Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσια μου !

Δομνινα μου εχω ξαναπει οτι ζηλευω την αισιοδοξια και τη δυναμη σου αληθεια στο λεω!

Και ξαναλεω οτι ο Θεος θα σε ανταμειψει ειναι θεμα χρονου!

Βιλλυ μου ποσο σε καταλαβαινω !!!!!!!!!Αχ...........

Παρασκευη με το καλο κοριτσακι μου ο αγοραρος σου !!

Εγω κοριτσια με το ζορι σημερα θα παω επισκεψη σε ενα μωρακι 40 ημερων

Δε ξερω αν ειναι λογικο ή πως σας φαινεται αλλα η σκεψη και μονο με ριχνει πολυ

Γενικα μου κανει πολυ κακο στη ψυχολογια μου να βλεπω μωρα αλλα δε μπορω να τσακωνομαι συνεχεια μαζι του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα...είχα καιρό να μπω και τώρα διάβασα τα νέα σας. Και γω όπως η Ιγνατία αδιαθέτησα στις 31:(. Συνεχίζουμε ακάθεκτες τις προσπάθειες όμως !!! και γρήγορα σε όλες καλά νέα. Ήθελα να σας κάνω και μία ερώτηση.

Για τον άντρα καλό είναι να κανει ένα σπερμοδιάγραμμα ...εσάς ο γιατρός σας είπε να γίνει και καλλιέργεια? Διάβασα για τη Δομνινα ότι έκανε και καλλιέργεια ο άντρας της. Εγώ στο κέντρο που πήρα για να κάνει ο άντρας μου την εξέταση μου είπε πως αν χρειαστεί θα γίνει και καλλιέργεια. Γνωρίζετε κάτι επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα!!!

Μιλάμε έχω απίστευτα νεύρα... Γι' αυτό και θα σας γράψω με κόκκινο χρώμα, έτσι για να τονίσω τη διάθεσή μου... Χθες τσακώθηκα απίστευτα με το Δομνίνο για ένα θέμα που τραβάει 4 χρόνια τώρα.. Το αποτέλεσμα; Θύμωσα τόσο πολύ που σίγουρα η πίεσή μου έφτασε 16! Κοιμηθήκαμε χώρια και αυτός ξεπάγιασε στο σαλόνι αλλά σκασίλα μου... Ας πρόσεχε..

Σήμερα το πρωί αφού προφανώς είχε σκεφτεί όλα όσα του είπα, παραδέχθηκε ότι έχω δίκιο και αυτός άδικο και μου είπε ότι θα τακτοποιήσει το ζήτημα.. Τελικά το τακτοποίησε... Αλλά εμένα ακόμα να μου περάσουν τα νεύρα.. Γιατί πρέπει να μας φτάνουν στα όριά μας μου λέτε όταν όλα τα αυτονόητα είναι ακριβώς αυτονόητα;;;

Τέλος πάντων.. Μελετίνα μου να σου απαντήσω αμέσως.. Το να κάνει ο άνδρας μου καλλιέργεια το αποφάσισα εγώ, όπως και εξέταση για χλαμύδια, ουρεόπλασμα και μυκόπλασμα. Και είχα δίκιο διότι τελικά έχει μικρόβιο.. Επειδή δεν είναι και ότι ευκολότερο να δίνει σπέρμα κάθε τρεις και λίγο (εδώ συμφωνώ απολύτως με την Παρασκευή.. αφού από τα 10 τους τραβάνε... όταν πραγματικά πρέπει αρνούνται με χίλιες δικαιολογίες) είπα ότι αφού θα πήγαινε ούτως ή άλλως να δώσει δείγμα ας κάναμε και αυτές.. Με ένα σμπάρο δύο τριγώνια. Μελετίνα μου καλό θα είναι να την κάνει ο άνδρας σου την καλλιέργεια αφού θα δώσει σπέρμα για το σπερμοδιάγραμμα. Θα γλυτώσεις από πολύ γκρίνια και ίσως προλάβεις και το "κακό"..

