μια φορά.. Η μητέρα μου καλά είναι αλλά έχουμε μπλέξει με ηλίθιους γιατρούς και μας ταλαιπωρούν Πατήσια - Πειραιά και Ογκολογικό Νοσοκομείο ΙΚΑ. Σε μια βδομάδα έχουμε πάει 3 φορές.... τα νεύρα μου!

Ιγνατία μου καλώς την δέχθηκες.. Τα νεύρα είναι αναμενόμενα.. κουράγιο.. που θα πάει, θα περάσει και αυτή η φάση..

Βίλλη μου που χάθηκες;

Mywish μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν.. ένα βήμα τη φορά και θα οδηγηθείς στην επιτυχία!

Είμαι σίγουρη ότι δυστυχώς την επέμβαση δεν την γλυτώνουμε..

Αχ, βρε Δομνινα μου!!!!

Καλα για την περιοδο σου, μαλλον κατι τετοιο θα ειναι.....

Για το σπερμοδιαγραμμα στεναχωρηθηκα.....Δεν ξερω τι σημαινει αυτο το μικροβιο που λες αλλά φανταζομαι οτι δεν ειναι καθολου καλο.....

Θα σε ρωτησω κατι, χωρις παρεξηγηση και με ολη μου την αγαπη για σενα....Εχετε σκεφτει καθολου για σπερμα δοτη?

Ποια ειναι η αποψη σου πανω σε αυτο?

Ρε γμτ τι άλλο να κανεις?

Τρεχεις, προσπαθεις, κανεις εξετασεις, παιρνεις φαρμακα.....

Τι να πω?

Καλα εκανες που επεμεινες για το ραντευου την Τεταρτη..Να δεις τι θα σας πει και αυτος και βλεπουμε....

Ελπιζω να διαψευθεις και να μην χρειαστει επεμβαση ...

Σε σκεφτομαι κοριτσακι μου συνεχεια!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βιλλάκο μου για να είμαι απολύτως ειλικρινής μαζί σας ναι, εγώ το έχω σκεφτεί για σπέρμα δότη.. Ο άνδρας μου όμως όχι μόνο δεν νομίζω ότι το έχει σκεφτεί αλλά ούτε θα του περάσει από το μυαλό.. Και να σου πω την αλήθεια αν με την επέμβαση και τη θεραπεία που θα μας δώσει ο γιατρός φτιάξει το σπέρμα γιατί να πάω με σπέρμα δότη; Ούτως ή άλλως έχουμε άφθονο χρονικό περιθώριο στο να κάνει την επέμβαση και να πάρει και φάρμακα αφού δεν πρόκειται να προχωρήσουμε σε εξωσωματική πριν τον Μάϊο..

Κική μου ναι, για επέμβαση κιρσοκήλης μιλάω και ναι παίζει ρόλο παρόλο που θα πάμε σε εξωσωματική διότι επηρεάζει πάρα πολύ όλες τις παραμέτρους του σπέρματος..

Για να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός την Τετάρτη..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, σήμερα πήγα στον Πάντο!!!

Γέμισα εξετάσεις και οδηγίες, τώρα πρέπει να φροντίσω ένα κάρο πράγματα... Πότε θα κάνω τις εξετάσεις, πως θα γράψω τα φάρμακα, αν θα συμπέσουν οι ημερομηνίες!!!

Πολύ άγχος!

Ο Πάντος συνεσταλμένος και συμπαθέστατος! Εχει αυτά τα μπλε ματια που μοιάζουν με χάντρες, μου άρεσε πολύ! Μου είπε ότι έχω 50% πιθανότητες, αφού δεν υπάρχει (ή τουλάχιστον ακόμα δεν έχει διαπιστωθεί) κάποιο πρόβλημα και αφού είμαι...............................ΜΙΚΡΗ!!!!! ναι το είπε και αυτός και ο γιατρός που μου πήρε το ιστορικό!!! Μάλλον προσπαθούσαν οι άνθρωποι να μου δώσουν κουράγιο, τι να πω...

Αυτά τα νέα, φιλάκια πολλά!

