Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Να μαζευτούμε εμείς που προσπαθούμε!


elena37

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Εγώ έκανα χθες έναν υπέρηχο κι ένα τεστ παπ, ο υπέρηχος πολύ καλός, δεν έχω υδροσάλπιγγες μου είπε και είχα κάνει ωορηξία πάλι απο την πλευρά του εξωμήτριου.Αμέσως μετά την περίοδο πάω για σαλπιγγογραφία και μετά ξεκινάω προσπάθειες για 6 μήνες κι αν δεν, πάμε για σπερμοδιάγραμμα, μου έδωσε και μια αγωγή για χλαμύδια, μυκόπλασμα και ουρεόπλασμα σε περιπτωση που υπαρχει κατι να φύγει.Βλέποντας τα 2 προηγούμενα τεστ είδαμε ότι έγραφαν εικόνα φλεγμονής και κανένας γιατρός πριν δεν μου είπε να κάνω κάτι γιαυτό, μου λέγανε το τεστ καλό δεν υπάρχει κάτι σοβαρό.Πόσο ανεύθυνο είναι αυτό? :mad: Αυτή η φλεγμονή μου δημιούργησε το πρόβλημα.. ότι και να γίνεται τελικά πρέπει να παίρνουμε δεύτερη γνώμη. Τώρα περιμένω το χθεσινό παπ, θα κάνω κάποιες ορμονολογικές και βλέπουμε. Εσείς πως είστε? :P:p:p


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας και απο εμένα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;

Κι εγώ στις προσπάθειες αν και λιγο καιρό!!!

elena37 απο τέτοιες ανευθυνότητες αλλο τίποτα μου φαίνετι οι γιατροί (παθούσα και εγώ αλλά για πιο βατό λόγο) οπότε και δεύτερη και τρίτη γνώμη μη σου πω θα παίρνω απο εδώ και περα!!!

Εύχομαι σε όλες μία φουσκωμένη κοιλίτσα!!! :)

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! Ελενακι την περασα αυτην την φαση! εκανα σαλπιγγογραφια και μετα μου ειπαν να προσπαθησω 6 μηνες και μετα να παω σε ειδικο υποβοηθουμενης!!!! λενε οτι η σαλπιγγογραφια λειτουργει ως τουμποφλο και ειναι πολυ πιο ευκολο να συλλαβεις μετα!!! εγω μετα την σαλπιγγ. προσπαθησα 3 μηνες και επειτα πηρα 2η γνωμη και με εστειλαν κατευθειαν σε ειδικο υποβοηθουμενης....ευχομαι κοριτσι μου ολα καλα να πανε....οσο για τις ανευθυνοτητες γιατρων,κοριτσια θα σας πω το κορυφαιο! στον 1 χρονο προσπαθειων παω στο γιατρο και του λεω ζηταω βοηθεια...και μου λεει,το αγχος σου φταει...τιποτα δεν εχεις....(δεν μου εκανε απολυτος καμια εξεταση ουτε καν υπερηχο....μαλλον απ την μυρωδια τι να πω....)

Μαρινακι πατριδα!!!!!!!!!!! ευχομαι γρηγορα με μια φουσκωμενη κοιλιτσα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μουυυ και ευχαριστώ για την υπέροχη υποδοχή χιχι!!! :D

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί elena37 να κάνουμε μπανάκι με φουσκωμένες κοιλίτσες :wink:

Δεν προσπαθώ πολύ καιρό... Ένα εξάμινο γεμάτο είναι...

Ααααχ άντε να δούμε!!

elia (πατρίδα το ίδιο σκέφτηκα και εγώ όταν είδα Κρήτη χαχαχα :D ) μακάρι μακάριιιιι...

Καλέ ο δικός σου γιατρός τι εξαίρετος επιστήμονας!!!

Ούτε με τη μυρωδιά μη σου πω,αμέσως με το μάτι έβγαλε το συμπέρασμα!!! :P

Απο γκάφες γιατρών άλλο τίποτα αλλά δεν συνεχίζω γιατί θα γράψω έκθεση χαχαχα.

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! Πως είστε? Κανένα νεότερο καμιά?

Ήθελα να ρωτήσω αν δουλεύετε, εγω δεν δουλεύω στην αναζήτηση είμαι.

Κι αν δουλεύετε πως σκέφτεστε να διαχειριστείτε το θέμα με τη δουλειά γιατί με προβληματίζει λίγο να βρω δουλειά και σε λίγο να τους πω είμαι έγκυος...ακόμα και τώρα σε συνέντευξη με ρωτήσανε είστε παντρεμένη, ναι τους είπα και δεν τους πολυάρεσε.... κι αν καθυστερήσει η απάντηση και σου απαντήσουν όταν είσαι ήδη έγκυος? τι κάνεις?


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

Ελανακι μου καλησπέρα! Τώρα είδα το μήνυμά σου... Εγώ δεν δουλεύω τώρα, μόνο κάθε καλοκαίρι εποχιακή δουλειά. Εγώ νομίζω είναι ανάλογα την δουλειά... Παράδειγμα αν έχεις πολύ ορθοστασία και σηκώνεις βάρη είναι προτιμότερο να μην δουλεύεις.αν όμως είναι ξεκούραστη δουλειά και έχεις και καλή εγκυμοσύνη, γιατί όχι....? Εγώ είμαι στην αναμονή.... Θα κάνω β χοριακη την τρίτη όμως είμαι σίγουρη ότι θα είναι αρνητική και θα κλείσω ραντεβού με τον ειδικό υποβοηθουμενης για σπερματεγχυση.... Εσύ κοριτσάκι μου! ? Σε τι φάση βρίσκεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Μην προδικάζεις τίποτα! Ποτέ δεν ξέρεις! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι θετική:eek::eek:, έχεις καθυστέρηση?