Βίλλυ μου γλυκιά.. μαζί σου είμαι... με τον εκβιασμό θα κάνεις δουλειά.. είμαι σίγουρη ότι έτσι θα υποκύψει.. Κι όσον αφορά τη διαχείριση εγώ είμαι αυτή που την έχει αναλάβει στο δικό μας σπιτικό.. Ο δικός μου ούτε που αναρωτιέται τι είναι να πληρώσουμε και πότε.. Στην κοσμάρα τους γενικότερα..

Παρασκευή μου άντε μια βδομαδούλα και μπαίνεις στο μήνα σου.. Το βάρος του μπέμπη ιδανικό και η θέση με το κεφαλάκι προς τα κάτω τέλεια.. Κάτσε στ' αυγά σου.. στην κυριολεξία όμως..

Σήμερα κοριτσάκια θα έχω νέα αλλά επειδή θα γυρίσω πολύ αργά σπίτι και σπίτι υπολογιστής γιοκ.. θα ενημερώσω αύριο..

Πολλά πολλά φιλάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια,Πολλα τα νεα σας. Κατ'αρχην οι μανουλες να χαιρεστε τα βλασταρακια σας. Τελικα η μαμα της κολητης μου ειχε δικιο οταν ειπε οτι τα παιδια απο το 100% της ζωης τους το 80% σου προκαλουν αγχος, πονο και στεναχωριες αλλα το 20% των ομορφων και τρυφερων στιγμων σε γεμιζουν τοσο πολυ που ξεπερνα και το 80%. Να ειναι καλα τα παιδακια γεματα υγεια και να σας χαριζουν παντα τετοιες στιγμες.Δομνινακι μου, σιγα-σιγα ολα μπαινουν σε σειρα. Δεν σου λεω να κανεις υπομονη γιατι εχω καταλαβει οτι εισαι περισσοτερο αγωνιστρια απ'οτι δειχνεις και δεν το βαζεις κατω. Ολα να πανε καλα κοριτσακι μου. Σε σκεφτομαι πολυ. Ισως ειναι καλυτερα που τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραματος εδειξαν κατι. Απο το να ψαχνεστε στο τιποτα καλυτερα το κατι που μπορει να θεραπευτει. Ακομα και το σωμα σου με την περιοδο δειχνει οτι ολα αρχιζουν και μπαινουν σε σειρα. Η μανουλα σου πως ειναι?Αχ μωρε κοριτσακια, ποιος θα το ελεγε οτι θα υπηρχαν αντρες που τους παρακαλας να κανουν αυτο, που απο τοτε που γεννηθηκαν το θεωρουν ως το σημαντικοτερο πραγμα στη ζωη τους. Οταν λεω οτι ειναι αναποδα οντα με θεωρουν υπερβολικη. Αγριεψτε.... μην τους αφηνετε σε χλωρο κλαρι.Εγω περιμενω να μπω στο μηνα μου. Πηγα την Κυριακη στο γιατρο και με προγκιξε που λεμε στο χωριο μου, γιατι εχω πολλες συσπασεις και ο τραχηλος μου εχει κατεβει πολυ χαμηλα. Μου εδωσε χαπια και απαιτησε να μεινω ξαπλα μεχρι να μπω στο μηνα μου γιατι θα γεννησω πιο γρηγορα. Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη φορα το πηρα σοβαρα και κανω απο εχθες το βουδα μεχρι να μπω στο μηνα μου. Ευτυχως τελειωσα ολες τις δουλειες. Εχουν μεινει λιγες λεπτομεριες για τις οποιες δεν αγχωνομαι γιατι ευτυχως η μητερα μου με βοηθα πολυ αλλα και να μην τα προλαβω καλυτερα να τα κανω αφου θα εχω γεννησει με το καλο παρα να τρεχω τωρα και να παθω καμια λαχταρα. Ο μικρουλης ειναι 2360γρ. και εχει παρει και θεση με το κεφαλι προς τα κατω. Τωρα που θα ειμαι στο σπιτι συνεχεια θα μπαινω πιο συχνα.Καλο βραδυ σε ολες, πολλα φιλια, καλα κουραγια και μην ξεχνατε... μια για ολες και ολες για μια!!!

