Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Αχχχ, κορίτσια μου λείπουν οι κουβεντούλες μας...:(

Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο για επανεξέταση του μικρού μετά την αγωγή για την βροχιολίτιδα & θα πάρω και την κόρη μου μαζί διότι χθές βράδυ είχε πόνο στο αυτί, της έδωσα depon, ηρέμησε & μέσα στον ύπνο της έτρεξε υγρό από το πονεμένο αυτάκι & μάλλον πρόκειται για ρήξη τυμπάνου!! Θα το δούμε αύριο...

Σας φιλώ γλυκά κι εσάς & τα μπεμπάκια σας!!!

Αναστασία μου, περαστικά στα παιδάκια σου! Πώς τα περνάς; Αν θέλεις πέρνα και από το Καφέ του Μαΐου να τα λέμε κι εκεί :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! !!

Αναστασία μου περαστικά στα μικρά σου! Μωρέ ανάσα δεν έχετε πάρει ή μου φαίνεται ;

Εμείς καλά όλα εκτός από το φρούτο που τι τρώει με γκρίνια κ είμαστε σε δοκιμές. .. Κάθε τέσσερις ημέρες της προσθέτουμε κ νέο μπας κ πετύχουμε τα γούστα της κυρίας. .. Αύριο θα δοκιμάσει λωτό. Πείτε κάνα συνδυασμό. ..με τι άλλο να της το δώσω ; Έχει φάει ως τώρα δαμασκινο μήλο μπανάνα αχλάδι μανταρίνι κ πορτοκαλι. Τρελαίνεται με τα ξινά! Τα λατρεύει!

Θηλασμοί 3 πρωινός βραδινός κ ένας μεταμεσονύκτιος. Το μεσημεριανό το τσακίζει! 200 ml χωρίς να λερωθεί! Κουταλάκι δεν της ξεφεύγει!

Αυτά. ..

Αναστασία μου πιστεύω ότι τα κορίτσια μπαίνουν κ ρίχνουν ματιές στο καφέ μας. .. Αλλά. ...από χρόνο να γράψουν έχουν θέμα. Κ εγώ μην νομίζεις. Είμαι κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί να γίνω άνθρωπος για τις γιορτές κι έτσι βρήκα χρόνο.

Α! Εχθές επίσημη πρώτη βόλτα με το αυτοκίνητο! Εγώ κ η κόρη μου!

Ναι! Το χάρηκα! Πήγαμε στη μικρή που κρατούσα. έπαθα σοκ πόσο μεγάλωσε! Ένα χρόνο σχεδόν είχα να την δω. .. Πως περνάει ο χρόνος. .

Πολλά πολλά φιλιά σε παρούσες κ απουσες! !!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! !!

Αναστασία μου περαστικά στα μικρά σου! Μωρέ ανάσα δεν έχετε πάρει ή μου φαίνεται ;

Εμείς καλά όλα εκτός από το φρούτο που τι τρώει με γκρίνια κ είμαστε σε δοκιμές. .. Κάθε τέσσερις ημέρες της προσθέτουμε κ νέο μπας κ πετύχουμε τα γούστα της κυρίας. .. Αύριο θα δοκιμάσει λωτό. Πείτε κάνα συνδυασμό. ..με τι άλλο να της το δώσω ; Έχει φάει ως τώρα δαμασκινο μήλο μπανάνα αχλάδι μανταρίνι κ πορτοκαλι. Τρελαίνεται με τα ξινά! Τα λατρεύει!

Θηλασμοί 3 πρωινός βραδινός κ ένας μεταμεσονύκτιος. Το μεσημεριανό το τσακίζει! 200 ml χωρίς να λερωθεί! Κουταλάκι δεν της ξεφεύγει!

Αυτά. ..

Αναστασία μου πιστεύω ότι τα κορίτσια μπαίνουν κ ρίχνουν ματιές στο καφέ μας. .. Αλλά. ...από χρόνο να γράψουν έχουν θέμα. Κ εγώ μην νομίζεις. Είμαι κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί να γίνω άνθρωπος για τις γιορτές κι έτσι βρήκα χρόνο.

Α! Εχθές επίσημη πρώτη βόλτα με το αυτοκίνητο! Εγώ κ η κόρη μου!

Ναι! Το χάρηκα! Πήγαμε στη μικρή που κρατούσα. έπαθα σοκ πόσο μεγάλωσε! Ένα χρόνο σχεδόν είχα να την δω. .. Πως περνάει ο χρόνος. .

Πολλά πολλά φιλιά σε παρούσες κ απουσες! !!