Εγώ αύριο θα έχω επιτέλους την πρώτη μου περίοδο μετά την αποβολή επομένως θα κάνω αμέσως ορμονικές και θα κλείσω για σαλπιγγογραφία. Αν όλα καλά θα ξεκινήσω προσπάθειες κι εγώ.


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας κοριτσια! Ειμαι 25 χρονων και προσπαθουμε με τον αντρα μου δυο μηνες για μωρακι! Αυτον τον μηνα προσπαθουμε λιγο στα τυφλα μιας κ ειχα 5 μερες μονο καφε κ μετα μου ηρθε κανονικα περιοδος που κρατησε 4 μερες αλλα δεν ξερω πως να υπολογισω την πρωτη μερα του κυκλου! Δεν πειραζει περισσοτερες ζουζουνιες αυτον τον μηνα, μπορω να πω οτι δε με χαλασε χιχι!

Elia μου γεια σου κ απο εδω!

Elena37 οσο για τη δουλεια ειναι ενα μεγαλο θεμα που κ εμενα με προβληματισε για λιγο... Ημουν στη φαση που ζητησα να με κανουν 7ωρη λογω οικονομικων οταν ξεκινησαμε τις προσπαθειες (δουλευω σε σουπερ) κ απο αυτο το μηνα οντως η επιθεωρητρια μου με εκανε 7ωρη κ με ειπαν θα αρχισω να εκπαιδευομαι για υπευθυνη ή αντικαταστατρια υπευθυνης κ ειχα ενδιασμους μηπως αν ερθει επιτελους το σπορακι μας κ τους ανακοινωσω την εγκυμοσυνη οτι θα τους εκθεσω γτ μου εδειξαν εμπιστοσυνη κ οτι ισως χασω καποια ευκαιρια! Ομως αυτη τη στιγμη (κ εδω κ ενα χρονο δηλαδη) θελω τοσο πολυ να αποκτησω ενα μωρακι κ η εγκυμοσυνη ειναι κατι που δεν προγραμματιζεται...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

doanaki μου εμεις τα λεμε κι απο αλλου...!!!!σε φιλω γλυκα και οπως τα εχουμε ξαναπει...ευχομαι γρηγορα το σπορακι στην κοιλιτσα!!!!

ελενακι μου....δεν εχω καθυστερηση ομως επειδη εκανα pregnyl ξερουμε ποτε εγινε και αν εγινε η συλληψη οποτε μου ειπε ο γιατρος να κανω β χορ. και αν ειναι αρνητικη να κλεισω ραντεβου! κοριτσια μου η β χορ δεν αστειευεται!!!!αν εισαι εισαι!!!!δεν περιμενω τιποτα αυτον τον μηνα οποτε ειμαι πιο χαλαρη και δεν θα στενοχωρηθω οταν βγει αρνητικη....αντιθετα θα παρω βαθια ανασα για να παω στα βαθια...δηλαδη σπερματεγχυση! εκει εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Elia περιμένουμε τα νέα σου, εύχομαι να είναι ευχάριστα!

Εγώ έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφία την άλλη τρίτη, μου είπαν να τους πάω το σκιαγραφικό, αλλά δεν μου είπαν κάτι για παυσίπονα ή για αντιβίωση.

Πρέπει να πάρω κάτι απο πρίν? Ξέρει καμιά?

Μου είπαν να συννενοηθείς με το γιατρό, ο γιατρός μου είχε πει θα σου δώσουν οδηγίες απο κει....χαιρετίσματα....


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

Elia μου θετικη σκεψη να εχεις κ ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου κανει την χαρη... Ευχομαι τωρα που το πηρες πιο χαλαρα να σου κανει την εκπληξη!!! Εγω νομιζω ειμαι στη φαση του περιμενε... σαν να αρχισα να πρηζομαι κ εχω κατι λιγους πονους περιοδου.. ισως σημερα να εκανα κ ωορρηξια, παντως συνεχιζουμε τις προσπαθειες κ ελπιζω να πεσουμε μεσα...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

δοανακι μου...τα καλυτερα!!!!δωστου να καταλαβει!!!!!!

ελενακι μου...εγω πριν την σαλπιγκογραφια πηρα (μια ωρα πριν ) ενα παυσιπονο...εγω πηρα λοναριντ και μπουσκοπαν και τα δυο μαζι...τωρα εσυ παρε οτι σε πιανει....και μετα πηρα αντιβιωση!νομιζω για 2 μερες!δεν θυμαμαι ποια γιατι πανε 6 μηνες...αλλα σιγουρα πηρα!!!!και να το τσεκαρεις με το γιατρο σου να παρεις κι εσυ!!!!ευχομαι καλα αποτελεσματα...μην αγχωθεις και μην εισαι σφιγμενη!!!!ολα θα πανε καλα κοριτσαρα μου!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...