Παρασκευούλα με το καλό σου εύχομαι να μπεις στο μήνα σου και να προσέχεις πάρα πολύ. Δεν παίζουν με αυτά. Θα σου στείλω μηνυμα προσωπικό με το κινητό μου να μου στείλεις μήνυμα όταν γεννήσεις να έρθουμε να σε δούμε στο μαιευτήριο με τις κοπέλες (ευκαιρία για συνάντηση ψάχνω με τις φιλενάδες μου).

Μια χαρά κιλάκια έχει ο μπεμπάκος σου. Αν πάρεις έστω και μια μέρα από το μήνα σου δεν θα έχεις πρόβλημα. Πολλές γέννησαν νωρίς υγιέστατα μωράκια. Φιλώ γλυκά την κοιλίτσα σου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες γεια σας,Δομνινακι, σημασια εχει οτι το σκεφτηκε το θεμα.... ξερεις ποσο δυσκολο ειναι για εναν αντρα να σκεφτει ουσιαστικα θεματα??? Εμενα μου πηρε 8 χρονια για να καταλαβω οτι σημερα θα πω καλημερα και θα το επεξεργαστει ο εγκεφαλος την επομενη. Φαντασου για σημαντικα θεματα!!!. Ισως τα νευρα σου οφειλονται και στην κουραση των ημερων, στην περιοδο και σε ολα οσα εχετε περασει αυτον τον καιρο. Δωστου αφεση αμαρτιων γιατι μην ξεχνας οτι και αυτος ο κακομοιρης εχει το δικο του Γολγοθα με το θεμα του και οι αντρες δεν αποδεχονται ευκολα προβληματα τετοιου ειδους. Ο δικος μου να σκεφτεις οταν πηραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος που εδειχναν μικρη ποσοτητα αλλα απο κινηση ηταν καλα και δεν αντιμετωπιζε το προβλημα του δικου σου, κοντεψε να γινει αλκοολικος και μεχρι να κανουμε την εξωσωματικη, οτι και να γινοταν κατηγορουσε τον εαυτο του οτι ειναι ανικανος. Τι λεμε τωρα. Αλλα θα ηθελα να σου δωσω μια συμβουλη, οχι μονο σ'εσενα αλλα σε ολες . Οταν τσακωνομαστε χοντρα, ποτε-ποτε-ποτε δεν εγκαταλειπουμε τη συζηγικη κλινη και φυσικα δεν τον αφηνουμε να φυγει απο το κρεβατι. Αυτο το καναμε συνεχεια με το δικο μου μεχρι που καταλαβα οτι οσο γινεται αυτο τοσο απομακρυνεται το ζευγαρι, ετσι το συζητησα με τον καλο μου, και το συμφωνησαμε και ομολογω οτι μολις εγινε ο επομενος τσακωμος και πηγα να φυγω απο το κρεβατι, μου εβαλε φωνες και απαιτησε την επιστροφη μου στο κρεβατι μας. Σας πληροφορω οτι την επομενη μερα και οι δυο θελαμε να συζητησουμε το θεμα του τσακωμου, παρ'ολο που το βραδυ ειχαμε γυρισμενη την πλατη ο ενας στο αλλο. Σκεφτητε το κοριτσια. Ενας τσακωμος παντα απομακρυνει αλλα εμεις ολες στη φαση που ειμαστε νομιζω οτι πρεπει να βρισκουμε στοιχεια να ειμαστε με τους συντροφους μας ενωμενοι και οχι χωρισμενοι, εστω και για ενα βραδυ. Φυσικα και θα υπαρχουν τσακωμοι, ειναι το αλατοπιπερο στη σχεση αλλα σκεφτητε το ποσο μας παιρνει χρονικα να τα ξαναβρουμε οταν εχουμε κοιμηθει χωριστα. Εχουμε τα χρονικα περιθωρεια??? Σκεφτητε το!!!Σοφακι ολες περασαμε το σταδιο της ζηλιας για τις εγκυες και τα μωρακια. Εγω μαλιστα εφτασα σε σημειο να μην επισκεπτομαι φιλικα ζευγαρια με μωρα και φυσικα να μην κοιταζω τα μωρακια στο δρομο ή τις εγκυες απο φοβο οτι θα τις ματιασω. Μπορει να γελασεις αλλα χαλαρωσα οταν ειπα οτι ειναι στο χερι του Θεου το αν θα αξιωθω να κανω δικο μου παιδι. Ισως επειδη εριξα "αλλου" την ευθυνη να μην το σκεφτομουν τοσο πολυ και τελικα ειχα επιτυχια και μαλιστα εκει που δεν το περιμενα. Μην στεναχωριεσαι.Yola μου να μου στειλεις πμ αλλα πως το στελνετε και πως το λαμβανω?? Με την τεχνολογια ειμαι λιγο σκραπας οποτε περιμενω να με φωτισετε.Κοριτσακι φιλια σε ολες.Δομνινακι ενημερωσε μας για το σημερινο ραντεβου