Μελάκι μου, χάρηκα πολύ που είστε καλά κι εσύ και το κοριτσάκι σου!! Ξεκινήσατε & βόλτες με το αυτοκίνητο μαμά & κόρη...ποιός σας πιάνει!!!;)

Γενικά τα φρούτα είναι λίγο δύσκολο να βρείς μωρό που να τρελαίνεται!!

Εμένα μαζί με όλα τα παραπάνω φρούτα έχει δοκιμάσει στυμμένο ρόδι & λωτό & ακτινίδιο!! Αλλά άμα ξινίζει πολύ του βάζω μπισκοτάκι μιράντα ή μια κουταλίτσα κρέμα απογευματινή.

Μην νομίζεις κι εγώ έχω ελεύθερο χρόνο τώρα διότι το τελευταίο 2μηνο δουλεύω κάθε μέρα! Οπότε έχω υπολογιστή & σας διαβάζω & σας γράφω με ηρεμία!!;)

Φιλιά σε μπουτάκια, μαγουλάκια & κοιλίτσες!!!:-D:-D:-D


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όποια κοπέλα ανέβει αυτές τις γιορτινές ημέρες στα Σπάτα στο Εκπτωτικό Χωριό & στο Smart Park, θα χαρώ πολύ να βρεθούμε με τα μπεμπάκια & να πιούμε καφέ να γνωριστούμε κι από κοντά!!:-D

Μένουμε σε απόσταση 10 λεπτά με το αμάξι, οπότε ρίξτε μια ειδοποίηση να το οργανώσουμε...θα χαρώ πολύ πολύ!!!:-D:-D:-D


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Επιτέλους κατάφερα να σας γράψω!Καταρχήν να ευχηθώ περαστικά στα μικρούλια σου Αναστασία μου. Εύχομαι να μην αρρωστήσουν ποτέ ξανά. Μακάρι να ήμουν Αθήνα να ερχόμουν, θα χαιρόμουν κι εγώ πολύ να σας γνωρίσω όλες. Τα μικρά μας δε, νομίζω θα το διασκέδαζαν πολύ.

Μελάκι μου γλυκό χαίρομαι που διαβάζω ότι η μπεμπούλα σου μεγαλώνει όμορφα. ένας ωραίος συνδυασμός είναι μπανάνα με αβοκάντο και λίγη βρώμη, ο δικός μου το τσακίζει. Έχουμε φάει από φρούτα τα εξής: μπανάνα, αβοκάντο, μανταρίνι, ακτινίδιο, μήλο, αχλάδι, πορτοκάλι, λίτσι, μύρτιλο, βατόμουρο, μάνγκο. Λωτό δεν δοκιμάζω γτ δεν αρέσει σε μένα, κι επειδή τα γούστα μας με τον μικρούλη μου συγκλίνουν μάλλον δεν θα το φάει.

Λοιπόν στα νέα μας. Κορίτσια τρέχω και δεν φτάνω στην κυριολεξία Λίγο πριν γίνει 7 μηνών άρχισε να μπουσουλάει και όλη μέρα (όταν είμαστε σπίτι) τον κυνηγάω. Σηκώνεται και όρθιος, πιάνεται από οπουδήποτε και σηκώνεται, με αποτέλεσμα να είμαι συνεχώς από πίσω του για να μην χτυπήσει. Τρώμε πολύ ευχάριστα τα λαχανικά, μοσχαράκι, γαλοπούλα, ψαράκι και φρουτάκια. Βέβαια έχει δείξει ξεκάθαρα ότι προτιμά τα λαχανικά από τα φρούτα αλλά δεν στενοχωρεί τη μαμά και τρώει και φρουτάκια. Δοκίμασα να του δώσω πρόβειο βιολογικό γιαούρτι και στην 2η κουταλιά έκλεισε ερμητικά το στοματάκι, δοκίμασα να το κρύψω μέσα στην φρουτόκρεμα και το κατάλαβε ο πονηρούλης και πάλι δεν το έφαγε. Χθες δοκίμασε βιολογικό γιαουρτάκι κατσίκας και το έφαγε, οπότε καταλήξαμε σε αυτό Σε λίγες μέρες θα του δώσω τραχανά και σκέφτηκα να βάζω και λίγο γιαουρτάκι μέσα, ταιριάζει πολύ. Σε ότι αφορά τους θηλασμούς είμαστε κι εμείς στους 3 και κάποιες φορές όταν το ζητάει γίνονται 4. Το βράδυ κοιμάται κατά τις 20.30 με 21.00, ξυπνάει κατά τις 3 θηλάζει, ξανακοιμάται, ξυπνάει κατά τις 7,όπου και τον παίρνω στο κρεβάτι, θηλάζει και κοιμόμαστε μαζί μεχρι τις 9, όπου ξυπνάει και αρχίζουμε τα παιχνίδια. Έχει αδυναμία στα βιβλία, και τσαντίζεται που τα έχω σηκώσει ψηλά και δεν μπορεί να τα πάρει στα χέρια του να τα σκίσει χαχαχαχα.

