Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

      • Ευχαριστώ 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρα κι από μένα! Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου και ΠΗΤ υπολογίζω γύρω στα τέλη Φεβρουαρίου με αρχές Μάρτη. Ακόμα δεν έχουμε ακούσει καρδούλα αλλά ελπίζω την άλλη εβδομάδα...

Θα τα λέμε από'δω λοιπόν!

Σοφι ειμαστε ακριβως ιδια εβδομαδα κ ιδια ημερα! εμενα μου εχει δωσει 2 μαρτιου!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σας και από εμένα!

εγώ έχω πητ φεβρουάριο τώρα ημ/νια ακριβώς δεν συγκράτησα!!!είναι το δεύτερο παιδάκι μου και περιμένω εναγωνιωδώς να συστήσω το ένα στο άλλο!!!!γεννάω στο αλεξάνδρας και τον κ. Βλάχο!καρδούλα ακούσαμε και η μεγάλη μου κόρη χόρευε με τον ρυθμό και στο τέλος χτύπησε και παλαμάκια!μόνο ώπα που δεν είπε!χιχι

κ εγω στο αλεξανδρας θα ειμαι. η γιατρος μου λεγεται Παππα! αντε με το καλο, το δευτερο πιτσιρικι σου!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚ-16 τι προγεννητικό έκανες?λέτε να ξέχασα κάτι???

μαλλον εννοει τις εξετασεις αιματος, για αντισωματα, ερυθρα, θυρεοειδη...

αυτα τουλαχιστον μου εγραψε εμενα ως προγεννητικο


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ στο "Αλεξάνδρας"! Παπαζεύκος ο γιατρός μου. Μια χαρά, μπορεί και να τα πουμε εκεί το χειμώνα ;)

Μariadi πότε είχες ΤΕΡ; Εγώ 26/5. Βέβαια τις ακριβείς ημερομηνίες δεν τις πολυ υπολογίζω γιατί και τον μπέμπη μου περίμενα να τον γεννήσω 27/12 και τελικά μας ήρθε νωρίς νωρίς στις 23/11!!


jxLNp3.png

76TIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προγεννητικό εγώ δεν έκανα ακόμη. Πρώωωωωτα να ακούσουμε καρδούλα και μετά....

Αφήστε ρε κορίτσια που αυτή τη φορά το στήθος μου δεν είναι καθόλου πρησμένο και ευαίσθητο. Που για μένα αυτό ήταν το πιο έντονο σύμπτωμα την προηγούμενη φορά. Αλλά οι ξινίλες και η ανακατωσούρα καλά κρατούν κι αυτή τη φορά.....


jxLNp3.png

76TIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφι ακριβως ετσι κ εγω! στις 26 μαιου ειδα τελευταια φορα αιμα! πως νιωθεις γενικα;; εμενα σημερα ξεκινησαν οι ναυτιες... μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο βρε κοριτσια! απ' οτι βλεπω για καποιες ειναι το δευτερο πιτσιρικακι! ποιον γιατρο εχετε κ σε ποιο μαιευτηριο;;

Εγώ στο Αττικόν με τον Γράψα!!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Σοφι ακριβως ετσι κ εγω! στις 26 μαιου ειδα τελευταια φορα αιμα! πως νιωθεις γενικα;; εμενα σημερα ξεκινησαν οι ναυτιες... μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα!

Κι εγώ έχω τρελές ναυτίες, χωρίς όμως να κάνω εμετούς απλά όοοολες οι μυρωδιές ακόμα και οι πιο ευχάριστες μου φαίνονται αβάσταχτες! Κατά τ'αλλα ξινίλες full και καούρες. Συνήθως αυτό συμβαίνει στο τελευταίο τρίμηνο αλλά εγώ το είχα απ' την αρχή και την προηγούμενη φορά. Αντε για να δούμε....


jxLNp3.png

76TIp3.png

Link to comment
Share on other sites

και γω ανακατωσούρες έχω χωρίς εμετούς και χωρίς να μου κόβουν και την όρεξη ιδιάιτερα.............

Αλλά είμαι πρησμένη παντού και ειδικά στο στήθος, ευτυχώς σε αυτή την εγκυμοσύνη ακόμα ανέχομαι τα σουτιέν με μπανέλα γιατί στην πρώτη απο την πρώτη μέρα δεν τα άντεχα, και φυσικά δεν αντέχω οτιδήποτε δεν έχει λάστιχο στην κοιλιά μου χωρίς να έχω κοιλιά με το που αισθανθώ πίεση δεν το αντέχω.............

