Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΧΕΙΡΟΤΕΧΝΙΕΣ...


eirinich

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα να μάθω με τι ασχολείστε στον ελεύθερο χρόνο σας. Όσο έχετε δηλαδή και να δώσετε και ιδέες σε εμένα! Εγώ προσπαθώ να κάνω πολλά αλλά δεν πετυχαίνουν πάντα φυσικά. Τελευταία πλέκω με τα δάχτυλα και ο καλός μου αντρούλης μου πήρε δώρο για τα Χριστούγεννα μια ραπτομηχανή (χωρίς βέβαια να έχω ιδέα πως ράβεις ή πως καν δουλεύει). Προσπαθώ να μάθω όμως. Αν κάποια ασχολείται με τέτοια, ας ανεβάζουμε ιδέες για χειροτεχνίες και κατασκευές.

Αυτά είναι βίντεο με πλέξιμο στα δάχτυλα. Εχω κάνει κασκολάκια για τη μικρή μου και δωράκια. Περιμένω ιδέες. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ομολογουμένως ενδιαφέρον βιντεάκι, θα το ξανατσεκάρω όταν έχω περισσότερο χρόνο και θα ήθελα να καταπιαστώ.

Φτιάχνω διάφορα αντικείμενα από "άχρηστα" υλικά, όπως διακοσμητικά, χρηστικά (κουτιά...), έπιπλα (στοιχειώδη, έτσι?όχι λουί κιάνζ!!!) και κοσμήματα με χάντρες - ατσαλόσυρμα (ευκολάκι), καθώς και μακραμέ, είτε σκέτα, είτε με χάντρες, από απλές ξύλινες/συνθετικές, αλλά και κρυσταλλάκια απλά ή σβαρόφσκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ομολογουμένως ενδιαφέρον βιντεάκι, θα το ξανατσεκάρω όταν έχω περισσότερο χρόνο και θα ήθελα να καταπιαστώ.

Φτιάχνω διάφορα αντικείμενα από "άχρηστα" υλικά, όπως διακοσμητικά, χρηστικά (κουτιά...), έπιπλα (στοιχειώδη, έτσι?όχι λουί κιάνζ!!!) και κοσμήματα με χάντρες - ατσαλόσυρμα (ευκολάκι), καθώς και μακραμέ, είτε σκέτα, είτε με χάντρες, από απλές ξύλινες/συνθετικές, αλλά και κρυσταλλάκια απλά ή σβαρόφσκι.

Καλησπέρα. Αχ πόσο χαίρομαι που κάποια απάντησε επιτέλους! Αν θέλεις ανέβαζε και κανένα βίντεο ή φώτο ή οδηγίες από αυτά που κάνεις. Θα μας φανούνε χρήσιμα πιστεύω. Εγώ και blog σκεφτόμουν να ξεκινήσω αλλά ακόμη δεν έχω χρόνο. Έχω κάνει καδράκια για παιδικό δωμάτιο, σαπουνάκια για τις μπομπονιέρες της κόρης μου, κοσμήματα και γενικά διάφορα. Σκέφτομαι κανένα κουκλόσπιτο μήπως καταφέρω να κάνω και ρουχάκια για την κόρη μου τώρα με την νέα ραπτομηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω με διάφορες ιδέες.

Φορεματάκι από μαξιλαροθήκη:

https://www.paidi.gr/2014/03/pillow-case-dress/

Ζωγραφική σε κούπες:

http://lamproukam.blogspot.gr/2015/01/blog-post_27.html

Θήκη με είδη ζωγραφικής:

http://lamproukam.blogspot.gr/2012/11/blog-post.html

Περιμένω και δικές σας ιδέες!;)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...