Τα άλλα κοριτσάκι που χάθηκαν;

Χριστινάκι, Ντορίτα, Ιωάννα, Ιωαννάκι, Αθανασία, Βάσω και όσες ξέχασα που είστε; Ελάτε να μας πείτε ένα γειά :)

Χαιρετισμούς σε όλες και φιλάκια στα μικρά πατουσάκια!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου...χάθηκα και εγώ αλλά η μικρή είναι πολύ ζόρικη γκρινιάζει πάρα πολύ και είναι μονημα κολλημένη επάνω μου με έχει βγάλει οφ....8 μηνών σήμερα θηλαζουμε ακόμα βάρος 8250 από φαγητό δεν μπορώ να πω ότι τρελλενεται μόνο το γιαούρτι ανοίγει το στόμα να φάει τα υπόλοιπα με πολύ υπομονή και παιχνίδι!!!!

Γενικότερα μια από ύπνο δεν τα πάμε καλά τα βράδια ξυπνάει πολλές φορές αλλά τρώει και κοιμαται κατευθείαν κάτι είναι και αυτό χαχαχα μόνιμος κάτοικος στο κρεβάτι μας αλλά το απολαμβάνω!!!!επίσης γενικοτερα εχει ενα θεμα με τον κοσμο....δεν καθεται σε κανενα παραπανω απο 10 λεπτα κλαιει και με ζηταει καιβοπως καταλαβενεται ειμαστε 24 ωρες το 24ωρο μαζι...είναι μια τρελλα όμως όσο μεγαλώνει τωρα κάνει παλαμακια και εχθές πιαστηκε από το πάρκο και σηκώθηκε όρθια...επίσης παλεύει να μπουσουλισει αυτές τις μέρες!δοντι ακόμα ούτε ένα και πολύ ταλαιπωρείτέ....τον μαιο λέμε να την βαφτισόύμέ και το όνομα Μελίνα 😍😍😍

Χμμμμμ τι άλλα τι άλλα????

Γενικά όλη μέρα πολύ τρέξιμο μια το ένα μια το άλλο και δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!!!!χαλάλι τους όμως να είναι καλά και θα τα καταφέρουμε!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου...χάθηκα και εγώ αλλά η μικρή είναι πολύ ζόρικη γκρινιάζει πάρα πολύ και είναι μονημα κολλημένη επάνω μου με έχει βγάλει οφ....8 μηνών σήμερα θηλαζουμε ακόμα βάρος 8250 από φαγητό δεν μπορώ να πω ότι τρελλενεται μόνο το γιαούρτι ανοίγει το στόμα να φάει τα υπόλοιπα με πολύ υπομονή και παιχνίδι!!!!

Γενικότερα μια από ύπνο δεν τα πάμε καλά τα βράδια ξυπνάει πολλές φορές αλλά τρώει και κοιμαται κατευθείαν κάτι είναι και αυτό χαχαχα μόνιμος κάτοικος στο κρεβάτι μας αλλά το απολαμβάνω!!!!επίσης γενικοτερα εχει ενα θεμα με τον κοσμο....δεν καθεται σε κανενα παραπανω απο 10 λεπτα κλαιει και με ζηταει καιβοπως καταλαβενεται ειμαστε 24 ωρες το 24ωρο μαζι...είναι μια τρελλα όμως όσο μεγαλώνει τωρα κάνει παλαμακια και εχθές πιαστηκε από το πάρκο και σηκώθηκε όρθια...επίσης παλεύει να μπουσουλισει αυτές τις μέρες!δοντι ακόμα ούτε ένα και πολύ ταλαιπωρείτέ....τον μαιο λέμε να την βαφτισόύμέ και το όνομα Μελίνα 😍😍😍

Χμμμμμ τι άλλα τι άλλα????

Γενικά όλη μέρα πολύ τρέξιμο μια το ένα μια το άλλο και δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!!!!χαλάλι τους όμως να είναι καλά και θα τα καταφέρουμε!!!!

