Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εξαλλη με τα ελτα


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα.

Ειμαι σε εξαλλη κατασταση κ θα ηθελα τη συμβουλη, τη γνωμη, τις γνωσεις, την εμπειρια σας. Αν καποια κοπελα δουλευει κ στα ελτα αυτη η καποιος δικο της ακομα καλυτερα.

Ολα ξεκινησαν τον Μαρτη οπου εστειλα δεμα με παιχνιδια σε ατομο του φορουμ, της εδωσα κ κωδικο εννοειται κ το δεμα ακομα κ σημερα δεν εχει παραδοθει. Στην αναζητηση μεσω ιντερνετ δειχνει οτι το παρεδωσα στο γκισε κ απο κει κ περα τιποτα. Τα στοιχεια ειναι ολα σωστα αλλα το δεμα δειχνει σαν να μην εφυγε ποτε απο Πατρα. Εχω παρει απειρα τηλ, πρωινες αδειες απο την δουλεια για να μιλαω με την ιδια την διευθυντρια κ το μονο που καταφερα να κανω ειναι αιτηση αναζητησης. Εχουν περασει 5 μηνες απο την μερα που κατεθεσα το δεμα κ τιποτα. Λεω θελω να κανω αιτηση αποζημιωσης να επιστρεψω τα χρηματα στην κοπελα, η οποια θελω να πω ειναι ΚΥΡΙΑ κ δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα κ μου λενε οτι δεν μπορω να κανω γιατι δεν εχει ερθει καποια οριστικη απαντηση που να λεει οτι το δεμα δεν βρεθηκε. Μα λεω συμφωνα με τους κανονισμους σας μετα απο 6 μηνες δεν δικαιουμαι τιποτα. Τι αλλο να κανω? Κοριτσια, εχω ασχοληθει, τρεξει, μιλησει οσο δεν φανταζεστε. Και το φταιξιμο ειναι καθαρα κ μονο του ελτα. Το παραδεχονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το κερασακι στην τουρτα....

Πηγα χθες κ εστειλα δεμα (ευτυχως οχι σε ατομο του φορουμ) κ βαζω τον κωδικο στο ιντερνετ κ μου λεει δεν υπαρχει τετοια καταχωριση!!!!!!! Το διανοειστε?????? Πληρωσα κ εστειλα ενα δεμα το οποιο δεν φαινεται καν οτι παρεδωσα στο γκισε, ειναι ανυπαρκτο!!!! Αν δεν ειχα κρατησει την αποδειξη θα με εβγαζαν τρελη! Ζυγιζει περιπου 4 κιλα κ ειναι γεματο κρεμες, καλλυντικα, αντηλιακα κτλ. Καταλαβαινετε για τι αξια μιλαμε. Πηρα τωρα τηλ κ μου λενε δεν ξερουμε, θα κοιταξουμε, μπορει να το παραδωσουν κανονικα (το εχω στειλει σαν δεμα απλο με παραδοση ομως στο σπιτι). Δηλαδη του λεω του υπαλληλου θα παραδοσουν ενα δεμα που δεν φαινεται πουθενα?

Θα παω εκει το απογευμα κ θα ζητησω εξηγησεις απο αυτην που με εξυπηρετησε. Ελπιζω να την πετυχω.

Εχω αρχισει να πιστευω οτι κατι γινεται με τους υπαλληλους. Γιατι τα δεματα χανονται εκει κ οχι στην διαδρομη.

Υπαρχουν καμερες βρε κοριτσια, σωστα????

Εχει καμια παρομοια εμπειρια?

Προκειται για το κεντρικο ελτα Πατρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρακι.

Που εμπλεξες βρε κορίτσι μου;;; Διαβάζοντας το μήνυμα σου έλεγα από μέσα μου ότι κάτι παίζεται με τους υπαλλήλους ώσπου φτανω στο τέλος του και διαβάζω ότι αυτό ακριβώς έγραψε και εσύ. Πραγματικά πιστεύω ότι αυτοί "εξαφανίζουν" τα δέματα. Εγώ θα πηγαίναμε ξανά και εφόσον το δέμα φαίνεται ότι βρίσκεται ακόμη στο πρακτορείο δεν θα εφευγα αν δεν μου το έδιναν πίσω, θα καθόμουν μέχρι να κλείσουν, θα σπάσουν τα νεύρα τους και να δεις που ξαφνικά θα το βρουν.

