Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!! Καιρό είχαμε να τα πούμε!!! Διαβασα τα νέα σας και χαίρομαι πολύ για τα ζουζούνια που μεγαλώνουν και κάθε μέρα κάνουν και κάτι καινούριο. Κλείσαμε και εμείς τους 7 μήνες και τρώμε ασταμάτητα και ακατάπαυστα από τη πρώτη στιγμή. Τα φρουτάκια μας το πρωί, το φαγητό μας το μεσημέρι και το απογευματινό μας πλέον. Ευτυχώς της αρέσουν και τρώει με πολύ όρεξη. Δοντάκια δεν έχουμε εμφανίσει άλλα εδώ και πολύ καιρό αλλά οι κυνόδοντες είναι έτοιμοι να σκάσουν και μας ταλαιπωρούν πολύ. Λίγο ανάποδα το πάμε εμείς αλλά τι να κάνουμε.

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ ήσυχη και χαμογελάστή αλλά άυπνη. Με το ζόρι κάτι μισάωρα μέσα στην ημέρα και το βράδυ ενώ κοιμόταν σερί, εδώ και 1,5 μήνα με έχει τεντώσει στη κυριολεξία. Ανά 2 ώρες ξυπνάει. Νομίζω οτι είναι "εθισμένη" στο θηλασμό. Μάλλον με στερείται η καημένη όλη μέρα και το βράδυ δε με αφήνει λεπτό. Κατά τ'άλλα είμαστε μια χαρά, φωνάζει δυνατά ,παραμιλάει και όταν μας χάνει από το οπτικό της πεδίο γίνεται χαμός!!!!

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σας για το εμβόλιο.Θα ρωτήσω κι εγώ το παιδίατρο την άλλη εβδομάδα να δω τι θα μου πει.

Τα φιλιά μου σε όλες και στα μικράκια σας!!!!!

γεια σου βαμβακι μου!!!!! να χαιρεσαι την κουκλα σου!!!!!

τελικα νομιζω οτι ειναι ψυχολογικο...... νομιζουν οτι επειδη τρωνε φαγακι..... οτι θα χασουν το ζιζι.... και την αγκαλιτσα της μαμας μαζι!!!!

και μετα το βγαζουν το βραδυ σε δυωρα η τριωρα!!!!!!

και σε εμενα αυτο συμβαινει με τα διδυμα!!!!!!

αλλαξα κι εγω βιολι!!!!! μολις φανε και γκρινιαξουν (να εχει περασει ομως τουλαχιστον μιση ωρα) τους προσφερω στηθος και κοιμουνται κιολας!!!!!!!

εαν θηλασω δυο τρεις φορες μεχρι τις 13,00 -14,00 που θα φανε και θηλασω και νωρις το απογευμα πριν την κρεμουλα τους και μετα ανα δυωρο με πανε η καθε μια ωρα... προσφερω ζιζι.... μετα κοιμουνται σερι.....

αν ομως εχουν θηλασει λιγοτερες φορες κατα την διαρκεια της ημερας... μετα ξυπνανε απο μια εως τρεις φορες ο καθενας την νυχτα!!!!

ετσι προσπαθουμε!!!! εχω δυο μερες που κοιμαμαι.... βεβαια η μερα μου και χωρις να εχω κανενα σπιτι μεχρι το απογευματοβραδο.... ειναι παααρα πολυ κουραστικη!!!!! ειδικα οταν γκρινιαζουν και τα δυο μαζι!!!!!!.

φιλακια στην μικρη σου!!!!

Δεν είμαι του κινήματος κατά των εμβολίων αλλά δεν με λες κ υπερ... έτσι κάποια εμβόλια μετά από συζήτηση με τους παιδιάτρους ( ναι έχω δύο, έναν κοντά στο σπίτι κ μια ομοιοπαθητικό μετριοπαθή βέβαια, κάνει κ εμβόλια, δίνει κ αντιβίωση) επέλεξα να μην το κάνω. Στο μεγάλο μου δεν έχω κάνει της ανεμοβλογιάς κ το mmr το καθυστέρησα, το έκανα 4 ετών...