Εμεις πηραμε πριν 2 βδομαδες τα φαρμακα,μεσω ΙΚΑ,οποτε εαν θες καμια πληροφορια και μπορω να βοηθησω πες μου.Οσο για τα ποσοστα ,τι να σου πω ..αυτο το 50%,ψιλοπεριεργο μου φαινεται (δεν το λεω για τον Παντο γιατι και ο δικος μου ο γιατρος κατι τετοια μου λεει).Η δικη μου λογικη,λεει οτι καμια μεθοδος δεν δινει μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο της φυσης δηλ.20% ανα κυκλο σε ενα "υγειες" ζευγαρι (δηλ με σπερμα καλο,ορμονες καλες κ.ο.κ).Εκτος εαν στα κεντρα εξωσωματικης,υπολογιζουν ως εγκυμοσυνη και τις βιοχημικες,παλλινδρομες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου για να είμαι απολύτως ειλικρινής μαζί σας ναι, εγώ το έχω σκεφτεί για σπέρμα δότη.. Ο άνδρας μου όμως όχι μόνο δεν νομίζω ότι το έχει σκεφτεί αλλά ούτε θα του περάσει από το μυαλό.. Και να σου πω την αλήθεια αν με την επέμβαση και τη θεραπεία που θα μας δώσει ο γιατρός φτιάξει το σπέρμα γιατί να πάω με σπέρμα δότη; Ούτως ή άλλως έχουμε άφθονο χρονικό περιθώριο στο να κάνει την επέμβαση και να πάρει και φάρμακα αφού δεν πρόκειται να προχωρήσουμε σε εξωσωματική πριν τον Μάϊο..

Κική μου ναι, για επέμβαση κιρσοκήλης μιλάω και ναι παίζει ρόλο παρόλο που θα πάμε σε εξωσωματική διότι επηρεάζει πάρα πολύ όλες τις παραμέτρους του σπέρματος..

Για να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός την Τετάρτη..

Ειχα παει παλιοτερα σε εναν ενδοκρινολογο ειδικευμενο σε θεματα εξωσωματικης και μου ειχε πει οτι πολλα προβληματα σπερματος ειναι και ορμονικα και πριν το..μαχαιρι ,καλο ειναι να βλεπουμε και ενδοκρινολογο.Εαν σε ενδιαφερει ,πες μου να σου πω τα στοιχεια του.

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το θεμα μου

Οτι με ''τρωει'' η σκεψη οτι δε προσπαθησαμε αρκετα και πανε τσαμπα τα φαρμακα

Συν του οτι καθε φορα οταν αδιαθετω θελω να τον πλακωσω στο ξυλο απο τα νευρα μου γιατι νιωθω οτι ενω εγω προσπαθω εκεινος δε κανει οτι μπορει ....

Δομνινα μου μεχρι το Μαιο ε??Μακρυς ο δρομος κοριτσι μου αλλα δε ξερω εγω επειδη πιστευω γενικα στα θαυματα που ξερεις ....μπορει να γινει και κατι ε?

Κοριτσια ποσο ξεφτιλα ειμαι ειμαι που θελω να κανω τεστ (που θα βγει θετικο λογω Pregnyl)?????Ετσι για να δω πως ειναι το θετικο!!Το ξερω ειμαι ξεφτιλα αλλα σε εσας τα λεω ολα

Α επισης απο χθες το βραδυ εχω μια διαρκη μεταλλικη γευση στο στομα πρωτη φορα...

Δεν πιστευω οτι ειναι τιποτα αλλωστε εχω υποσχεθει να μην ασχολουμαι με συμπτωματα γιατι αυτο με κανει χειροτερα στο τελος.

Αλλα γιατι ρε γαμωτο ο αργανισμος σε συνδυασμο με το μυαλο μας κανει τετοια παιχνιδια??

Δεν ειναι πολυ ψυχοφθορο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιλλάκο μου για να είμαι απολύτως ειλικρινής μαζί σας ναι, εγώ το έχω σκεφτεί για σπέρμα δότη.. Ο άνδρας μου όμως όχι μόνο δεν νομίζω ότι το έχει σκεφτεί αλλά ούτε θα του περάσει από το μυαλό.. Και να σου πω την αλήθεια αν με την επέμβαση και τη θεραπεία που θα μας δώσει ο γιατρός φτιάξει το σπέρμα γιατί να πάω με σπέρμα δότη; Ούτως ή άλλως έχουμε άφθονο χρονικό περιθώριο στο να κάνει την επέμβαση και να πάρει και φάρμακα αφού δεν πρόκειται να προχωρήσουμε σε εξωσωματική πριν τον Μάϊο..

Κική μου ναι, για επέμβαση κιρσοκήλης μιλάω και ναι παίζει ρόλο παρόλο που θα πάμε σε εξωσωματική διότι επηρεάζει πάρα πολύ όλες τις παραμέτρους του σπέρματος..

Για να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός την Τετάρτη..