Καλά ξεμπερδεματα εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.

Ειμαι σε εξαλλη κατασταση κ θα ηθελα τη συμβουλη, τη γνωμη, τις γνωσεις, την εμπειρια σας. Αν καποια κοπελα δουλευει κ στα ελτα αυτη η καποιος δικο της ακομα καλυτερα.

Ολα ξεκινησαν τον Μαρτη οπου εστειλα δεμα με παιχνιδια σε ατομο του φορουμ, της εδωσα κ κωδικο εννοειται κ το δεμα ακομα κ σημερα δεν εχει παραδοθει. Στην αναζητηση μεσω ιντερνετ δειχνει οτι το παρεδωσα στο γκισε κ απο κει κ περα τιποτα. Τα στοιχεια ειναι ολα σωστα αλλα το δεμα δειχνει σαν να μην εφυγε ποτε απο Πατρα. Εχω παρει απειρα τηλ, πρωινες αδειες απο την δουλεια για να μιλαω με την ιδια την διευθυντρια κ το μονο που καταφερα να κανω ειναι αιτηση αναζητησης. Εχουν περασει 5 μηνες απο την μερα που κατεθεσα το δεμα κ τιποτα. Λεω θελω να κανω αιτηση αποζημιωσης να επιστρεψω τα χρηματα στην κοπελα, η οποια θελω να πω ειναι ΚΥΡΙΑ κ δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα κ μου λενε οτι δεν μπορω να κανω γιατι δεν εχει ερθει καποια οριστικη απαντηση που να λεει οτι το δεμα δεν βρεθηκε. Μα λεω συμφωνα με τους κανονισμους σας μετα απο 6 μηνες δεν δικαιουμαι τιποτα. Τι αλλο να κανω? Κοριτσια, εχω ασχοληθει, τρεξει, μιλησει οσο δεν φανταζεστε. Και το φταιξιμο ειναι καθαρα κ μονο του ελτα. Το παραδεχονται!

Έγγραφη αναφορά, αποστολή στην κεντρική διοίκηση, αναζήτηση ευθυνών και ικανοποίηση παθοντος. Μην φοβάστε να ασκείτε να νόμιμα δικαιώματα σας γιατί μόνο έτσι κάποιοι αντιλαμβανονται τις υποχρεώσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη υποθεση ειχε αισιο τελος. Βεβαια επειδη το καταλαβα αμεσως. Προχθες απογευμα εστειλα το δεμα κ το ιδιο βραδυ δεν μου αναγνωριζε στο ιντερνετ το barcode οποτε επικοινωνησα μαζι τους χθες πρωι πρωι. Αφου βρηκα ολα τα τηλ τους στο ιντερνετ κ πηρα καμια 20σαρια φορες μεχρι να το σηκωσουν.Επειδη ημουν σε εξαλλη κατασταση κ τους ειπα οτι δεν την ξαναπαταω για 2η φορα γιατι θα γινει χαμος εψαξε και μου το βρηκε.Ευτυχως!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως δεν το καταλαβαμε εγκαιρως στην πρωτη περιπτωση. Η κοπελα μου το ειπε παρα πολλες μερες μετα οτι δεν παρελαβε (σχεδον μηνα απ' οσο θυμαμαι). Εντωμεταξυ η διευθυντρια του ελτα εδω πηρε αδεια, ηρθε αλλη, της ειπα την ιστορια μου, δεν πολυενδιαφερθηκε κ τωρα προσπαθω να βγαλω ακρη με την κεντρικη διοικηση στην Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δέμα μου ειχε αφήσει στο δρόμο ο ταχυδρόμος κ απευθείας εστειλα mail καταγγελίας στα κεντρικά. Για πότε βρήκε το σταθερό μου ο διευθυντής της πόλης μου (όχι της περιοχής, της πόλης!), για πότε μου ζήτησε συγνώμη ο ταχυδρόμος δεν κατάλαβα. Πληρώνουμε για τις υπηρεσίες τους κ αν εχουν μακρυ χέρι οι υπάλληλοι να τακτοποιηθούν!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δέμα μου ειχε αφήσει στο δρόμο ο ταχυδρόμος κ απευθείας εστειλα mail καταγγελίας στα κεντρικά. Για πότε βρήκε το σταθερό μου ο διευθυντής της πόλης μου (όχι της περιοχής, της πόλης!), για πότε μου ζήτησε συγνώμη ο ταχυδρόμος δεν κατάλαβα. Πληρώνουμε για τις υπηρεσίες τους κ αν εχουν μακρυ χέρι οι υπάλληλοι να τακτοποιηθούν!

