Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα,προφανως μεταφερθηκατε εδω απο το αρχικο παρεντς και δεν ξερω αν μπορω να μπω και εγωσ στο παρεακι σας.Εκλεισα κι εγω προσφατα τα 35 και μετα απο αναγκαστικη διακοπη κυησης,λογω προβληματος υγειας και μια παλλινδρομη,προσπαθω για το 2ο απεγνωσμενα.

Προσφατα εκανα υστεροσκοπηση,οπου ημουν γεματη συμφυσεις ο γιατρος ειπε πως τωρα ειμαι ΟΚ.

Συγκινηθηκα αφανταστα με τα οσα γραψατε ολες σας κι ευχομαι συντομα να τα καταφερουμε ολες μας,ειτε ειναι το πρωτο παιδακι ειτε το δευτερο και παει λεγοντας.

Νομιζω πως αξιζει να γινουμε μανουλες,εχουμε ταλαιπωρηθει και προσπαθησει τοσο πολυ,αν κρινω απο τις ιστοριες σας.Και να ειστε σιγουρες πως οταν τα μωρακια μας αποφασισουν να φωλιασουν μεσα μας και να μεινουν τοτε θα ειναι απο τα πιο ευτυχισμενα μωρα που θα εχουν γεννηθει,γιατι θα εχουμε τοσο πολυ αγαπη να τους δωσουμε.

Αυτα προς το παρον,συγγνωμη αν σας κουρασα κι αν για καποιο λογο ειμαι εκτος θεματος πειτε μου να το ξερω.Να εχετε ενα ομορφο Σ/Κ.

Mανουλιτα καλως ηρθες....

Ποσο καιρο προσπαθεις για το 2ο?

Κανεις καποια θεραπεια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να 'μαι κι εγώ!!!

Αν και είμαι 33 και πρώτη φορά που λυπάμαι γι'αυτό..:tongue:

"Καλωσορίσατε" στα καινούρια κορίτσια της παρέας! Όλα θα πάνε καλά για όλες με τόση θετική ενέργεια...

Αν και εχουμε κάποιες σκιες όλα επανέρχονται γρήγορα στους κανονικούς αισιόδοξους ρυθμούς!

Πέρασα λίγο δύσκολα τις τελευταίες μέρες και είπα να μην σας μαυρίσω τις ψυχούλες σας. Μέσα σε όλο αυτό το βασανιστήριο της αναμονής έφυγε και η μανούλα μου εξωτερικό και για να μην την στεναχωρήσω κρατιόμουν τόσο πολύ που ξέσπασα από το αεροδρόμιο και μετά έκλαιγα 2 ολόκληρες μέρες...Ό,τι και να μου λέγανε. Ήρθε σπίτι η κολλητή μου για τριήμερο και ηρέμησα λιγάκι. Βλέπετε αποφασίσαμε να μείνουμε εκτός Θεσσαλονίκης και όλοι είναι μακριά. Να σας πω την αλήθεια εχω και μια υπέροχη γειτόνισσα με πολύ θετική ενέργεια και αυτή βοήθησε πολύ. Ο άντρας μου (ορφανός από μαμά απο τα 5 του) μου έχει τόση αδυναμία που όταν κλαίω δεν μπορεί ούτε να με κοιτάξει...:roll: Αλλά ούτως ή άλλως δουλεύει πάρα πολλές ώρες και έτσι λίγη η συμπαράσταση.

Λοιπόν Βίλλυ μου εγώ να δεις τι τράβηξα που τα πάω και (Υποτίθεται) καλά με την τεχνολογία...Μην πέφτεις μικροκαμωμένη κουκλίτσα.Θυμάσαι που εγώ με καλή ψυχολογία μεγάλωσα 2 ωαριακια ακόμη, σε χρόνο DT?Η γυναικολόγος μου ακόμη αναρωτιέται...

Να σου απαντήσω και κάτι σε προηγούμενο ποστ.