Φυσικα και εχετε περιθωρια ακομα...Εξαλλου δεν εχετε μιλησει ακομα με τον γιατρο για αυτα τα νεα αποτελεσματα...

Εννοουσα αν το εχεις σκεφτει γενικως και αν το εχεις στο μυαλο σου σαν τελευταια λυση αν και εφοσον βεβαια.....Επειδη εμεις οι γυναικες εχουμε την ταση να τα επεξεργαζομαστε ολα στο μυαλο μας μηνες μη πω και χρονια, πριν χρειαστει να αποφασισουμε για κατι...

Σε καθε περιπτωση οσο αυτα τα προβληματακια λυνονται με τον εναν ή τον άλλο τροπο δεν εχεις κανενα λογο να προχωρησεις με δανεικο...

Φιλακια πολλα πολλα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κική μου έχουμε κάνει και ορμονολογικές εξετάσεις τα αποτελέσματα των οποίων θα βγουν την Τετάρτη. Θα τα παραλάβουμε και βουρ θα πάμε στον ουρολόγο..

Λιονταρίνα μου.. είπαμε μια και καλή χρειάζεται κι εσύ αυτή τουλάχιστον τη μία την πέτυχες! Μπορεί να έχει γίνει σε σένα το θαύμα αυτή τη φορά!

Βιλλάκο μου μέχρι το Μάιο έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας.. Και ναι, τα έχω σκεφτεί και επεξεργαστεί όλα τα ενδεχόμενα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το θεμα μου

Οτι με ''τρωει'' η σκεψη οτι δε προσπαθησαμε αρκετα και πανε τσαμπα τα φαρμακα

Συν του οτι καθε φορα οταν αδιαθετω θελω να τον πλακωσω στο ξυλο απο τα νευρα μου γιατι νιωθω οτι ενω εγω προσπαθω εκεινος δε κανει οτι μπορει ....

Μωρε δικιο εχεις...Αφου μου ρχεται να ερθω να τον πλακωσω και εγω!!!!

Τι σου ζηταμε καλέ???????

Να τετραγωνισεις τον κυκλο?????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το θεμα μου

Οτι με ''τρωει'' η σκεψη οτι δε προσπαθησαμε αρκετα και πανε τσαμπα τα φαρμακα

Συν του οτι καθε φορα οταν αδιαθετω θελω να τον πλακωσω στο ξυλο απο τα νευρα μου γιατι νιωθω οτι ενω εγω προσπαθω εκεινος δε κανει οτι μπορει ....

Μωρε δικιο εχεις...Αφου μου ρχεται να ερθω να τον πλακωσω και εγω!!!!

Τι σου ζηταμε καλέ???????

Να τετραγωνισεις τον κυκλο?????

XAXAXAXA :)γεια σου ρε βιλλυ με εκανες και γελασα

Ολα εμεις τα τραβαμε

ΕΝΑ πραγμα εχουν αυτοι ΕΝΑ και εχουν θεμα και σε αυτο

Ελεος !!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηραμε πριν 2 βδομαδες τα φαρμακα,μεσω ΙΚΑ,οποτε εαν θες καμια πληροφορια και μπορω να βοηθησω πες μου.Οσο για τα ποσοστα ,τι να σου πω ..αυτο το 50%,ψιλοπεριεργο μου φαινεται (δεν το λεω για τον Παντο γιατι και ο δικος μου ο γιατρος κατι τετοια μου λεει).Η δικη μου λογικη,λεει οτι καμια μεθοδος δεν δινει μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο της φυσης δηλ.20% ανα κυκλο σε ενα "υγειες" ζευγαρι (δηλ με σπερμα καλο,ορμονες καλες κ.ο.κ).Εκτος εαν στα κεντρα εξωσωματικης,υπολογιζουν ως εγκυμοσυνη και τις βιοχημικες,παλλινδρομες κλπ

Eγώ ακόμα δεν έχω αγοράσει τα φάρμακα, θα πρέπει να μου έρθει περίοδος, να κάνω τις αιματολογικές και την σαλπιγγογραφία κ' μετά θα μου τα γράψουν στο βιβλιάριο.

Να σου πω την αλήθεια αυτό για τα ποσοστά από το ένα αυτί μου μπήκε και από το άλλο βγήκε... τι σημασία έχουν τα ποσοστά? Μπορεί οι πιθανότητες να είναι 1% και να είσαι αυτό το 1... Σημασία έχει να πετύχουμε το στόχο μας...