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ωραία θα είναι να μπουκάρουμε όλες στο μαιευτήριο όταν γεννήσει η Παρασκευή!!!! Θα μας διώξουν με τις κλωτσιές, αυτό είναι σίγουρο!

Για το θέμα που συζητάτε, εγώ με τον άντρα μου ποτέ δεν είχαμε κοιμηθεί χώρια (στα 100 χρόνια που είμαστε μαζί), πάντα πέφταμε στο ίδιο κρεβάτι και συνήθως ερχόταν εκείνος και με αγκάλιαζε... Τον προηγούμενο Δεκέμβριο που μου 'κανε μία χοντρομλκία κοιμήθηκε στον καναπέ για μία βδομάδα και μετά του φέρθηκα σα βρωμόσκυλο μέχρι να τον αφήσω να έρθει στο κρεβάτι. Σκληρή πολύ, αλλά κατάλαβε (τουλάχιστον έτσι πιστεύω γιατί μ'αυτούς δεν βρίσκεις άκρη) τι έκανε, πιστεύω ότι κατάλαβε την σοβαρότητα κάποιων πραγμάτων..

Αλλά γενικά συμφωνώ, το ζευγάρι δεν πρέπει να χωρίζει, αυτό που έκανα εγώ ήταν εξαίρεση και όχι ο κανόνας...

Οσο για το τι περνάν με τα θέματα των μωρών, εντάξει τους λυπάμαι, αλλά εμάς ποιος μας λυπάται????? Μην τρελαινόμαστε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!Δομνίνα τελικά δεν πρόλαβα να του πω να κάνει καλλιέργεια αλλά θα το επαναλάβει. Όσες μπορείτε δώστε μου τα φώτα σας. Σήμερα πήγε ο αντρας μου για σπερμοδιαγραμμα.Βασικά προσπαθούμε το τελευταίο εξάμηνο, αλλά αρχίζω από τώρα να ψάχνω κάποια πραγματάκια για να μη χάνουμε πολύτιμο χρόνο. Ο άντρας μου πριν 2 χρόνια είχε κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα γιατί εκείνος το ήθελε (δεν είχαμε αρχίσει καν προσπάθειες για baby) και είχε βγει πάρα πολύ καλό. Έκανε λοιπόν και σήμερα και το αποτέλεσμα ήταν ταχέα προς τα εμπρός 10% βραδέα 20% νωθρά 10% και ακίνητα 60%. Επίσης μορφολογία φυσιολoγικές μορφές 20 %. Στο τέλος δεν κατάλαβα στα σχόλια το Density gradient result 35x10 (στην έκτη) και mot (90%). Το τελευταίο δε το πιασα καθόλου, όσο για τα υπόλοιπα εσείς είχατε κάποιο σπερμοδιάγραμμα του άντρα σας με χαμηλή κινητικότητα η με χαμηλές φυσιολογικές μορφές?) Καταλαβαίνω πως θα πρέπει να δει ανδρολόγο. Εκείνος επειδή δεν είναι και σίγουρος για το εργαστήριο θα ξανακάνει αλλο ένα τη δευτέρα σε άλλο κέντρο γιατί είχε πολύ μεγάλη διαφορά απο εκείνο που είχε κάνει πριν 2 χρόνια. Βασικά αν αντιμετωπίσατε κάτι παρόμοιο ποια εξέλιξη είχατε? σας πρότειναν περεταίρω εξετάσεις? και ποιές? έδωσαν κάποια θεραπεία? και τι? είδατε αποτέλεσμα? τι σας έχουν προτείνει γενικότερα? Βασικά μας 'ηρθε λιγάκι ουρανοκατέβατο. Ότι πληροφορίες γνωρίζετε και θέλετε πείτε μου και εμένα. Δομνίνα μου τη Δευτέρα θα ξαναπάει και θα ζητήσει και καλλιέργεια. Υπάρχει και κάτι άλλο που θα πρεπε να κάνει σε επίπεδο σπερμοδιαγράμματος γιατί το συγκεκριμένο δε βλέπω να χει και πολλές πληροφορίες. Όγκο ml λέει 2,7 και συγκεντρωση (ml/ml) 20 τον αριθμό δεν τον είδα πουθενά . Σας εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας...εγώ θα δω τι θα μας πουν και οι γιατροί γιατί μέχρι τώρα με φυσιολογικό τρόπο προσπαθούμε (είχα στο παρελθόν μια εξωμήτριο) . Θα σας πω όταν θα χω περισσότερες πληροφορίες για το τι θα μου πουν. Καλό βράδυ για την ώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουλίνια καλημέρα..