Είμαι μελαχροινή με πολύ μακριά ίσια μαλλιά, όχι ψηλή αλλά μέτρια, με μια κοιλιά που κοντεύει να σκάσει (χαχαχα)και σίγουρα όχι αθλητική αλλά λίγο χιπ. Πάντα φοράω αξεσουάρ ακόμη και μέσα στο σπίτι και στον λαχανόκήπο. Χαχαχα

Το 3'ημερο που ξάπλωνα είχα πάντα τα χείλη μου βαμένα ροζ καραμέλας έντονο Χαχαχα Κοινώς ψωνάρα!

Είμαι τρελή φαν του Sex and the City...Αυτό λοιπόν είναι το στυλ μου..Απογοητευτήκατε?

Κοριτσάκια μου η φάση της αναμονής μου την έχει βαρέσει στα νεύρα αλλά συμβαίνει και κάτι απίστευτο...όσο περνά ο καιρός ολοένα γίνομαι πιο σίγουρη πως είμαι έγκυος. Λέτε να απογοητευτώ?

Yola Σ'ευχαριστώ για την πρόσκληση, και να φανταστείς πως στεναχωρέθηκα όταν είδα το θέμα μας κλειδωμένο.

Ντομνίνα μου δεν είσαι άλλο στην αναμονή του 15 και αυτό είναι ευχάριστο! Καλή καινούρια αρχή!

Mywish πιστεύεις πως δεν αξίζει να γίνει μάνα μια γυναίκα που χωρίς καν να έχει δει το παιδάκι της κάνει θυσίες? Μην γίνεσαι άδικη με τον εαυτό σου. Ο Θεός (ή σε οποιαδήποτε ανώτερη δύναμη πιστεύεις) μας δίνει τα πάντα την κατάλληλη στιγμή. Νομίζεις πως ο υπόλοιπος κόσμος τα έχει όλα?Και εσύ υδροχόος είσαι? Τι σύμπτωση είναι αυτή με τις 15? Γιατί ξέρω πως η Ντόλη είναι! Λέτε βρε κορίτσια να είναι η μέρα μας?

Άντζι μου ξέρεις που λένε πως η περίοδός μας συγχρονίζεται με γυναίκες που είναι κοντά μας? Έτσι γίνεται και με την εγκυμοσύνη. Τώρα η φιλενάδα σου θα σε κολλήσει σίγουρα. Πολλές από τις φίλες μου με περιμένουν να πάρουν σειρά :wink:

Ντόλη μου γλυκιά μην κοιτάς αυτά που έχασες κοίταξε αυτά που θα έρθουν και θα μείνουν και θα κάνουν τη ζωή σου ακόμη πιο όμορφη.Λίγες μέρες έμειναν...Μετάααα ποιος σε πιάνει.

Να σας πω και κάτι ακόμη γιατί σας έχω πρήξει, και τα άλλα 2 που έχω κατά νου θα σας τα πω την επόμενη φορά, μην με λέτε και πολυλογού...

14 Ιουνίου του 1993 έχασα τον μπαμπά μου σε αυτοκινητιστικό. 15 Ιουνίου του 2010 να μου το θυμηθείτε αν θα είμαι όντως έγκυος το 1 θα είναι σίγουρα ο Κωνσταντίνος? Ανατριχιάσατε? Για να δούμε...Πάντως πιστεύω πως τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Οίστρος ε? Ουφ κουράστηκα!

Σόρι αν σας κούρασα κι εσάς.

Πολλά φιλιά και πάνω απ'ολα ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!!!

Αν και είμαι 33 και πρώτη φορά που λυπάμαι γι'αυτό..:tongue:

"Καλωσορίσατε" στα καινούρια κορίτσια της παρέας! Όλα θα πάνε καλά για όλες με τόση θετική ενέργεια...

Αν και εχουμε κάποιες σκιες όλα επανέρχονται γρήγορα στους κανονικούς αισιόδοξους ρυθμούς!