γεια σου b. happy!!!!! εγω με τα εμβολια δεν τα ψαχνω τοσο!!!!

ακολουθω τον γιατρο μας!!!!! φιλησε τα μου!!!!!!

γεία σας κορίτσια! αυτό το πόσιμο εμβόλιο το έχουμε κανει κ μεις εγώ πέρασα γαστρεντεριτιδα θηλάζαμε κανονικά κ ο μικρός ευτυχώς δε κόλλησε, το baxtero το έχω κάνει κ εγώ στη κόρη μου 8 χρονών το καθηστερισα αρκετά γτ το φοβόμουν αλλά μετά από τόσα κρούσματα που έχω ακούσει βοήθηκα του μωρού λέω να γίνει 2 χρονών κ μετά.

γεια σου σασουλι... φιλακια και στους δυο!!!!!

Γεια σας και απο μενα! Ειμαστε και εμεις πλεον 7,5 μηνων! Το πρωι τρωμε φρουτακι με τις γιαγιαδες γιατι η μαμα ειναι στη δουλεια, το μεσημερι που γυρναω τρωει γαλατακι και νωρις το απογευμα τρωει το κυριως γευμα της ημερας. Και ακαταπαυστος θηλασμος μερα-νυχτα! Κυριως τη νυχτα. Πλεον βρισκει το βυζι μεσα στο σκοταδι με μαθηματικη ακριβεια και κοιμισμενος :tongue:

Απογευματινο δεν δινω κατι, μου ειπε ομως η παιδιατρος αν θελω πχ να λειψω μπορω να του κανω κρεμουλα βρωμης με το δικο μου γαλα για να τον κρατησει περισσοτερο. Γιαουρτι λεω να τον ξεκινησω οταν κλεισουμε τον 8ο και ισως και αργοτερα.

Κατα τ'αλλα καθε μερα κανει και κατι καινουριο. Βαζει το χερι στο στομα και κανει "ουαουα" σαν Ινδιανος, λεει μπαμπα, μαμα, μαμ, απου, ντα ντα και "ιαια" που ακουγεται σαν γιαγια και κατουριουνται οι γιαγιαδες! Βαζει δυναμη στα ποδια και σηκωνεται ορθιος οταν τον κραταμε αγκαλια και χοροπηδαει με οποιαδηποτε μουσικη. Ααα και δινουμε ζουμερα και σαλιαρικα φιλακια στη μανουλα, με ορθανοιχτο στομα <3

Απο εμβολια καναμε το 6απλο, του πνευμονιοκοκκου και τη γαστρεντεριτιδας καθως δουλευω σε παιδικο σταθμο και μας ειπε η παιδιατρος που επειγει να το κανει. Τη ρωτησα για της μηνιγγιτιδας και μου ειπε να τον κανουμε οταν τον παω σχολειο. Οποτε του χρονου που μαλλον θα τον παιρνω μαζι μου, θα το κανουμε.

Απο θεμα υπνου, πως πανε τα δικα σας? Εγω τον βαζω για υπνο κατα τις 9 με 9.30 και ξυπναει κανονικα στις 9.30 με 10 το πρωι. Κατα τη διαρκεια της νυχτας ομως "ξυπναει" ανα 2-3 ωρες για γαλα. Μετα κοιμαται για μεσημερι 1.30 με 3.30-4 και μετα ειτε το παμε σερι ως το βραδυ η ριχνει κανεναν μισαωρο υπνακο κατα τις 7.

μπραβο σας!!!!!! ωραιο προγραμμα εχετε!!!!!!! εξαιρετικο!!!!!!

φιλησε τον μου!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλημερα κ χρονια πολλα!!εχω χαθει εντελως απο τη παρεουλα σας γιατι εχω λιγα τρεχαματα με τη μπεμπα μου!!σας διαβάζω ομως κ χαιρομαι που τα βλαστάρια μας ειναι καλα....

