Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

προβλημα στην σχεση λογω πεθερας


eliza92

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!Ειμαι πολυ προβληματισμενη και δεν ξερω πως να χειριστω την παρακατω κατασταση...Λοιπον με το αγορι μου ειμαστε μαζι εναν χρονο και αποφασισαμε να συγκατοικησουμε ωστε να δουμε αν συνεχιζουν ολα να πανε καλα και στην συνεχεια να προχωρησουμε(αρραβωνα,γαμο..),κι εκει που ημασταν ετοιμοι να κλεισουμε το σπιτι η μαμα του η οποια υποτιθεται πως με συμπαθει πολυ η τουλαχιστον ετσι δειχνει του ειπε πως αν φυγει απο το σπιτι δεν θα του ξαναμιλησει...να την ξεχασει...κτλ.Ακουγοντας αυτα εγω του ειπα πως μπορουμε να περιμενουμε λιγο ακομα κι οτι δεν θελω να χαλασει η σχεση του με την μαμα του γιατι δεν θα ειναι ευτυχισμενος και συμφωνησε.Η μαμα του λοιπον του ειπε πως μετα απο αυτο που ακουσε ηπιε απιστευτα πολυ και δεν αισθανοταν καλα κι ακομη εξαιτιας αυτου απο τοτε δεν μπορει να ρυθμισει την πιεση της κανοντας τον να νιωθει ενοχος και υπευθυνος για την υγεια της...και γενικα οταν ειδε πως περασε το δικο της αρχισε να τον καλοπιανει παιρνοντας του δωρα κτλ..(λες και ειναι μωρο) για να μην της κραταει μουτρα.Χθες του μιλησα και του ειπα πως δεν θα αντεξω και πολυ αυτη την κατασταση και μου ειπε τι θες να κανω?να την πεθανω?εξαιτιας μου παιρνει χαπια για την πιεση γιατι παλια τα ειχα ξαναβρει με μια πρωην μου που δεν συμπαθουσε...ειναι δυνατον??το ακουσα αληθεια αυτο? στην ουσια δεν ξερω αν ολα αυτα ειναι αληθεια αλλα πιστευω ειναι κολπα για να τον κρατησει κοντα της...προφανως τον αγαπαει εγωιστικα...και να πω οτι θα πηγαιναμε μακρια...ενα τεταρτο αποσταση θα ειχαμε ελεος.Στην ουσια αυτο που θελει ειναι να παντρευτω με τον γιο της και να ειμαστε ολοι μαζι ε οχι αυτο δεν το θελει ουτε ο ιδιος....τι να κανω ρε κοριτσια εχω κουραστει πειτε γνωμες...α και να σημειωσω οτι ολα αυτα θα φαινοντουσαν ψιλοφυσιολογικα αν ο γιος της ηταν 18 αντε 20 μα ειναι 35 ρε κοριτσια και οικονομικα ανεξαρτητος κι απο οτι φαινεται τον εχει μεγαλωσει κανοντας να νιωθει ενοχες καθε φορα που κανει κατι που δεν της αρεσει.Τι να κανω????? :confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!Ειμαι πολυ προβληματισμενη και δεν ξερω πως να χειριστω την παρακατω κατασταση...Λοιπον με το αγορι μου ειμαστε μαζι εναν χρονο και αποφασισαμε να συγκατοικησουμε ωστε να δουμε αν συνεχιζουν ολα να πανε καλα και στην συνεχεια να προχωρησουμε(αρραβωνα,γαμο..),κι εκει που ημασταν ετοιμοι να κλεισουμε το σπιτι η μαμα του η οποια υποτιθεται πως με συμπαθει πολυ η τουλαχιστον ετσι δειχνει του ειπε πως αν φυγει απο το σπιτι δεν θα του ξαναμιλησει...να την ξεχασει...κτλ.Ακουγοντας αυτα εγω του ειπα πως μπορουμε να περιμενουμε λιγο ακομα κι οτι δεν θελω να χαλασει η σχεση του με την μαμα του γιατι δεν θα ειναι ευτυχισμενος και συμφωνησε.Η μαμα του λοιπον του ειπε πως μετα απο αυτο που ακουσε ηπιε απιστευτα πολυ και δεν αισθανοταν καλα κι ακομη εξαιτιας αυτου απο τοτε δεν μπορει να ρυθμισει την πιεση της κανοντας τον να νιωθει ενοχος και υπευθυνος για την υγεια της...και γενικα οταν ειδε πως περασε το δικο της αρχισε να τον καλοπιανει παιρνοντας του δωρα κτλ..(λες και ειναι μωρο) για να μην της κραταει μουτρα.Χθες του μιλησα και του ειπα πως δεν θα αντεξω και πολυ αυτη την κατασταση και μου ειπε τι θες να κανω?να την πεθανω?εξαιτιας μου παιρνει χαπια για την πιεση γιατι παλια τα ειχα ξαναβρει με μια πρωην μου που δεν συμπαθουσε...ειναι δυνατον??το ακουσα αληθεια αυτο? στην ουσια δεν ξερω αν ολα αυτα ειναι αληθεια αλλα πιστευω ειναι κολπα για να τον κρατησει κοντα της...προφανως τον αγαπαει εγωιστικα...και να πω οτι θα πηγαιναμε μακρια...ενα τεταρτο αποσταση θα ειχαμε ελεος.Στην ουσια αυτο που θελει ειναι να παντρευτω με τον γιο της και να ειμαστε ολοι μαζι ε οχι αυτο δεν το θελει ουτε ο ιδιος....τι να κανω ρε κοριτσια εχω κουραστει πειτε γνωμες...α και να σημειωσω οτι ολα αυτα θα φαινοντουσαν ψιλοφυσιολογικα αν ο γιος της ηταν 18 αντε 20 μα ειναι 35 ρε κοριτσια και οικονομικα ανεξαρτητος κι απο οτι φαινεται τον εχει μεγαλωσει κανοντας να νιωθει ενοχες καθε φορα που κανει κατι που δεν της αρεσει.Τι να κανω????? :confused::confused::confused::confused:

Καλησπέρα αγαπητή Ελίζα έχουμε και ίδια ηλικία η πεθερά δεν μπορεί να κάνει κάτι για να τον κρατήσει κοντά της εφόσον αυτός δεν την έχει ανάγκη οικονομικά πες του να μην της δίνει σημασία και να κάνει αυτό που λέει η καρδιά του αν σε αγαπάει πραγματικά θα διαλέξει εσένα και όχι τη μαμά του πρέπει να σε διεκδικήσει και να πατήσει πόδι κι εσύ δωσ'του να καταλάβει πως δεν σου αρέσει αυτή η κατάσταση μήπως δεν ζει ο μπαμπάς του και γι'αυτό η μάνα του κρέμεται πάνω του έχει άλλα αδέλφια ή είναι μοναχογιός και το άλλο εξίσου σημαντικό να της τονίσει ο γιος της πως με το να μείνει μακριά της δεν θα πάψει να ενδιαφέρεται για κείνη να την βλέπει τακτικά κοκ απλά θέλει να μείνει με την κοπέλα που αγαπάει χωρίς να σημαίνει αυτό πως την παρατάει συναισθηματικά.


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου!!Τι να πω κριμα να μπαινουμε σε αυτη την δυσαρεστη διαδικασια επιλογης ενω θα μπορουσε να κατσει να τον ακουσει και να το αποδεχτει επιτελους!Του δινω να καταλαβει οσο μπορω πιο ξεκαθαρα οτι αυτη η κατασταση οχι μονο δεν μου αρεσει αλλα κατανταει κουραστικη.Οσο για τον μπαμπα του ζει και τον μειωνει συνεχεια και γενικα δεν τον θελει σαν συζυγο της γιατι λεει πως πινει πολυ,να πω την αληθεια εγω που τον γνωρισα μου φανηκε συμπαθεστατος τωρα τι κανει μεσα στο σπιτι δεν ξερω.Του εχω πει να κατσει να της μιλησει βαθυτερα και μου λεει πως δεν καθεται να ακουσει νομιζει οτι εχει παντα δικιο λεει το δικο της και σηκωνεται και φευγει χωρις να κανει διαλογο.Οσο για τα παιδια εχει αλλη μια κορη την οποια παντρεψε (στην κυριολεξια) 2 τετραγωνα πιο κατω απο το σπιτι τους γιατι την ηθελε κοντα της και καθε μερα εχουν τα κλασσικα περα δωθε.Τι να πω αλλο...θα περιμενω μαλλον να παρει την αποφαση του μεσα στους επομενους μηνες κι αν δεν δω φως θα φυγω οσο κι αν τον αγαπαω παρολο που ξερω πως νιωθει το ιδιο δεν μπορω να ειμαι με καποιον που νομιζει πως η υγεια της μανας του εξαρταται απο τις αποφασεις που παιρνει αυτος για την ζωη του...και εντελως τυχαια τα προβληματα υγειας να εμφανιζονται καθε φορα που αποφασιζει ο γιος της κατι που δεν της αρεσει...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καθως διαβαζα το ποστ σου σκεφτόμουν ηδη τι θα σου γραψω!