Πέρασα λίγο δύσκολα τις τελευταίες μέρες και είπα να μην σας μαυρίσω τις ψυχούλες σας. Μέσα σε όλο αυτό το βασανιστήριο της αναμονής έφυγε και η μανούλα μου εξωτερικό και για να μην την στεναχωρήσω κρατιόμουν τόσο πολύ που ξέσπασα από το αεροδρόμιο και μετά έκλαιγα 2 ολόκληρες μέρες...Ό,τι και να μου λέγανε. Ήρθε σπίτι η κολλητή μου για τριήμερο και ηρέμησα λιγάκι. Βλέπετε αποφασίσαμε να μείνουμε εκτός Θεσσαλονίκης και όλοι είναι μακριά. Να σας πω την αλήθεια εχω και μια υπέροχη γειτόνισσα με πολύ θετική ενέργεια και αυτή βοήθησε πολύ. Ο άντρας μου (ορφανός από μαμά απο τα 5 του) μου έχει τόση αδυναμία που όταν κλαίω δεν μπορεί ούτε να με κοιτάξει...:roll: Αλλά ούτως ή άλλως δουλεύει πάρα πολλές ώρες και έτσι λίγη η συμπαράσταση.

Λοιπόν Βίλλυ μου εγώ να δεις τι τράβηξα που τα πάω και (Υποτίθεται) καλά με την τεχνολογία...Μην πέφτεις μικροκαμωμένη κουκλίτσα.Θυμάσαι που εγώ με καλή ψυχολογία μεγάλωσα 2 ωαριακια ακόμη, σε χρόνο DT?Η γυναικολόγος μου ακόμη αναρωτιέται...

Να σου απαντήσω και κάτι σε προηγούμενο ποστ.

Είμαι μελαχροινή με πολύ μακριά ίσια μαλλιά, όχι ψηλή αλλά μέτρια, με μια κοιλιά που κοντεύει να σκάσει (χαχαχα)και σίγουρα όχι αθλητική αλλά λίγο χιπ. Πάντα φοράω αξεσουάρ ακόμη και μέσα στο σπίτι και στον λαχανόκήπο. Χαχαχα

Το 3'ημερο που ξάπλωνα είχα πάντα τα χείλη μου βαμένα ροζ καραμέλας έντονο Χαχαχα Κοινώς ψωνάρα!

Είμαι τρελή φαν του Sex and the City...Αυτό λοιπόν είναι το στυλ μου..Απογοητευτήκατε?

Κοριτσάκια μου η φάση της αναμονής μου την έχει βαρέσει στα νεύρα αλλά συμβαίνει και κάτι απίστευτο...όσο περνά ο καιρός ολοένα γίνομαι πιο σίγουρη πως είμαι έγκυος. Λέτε να απογοητευτώ?

Yola Σ'ευχαριστώ για την πρόσκληση, και να φανταστείς πως στεναχωρέθηκα όταν είδα το θέμα μας κλειδωμένο.

Ντομνίνα μου δεν είσαι άλλο στην αναμονή του 15 και αυτό είναι ευχάριστο! Καλή καινούρια αρχή!

Mywish πιστεύεις πως δεν αξίζει να γίνει μάνα μια γυναίκα που χωρίς καν να έχει δει το παιδάκι της κάνει θυσίες? Μην γίνεσαι άδικη με τον εαυτό σου. Ο Θεός (ή σε οποιαδήποτε ανώτερη δύναμη πιστεύεις) μας δίνει τα πάντα την κατάλληλη στιγμή. Νομίζεις πως ο υπόλοιπος κόσμος τα έχει όλα?Και εσύ υδροχόος είσαι? Τι σύμπτωση είναι αυτή με τις 15? Γιατί ξέρω πως η Ντόλη είναι! Λέτε βρε κορίτσια να είναι η μέρα μας?

Άντζι μου ξέρεις που λένε πως η περίοδός μας συγχρονίζεται με γυναίκες που είναι κοντά μας? Έτσι γίνεται και με την εγκυμοσύνη. Τώρα η φιλενάδα σου θα σε κολλήσει σίγουρα. Πολλές από τις φίλες μου με περιμένουν να πάρουν σειρά :wink:

Ντόλη μου γλυκιά μην κοιτάς αυτά που έχασες κοίταξε αυτά που θα έρθουν και θα μείνουν και θα κάνουν τη ζωή σου ακόμη πιο όμορφη.Λίγες μέρες έμειναν...Μετάααα ποιος σε πιάνει.

