Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts

για πιο μικρά παιδιά κ για την ειρήνη...

πρώτον ευχετήριες κάρτες με χαρτόνια κ κόλλα μπορούμε να κάνουμε απειρα πράγματα ζωγραφική κολαζ

κ δευτερον ένα χριστουγεννιάτικο πίνακα ζωγραφικής

εμείς πέρυσι πήραμε καμβάδες ζωγραφισαμε αστεράκια με αυτα τα σωληνάρια με τα γκλιντερ που έχουν κόλλα της uhu αν θυμαμαι

αλλον τον ζωγραφισαμε με τεμπερες κ κολλήσαμε πάνινα αστεράκια κουδουνάκια τουφιτσες πον πον

σε έναν άλλον μακρόστενο φτιάξαμε ένα δέντρο με τα στικ που καθαρίζουν τις πίπες δεν ξέρω πως λέγονται αλλα υπάρχουν μπλε κόκκινα πρασσινα κιτρινα κ έχουν ένα συρματακι στη μέση κ απο καλαμάκι που είναι του δινεις πτι σχήμα θες..

όρεξη κ χρόνο να έχετε

οι χειροτεχνιες

θέλουν λίγα χρήματα κ πολύ φαντασία !!!


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για πιο μικρά παιδιά κ για την ειρήνη...

πρώτον ευχετήριες κάρτες με χαρτόνια κ κόλλα μπορούμε να κάνουμε απειρα πράγματα ζωγραφική κολαζ

κ δευτερον ένα χριστουγεννιάτικο πίνακα ζωγραφικής

εμείς πέρυσι πήραμε καμβάδες ζωγραφισαμε αστεράκια με αυτα τα σωληνάρια με τα γκλιντερ που έχουν κόλλα της uhu αν θυμαμαι

αλλον τον ζωγραφισαμε με τεμπερες κ κολλήσαμε πάνινα αστεράκια κουδουνάκια τουφιτσες πον πον

σε έναν άλλον μακρόστενο φτιάξαμε ένα δέντρο με τα στικ που καθαρίζουν τις πίπες δεν ξέρω πως λέγονται αλλα υπάρχουν μπλε κόκκινα πρασσινα κιτρινα κ έχουν ένα συρματακι στη μέση κ απο καλαμάκι που είναι του δινεις πτι σχήμα θες..

όρεξη κ χρόνο να έχετε

οι χειροτεχνιες

θέλουν λίγα χρήματα κ πολύ φαντασία !!!

Εννοείται, κορίτσι μου!

Και εμεις, σαν τρελά ξωτικά, κάνουμε πολύ όμορφα πράγματα, που σιγά-σιγά θα τα ποστάρουμε εδώ!

Ελπίζω όλες να βοηθηθούμε !


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα hope!

αν δεν βαζει στο στόμα ναι κανει

είναι σα πλαστελίνη πιο σκληρό όμως...

ο ανιψιός μου πέρυσι ήταν προς τα τρία..

θέλω να ελπίζω ότι δεν περιμένεις αποτελεσμα?

απλα να παίξετε!!!

εσύ δλδ θα πλάθεις κ η μικρή θα πλάθει ένα κομματάκι για πλάκα

εσύ θα το ισιώσεις με τον πλαστή απλα θα σε βοηθήσει.

τα τσέρκια αν βρεις μεταλλικά εννοείται μακριά απο τη μικρή είναι κάπως αιχμηρά τα πλαστικά δεν ξέρω αν κάνουν...

στη ζωγραφική όμως θα δωσει σόου....

Ωωωω,ναι,εννοειτε πως δεν περιμενω καποιο αποτελεσμα δημιουργιας απο την μικρη μου!Χαχαχα!Αλιμονο!

Ευτυχως δεν βαζει τιποτα στο στομα της,καταλαβαινει πως μπορει να ''δημιουργησει'' με ζυμαρι/πλαστελινη και μαλιστα τα ονοματιζει!:D

Ηθελα να μαθω εαν ενδείκνυται σαν υλικο!

Θα ψαξω να βρω τσερκια πλαστικα!Λες να ειναι σκληρο το υλικο και να μην ''βυθιζεται'' το πλαστικο ωστε να δωσει σχημα?

Ναι,και μονο που θα ασχοληθει με τη ζωγραφικη πανω σε αυτο,ειναι καλο!

Ειρηνη μου,πολυ πρακτικη η λιστα,ηδη την εκτυπωνω!Παντα ξεχναω τις διευθυνσεις απο τις κολλητες μου(:oops:),τωρα θα τις εχω συγκεντρωμενες!

Και φυσικα θα στειλω καρτες,και σιγουρα καποια χειροτεχνια μας!Συνηθως τις καρτες τις φτιαχνω μονη μου!Μια χρονια ειχα στειλει μαζι με καρτα και κερι το οποιο ειχα διακοσμησει εγω με χαρτοπετσετα!:)


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστηκα με τις χειροτεχνιες.....