Xριστινάκι, χάρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σας! Πολύ όμορφο όνομα το Μελίνα!! Να σου ζήσουν & τα δύο σου παιδάκια & να χαίρεστε με τον αντρούλη σου την όμορφη οικογένεια σας!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν εμείς πήγαμε χθές στην παιδίατρο..η Φανή έκανε την 2η δόση του Βexsero της μηνιγγίτιδας & είναι οκ από την ωτίτιδα! Ο μικρός είναι ξανά με μπούκωμα & λίγο βήχα από την προηγούμενη Πέμπτη, έχουμε ξεκινήσει ορό & διάλυμμα otrivin, αλλά δυστυχώς έχουν λίγο υγρό τα αυτάκια του & πρέπει να προσέχουμε για ωτίτιδα & προληπτικά ξεκινήσαμε πάλι μάσκα aeroline & flexotite για 10 μέρες για να μην κυλήσουμε πάλι σε βροχιολίτιδα! Από βάρος πήρε μόνο 50γρ. δηλαδή 9550γρ & 74εκ (η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα, μόνο συντήρηση έκανε!). Οπότε αναβλήθηκε & η 1η δόση του Bexsero για τον μικρούλη μας!

Εν τω μεταξύ με ενημερώσανε από τον παιδικό ότι έχουν 3 παιδάκια στην τάξη της κόρης μου κοξάκι, οπότε σταματάμε σχολείο & επανερχόμαστε με το νέο έτος!!

Φιλιά με υγεία πάνω απ'όλα!!!;)


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου, Χρόνια Πολλά!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, τους άντρες σας & όλους τους ανθρώπους που αγαπάτε!!

Εύχομαι το 2017 να είναι γεμάτο με καθημερινές στιγμές ευτυχίας, αγάπης, χαράς!!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μανούλες! 

Υγεία και ευτυχία στις οικογένειές σας! 

Να καμαρώνουμε τα παιδάκια μας

και κοιτώντας μέσα από τα αθώα τους ματάκια

να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.

https://www.youtube.com/watch?v=ssA7rraNaJg

 

Σας φιλώ!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου όμορφα Χρόνια Πολλά!Να είστε υγιείς εσείς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα!Εύχομαι το 2017 να φέρει σε όλες σας ό,τι μα ό,τι επιθυμείτε!Φέτος οι γιορτές μας ήταν ξεχωριστές ε; Ε..πως να μην είναι με τα μπουμπουκάκια μας άλλωστε. Σήμερα ξεκινήσαμε κολυμβητήριο με τον μικρούλη και περάσαμε σουπερ. Είμαστε στην ομάδα "βατραχάκια", τρελάθηκε με το νερό και κυνηγούσε τα παπάκια κι ένα κοριτσάκι που έβαλε στο μάτι ;) χαχαχαχα. 

Χριστινάκι μου χάρηκα πολύ που διάβασα νέα σας. Η μικρούλα σου είναι υπέροχη!!!Κι ο δικός μου τα ίδια κάνει, ψάχνει συνεχώς την αγκαλιά της μαμάς. Είναι φυσιολογικό γιατί εκδηλώνουν πια άγχος αποχωρισμού. Αγκαλίτσες να κάνετε...πολλές πολλές αγκαλίτσες.

Πολλά ευχές σε όλες και πολλά φιλιά στα μικρά πατουσάκια :) 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από εμένα σε όλες τις μαμάδες & τα παιδάκια τους!!

Βγάλαμε επιτέλους την 1η μέρα του χρόνου το 1ο μας δόντι & μέσα σε μια βδομάδα & το 2ο!! Έχουμε πλέον τα 2 κάτω & αναμένουμε τα 4 επάνω μας είπε η παιδίατρος!!  Από βάρος είμαστε 10 κιλά & 75εκ. ύψος. Τον επόμενο μήνα ξεκινάμε αυγό, το γιαούρτι το δοκιμάσαμε τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν μας άρεσε καθόλου οπότε το αφήνουμε για καλοκαίρι & αρχίζουμε χαλαρά να τρώμε από τα φαγητά των μεγάλων (ότι αλέθεται χωρίς αλάτι όμως!). Επίσης κάναμε την 1η δόση από το εμβόλιο Bexsero της μινιγγίτιδας Β & τον Μάρτιο ακολουθεί η 2η δόση (χωρίς καμία παρενέργεια). Έχει αρχίσει & σηκώνεται στα γόνατα στο πάρκο & θέλει ένα τσάκ για να σηκωθεί όρθιος ! Τρελαίνεται για τα μπαλόνια & για την αδερφή του που την κοιτάζει σαν θεά ότι κι αν κάνει!!

Γενικά είμαστε σε μια πολύ καλή φάση..η μικρή το πρωί πάει στον παιδικό, οπότε κι εγώ περνάω χρόνο με τον μικρό τα δυο μας & το απόγευμα όλη η οικογένεια στο σπίτι μαζί!!

Έκανα & μια μεγάλη αλλαγή στα μαλλιά μου..από μακριά, σγουρά & ξανθά, τα έκοψα ασύμμετρα κοντά & τα έβαψα καστανό σκοκολατί με λεπτές λευκές ανταύγειες!! Το χρειαζόμουν!!

Εσείς? Τα νέα σας...?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...