Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

Λοιπον,λοιποοοοον!!!

Λισεν το μι κερφουλι!!!

Το αποφασισα !!!!

Θα τα καταφερουμε ολες και δεν δεχομαι αντιρρησεις!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηθικοοοοον???? Ακμαιοτατον!!! Χαχα! Παρούσα και εγώ!!! Με υπερηχο και ορμόνες οκ! Προχωράμε όπως και η island η φίλη μας!!! Υπερηχο 8η μέρα και ορμόνες! Καθώς είναι η πρώτη φορά που κάνω με κατεψυγμένα έχω μια απορία!!! Το ωαριο του κύκλου δεν Εμποδίζει την διαδικασία!?? Εννοώ αφού δεν θα υπάρξει γονιμοποίηση..που θα πάει?? Κουτη ερώτηση μάλλον!! Φιλάκια κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

Ηθικοοοοον???? Ακμαιοτατον!!! Χαχα! Παρούσα και εγώ!!! Με υπερηχο και ορμόνες οκ! Προχωράμε όπως και η island η φίλη μας!!! Υπερηχο 8η μέρα και ορμόνες! Καθώς είναι η πρώτη φορά που κάνω με κατεψυγμένα έχω μια απορία!!! Το ωαριο του κύκλου δεν Εμποδίζει την διαδικασία!?? Εννοώ αφού δεν θα υπάρξει γονιμοποίηση..που θα πάει?? Κουτη ερώτηση μάλλον!! Φιλάκια κοριτσάκια μου!

Καλησπέρα Γλυφιτζουρακι!!!

Με το καλο κοριτσι μου ολα να σου πανε τελεια και σε εσενα και στο Νησακι με τα παγωτακια σας!!!!

Στην απορια σου δεν ξερω να βοηθησω ,δεν εχω κνει ποτε προσπαθεια με παγωτακια.

Και παρακαλω ,δεν θελω να ξανακουσω για κουτες ερωτησεις!!!!;)

Ρωταμε ελευθερα και αυτο ειναι το νοημα της επικοινωνιας μας.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Ηθικοοοοον???? Ακμαιοτατον!!! Χαχα! Παρούσα και εγώ!!! Με υπερηχο και ορμόνες οκ! Προχωράμε όπως και η island η φίλη μας!!! Υπερηχο 8η μέρα και ορμόνες! Καθώς είναι η πρώτη φορά που κάνω με κατεψυγμένα έχω μια απορία!!! Το ωαριο του κύκλου δεν Εμποδίζει την διαδικασία!?? Εννοώ αφού δεν θα υπάρξει γονιμοποίηση..που θα πάει?? Κουτη ερώτηση μάλλον!! Φιλάκια κοριτσάκια μου!

kali arxi ke se sena ke sto islandaki mas lipon!!!!!

ipotheto oti pai eki pou pai kathe mina????????? i mipos den kanis ooriksia ligo cyclacur???? pernis den pernis?????? den ksero....skepsis kano!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια χαρα κι απο μενα..κι εγω την ιδια απορια ειχα για το ωαριο...αλλα υποθετω οτι χανεται..θα ρωτησω ομως..ρωτα κι εσυ...σε καποιους κυκλους με κατεψυγμενα που παιρεις πιο νωρις σικλακουρ κτλ δεν ωριμαζει..εμαν που θα ναι φυσικος μπορουν ακομα και να μου το παρουν αν θελω για γονιμοποιηση(δεν θελω βεβαια)αρα λογικα φτανει ως εκει...γινεται η ωορυξια και αφου δεν θα βρει σπερμουλι χανεται...

τωρα για τα φαρμακα...υπηρχε μια περιπτωση να αρχισω θεραπεια την προηγουμενη φορΑ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΝ ΠΕΙ ΣΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙς ΚΑΙ ΜΑς ΤΑ ΦΕΡΝΕΙς εχουμε αποθηκη με ολα τα φαρμακα...υποθετω πως καποια κοπελα μπορει να τα παρει κι απο αυτους να τα αγορασει και με δεδομενο οτι εχει και κοπελες του εξωτερικου το θεωρω φυσικο μιας και δεν ξερω τι μπορουν και τι οχι να αγορασουν απο τα ειδικα φαρμακεια..