Hope με το καλο να ερθει η μπεμπουλα

Κ να ειναι τα πρωτα καλυτερα χριστουγεννα με δυο παιδακια....

Αφου ομως θα εχεις γεννησει θα την παλεψεις με πηλους κ τετοια?

Μηπως καλυτερα ζωγραφικη μεγαλων επιφανειων?

Κατι που να μην σε κουραζει κ πολυ?

edit..... τι ονομα δινει? Κωστας μαμα κτλ?

Χαχαχαχα

Για τις ηλικιες θα σε γελασω δεν θυμαμαι.

Αν θες πλαστικα τσερκια θα θελει πολυ περισσοτερο πλασιμο για να ειναι πιο μαλακο......


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φέτος, τι λέτε θα στείλετε ευχετήριες κάρτες;

Εγώ σκεφτόμουν, λόγω τον ζόρικων οικονομικών, να στείλω αλλά φυσικά σε 6-7 πολύ-πολύ δικά μου άτομα... που σίγουρα θα τους εκπλήξει ευχάριστα και ήδη το δρομολογώ. Σκέφτομαι πως θα τους κάνω να χαμογελάσουν...:P

Φυσικά θα στείλω, χειροποίητες σε λίγους και καλούς. Θα φτιάξω αυτές με τα κουμπιά που τα κολλάμε σαν μπάλες δέντρου. Έχω σχοινί και κουμπιά από πέρυσι και το Σ/Κ που μας πέρασε αγόρασα και κανσόν σε χρώμα κόκκινο (super freak) :tongue::tongue::tongue::tongue:. Που να το περίμενα ότι θα το μοιραζόμουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα!!!!

card,christmas,craft,button,crafts,ornament-8787bed2d8f31362feaffaa538ca18fc_h.jpg

Η λίστα σου Ειρήνη είναι στα αγαπημένα μου εδώ και χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι κάνετε; Βλέπω πολλές ιδέες!!! Τι ωραία!!!

Καταρχήν hope με το καλό να ρθει το μπεμπακι σου και να χαίρεσαι και το μεγάλο!!!

Μαρά αυτόν τον πηλό τον ξέρω, Δούλευα σε ένα εργαστήριο με χειροποίητα ειδη διακόσμησης και χρησιμοποιούσαν αυτόν, είναι πολύ καλός, δεν ξέρω αν θα "βλάψει" το δέρμα του μωρού αυτό είναι σχετικό και διαφέρει από παιδί σε παιδί, το αν το φάει είναι θέμα αλλά όλο και κάποιος θα ναι εκεί να επιβλέπει, άλλωστε αυτή είναι δραστηριότητα και για μικτούς και μεγάλους, επίσης αν θέλετε ανοιγετε με τον πλαστή και κάποια τα κοβετε μόνη με το μεταλλικό τσερκι ώστε αργότερα τα παιδιά απλά να τα χρωματίσουν και κάποια τα πλαθετε με τα παιδιά και αν βγουν "χαλιά" δεν πειράζει γιατί είναι δημιουργία των παιδιών!!! Επίσης υπάρχει ελαφρύς πηλός, πολύ πιο επεξεργασμένος φυσικά και λίγο πιο δύσκολος για μένα να τον χειριστεις γιατί γλιστράει αλλά όταν στεγνώσει είναι πολύ ελαφρύ σαν πουπουλο!!!!

Άλλη ιδέα είναι να πάρετε φελιζολ σε μπάλες ή σχέδια(πχ αστεράκια) πουλάνε στα μαγαζιά με είδη ζωγραφικής και να τα χρωματίσουν, τις μπάλες μπορείτε να καρφωσετε πάνω οδοντογλυφίδες κόβωντας την πολύ αιχμηρή μύτη και να το βαψετε χρυσό με χρυσοσκονες κτλ

Ειρήνη το easy living εννουσα με τα μαγειρεματα που είπα!!

Αν θυμάμαι καλά οι αντοχές σου ήταν φοβερές όταν ελεγες τι έχεις κάνει!!! Μπράβο!!

Και πολύ ωραία που κρατατε πάνω από 10 χρόνια!!!! Έχετε συναντηθεί ποτε;;;

Λοιπόν θα επανελθω με πιο πολλές και ωραίες ιδέες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλές μου!Θα μου επιτρέψετε να ξεκινήσω με αυτή τη φωτογραφία,μιας και σε λίγες μέρες θα ρθει στον κόσμο η δεύτερη κορούλα μου,οπότε θα είναι και τα πρώτα της χριστούγεννα!

