Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Καλησπέρα, μανούλες του Μαΐου!

Έχω συμπληρώσει την 6η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και έχω ΠΗΤ 09/05.

Εύχομαι να απολαύσουμε τους μήνες τις εγκυμοσύνης μας και σε λίγους μήνες να κρατάμε τα μωράκια μας,γερά και ροδαλά!

Σας περιμένω :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί ωραία τα νέα σου, Αθανασία! Τα παιδάκια μας θέλουν όταν έρθουν να δοκιμάσουν πασχαλιάτικα φαγάκια :tongue: :tongue: :tongue: Ανυπομονώ κι εγώ να μάθω το φύλο. Προς το παρόν μετράω αντίστροφα μέχρι την άλλη Πέμπτη, οπότε και ελπίζω να ακούσω την καρδιά του. Από συμπτώματα Πώς είσαι αυτές τις μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Α τίποτα ιδιαίτερο ευτυχώς!!! Μόνο κάτι ναυτίες που νομίζω πια, έμαθα να ζω μ' αυτές... ο γιατρός μου είπε αν γίνουν ανυπόφορες να μου δώσει χάπια...αλλα λέω να δω πως θα πάω και μετά... τίποτα άλλο...αφού από το μεσημέρι και μετά ξεχνάω πως είμαι έγκυος!!!:P:p:p.... Εσύ????


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι έτσι να συνεχίσει η εγκυμοσύνη σου :):):) ούτε εγώ έχω κάτι ιδιαίτερο. Αν δεν φάω κάτι για 3-4 ώρες, τότε αρχίζει να με πονάει λίγο ή το κεφάλι μου ή η κοιλιτσα μου. Πια το ρυθμίζω :), βρήκα και μια ωραία συνταγή του Άκη κι εγώ τα φάρμακα θέλω, όσο γίνεται, να τα αποφύγω. Βέβαια ακόμα είναι νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ στειλ την μου αν σου είναι εύκολο γιατί εγώ με κράκερ τη βγάζω.... σημερα ζυγιστηκα για πρωτη φορά μετά την εγκυμοσύνη. +2kg. και είμαι μόλις 2 μηνών... ειλικρινά δεν ξέρω που θα πάει το χάλι μου. προσπαθώ να το αποδώσω σε κατακράτιση γιατί αισθάνομαι πρησμένη παντού, όχι μόνο στην κοιλια....


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://akispetretzikis.com/el/categories/keik-mpiskota/mpiskota-me-vrwmh

Η συνταγή είναι πολύ εύκολη και δεν χρειάζεται καν μίξερ. Το μέλι πριν το χρησιμοποιήσω το ζεσταίνω λίγο στο φούρνο μικροκυμάτων για να γίνει λίγο πιο υγρό. Προσπαθώ να προσέχω όσο μπορώ με τα κιλάκια, γιατί σε λίγο καιρό κλείνω τα 33 και φοβάμαι μην εμφανιστεί οτιδήποτε λόγω ηλικίας και απότομης αύξησης βάρους.

Καλημέρα:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Αθανασία! Τα έφτιαξες τα μπισκότα; πώς σου φάνηκαν; χθες έφτιαξα ένα κέικ με μπανάνα.

Περιμένω να έρθει η Πέμπτη, για να δω το σποράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ioio! Ναι τα έφτιαξα!!!!!!!! Είναι όντως πολύ εύκολα και πάαααρααα πολύ νόστιμα!!!!!!!!!! Η Πέμπτη είναι κοντά.... άντε να το δεις να μεγαλώνει να ηρεμήσεις... μετά θα μετράς αντίστροφα για το επόμενο ραντεβού!!!:P Εγώ 2/10 θα ξαναπάω να δούμε πως πάει ο πλακούντας!!!!!!!! Και 26/10 για αυχενική!!!!! Ανυπομονώ!!!!!!!!!1:p:D;)


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Ioio! Ναι τα έφτιαξα!!!!!!!! Είναι όντως πολύ εύκολα και πάαααρααα πολύ νόστιμα!!!!!!!!!! Η Πέμπτη είναι κοντά.... άντε να το δεις να μεγαλώνει να ηρεμήσεις... μετά θα μετράς αντίστροφα για το επόμενο ραντεβού!!!:P Εγώ 2/10 θα ξαναπάω να δούμε πως πάει ο πλακούντας!!!!!!!! Και 26/10 για αυχενική!!!!! Ανυπομονώ!!!!!!!!!1:p:D;)

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι η πέμπτη δεν είναι τίποτα. Με τις δουλειές και το γενικότερο τρέξιμο θα ξεχνιέμαι μέσα στη μέρα! Εσύ έχεις μια βδομαδούλα παραπάνω για να το δεις. Βέβαια το μεγάλο ραντεβού είναι στις 26/10! Μας είχαν δείξει τις φωτογραφίες της αυχενικής από το βαφτηστίρι μας και φαινόταν καθαρά μωρό! Είχαμε μείνει! Ο πατέρας του παιδιού ισχυριζόταν ότι του έμοιαζε:tongue::tongue::tongue: επιβεβαίωθηκε, αλλά λίγους μήνες μετά την γέννηση του μωρού :)

Ελπίζω όσο περνούν οι βδομάδες να μας έρθουν κι άλλες μανούλες μαίου, υπολογίζω ότι μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου θα έχουν μάθει όλες τα ευχάριστα νέα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!εγω αυτες τις μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ειμαι μεσα στο αγχος!!!ο γιατρος ειπε οτι ειμαι 6 εβδομαδων αλλα μετρωντας δε μου βγαινουν τα κουκια...τελευταια περιοδος 16/8 και ημερομηνια συλληψης 28/8 η 29/8....

πολυ αγχος πολυ....και απο το αγχος εχω πονοκεφαλο...ο γιατρος ειπε να παρω ντεπον και να μην τα φοβαμαι, επιτρεπονται, εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Nymeria! Καλώς ήρθες! Τις εβδομάδες τις μετράμε από την τελευταία περίοδο. Εγώ είχα 3/8 και είμαι στην 7 και 2 μέρες. Ο γιατρός σου, εννοούσε μάλλον ότι διανύεις την 6η εβδομαδα, όχι ότι την έχεις συμπληρώσει κι όλας.

Όσο για το ντεπόν, δεν το έχω ρωτήσει, αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει.

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; εκτός από πονοκέφαλο, έχεις άλλα συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω πονακια γενικως και ειδικα στην δεξια πλευρα, πρησμενο στηθος αλλα σημερα ειναι καλυτερα, πολυ πρηξιμο, το οποιο και αυτο υποχωρησε καπως και ναυτιες αλλα ευτυχως ακομα οχι εμετους...θελει φαγητο καθε 3 ωρες απ οσο καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αν δεν φάω ανά 3-4 ώρες όλο και κάτι πονάει είτε το κεφάλι είτε το στομάχι μου. Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού; εγώ την Πέμπτη, οπότε και περιμένουμε να ακούσουμε καρδούλα :) Πότε έχεις ΠΗΤ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...