Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια, περάσατε όμορφα στις γιορτές; Virginia32 καλωσόρισες στην παρέα, να ξεκουράζεσαι κ θα πάνε όλα καλά με το μωρουλι σου. Κάτι παρόμοιο είχα περάσει κ εγώ στην αρχή κ όλα καλά πλέον. Maria_papa τις ίδιες σκέψεις κάναμε σήμερα κ εγω πιστεύω ότι φέτος θα είναι η καλύτερη χρόνια μας, ανυπομονώ να την ζήσω :P !!! Κ έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου σε όσα γράφεις. Στη δίκη μου περίπτωση δεν συνέτρεχαν λόγοι ηλικίας για να κάνω κάποια παραπάνω προγεννητική εξέταση, είμαι 30 ετών, αλλά η ελαφρως αυξημένη αυχενική διαφάνεια. Όπως κ να έχει την απέρριψα αμέσως αυτή την πρόταση, δεν πρόκειται να υποβαλω τον εαυτό μου σε τέτοια ψυχοφθόρα διαδικασία κ να ταλαιπωρήσω ή να βάλω σε κίνδυνο το παιδάκι μου εφόσον όπως κ να'χει έκτρωση δεν θα έκανα σε καμία περίπτωση. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά κ το δικό μου αλλά κ όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι κ να γεννούνται γερά, αλλά όπως κ να έχει για μένα είναι καλοδεχούμενο ότι παιδάκι αποφάσισε να μου χαρίσει ο Θεός.

Καλέ κορίτσια για πείτε τώρα, κανένα νέο απ'τα μωράκια σας έχετε; Τα είδατε τελευταία στο γιατρό; Μάθατε το φύλο; Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι 85% είναι κορίτσακι, τώρα από βδομάδα που θα ξαναπάω να με δει θα το σιγουρεψουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη χρονια σε ολους!

Χαιρομαι με τα καλα σας νεα!

Το μωρο ειναι αγορι (αν κ ημουν σιγουρη για το αντιθετo. "Εχω ενστικτο" ελεγα.. :tongue:

Γερο να ειναι, καλοδεχουμενα ολα. Λοιπον κανονισαμε την εξεταση "β επιπεδου" σε ενα μηνα περιπου. Πολυς καιρος αναμονης.. Συνεχιζω με τη γνωστη φαρμακευτικη αγωγη ( μαγνησιο, σιδηρο, ηπαρινη κλπ) κ βλεπουμε. Συναχι, μπουκωμα ακομη με ταλαιπωρουν. Οεραστικα ειβαι ομως, ολα καλα!!

Φιλια! :o

Link to comment
Share on other sites

Αχ κ εγώ έχω στις 4/2 β' επιπέδου κ ανυπομωνω αν κ πιστεύω πως μέχρι εδω πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός !τώρα που μου σταμάτησαν κ οι εμετοί πέρασα κ δυο βδομάδες με έντονο βήχα κ κατάρροη τώρα λοιπον που είμαι καλά δεν έχω παρα να το απολαυσω !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

θα γίνω και εγώ μανούλα τον Ιούνιο...έχω ΠΗΤ 15/06. Είμαι ενθουσιασμένη και πολύ αγχωμένη ταυτόχρονα, ποιά εγώ που δεν αγχωνόμουν ποτέ και για τίποτα...να τα τώρα που έχω μια μικρή μέσα μου να με αναστατώνει!!!!

Τελικά πολλές κοπέλες είχαν αποκόλληση στην αρχή....εγώ είχα 2 φορές, μία στις αρχές του δεύτερου και μια στις αρχές του τέταρτου. Αλλά τώρα όλα καλά, και η αυχενική καλά. Στις 05/02 θα κάνω τη β επιπέδου.

Το μόνο που με άγχωσε και ακόμα το σκέφτομαι λίγο, να πω την αλήθεια, είναι το στίγμα. Οι γονείς μου από την αρχή μου είπαν ότι είχαν κάνει αυτοί, όταν ήταν νέοι, και δεν είχαν, και είχαν κάνει και σε μας μικρά, προληπτικά, και δεν είχαμε ούτε εμείς. Στην αρχή της εγκυμοσύνης πήγα να κάνω εξέταση για στίγμα, και με έβγαλαν αδιευκρίνηστη. Πήγε και ο άντρας μου μετά και του είπε η γιατρός ότι κατά 99,99% δεν έχει αλλά επειδή είχε οριακό αιματοκρίτη, να επαναλάβει την εξέταση μετά από κανένα μήνα. Τώρα περιμένω αποτελέσματα, αν και η γιατρός του είπε οτι δεν χρειάζεται να ανυσηχούμαι! Αλλά βρε κορίτσια τι να σας πω, ότι εξέταση και να κάνω, πάντα νομίζω ότι κάτι θα βρούνε, κάτι θα πάει στραβά, αγχώνομαι πολύ τώρα με την εγκυμοσύνη!!!!