Να σας πω και κάτι ακόμη γιατί σας έχω πρήξει, και τα άλλα 2 που έχω κατά νου θα σας τα πω την επόμενη φορά, μην με λέτε και πολυλογού...

14 Ιουνίου του 1993 έχασα τον μπαμπά μου σε αυτοκινητιστικό. 15 Ιουνίου του 2010 να μου το θυμηθείτε αν θα είμαι όντως έγκυος το 1 θα είναι σίγουρα ο Κωνσταντίνος? Ανατριχιάσατε? Για να δούμε...Πάντως πιστεύω πως τίποτα δεν είναι τυχαίο.

Καλως την....

Και εγω υδροχοος ειμαι!!!!!!!!!!

Χαιρομαι που καταφερες να μας βρεις γιατι σε ειχα στο νου μου ολες αυτες τις μερες....

Εχω πολυ καλο προαισθημα για σενα κοριτσακι μου και πιστευω οτι θα ανοιξεις το "χορο" των θετικων αποτελεσματων..

Και εμενα οι γονεις μου ζουν στο εξωτερικο, οποτε καταλαβαινω πως νοιωθεις οταν φευγουν!!!!!!

Μου αρεσουν πολυ οι γυναικες που περιποιουντε τον εαυτο τους ακομα και μεσα στο σπιτι...

Εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο...

Κυκλοφορω με τα μαλλια μονιμως πιασμενα με ενα κερατο (ετσι το λεει ο συζυγος) και η ντουλαπα μου περιλαμβανει αποκλειστικα τζην, κολαν και αθλητικα παπουτσια...

Ευτυχως που η δουλεια μου ειναι τετοια που δε χρειαζεται να ντυνομαι πιο κυριλε γιατι δε θα το αντεχα...

Αμα εχουμε γαμο η καμια εκδηλωση να παμε ειναι το χειροτερο μου...

Παιρνω παντα μαζι μου ενα τζην και τα αθλητικα μου και αλλαζω στο αυτοκινητο...

Λοιπον, περιμενουμε τα ευχαριστα και μεχρι τοτε να προσεχεις, και οχι κλαματα και αναστατωνεις τα εμβρυακια ενταξει?

Φιλακια...:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Θα ήθελα κι εγώ να μπω στην παρέα σας, αν δεν σας πειράζει.

Γνωρίζω τη Δομνίνα, έχουμε μιλήσει πολλές φορές και επίσης γνωρίζω τη Ντόλη, με την οποία δεν έχω μιλήσει ποτέ, όμως έχω διαβάσει την ιστορία της και γνωρίζω και την ιστορία της Βίλλυς, παρότι και μ' αυτή δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.

Είμαι 38 χρονών με δύο παλλίνδρομες κυήσεις (η 1η στα 36 και η 2η στα 37). Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, είμαι οκ, ελέγχω το θυρεοειδή μου με χάπι και τον Φεβρουάριο έκανα υστεροσκόπηση και αφαίρεσα διάφραγμα από τη μήτρα. Ο γιατρός είπε ότι εκτός από το διάφραγμα, η μήτρα μου έχει λίγο περίεργο σχήμα και έχει κάτι στενώσεις και την άνοιξε.

Προσπαθώ ξανά να μείνω έγκυος εδώ και 4 μήνες αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμη.

Προχθές ξαναπήγα στο γιατρό μου και μίλησα με τον συνεργάτη του που είναι εξωσωματικός, μου είπε ότι όλα είναι καλά, ότι μπορώ να μείνω έγκυος και μόνη μου αλλά λόγω ηλικίας, χτυπάει ένα καμπανάκι που δεν πρέπει να αγνοήσω και να το ρισκάρω και να αγχώνομαι κάθε μήνα, γιατί δεν σας κρύβω, ότι είμαι πλέον υπερβολικά αγχωμένη σε σημείο που παθαίνω κρίσεις πανικού και δεν μπορώ ούτε να αναπνεύσω.

