Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Καλημέρα....

Ρε κορίτσια...... Τί νέα ήταν αυτά????

Bear... ελπίζω να ανακτήσει σύντομα δυνάμεις ο μικρούλης!!! Πόσο δύσκολο μου φαίνεται όλο αυτό που περάσατε???????? :| σιδερένιος να είναι!!!!

Μαριαπαπ... και από εδώ...με το καλό να γίνεις τρίτεκνη!!!! Δεν ξέρω πως είναι να μεγαλώνεις παιδιά με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας... εγώ στις ίδιας ηλικίας είμαι expert :tongue:! Μπράβο στη Λυδία...λέει πολλές λεξούλες. Εμείς... στα βασικά!!!

Εύα... τώρα... τί να σου πω??? Δε μπορώ καν να φανταστώ τί περάσατε... μόνο που το σκέφτομαι......μου κόβονται τα πόδια! Τί είπαν οι γιατροί? από τί την έπαθε την κρίση???? Είχε και στο παρελθόν ή ήταν η πρώτη φορά??? Που βρήκες τη ψυχραιμία???? Πω πω... με όλη μου τη ψυχή σας εύχομαι να μην σας ξανασυμβεί και να είναι καλά η μικρούλα σας

Καλό μήνα να έχουμε βρε κορίτσια...


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευα τι κουφο ηταν αυτο βρε παιδι μου?Δε σου δωσανε καμια εξηγηση?Καλα και μονη χωρις τον αντρα σου φρικη!!!!!!Απιστευτο τι μπορεις να παθεις στα καλα καθουμενα!Περαστικα σου ευχομαι να μην ξανασυμβει ποτε!

Elisa φανταζομαι οπως ειναι τα διδυμα που μαζι δεν κανουνε και χωρια δεν μπορουνε ετσι ειναι και τα δικα μου προς το παρον απλως εχουν αρχισει να παιζουν τωρα μαζι και να τσακωνονται λιγοτερο. Και τωρα εγω θα τους τη φερω και θα τους ερθει νεος μπελας!!!!!

Δε ξερω τι θα γινει στο τριο! Μαλλον θα κανουν κομμα και θα το βαρανε και τα δυο μαζι!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω κορίτσια. Ηταν σοκ, δεν το συζητω! Οι γιατροι ειπαν πως όλοι δικαιουμαστε μια κριση στη ζωή μας και οτι ειναι πιθανο να μην ξανασυμβει. Απο την άλλη, μπορει και να ξανασυμβει. Οπότε για ένα χρόνο θα την παρακολουθούμε και απλά ελπίζουμε να μην έχουμε άλλη κρίση και να ήταν τυχαίο γεγονός.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευάκι...εσύ, ως μάνα, πως αντέδρασες εκείνη τη στιγμή?? Ήσουν ψύχραιμη??

Δε σε ρωτάω από "κουτσομπολίστικη" διάθεση... απλώς γιατί κάτι τέτοιες στιγμές, δε ξέρω τί θα έκανα αλλά το σοβαρότερο της υπόθεσης είναι πως δεν ξέρω τί θα έπρεπε να κάνω...

ώρες ώρες σκέφτομαι πως θα έπρεπε να κάνω κάποιο σεμινάριο πρώτων βοηθειών...


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευάκι...εσύ, ως μάνα, πως αντέδρασες εκείνη τη στιγμή?? Ήσουν ψύχραιμη??

Δε σε ρωτάω από "κουτσομπολίστικη" διάθεση... απλώς γιατί κάτι τέτοιες στιγμές, δε ξέρω τί θα έκανα αλλά το σοβαρότερο της υπόθεσης είναι πως δεν ξέρω τί θα έπρεπε να κάνω...

ώρες ώρες σκέφτομαι πως θα έπρεπε να κάνω κάποιο σεμινάριο πρώτων βοηθειών...

Εγω μολις την πηρα στα χερια μου και ειδα πως οντως ειχε σπασμους το παιδι, ένοιωσα μια απερίγραπτη φρίκη γιατι μου ηρθε στο μυαλο η αρρωστια του ανηψιου μου (Του αδερφου μου παιδι) που στα καλα καθουμενα το παιδι έπαθε εγκεφαλιτιδα και ειχε παρόμοιο συμπτομα στην αρχη. Την βουτηξα αμεσως λοιπον και έφυγα για το νοσοκομειο. Εκει δεν ειχε ουτε παιδιατρο και έτσι έφυγα κατευθειαν για Αθηνα. Ειχε περάσει πια η κριση και ηταν νοθρη η μικρή. Την πήρε και ο υπνος στο αυτοκινητο. Το δύσκολο ειναι που έπρεπε να οδηγησω. Να ειμαι συγκεντρωμένη στο δρόμο και να μη φρικάρω για να φτασουμε με ασφάλεια. Ηθελα να βάλω τα κλάματα ρε κορίτσια, αλλά δεν γινόταν! Επρεπε να μείνω ψυχραιμη όσο γινοταν.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουυυυυ πολλά πολλά νέα!!!

θα ξεκινήσω από τα ευχάριστα για όλα τα νέα μπεμπόνια με το καλό να έρθουν και στις μαμάδες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! μαράκι τρίτο βρε χαράς τα κουράγια σου!!!