Οταν ομως διαβασα αυτο το 35 εμεινα λιγο παγωτο!

Αυτος ο άνθρωπος αν δεν φυγει τωρα απο το σπιτι του (εφόσον αγαπιεστε)δεν πρόκειται να φυγει ΠΟΤΕ!

Και εσυ καλα κανεις και επιμενεις!Και οσο και αν ποναει αν μεσα στους επομενους μηνες δεν παρει μια αποφαση (που στην ουσια αφορα το μέλλον σας μαζι) τοσο απλη πως θα περιμενεις να σε στήριξει αργοτερα σε πιο σοβαρα ζητηματα!Δεν υπαρχει μέση λυση δυστυχώς! Πρεπει να επιλεξει , το προβλημα μαλλον το εχει εκεινος και οχι η μαμα του , εκεινη βρισκει και τα κανει!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καθως διαβαζα το ποστ σου σκεφτόμουν ηδη τι θα σου γραψω!

Οταν ομως διαβασα αυτο το 35 εμεινα λιγο παγωτο!

Αυτος ο άνθρωπος αν δεν φυγει τωρα απο το σπιτι του (εφόσον αγαπιεστε)δεν πρόκειται να φυγει ΠΟΤΕ!

Και εσυ καλα κανεις και επιμενεις!Και οσο και αν ποναει αν μεσα στους επομενους μηνες δεν παρει μια αποφαση (που στην ουσια αφορα το μέλλον σας μαζι) τοσο απλη πως θα περιμενεις να σε στήριξει αργοτερα σε πιο σοβαρα ζητηματα!Δεν υπαρχει μέση λυση δυστυχώς! Πρεπει να επιλεξει , το προβλημα μαλλον το εχει εκεινος και οχι η μαμα του , εκεινη βρισκει και τα κανει!

Καλησπερα!!Πραγματικα εχεις απολυτο δικιο εκεινη βρισκει και τα κανει....και να φανταστεις οτι εγω δεν ειχα ιδεα τοσο καιρο γι αυτη την εμμονη με τον γιο της...συνεχως εκεινος μου ελεγε διαφορα αλλα νομιζα οτι υπερβαλλει η οτι απλα ηταν ετσι μαζι του οταν ηταν πιο μικρος!Και να φανταστεις οτι εχουμε διαφορα ηλικιας 12 χρονια κι εγω κατι τετοιο δεν θα ανεχομουν που ειμαι και πιο μικρη!Ευχομαι να μην σας τυχει ποτε τετοιου ειδους πεθεροκατασταση κοριτσια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ηθελα να σου πω!

Οτι δεν εχω ανεκτει ουτε εγω που ημουν 21 τοτε και οι γονεις μου ειχαν πολλα δίκια και οχι μονο ενα στον να το σκεφτω καλα!

Τους ειπα ομως εγω αυτον αγαπω και φευγω μαζι του! (Δεν κανω πλακα) Ειναι δυνατον 35 ετων αντρας να μην μπορεί να κανει αυτο που θελει?Σκεψου καλα μιλαμε για την ζωη σου!Πρεπεθ η μανουλα του να μπει στην θεση της!