Ο γιατρός πρότεινε τον επόμενο μήνα να κάνω σπερματέγχυση, παίρνοντας κάτι χαπάκια σερπαφάρ, μετά υπέρηχο, μετά θα μου πει αυτός πότε θα κάνω μια ένεση την otrivelle και μετά σπερματέγχυση.

Α, και πριν κάνω όλα αυτά, θα πρέπει την 3η μέρα του κύκλου να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις, για να ελέγξουμε γενικότερα την κατάσταση.

Περιμένω να αδιαθετήσω στις 25 Ιουνίου και μετά βάζουμε μπρος κι ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ομορφες!!!!!!!.....να καλωσορισο την manoutita και την bp-IOLH αν και εχουμε ξαναμιλησει σε αλλα καφε αρκετες φορες κοριτσακια μου welcomeeeeee....ammimar στο ευχομαι να εχεις ευχαριστα με το καλο αντε μπας και συγχρονιστουμε λιγο εδω μεσα χιχιχιχιχι....και λεει κοριτσια πως μενει εγκυος μια απο μας εδω μεσα και αρχιζουν απανωτες εγκυμοσυνες οτι καλυτερο δεν θα μας προλαβαινουν μετα....χθες κοριτσια ημουνα ολη μερα χαλια οπως σας ειπα το βραδυ λοιπον παμε σε εναν γαμο κατεβαζω κατι κρασακια κατι ουισκακια ριχνω και ενα κουνιμα στο καμπυλοτο κορμι μου ε και σημερα με το goodmorning να σου η ακατονομαστηηηηη.....αντε να τελειωνει και αυτη να παμε στον ντοχτορ να δουμε τι θα μας πει....αυτα απο μενα για σημερα φιλακια κουκλες μουυυυυυ!!!!!!!


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, κορίτσια.

Θα ήθελα κι εγώ να μπω στην παρέα σας, αν δεν σας πειράζει.

Γνωρίζω τη Δομνίνα, έχουμε μιλήσει πολλές φορές και επίσης γνωρίζω τη Ντόλη, με την οποία δεν έχω μιλήσει ποτέ, όμως έχω διαβάσει την ιστορία της και γνωρίζω και την ιστορία της Βίλλυς, παρότι και μ' αυτή δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.

Είμαι 38 χρονών με δύο παλλίνδρομες κυήσεις (η 1η στα 36 και η 2η στα 37). Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, είμαι οκ, ελέγχω το θυρεοειδή μου με χάπι και τον Φεβρουάριο έκανα υστεροσκόπηση και αφαίρεσα διάφραγμα από τη μήτρα. Ο γιατρός είπε ότι εκτός από το διάφραγμα, η μήτρα μου έχει λίγο περίεργο σχήμα και έχει κάτι στενώσεις και την άνοιξε.

Προσπαθώ ξανά να μείνω έγκυος εδώ και 4 μήνες αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμη.

Προχθές ξαναπήγα στο γιατρό μου και μίλησα με τον συνεργάτη του που είναι εξωσωματικός, μου είπε ότι όλα είναι καλά, ότι μπορώ να μείνω έγκυος και μόνη μου αλλά λόγω ηλικίας, χτυπάει ένα καμπανάκι που δεν πρέπει να αγνοήσω και να το ρισκάρω και να αγχώνομαι κάθε μήνα, γιατί δεν σας κρύβω, ότι είμαι πλέον υπερβολικά αγχωμένη σε σημείο που παθαίνω κρίσεις πανικού και δεν μπορώ ούτε να αναπνεύσω.

Καλως ηρθες..

Και εγω σε γνωριζω αν και δεν εχουμε μιλησει ως τωρα..

Τις κρισεις πανικου τις παθαινω και εγω σε σημειο που ο αντρας μου απειλει να σταματησει τις προσπαθειες για δευτερο παιδι γιατι φοβαται μη παθω τιποτα και μεινει και το πρωτο μας παιδακι χωρις μανα!!!!!!!!!

Ευχομαι να μεινεις εγκυος και να πανε ολα καλα με τη σπερματεγχυση..

Στα αλλα δυο ειχες μεινει εγκυος χωρις φαρμακα?