για τα δυσάρεστα θα πω αρχικά μόνι περαστικά να είναι και θα εισέλθω σε λεπτομέρειες όταν θα έχω λίγο χρόνο μην νομίζετε ότι δεν σας δίνω σημασία!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

τι κάνετε???

συνεχίζω από εκεί που έμεινα εχτές!!!

βρε ευάκι τι ήταν αυτό??? οκ όλοι δικαιούμαστε μια κρίση το κατανοώ αλλά σε αυτή την ηλικία ένα κάτι τις σα γονιός το παθαίνεις!!! πωπω και έπρεπε να οδηγήσεις και στην εθνική μπράβο σου κοριτσάκι!! από προσωπική εμπειρία κορίτσια εκείνη τη στιγμή κάτι σου δίνει δύναμη και τα καταφέρνεις μόλις όμως τελειώσει όλο αυτό είσαι ράκος ξεσπάς και πρέπει να ξεσπάσεις!!! απαπα μακριά από όλους!!!

μαράκι εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε!!!

η μαιρούλα μου (η μεγάλη) έχει γίνει κοριτσάκι σωστό πλέον 3,5 χρονών και συνεννοούμαστε τσακωνόμαστε δεν την μαλώνω έχει άποψη και την εκφράζει και αν κάνουμε εμείς κάτι μας μαλώνει και μας επαναφέρει στην τάξη!!! έχει μάθει να γράφει όλη την αβ γράφει το όνομά της και της αδερφή της και αν της συλλαβίζεις γράφει και λεξούλες το καμάρι μου!!! κάνει κατασκευές με ψαλίδι κόλα και τα κολάμε σε έναν μεγάλο τοίχο στο διάδρομο ο οποίος κοντεύει να γεμίσει γιατί δεν κάνει μόνο η μαίρη αλλά και ο καραμήτρος η ειρήνη!!!!

η μικρή μου είναι πολύ καλή!!!κουκουβά κουκουβά προσπαθεί να τραγουδήσει τραγουδάκια συνήθως λέει τις καταλήξεις και μερικές λέξεις, μιλάει πολύ καλά λέει και το ρ με το σσσ έχουμε ένα θέμα το λέει θθθθ αλλά ακόμα είναι μικρή! λέει πολλές λεξούλες συνεννοήσε πλήρως μαζί της και έχει πολύ πλάκα!!! της αρέσουν τα παιδικά στην τβ και κυρίως η ντόρα αλλά μισούμε την αλεπού γιατί έρχεται την μέρα και μας παίρνει την πιπίλα!!! το τι σφαλιάρα έχει φάει η τηλεόραση...!!!

πλέον έχουν αρχίσει και παίζουν με την μαίρη και καμαρώνω πωπω πως καμαρώνω και εκεί που τα χαζεύω αρχίζουν να μαλώνουν πέφτει ξύλο (δηλ. η μικρή χτυπάει τη μεγάλη) η μεγάλη φωνάζει και αρχίζουν να εκσφεδονίζονται πράγματα αλλα΄οκ μεσα στο πρόγραμμα είναι και αυτό!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

July μου... να σου ζήσουν!!!! Να είναι πάντα έτσι χαρούμενες, γελαστές και ζωηρές!!!

Τουλάχιστον εσένα δε δαγκώνονται!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


July μου... να σου ζήσουν!!!! Να είναι πάντα έτσι χαρούμενες, γελαστές και ζωηρές!!!

Τουλάχιστον εσένα δε δαγκώνονται!!!

ευχαριστώ κοριτσάκι και εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου αλλά ποιος είπε ότι δεν δαγκωνονται, τραβάνε μαλλιά, ρίχνουν κλωτσιές, χαστούκια κτλ κτλ κτλ


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....είχα καιρό να μπω να σας διαβάσω! εύχομαι όλα καλά να πάνε στις εγκυμονούσες και καλό κουράγιο!!!!

όσο για τα άσχημα οι μάνες αντέχουμε , το έχουμε από την φύση μας! μας κάνουν ποιο δυνατές αυτές οι καταστάσεις...και τέλος καλό όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν και έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε...

επηρεασμένη από τους αγαπημένους ήρωες των αγοριών μου:

Merry-Christmas-Glitters-9.gif

Να περάσετε υπέροχα!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πω πω... έχω να μπω καιρό όμως και 'σεις...δεν πάτε πίσω!

Μπήκα για να σας ευχηθώ:

kalo+mhna+banner.jpg

Ο μήνας των γενεθλίων μας!!!!

Να χαιρόμαστε τα "πιθηκάκια" μας!!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας κορίτσια.. Κάλιο αργά παρά, ποτέ. Γεννήσαμε το 2ο αγοράκι μας τον Δεκέμβρη του 12. Είμαστε τώρα 7 μηνών.

Ναι η 2 η εγκυμοσύνη είναι το ίδιο συγκινητική με την πρώτη.

Ακόμα λιγότερος χρόνος τώρα ΄οπως ξέρετε οι παλίες. Στελιτσα τι νέα? July?

Οποία μπαίνει ας αφήνει 2 λογακια.....

Μην χαθούμε τελείως.... Φιλιά σε όλες και τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...