Yola περιμένω κι εγώ πως και πως να γεννήσει η Παρασκευή και εννοείται ότι θα πάμε όλες μαζί..

Παρασκευούλα για να στείλεις προσωπικό μήνυμα κλικάρεις πάνω στο όνομα που θέλεις να στείλεις το μήνυμα και από κάτω σου βγάζει επιλογές...μία από αυτές είναι και η αποστολή προσωπικού μηνύματος...Μπαίνεις μέσα, δίνεις τίτλο θέματος και γράφεις το μήνυμά σου. Σου έστειλα κι εγώ ένα εχθές, αλλά φαντάζομαι δεν το έλαβες...Πάνω δεξιά στη σελίδα γράφει προσωπικά μηνύματα και τον αριθμό αυτών που έχεις δεχτεί. Όσο για το βάρος του μπεμπάκου είναι μια χαρά...Εγώ γέννησα στις 36 εβδομάδες (λόγω πίεσης) και ο Μιχαλάκης μου ήταν 2500 κιλά. Ούτε θερμοκοιτίδα μπήκε, ούτε οξυγόνο χρειάστηκε, απλά έμεινε στη ΜΕΝ για 5 ημέρες, όσο έμεινα κι εγώ δηλαδή, για να παρακολουθήσουν το βάρος του...Ο γιατρός μου μου έλεγε ότι τον τελευταίο μήνα τον χαρίζει ο Θεός, τον προσφέρει σαν δώρο...Ουσιαστικά το μωρό είναι έτοιμο και το μόνο που παίρνει είναι επιπλέον βάρος.

Μελετίνα η πλέον ειδική της παρέας στα σπερμοδιαγράμματα είναι η Δομνίνα μας...Αυτή θα σου λύσει τις απορίες.

Όσο γι αυτό που είπε η Παρασκευή , ότι δηλαδή τα ζευγάρια δεν πρέπει να κοιμούνται χωριστά, μας είχε συμβουλέψει αντίστοιχα και ένα γνωστό μας ζευγάρι όταν παντρευτήκαμε...Από τότε κάθε φορά που τσακωνόμαστε, το ανακαλώ στη μνήμη μου...Και πάντα ο Γιάννης με αγκαλιάζει μέσα στον ύπνο του κι αυτό είναι κάτι που σε κάνει να σκεφτείς τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.

Εγώ προχθές είχα πολλά υγρά κι εχθές το ίδιο και προς το μεσημέρι πόνο αρκετά έντονο σαν αυτόν της ωορηξίας...Από την άλλη, είναι παρατραβηγμένο να έκανα ωορηξία από μόνη μου, μετά από ένα κυστικό που δεν ξέρω καν αν έχει απορροφηθεί και επιπλέον χωρίς φάρμακα...Πάντως εκμεταλλεύτηκα την κατάσταση και τις δύο αυτές ημέρες...Τι να πω; Δεν θέλω να ελπίζω μάταια...Ο γιατρός να μου λέει ότι προτείνει ως εξωσωματική την καλύτερη λύση κι εγώ να πιστεύω ότι κάνω ωορηξία χωρίς καμμία προσπάθεια; Πάντως αν όντως έγινε αυτό είναι καλό...σημαίνει ότι λειτουργεί το σύστημα...βέβαια το θέμα είναι πότε θα ξαναλειτουργήσει...αλλά τουλάχιστον είναι θετικό το γεγονός ότι θα ανταποκριθώ καλά και με τα φάρμακα αν τελικά κάνω εξωσωματική.