Σου εδωσαν καποια αιτια για τις παλλινδρομες?

Φιλακια!:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name=antziχθες κοριτσια ημουνα ολη μερα χαλια οπως σας ειπα το βραδυ λοιπον παμε σε εναν γαμο κατεβαζω κατι κρασακια κατι ουισκακια ριχνω και ενα κουνιμα στο καμπυλοτο κορμι μου ε και σημερα με το goodmorning να σου η ακατονομαστηηηηη.....αντε να τελειωνει και αυτη να παμε στον ντοχτορ να δουμε τι θα μας πει....αυτα απο μενα για σημερα φιλακια κουκλες μουυυυυυ!!!!!!!

Ποσο μου εχει λειψει το να βγω και να χορεψω!!!!!!!!!

Ποτε ειναι να πας στο γιατρο?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!! Παλιά και νέα!!!!!!

Μόλις έφυγαν κάποιοι φίλοι μας από το σπίτι μας, είπα τα νέα μου στην κοπέλα και μου έφυγε ένα βάρος, εκτός από όλες εσάς και εκείνη, κανείς άλλος δεν ξέρει την προσπάθεια που κάνω, αισθάνομαι ότι αν ανησυχεί κάποιος για μένα θα μου προσθέτει βάρος, παρά ευχαρίστηση.....

Εγώ είμαι ιχθεις, το σίγουρο είναι ότι ταιριάζω με τους υδροχόους (ο άντρας μου!!!)....

Μήπως να φτιάξουμε μία δική μας λίστα με πότε περιμένουμε??? για να μπορούμε να παρακολουθούμε...... Για φανταστείτε όλες εμείς που (δεν) περιμένουμε στις 15 να είμαστε έγκυες!!! Θα βγούμε έξω και θα το κάψουμε!!!

Αmmimar, εσύ έχεις πονάκια σαν περιόδου?

Αντζυ, τι καλά, από τον μήνα αυτό βοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυρρρρρρ!!!!

Σας φιλώ, θα τα πούμε αύριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Θα ήθελα κι εγώ να μπω στην παρέα σας, αν δεν σας πειράζει.

Γνωρίζω τη Δομνίνα, έχουμε μιλήσει πολλές φορές και επίσης γνωρίζω τη Ντόλη, με την οποία δεν έχω μιλήσει ποτέ, όμως έχω διαβάσει την ιστορία της και γνωρίζω και την ιστορία της Βίλλυς, παρότι και μ' αυτή δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.

Είμαι 38 χρονών με δύο παλλίνδρομες κυήσεις (η 1η στα 36 και η 2η στα 37). Έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλίας, είμαι οκ, ελέγχω το θυρεοειδή μου με χάπι και τον Φεβρουάριο έκανα υστεροσκόπηση και αφαίρεσα διάφραγμα από τη μήτρα. Ο γιατρός είπε ότι εκτός από το διάφραγμα, η μήτρα μου έχει λίγο περίεργο σχήμα και έχει κάτι στενώσεις και την άνοιξε.

Προσπαθώ ξανά να μείνω έγκυος εδώ και 4 μήνες αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμη.

Προχθές ξαναπήγα στο γιατρό μου και μίλησα με τον συνεργάτη του που είναι εξωσωματικός, μου είπε ότι όλα είναι καλά, ότι μπορώ να μείνω έγκυος και μόνη μου αλλά λόγω ηλικίας, χτυπάει ένα καμπανάκι που δεν πρέπει να αγνοήσω και να το ρισκάρω και να αγχώνομαι κάθε μήνα, γιατί δεν σας κρύβω, ότι είμαι πλέον υπερβολικά αγχωμένη σε σημείο που παθαίνω κρίσεις πανικού και δεν μπορώ ούτε να αναπνεύσω.

Ο γιατρός πρότεινε τον επόμενο μήνα να κάνω σπερματέγχυση, παίρνοντας κάτι χαπάκια σερπαφάρ, μετά υπέρηχο, μετά θα μου πει αυτός πότε θα κάνω μια ένεση την otrivelle και μετά σπερματέγχυση.