Εμένα σταθερά έξω τα αφήνουν κι αφού έχω ζητήσει ότι δεν χωράει στο γραμματοκιβωτιο να αφήνουν ειδοποίηση συνεχίζουν...Μικρό δεματάκι το είχε πάρει ο αέρας ή το είχε πετάξει καποιος και το έψαχνα στα ΕΛΤΑ. Τελικά το βρήκα κανένα δίμηνο μετά πεταμένο κάπου στη πιλωτη. Άλλο μου ήρθε σκισμένο κάποιος το είχε ανοίξει για να δει τι έχει. Δεν είχε τπτ να τους ενδιαφέρει προφανώς και το άφησαν εξω κατω απο τα γραμματοκιβωτια στη πιλωτη.Η απάντηση τους ξέρεις ποια ηταν;Τι περιμένεις τώρα για 2-3 μήνες δουλεύουν οι καινούργιοι (και προφανώς δεν ενδιαφερονται...) :roll: :roll:[


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Και μια φορά από άμαζον με ελτα κουριερ μου το άφησαν σε μια ασχετη γειτόνισσα... άλλο πάλι σκισμένο και ανοιγμένο. Όλα τα έχουν δει τα μάτια μου εκτός από τη περίπτωση που γράφει η κοπελα


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κατι γινεται με τους υπαλληλους στις δικες μου περιπτωσεις γιατι χανονται τα δεματα μεσα στο καταστημα. Πολλες φορες στο δελτιο αποστολης που μου δινουν να συμπληρωσω αφηνω κενο το πεδιο "περιεχομενο" και μου λενε συμπληρωστε το κι αυτο. Τοσες φορες που εγραψα ρουχα κ βιβλια δεν εγινε τιποτα, οταν εγραψα παιχνιδια κ καλλυντικα υπηρξε θεμα. Μηπως δεν ειναι τυχαιο????

Ειδικα η κοπελα που με εξυπηρετησε προχθες με τα καλλυντικα ηταν σαν να μην ηθελε να μου φτιαξει το δεμα. Αφου της λεω σας ειπα οτι ειναι για παραδοση στο σπιτι γιατι δεν βαζετε το σχετικο αυτοκολλητο κ μου λεει μην ανησυχειτε θα το φτιαξω εγω. Το δεμα δεν το περασε απο το συστημα προφανως. Γι αυτο δεν αναγνωριζοταν το barcode. Κανονικα επρεπε να κανει ολη την διαδικασια που απαιτειται επι τοπου κ μετα να το βαλει στην ακρη για να το παρουν.

Η βαριοταν λοιπον να το φτιαξει εκεινη τη στιγμη κ μετα το ξεχασε η το ειχε βαλει πουθενα να δει αν θα το ζητησουν για να το βουτηξει.

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Και ναι η κοπελα αυτη ειναι απο αυτες που εχουν συμβαση για λιγους μηνες. Δεν ανηκει στο μονιμο προσωπικο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως είναι και ηλιθιοι.Δλδ μια δυο τρεις δε γίνεται να μη τους πάρουν χαμπάρι μετά.Τι να σπω προφανώς κάτι παίζει εκεί.Εμενα μια φορά με είχαν ρωτήσει τι έχει μέσα το δέμα που στέλνω. Σε άλλο ταχυδρομείο που πάω πιο συχνά ούτε καν ρωτάνε. Και από εκεί φεύγουν και σε χρόνο ρεκόρ.Μακαρι να με εξυπηρετούσαν αυτοί και στις παραδόσεις αλλά....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βγαλω ακρη με την κεντρικη διοικηση.

Γι αυτο κοριτσια μην πετατε ποτε την αποδειξη, τσεκαρετε αμεσως το barcode και παρακολουθειτε την διαδρομη του δεματος μεχρι να φτασει στον προορισμο του!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...