Εσύ πότε αρχίζεις? Εχεις το μακρυ πρωτόκολλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eγώ ακόμα δεν έχω αγοράσει τα φάρμακα, θα πρέπει να μου έρθει περίοδος, να κάνω τις αιματολογικές και την σαλπιγγογραφία κ' μετά θα μου τα γράψουν στο βιβλιάριο.

Να σου πω την αλήθεια αυτό για τα ποσοστά από το ένα αυτί μου μπήκε και από το άλλο βγήκε... τι σημασία έχουν τα ποσοστά? Μπορεί οι πιθανότητες να είναι 1% και να είσαι αυτό το 1... Σημασία έχει να πετύχουμε το στόχο μας...

Εσύ πότε αρχίζεις? Εχεις το μακρυ πρωτόκολλο?

Δικιο εχεις,απλα γελαω καμια φορα με το ποσο μαρκετινγκ παιζει.Εγω κανω μακρυ πρωτοκολλο και σημερα ξεκιναω τις puregon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και με θετική και ανεβασμένη διάθεση..

Τα νέα τα δικά μου τώρα. Πήγα σήμερα το πρωϊ στο γυναικολόγο διότι έχω καθυστέρηση 10 μέρες. Εννοείται πως δεν είμαι έγκυος.. Απλά από το πολύ στρες που περνάω αυτό το διάστημα καθυστέρησε η ωορηξία μου αρκετά.. Έγινε όμως κανονικά και έτσι το σύστημα λειτουργεί ρολόι. Μου έδωσε Primolut και έτσι σε δυο τρεις μέρες θα αδιαθετήσω. Ύστερα από αυτό μου είπε δεν αλλάζει τίποτε και ο οργανισμός μου θα λειτουργεί όπως και πριν!!

Αύριο έχουμε ραντεβού με τον ουρολόγο για να δούμε τι θα μας πει.. Ένα ένα να φεύγει από πάνω μας βρε κορίτσια...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα!

Σήμερα μπόρεσα να ξεκλέψω λίγα λεπτά να σας διαβάσω και να σας γράψω.

Περάσαμε πολύ όμορφα το τετραήμερο και ήρθαμε ανανεωμένοι πίσω με πολύ αγάπη ο ένας για τον άλλον (και οι τρεις μας). Μακάρι να είχαμε την οικονομική και την χρονική άνεση να φεύγουμε κάθε ΣΚ αλλά αυτό δεν γίνεται.

Εγώ όπως καταλάβατε και με την αλλαγή που μου έγινε έχω βάλει πίσω λίγο το θέμα του 2ου μωρού γιατί η συγκυρία δεν είναι καλή αυτή την στιγμή για εγκυμοσύνη. ΄Οχι ότι παίρνουμε και αντισύλληψη αλλά δεν ψάχνω τις μέρες πια. Ούτε ξέρω πότε θα αδιαθετήσω, μπορεί αυτό το ΣΚ μπορεί και το επόμενο.

Δομνινάκι μου όλο εμπόδια είστε και απορώ με το κουράγιο σου και το θαυμάζω συνάμα. Είσαι από τα πιο καλά παιδιά που έχω συναντήσει και νευριάζω που σου συμβαίνουν όλα αυτά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Μολις τελειωσα για τριμηνιαιο διαγωνισμα αρχαιων.........

Δε θελετε να μαθετε τι βαζουν οι χριστιανοι σε 13χρονα παιδακια, πιστεψτε με!!!!!!!!!!!

Σημερα ειμαι 9η μερα απο την ωορηξια χωρις κανενα απολυτως συμπτωμα οπως παντα....Οι επαφες μου ηταν 3 μερες πριν την ωορηξια 1 μερα πριν και μια μερα μετα....

Με την λιγο χαμηλη κινητικοτητα που εχουμε δεν ελπιζω και πολλα...Μαλλον θα πρεπει να πετυχαινουμε την ακριβη μερα αλλα ο δικος μου μονο καθε 2η μερα λεει μπορει για την γονιμη βδομαδα....

Δηλαδη οταν βγαινει θετικο το τεστ ωορηξιας κανουμε εκεινη την μερα και την μεθεπομενη...Αλλα το τεστ οπως ξερετε μπορει να βγει θετικο μια μερα πριν ή και την ιδια μερα οποτε ειναι θεμα τυχης...Εγω του λεω να το κανουμε συνεχομενα 3 μερες οταν θετικοποιηθει το τεστ αλλα με κοιταει σαν εξωγηινη και γυαλιζει το ματι του!!!!

