Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες του Ιουνίου!

Σήμερα συμπληρώνω την 9η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης και έχω ΠΗΤ 18/06.

Τις τελευταίες μέρες είχα λίγο αιματάκι και θα μείνω σπίτι ξάπλα για λίγες μέρες :( Όπως καταλαβαίνετε χρειάζομαι παρεούλα :P

Θα χαρώ πολύ λοιπόν να γνωριστούμε και να ανταλλάσσουμε εμπειρίες.

Σας περιμένω λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου αμυγδαλακι!!!

Με το καλό το μωρακι σου, να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Εγω είμαι μανούλα Ιουνίου του 2015!! Μπηκα για τα καλωσορισματα!!!!

Μην φοβάσαι για το αιματακι κι εγώ είχα να ακουσεις τον γιατρό σου και να ξεκουραστείς!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αμυγδαλακι!

Με το καλο το μωράκι σου κορίτσι μου!! Συγκινήθηκα λίγο γιατί κ εγω είμαι μανούλα του Ιουνίου 2015 όπως κ η mama .( εχουμε μοιραστεί κ αν εχουμε με τη mama εδώ ανησυχίες κ χαρές)

Μην ανησυχείς για το αίμα καθολου κ εγω είχα. Για την ακρίβεια είχα υμενικη αποκόλληση στην αρχή κ εγω της εγκυμοσύνης κ φυσικά σαν εσένα ήμουν ξάπλα.

Ότι χρειαστείς αλλα κ σε στιγμές βαρεμάρας εδώ ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!

Σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας. Στην αρχή η αλήθεια είναι πως είχα ανησυχήσει, αφού όταν μου είπε ο γιατρός πως όλα είναι καλά (από την ανακούφιση μάλλον) λιποθύμησα. Τώρα είμαι πολύ ήρεμη, δεν ξανά είδα και αίμα από εκείνη την μέρα και όλα καλά νομίζω.

Από τα όσα διαβάζω εδώ μέσα πρέπει να είστε πολύ όμορφη παρέα. Χάρηκα που σας βρήκα αλλά δεν βλέπω άλλα κορίτσια για τον Ιούνιο του 2016, μα που πήγαν όλες οι ομοιοπαθούσες??? :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!

Σας ευχαριστώ για τα μηνύματα σας. Στην αρχή η αλήθεια είναι πως είχα ανησυχήσει, αφού όταν μου είπε ο γιατρός πως όλα είναι καλά (από την ανακούφιση μάλλον) λιποθύμησα. Τώρα είμαι πολύ ήρεμη, δεν ξανά είδα και αίμα από εκείνη την μέρα και όλα καλά νομίζω.

Από τα όσα διαβάζω εδώ μέσα πρέπει να είστε πολύ όμορφη παρέα. Χάρηκα που σας βρήκα αλλά δεν βλέπω άλλα κορίτσια για τον Ιούνιο του 2016, μα που πήγαν όλες οι ομοιοπαθούσες??? :P

Γειά σου Αμυγδαλάκι, ομοιοπαθούσα κι εγώ...... Το πρώτο μου παιδάκι, με ΠΗΤ 25/6.....! Καλοκαιρινά τα μπεμπέ μας.... Εσένα είναι το 1ο σου παιδάκι? Έχω διαπιστώσει οτι δεν είμαστε πολλές για Ιούνιο, αλλά δε πειράζει..... Από συμπτώματα πώς τα πας? Εγώ στομάχι χάλια, καούρες, αναγούλες, πονοκέφαλοι και 1 εμετό ημερησίως... Μου κρατάνε όλη την ημέρα κι έχω εξαντληθεί!!!

Για το αίμα μην ανησυχείς, κάτσε ξάπλα και όλα θα πάνε καλά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Αμυγδαλάκι, ομοιοπαθούσα κι εγώ...... Το πρώτο μου παιδάκι, με ΠΗΤ 25/6.....! Καλοκαιρινά τα μπεμπέ μας.... Εσένα είναι το 1ο σου παιδάκι? Έχω διαπιστώσει οτι δεν είμαστε πολλές για Ιούνιο, αλλά δε πειράζει..... Από συμπτώματα πώς τα πας? Εγώ στομάχι χάλια, καούρες, αναγούλες, πονοκέφαλοι και 1 εμετό ημερησίως... Μου κρατάνε όλη την ημέρα κι έχω εξαντληθεί!!!

