Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΣΚΥΛΑΚΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ...


eirinich

Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Ωραίο ονόματα κι διαλέξαμε μπράβο!!!

Εγω έχω αρσενικό δεν του έχω κάνει στείρωση γιατί δεν χρειάστηκε, δεν είχε ορμές τόσο έντονα ούτε την απίστευτη ενέργεια οπότε μια χαρά

Θέλει στην αρχή εμβόλια δυο-τρια αν θυμάμαι καλά στην αρχή κάθε μήνα και μετά ένα τον χρόνο για την λυσα και από κει και πέρα έχει για διάφορες αρρώστιες που οφείλονται σε παράσιτα όπως για την λυσμανιαση...

Για στείρωση αν αποφασισετε θα πρέπει να ενηλικιωθεί και να έχει μια δύο φορές περίοδο και μετά , σε κάποιες ράτσες λένε ότι θα πρέπει να γεννήσει και μια φορά αλλά με επιφύλαξη στο λέω αυτό....ο γιατρός θα σας καθοδηγήσει, τσιπακι εγώ δεν έβαλα και δεν ξέρω αν είναι υποχρεωτικό!!!

Θα χει πλάκα να προσπάθει να της μάθει να κατουραει στο γιο γιο!!! Χαχαχα

Άντε να το πάρετε σύντομα!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήραμε κάτι ψιλοπράγματα και ρωτήσαμε για σπιτάκι και τροφές. Ένα εγκεφαλικούλι το έπαθα νομίζω. Πήραμε πιατάκι για φαγητό, ένα μπουκάλι για νερό για τις βόλτες, ένα σχοινί παιχνιδάκι, ένα κρεβατάκι. Αυτά οκ στις τιμές. Αλλά το σπιτάκι περίπου 100-120 ευρώ και η τροφή 50 ευρώ τα λες και πολλά. Μας είπε επίσης η κοπέλα όχι κανονικό φαγητό αλλά κροκέτες μόνο. Και τώρα λέμε μόλις πληρωθούμε να πάμε να εφοδιαστούμε με τα απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της γνωμης να μην παρετε ακομα σπιτακι, λιγα σκυλια το προτιμουν και για ενα τοσο νεαρο σκυλακι θα φανταζει αφιλοξενο. Αυτο θα εχει την αναγκη να ειναι συνεχεια μαζι σας, που θα το κοιμιζετε μεχρι να μεγαλωσει? Η κροκετα ειναι μια ευκολη λυση αλλα οχι και η καλυτερη, καλυτερα να την εναλλασσεις με λιγο μαγειρεμενο φαγητο, ρυζι με κοτοπουλο χωρις κοκαλα για παραδειγμα. Οσο για την στειρωση οι αποψεις διιστανται.. Αλλοι λενε πριν την πρωτη περιοδο, αλλοι μετα απο μια γεννα.. Εγω αυτο που ειδα στα δικα μου εκαστοτε σκυλια ειναι οτι οσο νωριτερα τοσο καλυτερα, απλα τα λαμπραντορ εχουν και μια ταση να παχαινουν και η στειρωση θα την επιταχυνει.. Ο δικος μας ειναι αρσενικος και επειδη ειχε κρυψορχια στειρωθηκε νωρις, αλλα δεν αλλαξε καθολου χαρακτηρα και συμπεριφορα.. Ειναι σημαντικη αποφαση, ρωτα γνωμες και εμπειριες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mama82 Μόλις είδα την ερώτηση σου σε μια αγγελία μου για το σκυλάκι μας. Λοιπόν, το πήραμε την Πέμπτη που μας πέρασε. Τι να πώ? Μου φαίνεται τόσο έξυπνο σκυλί. Βέβαια ζοριζόμαστε ακόμη γιατί κλαίει πολύ, επειδή έφυγε από τη μαμά του αλλά εντάξει. Όσο για την κόρη μου, έχει τρελαθεί. Χθες το σκυλάκι έπαιζε μαζί της και επειδή είναι μικρό και έχει τα παιδικά δοντάκια την έπιασε τι ποδαράκι της και η κόρη μου τράβήχτηκε με αποτέλεσμα να φωνάζει ότι τη δάγκωσε, αλλά απλά την γρατζούνησε.Και την βάζω betantin και της λέω ο μπαμπάς θα μάθει το σκυλάκι να μην σε κάνει έτσι αλλά αν δεν νιώθεις καλά να την πάμε πίσω στη μαμά της και μας παρακαλούσε να μην τη διώξουμε. Έχει τρελαθεί. Ακόμη βέβαια θα έχουμε τέτοια σκηνικά γιατί και οι δύο είναι πολύ μικρές αλλά όπως μου είπε και ο παιδίατρος, το betantin αρκεί. :D Αλλά η κόρη μου έχει ήδη διαφορά στον τρόπο που συμπεριφέρεται και έχω πάθει πλάκα. Νιάζεται το σκυλάκι, το προσέχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ειρήνη!!! Είπα κι εγώ με ξέχασε;; Χαχα