Εμεις τωρα..εμεις αποκτησαμε αλλεργια στη πρωτεινη γαλακτος κ επειδη θηλαζουμε ακομα κανω εγω αποχη απο κρυφα κ φανερα γαλακτοκομικα μοσχαρι σογια εσπεριδοειδή ξηρους καρπους κ.α πολλα!!!ειχαμε αιμα στα κακα βλεννες ανησυχο υπνο κ μεχρι να βρουμε τι ειναι αλλαξαμε 2 γιατρους....τωρα ειναι καλυτερα η μπεμπα μου..βγαλαμε κ δυο δοντακια τα κατω μας κ εχουμε ψιλοηρεμησει..αρχισαμε κ στερεες τις οποιες δν πολυ τρωει αλλα δν με ανησυχει γιατι θηλαζει καλα...

Γενικα ειμαστε πολυ καλα δν εχω παράπονο..κοιμαται κ περισσοτερο τωρα κ ξεκουραζομαι...

Οι πρωτες μας γιορτες φετος!!!τι ομορφα που ειναι!!!ευχομαι υγεια αγαπη κ ηρεμια στα σπιτάκια μας!!!θα μπαινω πιο συχνα να τα λεμε!!!σας φιλω ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα κ χρονια πολλα!!εχω χαθει εντελως απο τη παρεουλα σας γιατι εχω λιγα τρεχαματα με τη μπεμπα μου!!σας διαβάζω ομως κ χαιρομαι που τα βλαστάρια μας ειναι καλα....

Εμεις τωρα..εμεις αποκτησαμε αλλεργια στη πρωτεινη γαλακτος κ επειδη θηλαζουμε ακομα κανω εγω αποχη απο κρυφα κ φανερα γαλακτοκομικα μοσχαρι σογια εσπεριδοειδή ξηρους καρπους κ.α πολλα!!!ειχαμε αιμα στα κακα βλεννες ανησυχο υπνο κ μεχρι να βρουμε τι ειναι αλλαξαμε 2 γιατρους....τωρα ειναι καλυτερα η μπεμπα μου..βγαλαμε κ δυο δοντακια τα κατω μας κ εχουμε ψιλοηρεμησει..αρχισαμε κ στερεες τις οποιες δν πολυ τρωει αλλα δν με ανησυχει γιατι θηλαζει καλα...

Γενικα ειμαστε πολυ καλα δν εχω παράπονο..κοιμαται κ περισσοτερο τωρα κ ξεκουραζομαι...

Οι πρωτες μας γιορτες φετος!!!τι ομορφα που ειναι!!!ευχομαι υγεια αγαπη κ ηρεμια στα σπιτάκια μας!!!θα μπαινω πιο συχνα να τα λεμε!!!σας φιλω ολες!!!

ερη μου...... ας ειναι περαστικα τουλαχιστον!!!!!! ταλαιωρηθηκατε.... και η ψυχουλα!!!!! δως της δυο γλυκα φιλια απο τα μαρτακια!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουφ!!!!!!! ποοοοοοτε θα στρωσουμε!!!!! ο ενας κοιμηθηκε 21,00και οαλλος αγκαλια ευτυχως στην πολυθρονατου σαλονιου..... ακουσον.... ακουσον.... 23,50!!!!!!

τι θα γινει????? και αποφαι μια τρωνε μια δεν τρωνε... μια τρωει ο ενας.... και το απογευμα την κρεμα..... μμμμ.σημερα εγινε πολεμος απογευματινος...... ηθελαν και οι δυο ζιζι!!!!!!!!! φαγανε ελαχστη κρεμα.... οενας ετρωγε και εκλαιγεαι με κοιταγε στα ματια εκληπαρωντας με για ζιζι... μου τραβαγε την μπλουζα και τα δακρυα ειχαν φτασει στο σαγονι...... εεε καταληξαμε σε ζιζι!!!!!! κριση αποχωρισμου με το ζιζι.....το μεσημερι τρωνε...... αφου τους εχω θηλασει 2-3 φορες απο τις 6,00!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουφ!!!!!!! ποοοοοοτε θα στρωσουμε!!!!! ο ενας κοιμηθηκε 21,00και οαλλος αγκαλια ευτυχως στην πολυθρονατου σαλονιου..... ακουσον.... ακουσον.... 23,50!!!!!!