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα...γραφω πρωτη φορα σε φορουμ αλλα μου αρεσει πολυ το θεμα σας και με ενδιαφερει και προσωπικα.ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου και εχω Π.Η.Τ. 13/6. Πριν 2 μερες εκανα τη β επιπεδου και βγηκε καλη.εμαθα κιολας οτι θα κανουμε κοριτσακι κι ενθουσιαστηκα::D,γιατι το πρωτο μου ειναι αγορακι και ετσι καπως ειχα προαισθημα οτι και το δευτερο θα ειναι αγορακι...

Φυσικα δεν κρατηθηκα και πηγα αμεσως και της ψωνισα δυο ζιπουνακια ροζουλια....η αληθεια ειναι οτι για να φτασουμε μεχρι εδω ζοριστηκαμε.ειχα πολυ ασχημο πρωτο τετραμηνο.κανα μηνα ειναι τωρα που μπορω να φαω και να πιω νερο.αφου εχω χασει 6 κιλα.βεβαια τωρα πρεπει να εχω αρχισει να παιρνω σιγα σιγα...

Εσεις κοριτσια κανατε τη β επιπεδου?ολα καλα?ελπιζω ολες να εχουμε μια ομαλη πλεον εγκυμοσυνη και εναν οσο γινεται πιο γρηγορο τοκετο....γιατι δεν ξερω αν θα αντεξω παλι να ποναω 2 μερες..:(....με το καλο τα μωρακια μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!δεν ξέρω που έχουν εξαφανιστεί τα υπολοιπα κορίτσια,ελπίζω να είναι όλες καλά! κ εγώ χτες εκανα β επιπέδου κ είναι όλα καλά δόξα το θεο κπεριμένω κοριτσακι!!!πήρα κανα δυο φορμακια αλλά δεν ξέρω απο που να ξεκίνησε με τα ψώνια είναι το πρωτο μου κ έχω μπερδευτεί!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ εχθές τον β επιπέδου και ευτυχώς όλα καλά!! Επιβεβαιώσαμε και το φύλο, it's a boy!! Θα έχει παρέα και ο Γιωργάκης μου! Ευχές πολλές σε όλες, να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία να μαθαίνεις ευχάριστα !!ναι η πιο ωραία ευχή τέλειομηνες εγκυμοσύνες κ γερά μωρά στην αγκαλιά μας κορίτσια!!😍☺😘εμενα παντως η δικιά μου δεν μου έκανε την χάρη στη β επιπέδου κ δεν είδα καθόλου προσωπο ειχε χέρια μπροστά κ δεν φαινόταν τπτ!!ελπίζω στο επόμενο ραντεβού εκτός κ αν κρύβεται κ θέλει να μου κανει έκπληξη μέχρι το τέλος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι η πιο όμορφη έκπληξη!!Εμένα κοιμότανε και στη πρώτη φωτογραφία βγήκε με ανοιχτό το στόμα ενώ στη δεύτερη είχε το στοματάκι του προς τα κάτω σαν να ήταν λυπημένο, σαν να έβλεπε κάποιο άσχημο όνειρο :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια!!

Καινούριο μέλος κι εγώ..με ΠΗΤ 20/6. Έχω μια εξειρετική εγκυμοσύνη μέχρι τώρα (πέρα από την THS μου- που όμως έχει ρυθμιστεί-) Εχουμε ένα κινητικότατο αγοράκι το οποίο περιμένουμε πως και πως.. ωρες ώρες έχω τόσο άγχος- να είναι όλα κάλά, να είναι υγειής- με το που τον αισθάνομαι όμως να κουνιέται περνάνε όλα.. είναι καμια σας από Θεσσαλονίκη;

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες !με το καλό το μωρακι σου είμαστε κοντά εγώ έχω ΠΗΤ 17/6 κ περιμενω κοριτσακι !όλα κ εμας δόξα το θεο!δεν ξέρω για πιο λογο αλλά δεν έχει πολύ κίνηση σε αυτό το τοπικ δεν απαντάει κάποια!δες ποσο καιρό έχουν να μπουν τα υπολοιπα κορίτσια ενω αντίθετα στο τοπίο μανουλες Μαϊου 2016 έχει τρομερή κινηση ίσως έχουν μετακόμιση εκεί γιατί είδα καποιες με Πητ τον Ιούνιο! Σκέφτομαι κ εγώ εκεί να μετακομισω !!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σου *melissa* καλως ήρθες και εσύ στην παρέα μας, αν και όπως είπε και η Gina2 δεν έχει και πολύ κίνηση εδω μέσα :( Με το καλό να έρθει και το δικό σου αγοράκι... Εγώ είμαι απο Θεσσαλονίκη, είσαι και εσύ απο τα μέρη μας? :P Η δική μου ΠΗΤ ειναι 18 Ιουνίου. Είμαστε όλες πολύ κοντά στις ημερομηνίες, λες να είμαστε και σε διπλανά κρεβάτια στο μαιευτήριο? ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...