Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Νεες μανουλες!


nafsikaki

Recommended Posts

Θα χαρώ να βοηθήσω όπου μπορώ αν και μετά απο τόσα χρόνια αισθάνομαι σαν να ειναι το πρώτο μου!

αληθεια πως και τα παιδακια σου εχουν 7 χρονια διαφορα? ηταν αποφαση σας? ειναι δυσκολα με την διαφορα ηλικιας? εγω σκεφτομουν οταν παει το παιδι ενος χρονου να κανω παλι εμβρυομεταφορα! με εξωσωματικη τον εκανα. γενικα πιστευω πως οταν ειναι κοντα στις ηλικιες ειναι λιγο ζορι μεν αλλα στην ουσια μεγαλωνουν μαζι.. παω για υπνο παω!! καλο βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αληθεια πως και τα παιδακια σου εχουν 7 χρονια διαφορα? ηταν αποφαση σας? ειναι δυσκολα με την διαφορα ηλικιας? εγω σκεφτομουν οταν παει το παιδι ενος χρονου να κανω παλι εμβρυομεταφορα! με εξωσωματικη τον εκανα. γενικα πιστευω πως οταν ειναι κοντα στις ηλικιες ειναι λιγο ζορι μεν αλλα στην ουσια μεγαλωνουν μαζι.. παω για υπνο παω!! καλο βραδυ!!!

Είχα τρεις αποβολές ενδιάμεσα και εγω ειμαι της γνώμης οτι πρέπει να ειναι κοντά στην ηλικία αλλα δυστυχώς τα πράγματα δεν γίνονται πάντα όπως τα θελουμε!!! Κορίτσια με το θέμα του νονού-νονάς τι έχετε κανει εμάς λόγω της κρίσης όπως φαίνεται κανεις δεν μας εχει ζητήσει να βαπτίσει τη μικρη😔

Link to comment
Share on other sites

Είχα τρεις αποβολές ενδιάμεσα και εγω ειμαι της γνώμης οτι πρέπει να ειναι κοντά στην ηλικία αλλα δυστυχώς τα πράγματα δεν γίνονται πάντα όπως τα θελουμε!!! Κορίτσια με το θέμα του νονού-νονάς τι έχετε κανει εμάς λόγω της κρίσης όπως φαίνεται κανεις δεν μας εχει ζητήσει να βαπτίσει τη μικρη😔

αχ λυπαμαι πολυ... κι εγω ειχα 2 αποβολες και ολη την εγκυμοσυνη την περασα στο κρεβατι. εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.. τα πραγματα δεν ερχονται οπως τα σχεδιαζουμε και θελουμε...ας εχουμε υγεια και ολα θα γινουν! εμενα θα μου το βαφτισει ενας φιλος μου αλλα οταν του ειπα για καλοκαιρι τον ειδα που σφιχτηκε καπως.. νομιζε πως θα το καθηστερυσουμε πολυ... αχ εχω αγχωθει και με αυτο... εχω αρχισει και ψαχνω για μπομπο προσκλητηρια κλπ κλπ και δεν βγαινουν..ειναι πολλα... λεγαμε να κανουμε και γαμο θρησκευτικο μαζι αλλα δεν το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!!!!!!

Το δικο μου παλικαρακι ειναι 2,5 μηνων....ειναι ενα τελειο νινακι ιδιο ο πατερας του..

Κ σε μας ηρθε αυτο το δωρακι με εξωσωματικη κ ηρθε κ γεμισε τη ζωη μας

Να μας ζησουν τα μπεμπακια κ να ειναι γερα κ καλοτυχα!!!!!!!!


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες!!!!

Ναι θα κάνουμε παρεουλα!!! Από που είσαι;;

Οντέτ φυσικά και να έρθεις στην παρέα!! Καλα είναι το μελινακι μου!! Ή μικρή σου;;

Σήμερα έκανε τα πρώτα μπουσουλοβηματα!!! Πριν από λίγο!!!

Αχ τι ωραια!!!! Αντε καλη αρχη!!

