Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

εγγυος και μονη...


pinakiiii

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Δε γνωρίζω πώς νιώθεις γιατί είμαι έγκυος με διαφορετικές συνθήκες, σε θαυμάζω όμως γιατί το να φέρεις ένα παιδάκι στον κόσμο, μόνη χωρίς σύντροφο θέλει κότσια που δεν τα έχουν και πολλές κοπέλες. Τελείως μόνη δε μπορεί να είσαι, γονείς, κάποια φίλη?


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αισθανόμουν πολύ μόνη.Και ας είχα το σύζυγο και τη μητέρα μου.¨Ενιωθα μόνη.

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΣΕ ΜΕΝΑ..


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pinakiii κουλαρε! αν δεν εισαι ανικειμενικα μονη κ υπαρχει αντρας η κάποιος αλλος για βοηθεια στα τρεχοντα δεν εχεις κανενα προβλημα!

εχω γεννησει εδω κ 5 μηνες και μπορω να σου πω οτι περασα μια εγκυμοσυνη ολο ψυχολογικα...ακομα δεν εχω συνελθει εντελως αλλα ειμαι πολύ καλύτερα σιγουρα

Μονη κακες φρικτες σκεψεις αγχος κακη διαθεση καταθλιψη φρικη...ασε

Ενα σου λεω ενα....ΟΣΟ ΧΑΛΙΑ Κ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...Αυτο επιτοπου στο μυαλο οταν εισαι χαλια...

παιζουν πολλά ρολο ρε γμτ...πως μεγαλωσαμε εμεις, η σχεση με τους γονεις μας, η ζωη μας ολη..ρωτησα εναν ειδικο κ μου ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι τεραστιο σοκ για την γυναικα, σωματικο κ ψυχολογικο..οσο κ αν θες ενα παιδακι δεν ξερεις πως θα σου βγει οταν εισαι εγκυος

ολα σου βγαινουν τοτε ολα!

αχχχχχ ... και αν νιωθεις μονο αυτο καλα εισαι, μην ανυσηχεις!!!!

θα ερθουν καλυτερες μερες!! Πιστεψε το! και οποτε θες να μιλησεις εδω ειμαστε εμεις

Αν μπορεις κ εχεις την δυνατοτητα κανε γιογκα...βοηθαει πολυ!

xxx


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις!!!απλα δεν ηξερα οτι μπορει να αισθανονται κ αλλες κοπελες ετσι...στην αρχη νομιζα οτι φταει το οτι δε θελω να γινω μανα και τετοια...μου ηρθε πολυ ξαφνικο και ειδικα σε ενα χαρακτηρα σα κ μενα που σκεφτομαι πολυ πριν πραξω!!ακομα στη φαση ειμαι που συνειδητοποιω τι γινετε...ο αντρας μου τρελαμενος απ τη χαρα του αλλα τον πρηζω με τα ψυχολογικα μου...καταλαβαινω οτι δεν αισθανεται οπωσ εγω αλλα απ την αλλη αυτο με κανει να νιωθω μονη..


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις!!!απλα δεν ηξερα οτι μπορει να αισθανονται κ αλλες κοπελες ετσι...στην αρχη νομιζα οτι φταει το οτι δε θελω να γινω μανα και τετοια...μου ηρθε πολυ ξαφνικο και ειδικα σε ενα χαρακτηρα σα κ μενα που σκεφτομαι πολυ πριν πραξω!!ακομα στη φαση ειμαι που συνειδητοποιω τι γινετε...ο αντρας μου τρελαμενος απ τη χαρα του αλλα τον πρηζω με τα ψυχολογικα μου...καταλαβαινω οτι δεν αισθανεται οπωσ εγω αλλα απ την αλλη αυτο με κανει να νιωθω μονη..