Μπράβο σας!!! Καλώς ήρθε το καινούργιο μέλος στο σπίτι σας!!! Από ότι φαίνεται ήδη περνάτε τέλεια!!! Όσο για τα κλάματα κρίμα το καημενο που θέλει την μαμά του αλλά ευτυχώς θα προσαρμοστεί γρήγορα, όσο δεν έχει εμβόλια καλό ειναιβτο βεταντιν αλλιώς εφόσον το φροντιζετε ούτε αυτό χρειάζεται, για αργότερα λέω,!!!

Θα μεγαλώσουν μαζί και αν και ήδη συμβαίνει θα αγαπηθουν τρέλα!!! Ειδες που η μικρή βγάζει και άλλα συναισθήματα;; Και που είστε ακόμα!!!

Ευχομαι από δω και πέρα κάθε μέρα να ναι καλύτερη και να απολαμβανετε οικογενειακές στιγμές!!!

Πως την βαφτισατε τελικά;

Χαρηκα πολύ μπράβο σας!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Τη βάφτισε η κόρη μας Λούση. Εντάξει τη φοβάται ακόμη η μικρή γιατί την άρπαξε κανα δύο φορές αλλά γενικά η μία τρελένεται για την άλλη. Περιμένουμε να κάνει εμβόλιο και να πάρει και την τελευταία δόση από ένα σιρόπι και να αρχίσουμε και τις βόλτες. Βέβαια τα κλάμματα και όλα αυτά σταμάτησαν αλλά μας ψάχνει το σκυλάκι όταν μένει μόνη αλλά θα την παίρνουμε μαζί στο μαγαζί μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμη. Ο άντρας μου άρχισε και την εκπαίδευση και μάλλον λόγω ράτσας άρχισε να μαθαίνει κάποια πράγματα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Πόσο χαίρομαι όταν βλέπω παιδιά να μεγαλώνουν με σκυλί! Έμεις περιμένουμε το πρώτο μας παιδι και έχουμε 2 σταφακια, (Πιτ μπουλ) βασικά εγώ μεγάλωσα με σκυλιά ο άντρας μου όχι, και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου η το σπίτι χωρίς γάβγισμα και σκυλοβολτες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόσο χαίρομαι όταν βλέπω παιδιά να μεγαλώνουν με σκυλί! Έμεις περιμένουμε το πρώτο μας παιδι και έχουμε 2 σταφακια, (Πιτ μπουλ) βασικά εγώ μεγάλωσα με σκυλιά ο άντρας μου όχι, και δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου η το σπίτι χωρίς γάβγισμα και σκυλοβολτες!

Καλημέρα. Τα έχει τα θεματάκια της η κόρη μου ακόμη, αλλά τη λατρεύει τη σκυλίτσα μας. Χθες π.χ. πάλι πήδηξε πάνω της γιατί είναι κουτάβι ακόμη, και τη γρατζούνισε λίγο και η μικρή κλάμα και κακό. Αλλά μη μαλώσετε τη Λούση μου. Γενικά μας έκανε όλους πολύ καλό. Σήμερα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο και περιμένουμε ένα μήνα ακόμη για να τελειώσουμε τα εμβόλια και να ξεκινήσουμε τις βόλτες. Δεν ξέρω αν επειδή είναι το σκυλάκι μας( η κουκουβάγια) αλλά είναι και πολύ έξυπνη οπότε κάποια πράγματα ήδη ξεκίνησε να της τα μαθαίνει ο άντρας μου. Π.χ. ξέρει το κάτσε, τρώει μόλις της πούμε να πάρει το φαγητό, δεν δαγκώνει σχεδόν καθόλου όπως στην αρχή. Θέλουμε να μάθει κάποια πράγματα ώστε να μπορούμε να την παίρνουμε μαζί μας συνέχεια και όχι να μένει σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...