Α, και πριν κάνω όλα αυτά, θα πρέπει την 3η μέρα του κύκλου να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις, για να ελέγξουμε γενικότερα την κατάσταση.

Περιμένω να αδιαθετήσω στις 25 Ιουνίου και μετά βάζουμε μπρος κι ο Θεός βοηθός.

Καλωσήρθες Ιόλη!!! Ο,τι χρειαστεις να μάθεις για σερπαφαρ κλπ να μας πεις, στο thread αυτό τα κατεβάζουμε σαν ασπιρίνες......Υπάρχουν πολλές ορμόνες εδώ....τίγκα!!!!! Απλώς η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να προσπαθήσεις να χαλαρώσεις..... όχι πως εγώ είμαι χαλαρή, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, να μας ενημερώνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Απ'ότι καταλαβαίνετε έχω αυπνίες όπως κάθε μέρα που ξυπνάω κατά τις 4 30 με 5...και μετά κατά το μεσημεράκι γλαρώνω..Το κακό είναι πως στο γραφείο δεν έχουμε και κανένα καναπεδάκι να κοιμηθώ κανένα 3ωράκι...

Βίλλυ μου μακάρι να βγεις αληθινή! Που ζουν οι δικοί σου?

Φορέματα φοράω εγώ πολύ, ρηχτά με πιασίματα και μπερδέματα κι έτσι έχω το περιθώριο να κρύβομαι και να μην καταλαβαίνει κανείς τα παραπανίσια κιλά μου ...Έξυπνο ε?Τουλάχιστον στην εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να πάω για ψώνια.

Ιόλη μου οι καλοκαιρινές διακοπές είναι η κατάλληλη περίοδος για να χαλαρώσουμε. Αν μας έδιναν ελπίδα πως ίσως μπορούσαμε να πιάσουμε φυσιολογικά θα έκανα λιγάκι υπομονή για να γλιτώσω τις ορμόνες. Αλλά πάλι ξέρω ακριβώς τι σημαίνει να ανυπομονείς για 1 παιδάκι και κάτι παραπάνω εσύ που έχεις νιώσει πως είναι να το κυοφορείς! Καλώς μας όρισες και καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!

Άρα Mywish μου είναι οι μέρες των Υδροχόων!!!!

Ναι έχω πονάκια και ναι τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα και ναι αν είναι λιγο τσαλακωμένο το σερβιετακι μου νομίζω πως είναι αίμα και ναι σκέφτομαι μόνο αυτό το θέμα και τίποτα άλλο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να κάνεις εξωσωματική ή σπερματέγχυση με τόσες ενέσεις, υπέρηχους, ωοληψίες, εμβρυομεταφορές, ορμόνες 3 φορές τη μέρα και να μην το σκέφτεσαι...Θα μας τρε(λλλ)άνουν εντελώς??? Τι είμαστε ρομπότ?

Και αφού το σκέφτομαι εγώ που γενικώς έχω τάσεις αναισθησίας τότε όλες αυτές οι κοπέλες που τελικά έπιασαν μωράκια είχαν τα ίδια συμπτώματα μ'εμάς!

Επομένως ας μην ανησυχούμε όλα θα μας πάνε πρίμα γλυκό ψαράκι!Έλα 2 μέρες έμειναν...(και πως θα περάσουν οι ρημάδες...χαχαχα)

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για πολύ καιρό δεν έλεγα τίποτα γιατί θεωρούσα πως κανείς δεν θα σεβαστεί το πόσο πολύτιμο είναι αυτό για εμάς και θα το συζητάει εδω κι εκεί. Τελικά όμως χαίρομαι που σε καποιους κοντινούς μου το είπα γιατί θα είχα τρελαθεί τώρα.

Εννοείται πως ταιριάζουμε με Ιχθείς αφού και τα μωράκια μας που έρχονται Ιχθείς θα είναι!!!Και αν έρθουν λίγο πρόωρα θα είναι Υδροχόοι!