Φιλιά σε όλες...περιμένω νέα σας.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτε αλλά θα σας γράψω εν συντομία τα νέα μου γιατί έχω αρκετή δουλίτσα στο γραφείο..

Με λίγα λόγια το πρόβλημα του άνδρα μου είναι σοβαρότερο απ' ότι υπολογίζαμε και φαινόταν μέχρι τώρα.. Οι ορμονολογικές εξετάσεις δείξαν ξεκάθαρα ότι μια ορμόνη που σχετίζεται με την ορχική λειτουργία εκκρίνεται υπερβολικά.. Για το λόγο αυτό ο άνδρας μου πρέπει να κάνει μαγνητική εγκεφάλου προκειμένου να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο αδενομυώματος...

Στη συνέχεια... ξεκινάει αύριο αντιβίωση για να καταπολεμήσουμε το μικρόβιο που έχει και το οποίο προφανώς προκάλεσε τη χρόνια προστατίτιδα από την οποία πάσχει.. Στη συνέχεια πρέπει να καταψύξουμε σπέρμα 3 φορές διότι η εγχείρηση κιρσοκήλης στην οποία θα υποβληθεί έχει ένα 2% πιθανότητα να μην πάει καλά και να χειροτερέψει πολύ η κατάσταση.. Εμείς βέβαια ελπίζουμε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν αν όχι θεαματικά... πολύ..

Στη συνέχεια αφού συνέλθει από την επέμβαση κιρσοκήλης θα πλακωθεί στα φάρμακα και στα συμπληρώματα για να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα.. Το συμπέρασμα; Ανεξαρτήτως αποτελέσματος εγώ πρέπει το Μάρτιο να είμαι έτοιμη να προχωρήσω σε νέα εξωσωματική διότι εκείνη την περίοδο θα είμαστε στο απόγειο της προσπάθειάς μας..

Είναι μακρύς ο δρόμος προς την Ιθάκη κορίτσια και οι Λεστριγόνες καραδοκούν...

Αλλά θα βγούμε νικητές, το ξέρω...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου γλυκιά,

Εγώ σου προτείνω να πάει να κάνει ένα πλήρες σπερμοδιάγραμμα σε ένα εξειδικευμένο ανδρολογικό ινστιτούτο και παράλληλα να κάνει εκεί μια εξέταση κατάτμησης, καλλιέργεια σπέρματος και εξέταση για ουρεόπλασμα, μυκόπλασμα και χλαμύδια.. Όλα αυτά τα μικρόβια είναι πολύ ύπουλα και δρουν υπογείως.. πολλές φορές δεν δίνουν συμπτώματα και έτσι πολλές φορές δεν γνωρίζουμε καν ότι πάσχουμε.. Φυσικά και είναι μεταδοτικά και έτσι αν έχει ο άνδρας σου κάποιο από αυτά πιθανόν να στο μεταδώσει κι εσένα..Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω το εργαστήριο που πηγαίνει ο άνδρας μου και αποδεδειγμένα θεωρείται το καλύτερο και εγκυρότερο.

Εκτός αυτού ας πάμε στα αποτελέσματα τώρα.. Η κινητικότητα είναι όντως χαμηλή και οι φυσιολογικές μορφές επίσης αλλά δεν πρέπει να σε ανησυχεί αυτό.. Θα πρέπει να σε ανησυχήσει αν και το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα παρουσιάσει παρόμοια αποτελέσματα διότι υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που επηρεάζουν το σπέρμα. Αν και το δεύτερο σπερμοδιάγραμμα έχει την ίδια εικόνα τότε ναι, ο άνδρας σου θα πρέπει να επισκεφτεί έναν ουρολόγο.