Και εχω δυο γιους γαμωτο που πεθαινω για παρτυ τους αλλα αν γινω ετσι καλυτερα να τρεξουν μακρια μου!Ελεος!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαιρεσαι τα αγορακια σου!!Στην ουσια απο την υπερβολικη και εγωιστικη αγαπη προς τον γιο της καταστρεφει την ζωη του νομιζοντας πως με το να μεινει μια ζωη διπλα της θα τον προστατευει και θα ειναι και αυτη παντα ασφαλης και σιγουρη...τι αλλη εξηγηση να δωσω...τωρα ολα θα κριθουν στο κατα ποσο ενω μεγαλωσε σε ενα τετοιο περιβαλλον θα εχει την κριση να τα δει καθαρα ωστε να παρει την σωστη αποφαση χωρις να φοβηθει τις συνεπειες που θα ειναι κυριως συναισθηματικες...βλεπε στο καινουργιο κυκλο της 10ης εντολης το επεισοδιο με την μανα και τον γιο κατι τετοιο μου θυμιζει και το τραγικο ειναι πως οταν το ειχαμε δει μαζι μου ειπε οτι ηταν σαν να βλεπει την μανα του κι εγω φυσικα νομιζα πως ηταν υπερβολικος!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Να τα χαιρεσαι τα αγορακια σου!!Στην ουσια απο την υπερβολικη και εγωιστικη αγαπη προς τον γιο της καταστρεφει την ζωη του νομιζοντας πως με το να μεινει μια ζωη διπλα της θα τον προστατευει και θα ειναι και αυτη παντα ασφαλης και σιγουρη...τι αλλη εξηγηση να δωσω...τωρα ολα θα κριθουν στο κατα ποσο ενω μεγαλωσε σε ενα τετοιο περιβαλλον θα εχει την κριση να τα δει καθαρα ωστε να παρει την σωστη αποφαση χωρις να φοβηθει τις συνεπειες που θα ειναι κυριως συναισθηματικες...βλεπε στο καινουργιο κυκλο της 10ης εντολης το επεισοδιο με την μανα και τον γιο κατι τετοιο μου θυμιζει και το τραγικο ειναι πως οταν το ειχαμε δει μαζι μου ειπε οτι ηταν σαν να βλεπει την μανα του κι εγω φυσικα νομιζα πως ηταν υπερβολικος!! :confused:

Eliza μου φαντάζομαι τον αγαπάς πολύ για να συζητάς ακόμη τι να κάνεις με αυτόν τον αντρα.Ειναι πολύ μεγάλος για να τον κάνει ότι θέλει η μαμά του.Κ μαζί να μείνετε κ να παντρευτειτε αυτή η γυναίκα θα εινσι πάντα μπροστά σου...θα σας δημιουργεί συνέχεια προβλήματα. Ηδη σας εχει πολεμήσει. Πήγε ήδη πίσω τη ζωή σας κ τα όνειρα σας.Ο άντρας πρέπει να βάζει τα όρια του στους κακόβουλους γονείς κ να προστατεύει τη ζωή του κ τη σχέση του.Αυτο να του εξηγήσεις. Αν δεις ότι καταλαβαίνει καλώς. ..αλλιώς κουράγιο Eliza μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυτο που σκεφτομαι ειναι αν ποτε θα αλλάξει η κατάσταση ...ακόμα κ τώρα να πατήσει πόδι υπάρχει περίπτωση να γυρίσει παλι στα ίδια κ τότε να είστε παντρεμένοι με παιδιά...; Ειναι η ζωή σου ..κ πρέπει να την περάσεις όσο καλύτερα εσύ επιθυμείς.. Γι αυτο ζύγισε τα πράγματα κ τις καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλημέρα!! Βλέπω ότι έχετε καιρό να γράψετε σ'αυτή την ενότητα. Ή λύσατε το πρόβλημα με την πεθερά σας , ή απλά την γράφετε ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Εγώ έχω την "καλύτερη"¨πεθερά απόλες !! χαχα αστειεύομαι φυσικά. Ακούω παράπονα από φίλες μου για τις πεθερές τους και γελάω. Η δικιά μου δεν συγκρίνεται με καμία !!!!

Είναι ερωτευμένη με τον γιο της, δεν με γουστάρει καθόλου αλλά μπροστά στον άντρα μου φυσικά κάνει ότι με λατρεύει!!!! Τη σιχαίνομαι απίστευτα!!!! Ο άντρας μου δε, ενώ όταν τον γνώρισα φαινότανε σκληρό αντράκι, μπροστά στη μανούλα γίνεται στρατιωτάκι. Τους έχει όλους πολύ καλά ευνουχισμένους. Επίσης κορίτσια μου η πεθερά μου έχει γκόμενο!!!! Χαχα. Και παλιά είχε και το ξερε όλος ο ντουνιάς!! Και τα παιδιά το γνώριζαν γιατί ήταν μεγάλα τότε-10χρονών. Και πάλι όμως η μάνα είναι μάνα. Ότι και να κάνει είναι σωστό. !!!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...