Ζώδια τέλος δεν ξαναγράφω τίποτα

Αντζι ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Και μετά μερικές μερικές απο εμάς σκέφτονται πως ίσως μετά από όλο αυτό δεν είναι άξιες να γίνουν μάνες...Εγώ πριν μερικά χρόνια ούτε καν θα το φανταζόμουν πως σε μια από τις πιο δύσκολες στιγμές στη ζωή μου θα έκοβα τσιγάρο, ποτό, και σεξ...Φοβερό?

Μονο για τα παιδάκια μου θα μπορούσα να το αντέξω!

Κορίτσια αν τελικά είμαι έγκυος κάποια στιγμή θα λάβετε από τα παιδάκια μου ευχαριστήριες κάρτες που με αντέχετε. Κουράγιο όμως 2 μέρες έμειναν...Ουφ

Μουατς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντόλη μου ήμουν 100% σίγουρη πως η Βίλλυ έγραψε το ποστ για το πως μας φαντάζεται...Χαχαχαχα

Βιλλυ,Ντόλη,Yola, σας μπερδεύω...ε καλά δεν μου έμεινε και πολύς νους...

Σοριιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.....

βιλλυ....στον γιατρο θα παω μολις τελειωσο απο περιοδο ισως την επομενη εβδομαδα αναλογα με το ποτε θα καθαρισω.

mywish....στο βουρρρρρρρ ειμαστε συνεχεια και ελπιζουμε για το θαυμα

ammimar....ποτο το εχω κοψει σε σχεσει με ποσο επινα παλια τωρα σε καμια γιορτη κανενα γαμο και παλι με μετρο το τσιγαρο εδω και ενα μηνα εχω αρχισει να κανω καπνο και εχω δει μεγαλη διαφορα εκει που εκανα σχεδον πακετο τωρα κανω το πολυ 5-6 τσιγαρα την ημερα που σιγα σιγα νομιζω θα τα ελλατωσο κι'αλλο.

Να σας ενημερωσο βεβαια πως ειμαι και εγω μια υδροχοος λετε να ειναι η χρονια φετος????


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα κι ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα να ειστε καλα και ευχομαι μονο θετικα αποτελεσματα σε ολες απο εδω και στο εξης.

Βιλυ μου δεν μπορω να σου πω θετικα το ποσο καιρο προσπαθω,γιατι ποτε δε σταματησα τις προσπαθειες,απλα ουσιαστικα δεν γινοταν οποτε επρεπε.Ειχα μπλεξει με ενα γιατρο που απεδειχθει οτι δεν εδινε και πολυ σημασια,ουτε με την ωορρηξκια μου ειχε ασχοληθει.Εγω δεν ημουν ιδιαιτερα σχετικη και του ειχα τυφλη εμπιστοσυνη.Επισης προεκυψαν σοβαρα προβληματα υγειας στο στην οικογενεια μου και ετσι επρεπε να αφησω το θεμα του παιδιου στην ακρη γιατι με χρειαζοταν διπλα τους.

Ουσιαστικα απο το Σεπτεμβριο αλλαξα γιατρο και εκανα σαλπιγγογραφια και υστεροσκοπηση,οπου οπως απεδειχθει ειχαν κλεισει οι σαλπιγγες μου λογω συμφησεων.Φαρμακα δεν εχω παρει.Ο γιατρος ειπε να προσπαθησω 3 κυκλους μετα την υστεροσκοπηση και μετα βλεπουμε.

Προς το παρον σημερα ειναι 30η μερα και δεν εχω δειγματα της επονομαζομενης "κοκκινοσκουφιτσας",σβηνω τις μερες σαν τους φανταρους,αλλα αυτη η αναμονη με σκοτωνει..........

Καλη Κυριακη σε ολες,ελπιζω να τα πουμε αυριο και καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια περιμενουν.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την στιγμή που αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε για μωράκι είπα να ξεκινήσω προσπάθειες για να το κόψω. Βλέπεις κάπνιζα από τα 15 και ήξερα πως θα ήταν Γολγοθάς. Πέρυσι τον Απρίλιο ήταν αυτό και με κάποιες διακυμάνσεις...τώρα έχω μήνες να καπνίσω. Πάντως πέρα από την πλάκα σπάνια μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...