Μια χαρα ειμαστε κι εμεις! Εχουμε αρχίσει τα γελάκια τα κακαριστα και τρελαινουμε την μαμα και τον μπαμπα!! Μεσα Φλεβάρη αρχιζουμε σιγα σιγα τα φρουτάκια μας!

καλωστην!!!:P:p:p αγορακι εχω! να σου ζησει το μωρουλι σου!! γερο και τυχερο να ειναι!!!!

Σ ευχαριστω αγαπη μου! Κι εσενα ο γιος σου! Αντε και κανένας γαμπρός βρε παιδια! Πήξαμε στο κοριτςι!χιχιχι

ειμαι 27 ετων ειμαι απο επαρχια, ειναι το πρωτο μου παιδακι μετα απο μεγαλες δυσκολιες... δεν δουλευω, ειμαι ολη μερα με το παιδι. πειτε μου κι εσεις!

Εγω ειμαι 33, κι εμας το πρωτο μας μετα απο επισης πολυ κόπο και προβλήματα! Τελος καλο ολα καλα ομως! Τα ξεχνάμε αυτα και εστιάζουμε στο παιδάκι μας! Μένω στην αθηνα και εχω αδεια απο τη δουλεια μεχρι τελη Ιουνίου!

Θα μπορούσα και εγω να μπω στη παρέα σας; Εχω δυο κόρες η μια ειναι οκτώ ετών Κα η δεύτερη γίνεται αύριο επτά μηνων

Καλώσηρθες κοριτςι μου! Να τις χαιρεσαι τις κορούλες σου!

Είχα τρεις αποβολές ενδιάμεσα και εγω ειμαι της γνώμης οτι πρέπει να ειναι κοντά στην ηλικία αλλα δυστυχώς τα πράγματα δεν γίνονται πάντα όπως τα θελουμε!!! Κορίτσια με το θέμα του νονού-νονάς τι έχετε κανει εμάς λόγω της κρίσης όπως φαίνεται κανεις δεν μας εχει ζητήσει να βαπτίσει τη μικρη😔

3 αποβολες;; Τι τράβηξες κοριτσακι μου!! Δυστυχως ετσι ειναι, κάποιες φορες τα πραγματα δεν έρχονται οπως τα υπολογίζεις! Κι εγω ειχα μια παλλινδρομη πριν τη μικρούλα μου! Εμας θα μας τη βαφτίσει η κουμπάρα μας που μας παντρεψε(σύμφωνα με το έθιμο)ειναι ομως πρόβλημα εχεις δικιο! Ολοι περνανε δύσκολα!

Καλησπερα κ απο μενα!!!!!!

Το δικο μου παλικαρακι ειναι 2,5 μηνων....ειναι ενα τελειο νινακι ιδιο ο πατερας του..

Κ σε μας ηρθε αυτο το δωρακι με εξωσωματικη κ ηρθε κ γεμισε τη ζωη μας

Να μας ζησουν τα μπεμπακια κ να ειναι γερα κ καλοτυχα!!!!!!!!

Α να κι αλλος γαμπρός! Να σου ζηςει ο πρίγκιπας σου! Να ειναι γέρος και καλοτυχος!

καλημερα σας!!! εμεις χθες δεν κλεισαμε ματι. ολο το βραδυ γκρινια και κουνημα για να ξανα κοιμηθει. εσεις τι κανετε?

Καλημερα! Κι εγω σέρνομαι! Η μικρη εχει σύναχακι και μυξουλες και ειναι ανήσυχη τα τελευταια βραδιά! Εμας δεν πιάνει το κούνημα, μονο με το στηθος κοιμαται! Τωρα εχει λιωσει στον υπνο αλλα εγω δεν μπόρεσα να κοιμηθώ μαζι της! Μετα λεμε μηπως παμε καμμθα βολτιτσα μιας και εχει καλη μερα σημερα!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κι εγω σέρνομαι! Η μικρη εχει σύναχακι και μυξουλες και ειναι ανήσυχη τα τελευταια βραδιά! Εμας δεν πιάνει το κούνημα, μονο με το στηθος κοιμαται! Τωρα εχει λιωσει στον υπνο αλλα εγω δεν μπόρεσα να κοιμηθώ μαζι της! Μετα λεμε μηπως παμε καμμθα βολτιτσα μιας και εχει καλη μερα σημερα!