τι θα γινει????? και αποφαι μια τρωνε μια δεν τρωνε... μια τρωει ο ενας.... και το απογευμα την κρεμα..... μμμμ.σημερα εγινε πολεμος απογευματινος...... ηθελαν και οι δυο ζιζι!!!!!!!!! φαγανε ελαχστη κρεμα.... οενας ετρωγε και εκλαιγεαι με κοιταγε στα ματια εκληπαρωντας με για ζιζι... μου τραβαγε την μπλουζα και τα δακρυα ειχαν φτασει στο σαγονι...... εεε καταληξαμε σε ζιζι!!!!!! κριση αποχωρισμου με το ζιζι.....το μεσημερι τρωνε...... αφου τους εχω θηλασει 2-3 φορες απο τις 6,00!!!!!!!!

Αχ μαρτη μου υπομονη!!τα ζουζουνακια μας περνανε αγχος αποχωρισμού κ θελουν ολη την ωρα να θηλαζουν..φαντάζομαι ποσο δυσκολο ειναι με δυο !!!!μην ανησυχείς,φαση ειναι θα περασει..ακολουθα τα παιδακια σου κ ολα θα μπουν παλι στο προγραμμα τους!!οσο για το φαγητο μην αγχωνεσαι τον πρωτο χρονο κυρια τροφη ειναι το γαλατακι κ οι στερεες ειναι συμπληρωματικες!!!επομενως ζιζι κ παλι ζιζι!!!τι θα καναμε χωρις αυτο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ερουλα μου!!!! και εγω το εριξα στο ζιζι!!!!! μαλιστα μια μανουλα παλια που περιμενει το τριτο της....μου ειπε να το βαζω και πριν το φαι στο ζιζι και πετυχε!!!! τουλαχιστον αποσυμφοριζονται τα ζιζακια!!!!! ενω ο παιδιατρος θελει ναμου κοβει τον θηλασμο με το καθε γευμα που βαζει!!!!! αρα εγω συνεχιζω οποτε γκρινιαζουν ζιζι!!! αφου λεω καμια ωρα πωπω!!!! τωρα θα τα βγαλουν τοοοσο που τρωνε!!!! αλλα ολα ενταξει!!!!

ελπιζω τωρα που βγαλανε και τα τεσσερα δοντακια να στρωσουμε λιγοτο προγραμμα του υπνου!!!!!

φιλακια σε ολες σας και στα ομορφα μωρακια σας!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μαρτη μου!τουλαχιστον εσενα σου τρωνε..εμενα το βαμπιρακι μου με τα χιλια ζορια να φαει 5-6 κουταλιες απο φαγητο η φρουτοκρεμα...καμια συμβουλη κανα κολπο να φαει εχετε;;;

Για πειτε κοριτσια δημητριακα δινετε στα παιδακια σας??κεχρι κινοα βρωμη??κ αν ναι πως???εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να της δωσω αλλα αλλου διαβαζω οτι δν δινουμε δημητριακα κ ψευτοδημιτριακα πριν τον 8 μηνα κ αλλου διαβαζω οτι δινουμε πριν κλεισουν τον 7!!κ εχω μπερδευτει!!εσεις τι λετε?γενικα δν ακολουθουν ολοι μια κοινη γραμμη στη διατροφη των παιδιων κ μπερδευομαστε εμεις οι μανουλες...