Επίσης κι εσύ θα πρέπει να κάνεις μια καλλιέργεια κολπικού υγρού ούτως ώστε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο να έχεις κι εσύ κάποιο από τα ανωτέρω μικρόβια .. Αν έχεις έστω και ένα υπάρχει περίπτωση να κολλήσεις εσύ τον άνδρα σου αφού κάνετε σεξ χωρίς προφύλαξη..

Παρασκευούλα μου δεν κοιμηθήκαμε χώρια εσκεμμένα.. Ο άνδρας μου κάθε βράδυ αποκοιμιέται στον καναπέ και μετά τον ξυπνάω εγώ για να έρθει στο κρεβάτι.. Απλά αυτή τη φορά δεν θεώρησα ότι έπρεπε να χάσω τον ύπνο μου για να τον ξυπνήσω..:-P Τουλάχιστον ξεπάγιασε και συνήλθε!

Ντόλη μου μακάρι να λειτουργεί το σύστημα από μόνο του και να δρέψετε το αποτέλεσμα των προσπαθειών σας πολύ σύντομα..

Mywish & Γιόλα εννοείται πως θα πάμε όλες μαζί στο Ιασώ!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια και ότι θέλετε στη διάθεσή σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτε αλλά θα σας γράψω εν συντομία τα νέα μου γιατί έχω αρκετή δουλίτσα στο γραφείο..

Με λίγα λόγια το πρόβλημα του άνδρα μου είναι σοβαρότερο απ' ότι υπολογίζαμε και φαινόταν μέχρι τώρα.. Οι ορμονολογικές εξετάσεις δείξαν ξεκάθαρα ότι μια ορμόνη που σχετίζεται με την ορχική λειτουργία εκκρίνεται υπερβολικά.. Για το λόγο αυτό ο άνδρας μου πρέπει να κάνει μαγνητική εγκεφάλου προκειμένου να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο αδενομυώματος...

Στη συνέχεια... ξεκινάει αύριο αντιβίωση για να καταπολεμήσουμε το μικρόβιο που έχει και το οποίο προφανώς προκάλεσε τη χρόνια προστατίτιδα από την οποία πάσχει.. Στη συνέχεια πρέπει να καταψύξουμε σπέρμα 3 φορές διότι η εγχείρηση κιρσοκήλης στην οποία θα υποβληθεί έχει ένα 2% πιθανότητα να μην πάει καλά και να χειροτερέψει πολύ η κατάσταση.. Εμείς βέβαια ελπίζουμε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν αν όχι θεαματικά... πολύ..

Στη συνέχεια αφού συνέλθει από την επέμβαση κιρσοκήλης θα πλακωθεί στα φάρμακα και στα συμπληρώματα για να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα.. Το συμπέρασμα; Ανεξαρτήτως αποτελέσματος εγώ πρέπει το Μάρτιο να είμαι έτοιμη να προχωρήσω σε νέα εξωσωματική διότι εκείνη την περίοδο θα είμαστε στο απόγειο της προσπάθειάς μας..

Είναι μακρύς ο δρόμος προς την Ιθάκη κορίτσια και οι Λεστριγόνες καραδοκούν...

Αλλά θα βγούμε νικητές, το ξέρω...

Δομνίνα μου,

τα έχω χαμένα με όλα αυτά που έχετε ανακαλύψει. Δεν μπορώ να φανταστώ την ψυχολογία σας πώς είναι.

