Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

καλημέρα είπα και εγώ να μπω στην παρέα αν και πολύ συγκρατημένα ακόμα μιας και είναι πολύ νωρίς...έρχομαι από τις μέλλουσες μανούλες του Ιουλίου αλλά δυστυχώς το μωράκι μας παλλινδρόμησε και τώρα είμαι και πάλι έγκυος και μέλλουσα του Οκτωβρίου...έχω κ ένα αγοράκι το οποίο ήρθε στη ζωή μας τον Οκτώβριο του 2014!!! όπως καταλαβαίνετε ο Οκτώβριος είναι μάλλον ο τυχερός μας μήνας και ο Ιανουάριος επίσης;)

εμένα ο μικρός όταν ήταν 12 μηνών είχε 7 δοντάκια από τότε ξεκίνησα να του δίνω σιγά σιγά πατημένα φαγητά και ψωμάκι για να μάθει τη διαδικασία του μασήματος και μετά κόψαμε τελείως τα αλεσμένα γιατί Και οι δύο τρόποι μαζί μπερδεύουν τα μικρά, εννοώ όπως όταν αρχίσετε να δίνετε το φαγητό πατημένο μετά μην του το δίνετε αλλεσμένο γιατί το αλλεσμένο το πάει κάτω κατευθείαν ενώ το πατημένο το διαχειρίζεται πρωτα στο στόμα του και μετά το καταπίνει. έτσι έμαθε μια χαρά και τώρα τα τρώει όλα στην κανονική τους μορφή δλδ ούτε πατημένα...


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!εχω ενα αγοράκι 18 μηνών,αν ολα πανε καλα ερχεται και το 2ο μωρακι!(λογω καισαρικης θα γεννησω τελη σεμπτεμβρη λογικα)απο οτι ειδα ολες εχουμε απο ενα παιδακι!με το καλό σε ολες!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΟΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ Κ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.Κ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΚΤΩΒΡΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΓΘΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΝΕΑ.ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ?ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑ Κ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες....εγώ όπως υπολόγισα την πητ μου είναι τέλη Οκτώβρη πρώτα ο θεός αν πάνε όλα καλά...στο πρώτο μου είχα πητ 12/10 αλλά μου έσπασαν τα νερά 2/10 και τελικά γέννησα 3/10 με καισαρική...τώρα πάω για vbac οπότε όταν με το καλό αποφασίσει πάλι να έρθει το μωράκι μας μόνο του....γιατρό έχω στις 3/3 να δούμε σάκο κι αν όλα είναι καλά μετά απο δύο εβδομάδες να ακούσουμε κ καρδούλα


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω 3/3 εχω ραντεβού και θα κλεισουμε τοτε και το ραντεβου της αυχενικης! Οντως ειναι ωραια να εχουν μικρη διαφορά ηλικιας τα αδελφια,βεβαια στην αρχη θα ειναι λιγο δυσκολα μεχρι να προσαρμοστουν τα μεγαλυτερα!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω κοριτσια επειδη εχω μικρο κυκλο, η συλληψη εγινε νωρις, 11η μερα κ το καταλαβα απο τις 25-26 μερες, γιατι δεν ειχα καθολου προειδοποιητικα σημαδια περιοδου, οπως ακριβως ειχε γινει κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη....

Πηγαμε μια φορα ειδαμε σακο κ πηγαμε ξανα στις 5+4 εβδο. και ακουσαμε καρδια. Τωρα θα ξαναπαμε 10-15 Μαρτιου κ μετα μεσα Απριλιου για αυχενικη

Ευτυχως ακομα δεν εχω αναγουλες, εμετους κλπ, αλλα εχει τωρα 3 μερες που το πρωι ζαλιζομαι παραααα πολυ.....αλλα μετα περναει.... Μακαρι να μεινει ετσι το πραγμα, γιατι στην πρωτη υπεφερα ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω κοριτσια επειδη εχω μικρο κυκλο, η συλληψη εγινε νωρις, 11η μερα κ το καταλαβα απο τις 25-26 μερες, γιατι δεν ειχα καθολου προειδοποιητικα σημαδια περιοδου, οπως ακριβως ειχε γινει κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη....

Πηγαμε μια φορα ειδαμε σακο κ πηγαμε ξανα στις 5+4 εβδο. και ακουσαμε καρδια. Τωρα θα ξαναπαμε 10-15 Μαρτιου κ μετα μεσα Απριλιου για αυχενικη

Ευτυχως ακομα δεν εχω αναγουλες, εμετους κλπ, αλλα εχει τωρα 3 μερες που το πρωι ζαλιζομαι παραααα πολυ.....αλλα μετα περναει.... Μακαρι να μεινει ετσι το πραγμα, γιατι στην πρωτη υπεφερα ολη μερα...