Link to comment
Share on other sites

Αχ μαρτη μου!τουλαχιστον εσενα σου τρωνε..εμενα το βαμπιρακι μου με τα χιλια ζορια να φαει 5-6 κουταλιες απο φαγητο η φρουτοκρεμα...καμια συμβουλη κανα κολπο να φαει εχετε;;;

Για πειτε κοριτσια δημητριακα δινετε στα παιδακια σας??κεχρι κινοα βρωμη??κ αν ναι πως???εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να της δωσω αλλα αλλου διαβαζω οτι δν δινουμε δημητριακα κ ψευτοδημιτριακα πριν τον 8 μηνα κ αλλου διαβαζω οτι δινουμε πριν κλεισουν τον 7!!κ εχω μπερδευτει!!εσεις τι λετε?γενικα δν ακολουθουν ολοι μια κοινη γραμμη στη διατροφη των παιδιων κ μπερδευομαστε εμεις οι μανουλες...

Εγω δεν εχω δωσει. Μια φορα επιχειρησα να φταξω κρεμα με βρωμη και το γαλα μου και βγηκε αποτυχια, οποτε δεν την εδωσα καν. Ο δικος μου τρωει ευτυχως. Αμα δεν θελει να φαει, σφραγιζει το στομα του και δεν του βαζεις μπουκια οσα καραγκιοζιλικια και να κανω. Εκτος του οτι το θεωρω αντιπαιδαγωγικο, να το πιεζω να φαει εστω και με παιχνιδια. Βασικα ειχα δοκιμασει να κανω blw αλλα δεν ετρωγε τιποτα ετσι, τα πεταγε κατω. Τουλαχιστον τωρα τρωει γυρω στα 100-150γρ φαγητο.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες & στα μωράκια!!

Λοιπόν τα νέα μας...εμείς πήγαμε χθές στην παιδίατρο..η Φανή έκανε την 2η δόση του Βexsero της μηνιγγίτιδας & είναι οκ από την ωτίτιδα! Ο μικρός είναι ξανά με μπούκωμα & λίγο βήχα από την προηγούμενη Πέμπτη, έχουμε ξεκινήσει ορό & διάλυμμα otrivin, αλλά δυστυχώς έχουν λίγο υγρό τα αυτάκια του & πρέπει να προσέχουμε για ωτίτιδα & προληπτικά ξεκινήσαμε πάλι μάσκα aeroline & flexotite για 10 μέρες για να μην κυλήσουμε πάλι σε βροχιολίτιδα! Από βάρος πήρε μόνο 50γρ. δηλαδή 9550γρ & 74εκ (η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα, μόνο συντήρηση έκανε!). Οπότε αναβλήθηκε & η 1η δόση του Bexsero για τον μικρούλη μας!

Εν τω μεταξύ με ενημερώσανε από τον παιδικό ότι έχουν 3 παιδάκια στην τάξη της κόρης μου με κοξάκι, οπότε σταματάμε σχολείο & επανερχόμαστε με το νέο έτος!!

Καλά Χριστούγεννα & καλή Πρωτοχρονιά με πολλή αγάπη & υγεία πάνω απ'όλα!!!:D


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δωσει. Μια φορα επιχειρησα να φταξω κρεμα με βρωμη και το γαλα μου και βγηκε αποτυχια, οποτε δεν την εδωσα καν. Ο δικος μου τρωει ευτυχως. Αμα δεν θελει να φαει, σφραγιζει το στομα του και δεν του βαζεις μπουκια οσα καραγκιοζιλικια και να κανω. Εκτος του οτι το θεωρω αντιπαιδαγωγικο, να το πιεζω να φαει εστω και με παιχνιδια. Βασικα ειχα δοκιμασει να κανω blw αλλα δεν ετρωγε τιποτα ετσι, τα πεταγε κατω. Τουλαχιστον τωρα τρωει γυρω στα 100-150γρ φαγητο.

Κ εγω το ειχα σκεφτει για blw αλλα πρωτον φοβαμαι απίστευτα παρόλο που ξερω πρωτες βοηθειες κ δευτερον εχει τοοοοοσο χρονο μπροστα της να φαει στερεες..ας φαει τωρα τα αλεσμενα της να ελεγχουμε κ τις ποσοτητες..παντως να σου πω την αληθεια της εχω δωσει κανα δυο φορες μπανανα στο χερακι αλλα δν τη θελει...