Με το καλό Hope, εύχομαι να πάνε όλα καλά και καλά Πρώτα Χριστούγεννα να έχετε με το νέο σας μωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνη μου,πολυ πρακτικη η λιστα,ηδη την εκτυπωνω!Παντα ξεχναω τις διευθυνσεις απο τις κολλητες μου(:oops:),τωρα θα τις εχω συγκεντρωμενες!

Και φυσικα θα στειλω καρτες,και σιγουρα καποια χειροτεχνια μας!Συνηθως τις καρτες τις φτιαχνω μονη μου!Μια χρονια ειχα στειλει μαζι με καρτα και κερι το οποιο ειχα διακοσμησει εγω με χαρτοπετσετα!:)

Πολύ χαίρομαι, κοριτσάκι μου, που τη βρήκες χρήσιμη! Και μένα μου είναι πολύ!

Θα βάλω κι αλλες λίστες που θα μας βοηθήσουν... ;)

Ωραία ιδέα και το προσωπικό σου δωράκι μαζί!

Μόλις έφτιαξα ένα φρέσκο ζεστό καφεδάκο και ονειροπολώ!

images?q=tbn:ANd9GcTWeudFQo_iA_vquSSnZxpSdqHM59S0wH9GA0AtHJEyG3T3TtbMeg

Αχ... είσαι κόρη μου εσύ! ;)

Φυσικά θα στείλω, χειροποίητες σε λίγους και καλούς. Θα φτιάξω αυτές με τα κουμπιά που τα κολλάμε σαν μπάλες δέντρου. Έχω σχοινί και κουμπιά από πέρυσι και το Σ/Κ που μας πέρασε αγόρασα και κανσόν σε χρώμα κόκκινο (super freak) :tongue::tongue::tongue::tongue:. Που να το περίμενα ότι θα το μοιραζόμουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα!!!!

card,christmas,craft,button,crafts,ornament-8787bed2d8f31362feaffaa538ca18fc_h.jpg

Η λίστα σου Ειρήνη είναι στα αγαπημένα μου εδώ και χρόνια!!!

Πλάσμα μου, λατρεμένο, οι κάρτες με τα κουμπιά είναι από τις αγαπημένες μου!!! Αχ, τις λατρεύω! Ευγε το γούστο σου!

Εννοείται θα ποστάρω και γω διάφορες.. αφού αγαπώ! :tongue::tongue:

Υ.Γ. Εγώ κάνω καρτούλες, ανάλογα τα κέφια μου... έχω κάνει και με κουμπιά {είπαμε, λατρεμένες!}, έχω κάνει και με φωτογραφία της οικογένειάς μου.. προσωπική, μόνο για λίγους και καλούς! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτακι τι ωραιααααααααα!

Εσυ τα εχεις φτιαξει??

Κατι τετοιο εννοουσα για την ειρηνη...

Ολες ειναι μια κ μια τοσο φοβερεεεεεεςςςςς.

Καλέ όχι!!! Είναι κάποιες που θεωρώ εύκολες και έχω φτιάξει κατά καιρούς. Το δικό μου αποτέλεσμα δεν είναι ποτέ όπως των φωτογραφιών αλλά σημασία έχει η προσπάθεια :P:p:p.

Πολύ ωραίες κάρτες έφτιαχναν στο νηπιαγωγείο μας με ξύλα κανέλας σε σχήμα δέντρου και πρόπερσι είχα χρησιμοποιήσει ψεύτικα πούπουλα για να φτιάξω σχήμα δέντρου πάνω σε χαρτί κανσόν που μετά πασπάλισα με χρυσόσκονη η οποία κόλλησε πάνω στα πούπουλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι, κοριτσάκι μου, που τη βρήκες χρήσιμη! Και μένα μου είναι πολύ!

Θα βάλω κι αλλες λίστες που θα μας βοηθήσουν... ;)

Ωραία ιδέα και το προσωπικό σου δωράκι μαζί!

Αχ... είσαι κόρη μου εσύ! ;)

Πλάσμα μου, λατρεμένο, οι κάρτες με τα κουμπιά είναι από τις αγαπημένες μου!!! Αχ, τις λατρεύω! Ευγε το γούστο σου!

Εννοείται θα ποστάρω και γω διάφορες.. αφού αγαπώ! :tongue::tongue:

Υ.Γ. Εγώ κάνω καρτούλες, ανάλογα τα κέφια μου... έχω κάνει και με κουμπιά {είπαμε, λατρεμένες!}, έχω κάνει και με φωτογραφία της οικογένειάς μου.. προσωπική, μόνο για λίγους και καλούς! :P

Μόνο 2 φορές έκανα με φωτογραφίες μας, την 1η μόνο με τα παιδιά αλλά για παππούδες και νονούς μόνο και την 2η μια οικογενειακή μας μπροστά στο δέντρο προς όλους. Μετά δεν το προτίμησα ξανά, κόλλησα με τα κουμπιά :-P:-P:-P:-P.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...