Με το σκεπτικό ότι έχει ήδη κάνει ένα παιδί τρελλαίνεσαι στην ιδέα ότι έπρεπε να τα περάσεις όλα αυτά εσύ τώρα. Αν είχατε το παιδί μαζί θα σου έλεγα ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό για ένα δεύτερο, αλλά τώρα...εννοείται ότι πρέπει να παλέψετε και εννοείται ότι θα βγείτε νικητές και γονείς...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κορίτσια! Δομνίνα μου σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και θα με ενδιέφερε να μου εδινες στοιχεία για το ανδρολογικό κέντρο.Όσο για μένα είχα κάνει πριν ένα χρονο περίπου καλλιέργεια κολπικού υρού και εξέταση για μυκόπλασμα ουρεόπλασμα χλαμύδια σκεπτόμενη μήπως είχα κάποιο από αυτά τα μικρόβια τα οποία μπορούσαν να είναι υπεύθυνα για το εξωμήτριο που είχα, αλλά όλα ήταν αρνητικά. Σίγουρα θα πρέπει να τις επαναλάβω. Το πληρες σπερμοδιάγραμμα που μου λες είναι εκείνο που δείχνει και την κινητικότητα ανα ώρα? Βασικά σκέφτομαι να κάνω και εξέταση της τραχηλικής βλέννης να δω αν μένουν καθόλου ζωντανά σπερματοζωάρια.

Όσο αφορά τον άντρα σου ποια ορμόνη έχει ανεβασμένη και χρειάζεται μαγνητική εγκεφάλου? την προλακτίνη? εύχομαι όλα να πάνε καλά. Απο ότι είδα σε παλιότερο σου μην εισαι και συ του 1974 όπως και γω ;).

Και η Βιλλυ απο ότι διάβασα αν δεν κάνω λάθος μένει κοντά στο μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας...και γω εκεί κοντά μένω άρα είμαστε γειτόνισσες Βίλλυ μου;).Αυτά κορίτσια προς στιγμή ...θα τα ξαναπούμε σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου γλυκιά,

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρη ότι ναι έχει ανεβασμένη την προλακτίνη (LH) αλλά αυτό μπορώ να στο επιβεβαιώσω αύριο..

Το κέντρο που σου έλεγα είναι : Νίκος Λυμπερόπουλος Σπερματολογικό Εργαστήριο

Κηφισίας 31 (κοντά στο ξενοδοχείο President)

τηλ.: 210-6452172

Είναι πολύ συνεννοήσιμοι και θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως.. Για να έχεις πάντως μια άποψη η τιμή για όλα αυτά που σου ανέφερα για τις εξετάσεις του άνδρα σου είναι 420 Ευρώ.

Σαφώς καλό θα είναι να επαναλάβεις την καλλιέργεια κολπικού υγρού..

Γιόλα μου κάνω υπομονή και κουράγιο.. τι άλλο μπορώ να κάνω; Εννοείται πως αν είχα ήδη ένα παιδί ίσως και να μην το σκεφτόμουν καθόλου αλλά δυστυχώς δεν έχω.. Και θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου γλυκιά,

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρη ότι ναι έχει ανεβασμένη την προλακτίνη (LH) αλλά αυτό μπορώ να στο επιβεβαιώσω αύριο..

Το κέντρο που σου έλεγα είναι : Νίκος Λυμπερόπουλος Σπερματολογικό Εργαστήριο

Κηφισίας 31 (κοντά στο ξενοδοχείο President)

τηλ.: 210-6452172

Είναι πολύ συνεννοήσιμοι και θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως.. Για να έχεις πάντως μια άποψη η τιμή για όλα αυτά που σου ανέφερα για τις εξετάσεις του άνδρα σου είναι 420 Ευρώ.

Σαφώς καλό θα είναι να επαναλάβεις την καλλιέργεια κολπικού υγρού..

Γιόλα μου κάνω υπομονή και κουράγιο.. τι άλλο μπορώ να κάνω; Εννοείται πως αν είχα ήδη ένα παιδί ίσως και να μην το σκεφτόμουν καθόλου αλλά δυστυχώς δεν έχω.. Και θέλω τόσο πολύ να αποκτήσω!

Δομνινα μου,χωρις να θελω να σου κανω υποδειξεις,στην θεση σας ,θα πηγαινα πρωτα σε ενδοκρινολογο ειδικευμενο σε θεματα γονιμοτητας πριν το χειρουργειο.

Link to comment
Share on other sites

Κική μου το χειρουργείο θα γίνει ούτως ή άλλως.. Η έκβαση της μαγνητικής δεν επηρεάζει την αναγκαιότητα του χειρουργείου... Απλά θέλουμε να αποκλείσουμε την πιθανότητα ύπαρξης αδενομυώματος..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...