εγω θα γεννήσω ΛΗΤΩ και το γιατρό μου το λένε ΒΑΣΙΛΑΔΙΩΤΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μια απο τα ιδια κ εγω! ανακατωσουρες τρελες (ευτυχως χωρις εξαγωγες), συνεχες ρεψιμο κ δυσκολια στην πεψη, οι μυρωδιες με ενοχλουν πολυ, δυσκολα αντεχω εντονη πιεση στην κοιλια απο παντελονι κ το στηθος τουμπανο!! εμενα μαλλον με ενοχλουν πολυ κ τα ουτροτζεσταν, αλλα που θα παει, ενας μηνας εμεινε ακομα για να τα παιρνω...

κουραγιο, για καλο ειναι!!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

και εγώ μια από τα ίδια!τρομερές ανακατωσούρες, με ενοχλούν όλες οι μυρωδιές έχω τρελή υπνηλία και κάνω κάτι και μετά από πέντε λεπτά πρέπει να ξεκουραστώ!πτώμα γίνομαι!αφήστε το πρήξιμο!πως είσαι 7-8 μηνών που το ΄παιδί είναι ψηλά και ώρες ώρες δεν μπορείς να αναπνεύσεις?έντα τέτοιο πράγμα!δεν ξέρω καμμία σχέση με την πρώτη!στην πρώτη είχα αυπνίες τρελή ενέργεια και μόνο για καμμιά εβδομάδα είχα καούρες τίποτα!τώρα σέρνομαι!αχχχ έχω γίνει και πολύ γκρινιάρα!ελπίζω να με αντέξετε μέχρι το τέλος και να μην με διώξετε!κλαπς κλαπς!

ααα αν εννοείτε αυτές τις εξετάσεις έχω ραντεβού στις 21 του μηνός να μου τις γράψουν για να πάω να τις κάνω!βέβαια θα πάρω και τιμή από βιοιατρική που έχω και ασφάλεια και πληρώνω λιγότερα μήπως κάποιες τις κάνω ιδιωτικά! αλήθεια κορίτσια έκανε καμμία εξέταση για κυστική ίνωση?αν ναι που?


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

και εγώ μια από τα ίδια!τρομερές ανακατωσούρες, με ενοχλούν όλες οι μυρωδιές έχω τρελή υπνηλία και κάνω κάτι και μετά από πέντε λεπτά πρέπει να ξεκουραστώ!πτώμα γίνομαι!αφήστε το πρήξιμο!πως είσαι 7-8 μηνών που το ΄παιδί είναι ψηλά και ώρες ώρες δεν μπορείς να αναπνεύσεις?έντα τέτοιο πράγμα!δεν ξέρω καμμία σχέση με την πρώτη!στην πρώτη είχα αυπνίες τρελή ενέργεια και μόνο για καμμιά εβδομάδα είχα καούρες τίποτα!τώρα σέρνομαι!αχχχ έχω γίνει και πολύ γκρινιάρα!ελπίζω να με αντέξετε μέχρι το τέλος και να μην με διώξετε!κλαπς κλαπς!

ααα αν εννοείτε αυτές τις εξετάσεις έχω ραντεβού στις 21 του μηνός να μου τις γράψουν για να πάω να τις κάνω!βέβαια θα πάρω και τιμή από βιοιατρική που έχω και ασφάλεια και πληρώνω λιγότερα μήπως κάποιες τις κάνω ιδιωτικά! αλήθεια κορίτσια έκανε καμμία εξέταση για κυστική ίνωση?αν ναι που?

καλημερα εγω ακομα αναγουλες δεν εχω εχω ομως αυτο το τρελολαχανιασμα που δεν μπορω να αναπνευσω κανω 2 βηματα και νομιζω θα πεταχτει η καρδια μου εξω!δεν εχω παει γιατρο ακομα να μου γραψει εξετασεις july μου στην πρωτη εγκυμοσυνη που τα εκανα βιοιατρικη (χωρις ασφαλεια) αρχικα μου ζητησανε 500 ευρω και αφου φρικαρα μου κανενε εκπτωση και εδωσα 400ευρω! Νομιζω τωρα θα παω σε κανενα local μικροβιολογικο....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

την προηγουμενη εβδομαδα στην βιοιατρικη μου ζητησαν 630 ευρω!!!!:shock::shock::evil::evil:

η ασφαλεια η ιδιιωτικη τα απερριψε λογω εγκυμοσυνης κ με ειχαν στην ουρα για μια ωρα νηστικη για να μου πουν οτι δεν εγκρινονται!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τελικα τις εγραψα στο ΤΕΒΕ κ η συμμετοχη κατεβηκε στα 50 ευρω!!!!:roll::roll::roll:

ευτυχως χθες βγηκαν τα αποτελεσματα κ ειναι ολα καλα!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποποοοο 630 ε? εγω ειμαι στο ικα αλλα δεν παω που να με πληρωνουνε δεν καθομαι να περιμενω με τις γριες μην κολησω και τιποτα! Κι εμενα η ασφαλεια θα με απορριψει γιατι δεν εχουν περασει 2 χρονια απο τοτε που την καναμε


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...