περαστικα στην μικρη σου! τι γινεται βρε κοριτσια με αυτες τις ιωσεις? θελει μεγαλη προσοχη! κι εμενα στηθος κοιμονταν μονο αλλα στις μεγαλες γκρινιες δεν ξερει ουτε αυτος τι θελει! να πατε βολτα κ να περασετε καλα!!! εγω μαγειρευω καροτο κολοκυθι για τον μικρο κ φασολαδα για μας. πηξαμε στο κρεας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!!!!!!

Το δικο μου παλικαρακι ειναι 2,5 μηνων....ειναι ενα τελειο νινακι ιδιο ο πατερας του..

Κ σε μας ηρθε αυτο το δωρακι με εξωσωματικη κ ηρθε κ γεμισε τη ζωη μας

Να μας ζησουν τα μπεμπακια κ να ειναι γερα κ καλοτυχα!!!!!!!!

καλως ηρθες κοριτσακι!!! να μας ζησουν να τα χαιρομαστε!!! 2,5 μηνων ε? εχω ξεχασει πως ηταν ο δικος μου νεογεννητο. ποσο γρηγορα μεγαλωνουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έγραψα ένα μήνυμα αλλά μόλις τελειώσα χάθηκε.....

Μαρία καλωσηρθες στην παρέα μας!!! Να χαίρεσαι τ αγοράκι σου!!!!

Οντέτ περαστικά σας.....αμάν αυτές οι ιωσεις

Το βράδυ μας επίσης με πολλά ξυπνήματα.... Εγω στα δύσκολα βυζι οπωσδήποτε και κούνημα κάτω από τον απορροφητηρα......

Εμάς ήρθε τον πρώτο μήνα προσπαθειών και φυσικά ειμαστε ευγνώμων!!!

Για δεύτερο είναι νωρίς για μας αφού ελδεν έχω βοήθεια οι γονείς είναι μακριά και έτσι όλα περνούν από τα χέρια μου, δεν θέλω να δυσκολεύτηκε και να μην χαρώ ούτε το κορίτσι μου ούτε το δεύτερο μωρό μου αργότερα οπότε λέμε να γίνει το μελινακι τουλάχιστον 2!!!

Ναυσικακι γιατί δεν προσπαθείτε κανονικά και μετά να κάνετε εβρυομεταφορα;;

Και εμελας θα την βαφτίσει ο κουμπάρος μας που μας πάντρεψε αλλά είχαμε και άλλους προθυμους παραδόξως....

Κλείσαμε βάφτιση 14/5 !!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα,,,

εμας ηρθε με την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης αλλα ειχαμε εναν αγωνα σχεδον 10 ετων... ο ενας γιατρος μου ελεγε το ενα ο αλλος το αλλο..μεχρι που βρηκα τους καταλληλους κ μου εκαναν το ονειρο πραγματικοτητα...καναμε πρωτα δυο σπερματεγχυσεις οι οποιες απετυχαν κ μετα καναμε την εξωσωματικη...ειχαμε θετικο αποτελεσμα με διδυμη κυηση αλλα το ενα παλινδρομησε γυρω στην 11η εβδομαδα..(απ οτι καταλαβα ολες μας εχουμε περασει μια απωλεια)...

εχουμε 3 παγωτακια στην καταψυξη για εμβρυομεταφορα για οταν αποφασισουμε να κανουμε κ αλλο παιδακι (σσσσσ αν γινοταν θα εκανα χαλαρα κ αλλο τωρα στα καπακια)


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπεραααααα,,,

εμας ηρθε με την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης αλλα ειχαμε εναν αγωνα σχεδον 10 ετων... ο ενας γιατρος μου ελεγε το ενα ο αλλος το αλλο..μεχρι που βρηκα τους καταλληλους κ μου εκαναν το ονειρο πραγματικοτητα...καναμε πρωτα δυο σπερματεγχυσεις οι οποιες απετυχαν κ μετα καναμε την εξωσωματικη...ειχαμε θετικο αποτελεσμα με διδυμη κυηση αλλα το ενα παλινδρομησε γυρω στην 11η εβδομαδα..(απ οτι καταλαβα ολες μας εχουμε περασει μια απωλεια)...