Τωρα που θα αρχισω τα σερπαφαρ θα αφησω 2 κυκλους και αν μου κανει τα ιδια θα ζητησω απο τον Κοφινακο να κανω και πρεγκνυλ για να ειμαι πιο σιγουρη για τις επαφες...

Προχθες τον ειδα να κοιταζει κατι καινουριες οθονες στον υπολογιστη και προσπαθει να με πλευρισει να με πεισει να δεχτω να παρουμε καινουρια οθονη για τον υπολογιστη.....

Καλα μιλαααάμε.....Θα του βγαλω την πιστη.......

Καθε φορα που θα μου το ζηταει θα του λεω ενταξει αλλα μονο αν συμφωνησεις να εχουμε επαφες 3 συνεχομενες φορες στις γονιμες.....

Κοβω το λαιμο μου οτι θα υποκυψει.....

Εχει αρρωστια με τα κομπιουτερ.....

Θα τον εκβιασω κανονικα κοριτσια και το κριμα στο λαιμο του....

Και αν αναρωτιεστε θα σας πω οτι τα οικονομικα του σπιτιου τα διαχειριζομαι μονο εγω...Αυτος δεν ξερει καν ποσα παιρνει τον μηνα...Ποσο μαλλον ποσα βγαζω εγω.....

Αυτα απο μενα προς το παρον...

Σας φιλω ολες και Δομνινα μου περιμενω τα νεα σου αυριο.....

Φιλακια:tongue::tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,Πολλα τα νεα σας. Κατ'αρχην οι μανουλες να χαιρεστε τα βλασταρακια σας. Τελικα η μαμα της κολητης μου ειχε δικιο οταν ειπε οτι τα παιδια απο το 100% της ζωης τους το 80% σου προκαλουν αγχος, πονο και στεναχωριες αλλα το 20% των ομορφων και τρυφερων στιγμων σε γεμιζουν τοσο πολυ που ξεπερνα και το 80%. Να ειναι καλα τα παιδακια γεματα υγεια και να σας χαριζουν παντα τετοιες στιγμες.Δομνινακι μου, σιγα-σιγα ολα μπαινουν σε σειρα. Δεν σου λεω να κανεις υπομονη γιατι εχω καταλαβει οτι εισαι περισσοτερο αγωνιστρια απ'οτι δειχνεις και δεν το βαζεις κατω. Ολα να πανε καλα κοριτσακι μου. Σε σκεφτομαι πολυ. Ισως ειναι καλυτερα που τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραματος εδειξαν κατι. Απο το να ψαχνεστε στο τιποτα καλυτερα το κατι που μπορει να θεραπευτει. Ακομα και το σωμα σου με την περιοδο δειχνει οτι ολα αρχιζουν και μπαινουν σε σειρα. Η μανουλα σου πως ειναι?Αχ μωρε κοριτσακια, ποιος θα το ελεγε οτι θα υπηρχαν αντρες που τους παρακαλας να κανουν αυτο, που απο τοτε που γεννηθηκαν το θεωρουν ως το σημαντικοτερο πραγμα στη ζωη τους. Οταν λεω οτι ειναι αναποδα οντα με θεωρουν υπερβολικη. Αγριεψτε.... μην τους αφηνετε σε χλωρο κλαρι.Εγω περιμενω να μπω στο μηνα μου. Πηγα την Κυριακη στο γιατρο και με προγκιξε που λεμε στο χωριο μου, γιατι εχω πολλες συσπασεις και ο τραχηλος μου εχει κατεβει πολυ χαμηλα. Μου εδωσε χαπια και απαιτησε να μεινω ξαπλα μεχρι να μπω στο μηνα μου γιατι θα γεννησω πιο γρηγορα. Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη φορα το πηρα σοβαρα και κανω απο εχθες το βουδα μεχρι να μπω στο μηνα μου. Ευτυχως τελειωσα ολες τις δουλειες. Εχουν μεινει λιγες λεπτομεριες για τις οποιες δεν αγχωνομαι γιατι ευτυχως η μητερα μου με βοηθα πολυ αλλα και να μην τα προλαβω καλυτερα να τα κανω αφου θα εχω γεννησει με το καλο παρα να τρεχω τωρα και να παθω καμια λαχταρα. Ο μικρουλης ειναι 2360γρ. και εχει παρει και θεση με το κεφαλι προς τα κατω. Τωρα που θα ειμαι στο σπιτι συνεχεια θα μπαινω πιο συχνα.Καλο βραδυ σε ολες, πολλα φιλια, καλα κουραγια και μην ξεχνατε... μια για ολες και ολες για μια!!!


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...