Για το αίμα μην ανησυχείς, κάτσε ξάπλα και όλα θα πάνε καλά.....

Καλησπέρα Peply, καλώς όρισες!!! Πράγματι δεν πρέπει να είμαστε πολλές. Είναι και εμένα το πρώτο μου, ίσως γι'αυτό είχα τόση αγωνία στην αρχή. Από συμπτώματα.... χαμός σε όλο το γαστρεντερικό...:tongue:! Μέχρι πριν λίγες μέρες έκανα αρκετούς εμετούς, πλέον μου έμειναν οι καούρες, οι αναγούλες και μια φοβερή δυσπεψία. Το μόνο καλό σε όλο αυτό είναι οτι ακόμα δεν μπήκαν κιλάκια. Όχι τίποτα, γιατί το καλοκαίρι είχα πάρει κάποια που δεν έχασα πριν την εγκυμοσύνη. Και νύστα βρε κορίτσι, πάρα πολύ νύστα. Μια ώρα είμαι ξύπνια και τέσσερις κοιμάμαι. Λες να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός έτσι??? :wink:

Τι να πω, κουράγιο λίγο ακόμα και που θα πάει θα το κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο.

Αλήθεια το stickerακι πώς το έβαλες? Είμαι κ τελείως άσχετη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Peply, καλώς όρισες!!! Πράγματι δεν πρέπει να είμαστε πολλές. Είναι και εμένα το πρώτο μου, ίσως γι'αυτό είχα τόση αγωνία στην αρχή. Από συμπτώματα.... χαμός σε όλο το γαστρεντερικό...:tongue:! Μέχρι πριν λίγες μέρες έκανα αρκετούς εμετούς, πλέον μου έμειναν οι καούρες, οι αναγούλες και μια φοβερή δυσπεψία. Το μόνο καλό σε όλο αυτό είναι οτι ακόμα δεν μπήκαν κιλάκια. Όχι τίποτα, γιατί το καλοκαίρι είχα πάρει κάποια που δεν έχασα πριν την εγκυμοσύνη. Και νύστα βρε κορίτσι, πάρα πολύ νύστα. Μια ώρα είμαι ξύπνια και τέσσερις κοιμάμαι. Λες να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός έτσι??? :wink:

Τι να πω, κουράγιο λίγο ακόμα και που θα πάει θα το κλείσουμε το πρώτο τρίμηνο.

Αλήθεια το stickerακι πώς το έβαλες? Είμαι κ τελείως άσχετη....

Α, εγώ όχι νύστα, αυπνία θα το έλεγα!!!!!!!! Χααχαχαχα...... Ελπίζω να περάσουν όλα γρήγορα και να είναι κ τα μπεμπέ υγιή γιατί δεν παλεύεται το στομάχι άνω κάτω...... Εγώ έχασα ήδη 3 κιλά. Δεν μπορώ να φάω. Τελοσπάντων. Θα δούμε.

Τώρα για το τικεράκι. Πάτα πάνω σε όποια εικόνα σου αρέσει από αυτές που έβαλα. Θα σε πάει σε μία σελίδα όπου θα φτιάξεις το δικό σου. Μόλις το τελειώσεις, θα αντιγράψεις τον σύνδεσμο του τικερ. Θα γυρίσεις εδώ, πάνω αριστερά θα βρεις control panel-κεντρο ελέγχου, edit signature, εκει που γράφουμε θα επικολήσεις τον σύνδεσμο κι έτοιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπηκακαιεγω να σας καλοσορισω!!!!! αμυγδαλακι και πεπλακι μου παλια συναγωνιστρια και οχι μονο!!!!!

και εγω πητ εχω 8/6 αλλα επειδη εχω διδυμα θα με ξεγεννησει ο ντοκ την 35-36 βδομαδα!!!! αρα πηγα στις μανουλες μαιου 2016 !!!!!