μη το αφησεις να σε παρει απο κατω... ειναι κριμα να περασουν οι ωραιοτεροι μηνες της ζωης σου ετσι!! σε καταλαβαινω γιατι και εγω ετσι ενιωθα καποτε.. τον αντρα μου τον ηξερα οχι 3.5χρονια οπως εσυ. αλλα εναμιση μηνα! εφυγαν τα πρωτα χρονια χωρις να συνειδητοποιησω τιποτα , και τωρα το μετανιωνω! ηθελα πολυ να ξαναζησω το τοτε , με το μυαλο που εχω σημερα !αφησε τον αντρα σου να σου δειξει τη χαρα του και την αγαπη του...σε λιγες εβδομαδες θα νιωσεις αυτο το πλασματακι μεσα σου και οταν το παρεις αγκαλιτσα θα αναθεωρησεις πολλα πραγματα.. ειναι απολυτα δικαιολογημενο να νιωθεις ετσι, η εγκυμοσυνη μας αλλαζει πολυ, ποσο μαλλον και σε σενα που ηρθε τοσο απροσμενα!πιστεψε με δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εχεις ενα συζυγο που να σου δειχνει τοση χαρα για αυτο που εχεις στη κοιλιτσα σου! το εζησα και εγω αυτο τοτε.. και απο τη δικη μου πλευρα και απο του συζυγου.. δεν το ηθελε, με εναμιση μηνα σχεση και 21 ετων τοτε , του φαινοταν βουνο, φαντασου ποσο μονη ,απογοητευμενη και πληγωμενη ενιωθα!!


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

μη το αφησεις να σε παρει απο κατω... ειναι κριμα να περασουν οι ωραιοτεροι μηνες της ζωης σου ετσι!! σε καταλαβαινω γιατι και εγω ετσι ενιωθα καποτε.. τον αντρα μου τον ηξερα οχι 3.5χρονια οπως εσυ. αλλα εναμιση μηνα! εφυγαν τα πρωτα χρονια χωρις να συνειδητοποιησω τιποτα , και τωρα το μετανιωνω! ηθελα πολυ να ξαναζησω το τοτε , με το μυαλο που εχω σημερα !αφησε τον αντρα σου να σου δειξει τη χαρα του και την αγαπη του...σε λιγες εβδομαδες θα νιωσεις αυτο το πλασματακι μεσα σου και οταν το παρεις αγκαλιτσα θα αναθεωρησεις πολλα πραγματα.. ειναι απολυτα δικαιολογημενο να νιωθεις ετσι, η εγκυμοσυνη μας αλλαζει πολυ, ποσο μαλλον και σε σενα που ηρθε τοσο απροσμενα!πιστεψε με δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εχεις ενα συζυγο που να σου δειχνει τοση χαρα για αυτο που εχεις στη κοιλιτσα σου! το εζησα και εγω αυτο τοτε.. και απο τη δικη μου πλευρα και απο του συζυγου.. δεν το ηθελε, με εναμιση μηνα σχεση και 21 ετων τοτε , του φαινοταν βουνο, φαντασου ποσο μονη ,απογοητευμενη και πληγωμενη ενιωθα!!

ΗΣΟΥΝ 21 ΧΡ???ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ...!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ Κ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!:o:o:o:o


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΗΣΟΥΝ 21 ΧΡ???ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ...!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ Κ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!:o:o:o:o

21.5 για την ακριβεια. μεγαλη αποφαση γιατι με τον αντρα μου δεν γνωριζομασταν, οχι μονο για την ηλικια! σε λιγο καιρο θα σκεφτεσαι τις ανασφαλειες σου και θα σου φαινονται αστειες.. οταν γεννησα το πρωτο... ειπα θελω πολλα παιδια, και μολις εχασα τα κιλα, ξαναμεινα!(ασχετο που σταματησαμε στα δυο:) :) :) ) τη τριτη κλεινουμε 7 χρονια γαμου, οι γνωστοι μας πισω απο τη πλατη μας λεγανε... καλα θα δεις δεν θα κλεισουνε χρονο και θα χωρισουν αλλα ακομα μαζι ειμαστε :) :) αστους να σκασουνε!!!!!!!:)


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου λεγανε οταν ημουν εγκυος ολοι

"οι ωραιοτεροι μηνες της ζωης σου ετσι???" δεν νιωθεις Τέλεια??" Το αγαπάς τρελά ε??? κοιτα να χαρεις την εγκυμοσύνη σου ειναι η ωραιοτερη περιοδος της ζωης σου!!

και εγω μεσα μου ελεγα...παει δεν ειμαι καλά...νιωθω χαλια κ οσο για το μωρο δεν ενιωθα τιποτα μεχρι 7-8 μηνων! με ειχε παρει πολύ απο κατω... και ευτυχως παιρνω μια φιλη που ενιωθα οτι με καταλαβαινει..και μου λεει...