κατα τα αλλα περιμενω τις 14 να αδιαθετησω...εμενα 9η μερα μου πε υπερηχο...οχι 8η και μια ερωτηση πιο πριν δεν εκανες τιποτα;;και τα εμβρια σου lollipop ειναι βλαστοκυστες;;θα μπουν 5 μερες δηλ μετα την ωορυξια;

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε την δεύτερη μέρα περιόδου και τώρα την 8η μέρα! Μόνο βιταμίνες παίρνω! Φάρμακα όχι ακόμα! Ναι 5 ημερών έμβρυα είναι από την προηγούμενη ωοληψια 2 χρόνια πριν. Ανάλογα και πότε θα δει το παραθυράκι εε!? Αλλά βάση αυτού πάει μετραν μετά την ωορηξια όσες μέρες ήταν και η μέρα π καταψυχθηκαν! Είχα αρκετά αυγουλακια τώρα στον υπερηχο και 4,8 χιλ ενδομητριο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Καλή επιτυχία lollipop και island. Κι εγώ κατεψυγμένα θα βάλω και δεν ξερω την διαδικασία. Τώρα προσωρινά μαζεύω έμβρυα και οσα φτάσουνε σε σταδιο βλαστοκύστεων τα καταψύχουμε. Καλό Σ/Κ να έχουμε, λογικά ειναι το τελευταίο καλοκαιρινό γιατι μετά θα δροσίσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!

Νησακι ,ευχαριστω πολυ για τις διευκρινισεις σχετικα με τα φαρμακα.

Ειδομεν!!!

Με το καλο τα παγωτακια σας!!!

Γλυφιτζουρακι,τι βιταμινες παιρνεις αν επιτρεπεται?

Με το καλο και στα δικα σας παγωτακια!!!

Ανελακι με το καλο και στα δικα σας!!!

Να ρωτησω οσα κοριτσια ξερουν.

Οταν καταψυχονται βλαστοκυστες πρεπει να ειναι γονιμοποιημενα?

Ειμαι εντελως ασχετη!!!

Καταψυχονται ωαρια ή εμβρυα?


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!

Νησακι ,ευχαριστω πολυ για τις διευκρινισεις σχετικα με τα φαρμακα.

Ειδομεν!!!

Με το καλο τα παγωτακια σας!!!

Γλυφιτζουρακι,τι βιταμινες παιρνεις αν επιτρεπεται?

Με το καλο και στα δικα σας παγωτακια!!!

Ανελακι με το καλο και στα δικα σας!!!

Να ρωτησω οσα κοριτσια ξερουν.

Οταν καταψυχονται βλαστοκυστες πρεπει να ειναι γονιμοποιημενα?

Ειμαι εντελως ασχετη!!!

Καταψυχονται ωαρια ή εμβρυα?

Αννούλα καλημέρα! και στα δικά σου!!!

Λοιπόν οι βλαστοκύστες είναι έμβρυα 5-6 ημερών δηλαδή τα ωάρια που παίρνουμε την ημέρα της ωοληψίας γονιμοποιούνται με σπέρμα και μετά εφόσον γονιμοποιηθούν τα αφήνουνε να εξελιχθούν σε βλαστοκύστες. Αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όπως τα λέει η anel ..οι βλαστοκυστες ειναι εμβρια 8 διαιρεσεων...θεωρητικά θεωρουνται πιο δυνατα γιατι προχωρησαν...

θεωρητικα ομως γιατι ολες οι φιλες μου μειναν με μη βλαστοκυστες και εγω με βλαστοκυστες τζιφος..τελος παντων....τι βιταμινες παιρνεις γλιφιτζουρι;;παιζει να παιρνουμε τα ιδια...εμενα η γνωστη πια αιματολογος μου εδωσε καποια...αα και κατι αλλο θα παρεις κορτιζονη;;θα κανεις ηπαρινες;;

Link to comment
Share on other sites

Νησάκι εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου σε βλαστοκύστες γιατι με 3 ή 4 ημερών δεν έχω καταφέρει θετικό αποτέλεσμα. Οι βλαστοκύστες δεν ειναι 8 διαιρέσεων μόνο αλλα πολύ παραπάνω από 50 κύτταρα μπορεί να φτάσουν και τα 200 απότι κατάλαβα. Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικαιο ειναι σχεδον διπλασιο...200 δεν ειναι παντως...χαχα ευχομαι να ναι τα τυχερα σου..απλα το εγραψα γιατι στο τοπικ της εξωσωματικης πολλες κοπελες αγχωνοταν που δεν ειχαν βλαστοκυστες..αν ειναι να γινει θα γινει και με τον ενα και με τον αλλο τροπο..αληθεια κοριτσια εσεις γιατι καταφυγατε στην εξωσωματικη...της μαγισσουλας την ιστορια ξερω μονο..

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικαιο ειναι σχεδον διπλασιο...200 δεν ειναι παντως...χαχα ευχομαι να ναι τα τυχερα σου..απλα το εγραψα γιατι στο τοπικ της εξωσωματικης πολλες κοπελες αγχωνοταν που δεν ειχαν βλαστοκυστες..αν ειναι να γινει θα γινει και με τον ενα και με τον αλλο τροπο..αληθεια κοριτσια εσεις γιατι καταφυγατε στην εξωσωματικη...της μαγισσουλας την ιστορια ξερω μονο..

Η δίκη μου ιστορία ειναι Μπεστ σελερ!!!! Χαχχαχαχαχα..... Προς το παρον παει να γινει και τριλογία!!!!!! Χαχαχαχχαχαα....

Σμουτς :wink:


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...