κι εγω εχω στον εναν σακκο αποκολληση αμυγδαλακι μου και καθομαι ξαπλα!!!!! ολα θα τα αντεξουμε...... κι ολα θα τακαταφερουμε για τα μωρακια μας!!!!!

πολλες κοπελες την περασαν και την περνανε την λεγομενη ταβανοθεραπεα!!!!

ακουστε αυτο υπαρχουν κι αλλα πολλα να ακουτε να χαλαρωνετε!!!!!

φιλακια!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!χωραω κ εγω???ειμαι 10w k 5d!!!με πητ 10/6!!αχ μπραβο που ανοιξατε το θεματακι μας!!εγω δν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα,μονο δυσπεψια κ λιιιγο το στομαχι μου σαν ανακατωσουρες!!

δν σας κρυβω οτι εχω παρα πολυ αγχος να πανε ολα καλα γιατι εκανα δυο χρονια να μεινω εγκυος κ το θελουμε παρα παρα πολυ!!αντε να λεμε τα αγχη μας κ να μιλαμε!!!με το καλο,κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εγκυμοσύνη σε όλες!

Είμαι 2η εγκυμοσύνη, στην 11η εβδομάδα, χωρίς συμπτώματα, εκτός από εύκολη κόπωση.

Λόγω ιστορικού καθ` εξιν αποβολων, ακολουθω αντιπηκτική αγωγή και βρισκομαι μέρες τωρα στο κρεβατι, λογω αποκόλλησης.

Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι, αφού δούμε κ τα αποτελέσματα της αυχενικης την επομενη εβδομάδα.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρια μου καλως ορισες!!ολα καλα θα μας πανε!!θα κανεις κ την συχενικη κ θα ηρεμησεις!!ποτε με το καλο??εγω θα παω σημερα στο γιατρο να δουμε το νινι κ να κλεισουμε για αυχενικη..αντε να περασει το πρωτο τριμηνο να ηρεμησουμε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εri87, πραγματι να περασει με το καλο κ αυτός ο μήνας κ θα ηρεμήσουμε περισσότερο. Η αυχενική μου μια που με ρωτησες, ειναι -πρώτα ο Θεός- για τις 26 Νοεμβρίου. Ελπιζω ολα καλ με τη χθεσινή επίσκεψη στο γιατρό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εri87, πραγματι να περασει με το καλο κ αυτός ο μήνας κ θα ηρεμήσουμε περισσότερο. Η αυχενική μου μια που με ρωτησες, ειναι -πρώτα ο Θεός- για τις 26 Νοεμβρίου. Ελπιζω ολα καλ με τη χθεσινή επίσκεψη στο γιατρό :)

μαρια μου πλησιαζει ο καιρος για την αυχενικη σου!!ολα καλα θα μας πανε!!πηγαμε εχθες στο γιατρο,το ειδαμε,κουνιοταν πολυ κ ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος!!κανονισαμε για αυχενικη 2/12 στο ρεα..να δω πως θα περασουν οι μερες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
μαρια μου πλησιαζει ο καιρος για την αυχενικη σου!!ολα καλα θα μας πανε!!πηγαμε εχθες στο γιατρο,το ειδαμε,κουνιοταν πολυ κ ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος!!κανονισαμε για αυχενικη 2/12 στο ρεα..να δω πως θα περασουν οι μερες..

Καλημερα! Πως ειστε; Εμεις μεχρι εδω ολα καλά. Κ οι εξετασεις κ απο συμπτωματα.

Ελπιζω καλα αποτελεσματα eri87 με την αυχενικη αλλα κ σε οποθα κοπελα περιμενει αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!που χαθηκατε ολες,πως ειστε??εμεις καναμε την αυχενικη τη τεταρτη κ,ειναι ολα φυσιολογικα!!ενα μικρο φυσημα μονο βρηκε ο γιατρος,που το εχει ομως κ ο αντρας μου εκ γενετης..να μην ανησυχω καθολου μου ειπαν!!κατα 60% κοριτσακι!!!!βγηκαν κ σημερα οι πιθανοτητες για τα συνδρομα κ ειναι ολα πολυ καλα!!!αρχιζουμε σιγα σιγα κ το ανακοινωνουμε σε κοντινους φιλους κ σοι!!

εσεις???τα νεα σας???μη χανομαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...