εχουμε 3 παγωτακια στην καταψυξη για εμβρυομεταφορα για οταν αποφασισουμε να κανουμε κ αλλο παιδακι (σσσσσ αν γινοταν θα εκανα χαλαρα κ αλλο τωρα στα καπακια)

εμεις καναμε 2 προσπαθειες εξωσωμ μεχρι να αποκτησουμε το μικρουλι μας! εχουμε πολλα κοινα. κι εγω ειχα διδυμα στην αρχη αλλα απεβαλα και ηταν πολυ επικινδυνο για το αλλο μωρο... φαρμακα,-πολλα φαρμακα- αιμοραγιες, πονοι νοσηλειες....εχουμε κι εμεις καπου στα 17 εμβρυα στην καταψυξη. ευτυχως δεν θα ξαναπερασουμε το λουκι των ενεσεων ωοληψια κλπ.. κι εγω θελω πολυ συντομα ενα παιδακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έγραψα ένα μήνυμα αλλά μόλις τελειώσα χάθηκε.....

Μαρία καλωσηρθες στην παρέα μας!!! Να χαίρεσαι τ αγοράκι σου!!!!

Οντέτ περαστικά σας.....αμάν αυτές οι ιωσεις

Το βράδυ μας επίσης με πολλά ξυπνήματα.... Εγω στα δύσκολα βυζι οπωσδήποτε και κούνημα κάτω από τον απορροφητηρα......

Εμάς ήρθε τον πρώτο μήνα προσπαθειών και φυσικά ειμαστε ευγνώμων!!!

Για δεύτερο είναι νωρίς για μας αφού ελδεν έχω βοήθεια οι γονείς είναι μακριά και έτσι όλα περνούν από τα χέρια μου, δεν θέλω να δυσκολεύτηκε και να μην χαρώ ούτε το κορίτσι μου ούτε το δεύτερο μωρό μου αργότερα οπότε λέμε να γίνει το μελινακι τουλάχιστον 2!!!

Ναυσικακι γιατί δεν προσπαθείτε κανονικά και μετά να κάνετε εβρυομεταφορα;;

Και εμελας θα την βαφτίσει ο κουμπάρος μας που μας πάντρεψε αλλά είχαμε και άλλους προθυμους παραδόξως....

Κλείσαμε βάφτιση 14/5 !!!

να ρωτησω. ξυπναει για να φαει μονο? εμενα περα απο αυτο ξυπναει και ψαχνει να πιπιλισει βυζι. το χει για πιπιλα. κανουμε και συγκοιμηση.. εννοειτε κανουμε ελευθερα αλλα ειναι πολυ δυσκολο να εχουμε φυσ συλληψη... οσο για την βαφτηση φεν κλεισαμε ακομη ημ/νια. θα κανουμε γαμοβαφτηση μαλλον!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία και ναυσικακι λυπάμαι πολύ για τις απώλειες που είχατε.....

Μπράβο που τα καταφέραμε μετά από τόσο αγώνα!!! Ευχομαι το δεύτερο να έρθει πιο ανώδυνα με το καλο!!

Ναυσικακι και εμείς κοιμομαστε μαζί...εννοείται, και ναι ξυπνάει και θέλει βυζι κάποιες φορές τρώει κανονικά και άλλες απλά πιπιλαει αλλά όπως και να χει με ξυπνάει και έχω συνέχεια τον νου μου και δεν μπορώ να κοιμηθω κανονικά....

Πάντως από ότι συζηταω με άλλες μαμαδες μάλλον θα αργησουμε να κοιμηθούμε....μακάρι να βγω ψευτρα.....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και ή γάμο βάφτιση!!! Για ποτέ λέτε;;;

σε ευχαριστω πολυ!!!

για καλοκαιρι λεμε... εχω αρχισει και ψαχνω μεσω ιντερνετ προσφορες κλπ γιατι θα τα κανω ολα μονη μου... λεμε ναυτικο θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...