"Ποιος σου ειπε οτι ειναι ωραια παιδι μου?? χαλια εισαι οταν εισαι εγκυος!! σαν αρρωστη!, φυσιολογικο ειναι θα σου περασει" κ οσο για το μωρο μου λεει..."σιγα, εγω οταν γεννησα την κορη μου (κ καλα αλλες κλαινε απο συγκινηση κ τετοια) κ την πρωτοειδα ειπα...τωρα δηλαδη πρεπει να κλαψω???? εχει μια κορουλα 2,5 ετων τωρα πια κ ειναι 3ςευτυχισμενη!!! αλλα τα συναισθηματα την περιοδο της εγκυμοσυνης κ μετα πολλες φορες ειναι αναμεικτα! Το ειχα συζητησει με τον γιατρο μου τοτε..του ειχα πει θυμαμαι, γιατρε ειμαι 6 μηνων με κλωτσαει το βλεπω στον υπερηχο κ δεν νιωθω απολυτως τιποτα..κανενα συναισθημα.. η απαντηση ηταν ... οκ! πολύ φυσιολογικο..συμβαινει σε παρα πολλες απλά Δεν Το Λένε!!! ισα ισα που ειναι κ πιο νορμαλ συναισθημα απο την τρελη χαρα! διοτι εκεινες που ξετρελενονται, οταν γεννιεται το μωρακι κ ζουν τα κλαματα κ τα ξενυχτια φρικαρουν πιο ευκολα απο εκεινες που ειναι πιο προβληματισμενες ... ολα σχετικα ειναι..κ λογικο να σκεφτεσαι ετσι...εισαι μικρη ναι μεν αυτο εχει και τα μειονεκτηματα του αλλα εχει κ πολλα προτερηματα..εγω ειμαι 36 κ δεν προκειται να κανω αλλο γιατι δεν εχω αντοχες καθολου..αν ημουν ομως πιο μικρη σιγουρα θα το δοκιμαζα ξανα..τα ξεχνας τα κακα ολα μολις σε κοιταζει και σου γελαει..


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι και θεμα χαρακτηρα..υπαρχουν γυναικες γεννημενες μανουλες...απο πολύ μικρες κανουν παιδια..

μεχρι τα 30 μου ουτε που να το ακουγα οπως και τον γαμο..μετα γνωρισα τον αντρα μου και σιγα σιγα αναθεωρησα..παντως για τον γαμο, αν και το εκανα, δεν εχω αλλαξει γνωμη...Το μωρο βεβαια δεν θα το αλλαζα με Τιποτα!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο σε ολα !!! υπαρχει αυτη η πλευρα και η αλλη... εγω ενιωσα και τα δυο στο πρωτο παιδι ενιωσα καταθλιψη και στο δευτερο χαρα !!στο πρωτο ημουν αδιαφορη λιγο θυμαμαι, δεν ενιωθα και πολλα κατα την διαρκεια , οχι οτι δεν το ηθελα , απλα χαλαρα πραγματα, στο δευτερο το χαμογελο μεχρι τ αυτια ,

μεχρι και με τα κιλα ειχα προβλημα και δεν ειχα διαθεση να βγαινω για βολτα.. συμφωνω σ αυτο που λες οτι πολλες το κρυβουν και δεν το λενε....

(μιλαω παντα κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης , η χαρα και η αγαπη ειναι ιδια και για τους δυο γιους, δεν αγαπαω κανενα λιγοτερο ή περισσοτερο)


line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

ΜΑΡΙΟΣ-ΝΙΚΟΣ:18/12/2003

ΝΙΚΟΛΑΣ:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

24 ετών έμεινα έγκυος το πρωτο μου παιδί χωρίς να μαι παντρεμένη και με μόλις 6 μήνες γνωριμίας-σχέσης. ο άντρας μου έφυγε φαντάρος όταν το μωρό ήταν 4 μηνών κι εγώ με κατάθλιψη που τελικά ξεπέρασα 1, 5 χρόνο μετά!

πολλήηηηηη μοναξιά!!!! πολλά προβλήματα!!!! μόνη τελείως σε ξένη πόλη!

έχασα πολλά απ το παιδί μου! και του τα χρωστάω! μη κάνεις το ίδιος λάθος. ζήτα βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...