καλημέρα...κι εγώ κάπως έτσι..η σύλληψη πρέπει να έγινε τη 12η μέρα, έκανα τεστ την 24η και ήταν τοοοοσο αχνό που ούτε που φαινόταν, πιστεύω πως σε όποιον κι αν το έδειχνα δεν θα έβλεπε σταυρό εκτός από μένα χαχαχα μετά ξαναέκανα την 26η και βγήκε θετικότατο!!! τώρα έχω γιατρό 3/3 και απο οτι υπολογίζω θα είμαι 5+4....ανυπομονώ!!!!


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...κι εγώ κάπως έτσι..η σύλληψη πρέπει να έγινε τη 12η μέρα, έκανα τεστ την 24η και ήταν τοοοοσο αχνό που ούτε που φαινόταν, πιστεύω πως σε όποιον κι αν το έδειχνα δεν θα έβλεπε σταυρό εκτός από μένα χαχαχα μετά ξαναέκανα την 26η και βγήκε θετικότατο!!! τώρα έχω γιατρό 3/3 και απο οτι υπολογίζω θα είμαι 5+4....ανυπομονώ!!!!

Τωρα πρωτη φορα θα πας γιατρο ε;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια βλέπω γνώριμα πρόσωπα από άλλα threads εγώ σας έρχομαι από τις μαμάδες Ιανουαρίου του '15 έχω μια κοράκλα 13,5 μηνών και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό έχω κλείσει πρώτο ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα οπότε δεν ξέρω ακριβώς ΠΗΤ πάντως για Οκτώβρη με βλέπω έχω κάνει ήδη 2 χοριακές όπου η δεύτερη αυξήθηκε κανονικότατα και κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους εγώ σκοπεύω να κάνω τάντεμ για όσες δεν ξέρετε θα θηλάζω και την μικρή μου και το νέο μωράκι αν και εφόσον το θέλει η κόρη μου αν και μέχρι τον τοκετό έχουμε ακόμα πολλά καρβέλια είμαι από Αθήνα και είμαι 24 όπως λέει και το τικεράκι μου θα χαρώ να μιλάμε :)

Η αλήθεια είναι πως έλεγα ότι θα σας γράψω αφού πάω στον γιατρό αλλά δεν άντεξα :rolleyes: (Από συμπτώματα προς το παρόν έχω μόνο ζαλάδες και συχνοουρία) Δεν έχουμε ανακοινώσει κάτι ακόμα σε συγγενείς/γονείς σίγουρα θα μας την πουν που είμαι πάλι έγκυος αλλά σιγά μην τους αφήσω να μου χαλάσουν την διάθεση...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες enseignate να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό να έρθει κ το νέο μελος!!!! Μία απορία για το ταντεμ....ξέρω οτι το μητρικό γάλα γνωρίζει την ηλικία του μωρού κ αναλόγως αλλάζει η σύσταση του...οταν θηλάζεις 2 μωράκια διαφορετικής ηλικίας πως προσαρμόζεται;


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες enseignate να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό να έρθει κ το νέο μελος!!!! Μία απορία για το ταντεμ....ξέρω οτι το μητρικό γάλα γνωρίζει την ηλικία του μωρού κ αναλόγως αλλάζει η σύσταση του...οταν θηλάζεις 2 μωράκια διαφορετικής ηλικίας πως προσαρμόζεται;

Απ'οσο ξέρω προσαρμόζεται και στα 2 παιδια αλλα δεν είμαι 100% σίγουρη αυτο το ξέρουν καλύτερα οι σύμβουλοι θηλασμού :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...όπως και να έχει σου εύχομαι να θηλάσεις και τα δύο σου παιδάκια!!! εγώ στον γιο μου δεν τα κατάφερα, αρνιόταν πεισματικά το στήθος και αναγκαστικά κατέληξα στο απαίσιο θήλαστρο το οποίο είναι μαρτύρι, όποια γυναίκα το έχει χρησιμοποιήσει ξέρει!!! τώρα στο δεύετρο πρώτα ο θεός ελπίζω να καταφέρω και vbac και θηλασμό...για να δούμε...


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!!!! Και γω υποψήφια μανούλα Οκτωβρίου μάλλον, μπορεί και Σεπτεμβρίου βέβαια! Έχω ΠΗΤ 4 Οκτώβρη!!! Είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη και είμαστε κατενθουσιασμένοι και λιγο φοβισμένοι βέβαια γιατί ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά στο παρελθόν!!! Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη τελιομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...