Εγω τη παω χαλαρα..μονη της δν μου ανοιγει το στομα..το μονο που κανει ειναι να βγαζει τη γλωσσιστα κ να γλυφει το κουταλι σαν σαυριτσα...στεναχωριεμαι γμτ γιατι πιστευα πως θα φαει τοσο λαιμαργη που ηταν με το θηλασμο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εγώ προσπάθησα για blw, αλλά ακόμα και τώρα όταν της δίνω κομμάτια πάνε οπουδήποτε αλλού, εκτός από το στόμα της. Βέβαια, ό, τι δεν είναι φαγητό, το βάζει στο στόμα με τη μία.

Αναστασία μου, ο μικρός σου έχει τόσο καλή ανάπτυξη που δεν χρειάζεται θα αναπληρώσει πριν καν το καταλάβεις.

Καλές γιορτές και από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

καλες γιορτες!!!!!! με υγεια και ειρηνη και πολλες καλες και χαρουμενες στιγμες με τα ζουζουνακια σας και τους αγαπημενους σας!!!!!

κι εμεις εδω καλα!!!!! τρεχουμε στην στρατα σφαιρα!!!!αλλονιζουμε κουζινα σαλονι!!!!! οσο για το φαι.....  με blw... τα πιανουν μικρα κομματκια σαν ρεβυθια... τα μασαν αλλα πνιγονται καπου καπου.... βραστα καροτα... γλυκοπατατα.... κολοκυθακι... μπανανα.... βραστο μηλο και αχλαδι.... δλδ οχι βραστα στον ατμο!!!! τωρα οσο αφορα τα δημητριακα..... δινω καστανο ρυζι μαζι με βρωμη και βανιλια..... το ρυζι και την βρωμη τα αλλεθω πρωτα σε μυλο καφε.... και βγαινουν σκονη βαζωκαι μια βανιλια σκονη και ετοιμο το γευμα!!! οσο νερο θελει αναλογα ποσο νερουλη η πυκτη την θελετε!!!!! επιχειρησα να βαλω μανανα η αλλο φρουτο μεσα και τους ξενυζει!!!! τα φρουτα τα τρωνε χωρια προς το παρον!!!! επιχειρησα να φτιαξω κρεμακαι με γαλα δικο μου... τιποτα!!!!

ζιζι και αγιοςο θεος κοριτσια.... εξαλλου να δοκιμαζουν δυο τρεις κουταλιες απο τις τρωφες θελουμε!!! εκαποιεςμερες οι 3-4 κουταλιες γινονται 10και σπανια πιο πολλες!!!! εγω δεν ζυγιζω το φαι τους!!! ουτε τους πιεζω!!! επισης δεν τους δινω τις στερεες οταν πινανε πολυ!!! πρωτα ζιζι και μετα απο μιση η μια ωρα τα υπολοιπα!!! σε λιγες μερες θα βαλουμε και κρεας!!!!!

ξεχασα να σας πω... οταν κρααω εγω την μπανανα (ενα μεγαλο της κομματι) προσπαθω να την γρατζουνισουν με τα δοντια!!!!!

φιλακια σε ολες τις κουκλιτσες και τους κουκλους σας!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, Χρόνια Πολλά!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας, τους άντρες σας & όλους τους ανθρώπους που αγαπάτε!!

Εύχομαι το 2017 να είναι γεμάτο με καθημερινές στιγμές ευτυχίας, αγάπης, χαράς!!!

  • Μου αρέσει 1

l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια χαθηκαμε... Εμεις εδω και 1 μηνα μπουσουλαμε κανονικοτατα και σηκωνομαστε στο παρκο μονοι μας (με την βοηθεια των σχοινιων του παρκου)!!!!!! Τα εχω δει ολα να τον κυνηγαω παντου μες στο σπιτι για να τον προσεχω μηπως και χτυπησει!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...