Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Lila ki είπε:

      Βασικά να σταματήσεις τε τεστ … να κανείς την ημέρα που σου εχπυν πει.. εγώ αυτό θα κάνω 

      Έχεις δίκιο,αυτο είχα κάνει στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες..είπα αυτή τη φορά να κάνω και τεστ στο σπίτι και έχω τρελαθεί απ' το άγχος 

Να μαζευτούμε εμείς που προσπαθούμε!


elena37

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου.

Πώς είστε;

Χάθηκα λίγο όμως επανήλθα δριμύτερη χιχι :) :)

elena37 Στο θέμα δουλειάς που έθεσες, ως άνεργη κι εγώ έχω πέσει πολλές φορές σε δίλλημα...

Από τη μία είμαι στο ψάξιμο αλλά απο την άλλη επειδή είμαι και στις προσπάθειες κολλάω....

Σκέφτομαι πως αν βρω δουλειά και καταφέρουμε να πιάσουμε το σποράκι μετά τι γίνεται;

Μήπως σκεφτούν άσχημα για μένα που θα πάρω τη θέση και έπειτα τους πω ότι έμεινα έγκυος;

και αν αργήσει η απάντηση (όπως είπες και εσύ);

Κατάλαβα όμως μετά απο πολύ άγχος και πολλές υποθέσεις πως αγχόνομαι για βλακείες...

Κάποιοι εκεί έξω δεν έχουν δουλειά και δύσκολα τα βγάζουν πέρα,κάποιοι άλλοι πάλι δεν έχουν μωράκι.... και εμένα αν μου τύχουν και τα δύο θα αγχωθώ;

Ε όχι...πείσμωσα και αν τύχει κάτι τέτοιο κάπως θα τα στρώσω αρκεί να είναι όλα καλά με το πολυπόθητο μωρούλι στην κοιλίτσα!!!

Το σκέφτομαι όλον αυτό καιρό τώρα, με αποτέλεσμα να με πιάνει τρελό μα τρελό άγχος....

Εεε όχι (ξανά λέω) λοιπόν... χιχιχι :D:D

elia μου περιμένουμε τα νέα σου :);)

doani.d γειά σου και απο εμένα :)

Αισιοδοξία και πολλές προσπάθειες (ότι καλύτερο ;) ) και σίγουρα θα πέσετε μέσα!!

Συγνώμη κορίτσια μου για το μεγάλο κείμενο... :?:-?:?

Καλό μας βράδυ!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Ευχαριστω πολυ για τις ευχες, μπορω να πω οτι εκανα τις προσπαθειες μου αυτον τον μηνα κ περιμενω πως κ πως να περασουν οι μερες.....

Ελια μου σημερα πας για χοριακουλα σωστα? περιμενουμε τα νεακια σου κ ευχομαι να ειναι θετικα να μας δωσεις κ εμας θετικη σκεψη!

Μαρινα μου οπως ειπα κ πριν η εγκυμοσυνη δεν προγραμματιζεται οποτε εγω στη θεση σου θα εψαχνα μια δουλιτσα για να ξεφευγει κ το μυαλο κ αν ειναι να ερθει εκεινο το διαστημα το πολυποθητο ας ερθει, μετα ουτε δουλεια θα σκεφτεσαι ουτε τπτ απο τη χαρα σου! :)


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!!!!!!

Μαρινάκι μου εκεί κατέληξα κι εγώ, δεν θα αγχωνόμαστε και για αυτό, ότι είναι να γίνει θα γίνει κι αν βρεθούμε σε δίλλημα αποφασίζουμε τότε.

Εlia μου, καλά αποτελέσματα!!!

Doani καλή αναμονή! Μέχρι το καλοκαίρι θέλουμε ευχάριστα απο όλες!!

Άντε να μπαίνουμε στη σειρά.....

Μelitini τι έγινε με τη λαπαροσκόπηση? Όλα καλά?


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!!!!!!

Μαρινάκι μου εκεί κατέληξα κι εγώ, δεν θα αγχωνόμαστε και για αυτό, ότι είναι να γίνει θα γίνει κι αν βρεθούμε σε δίλλημα αποφασίζουμε τότε.

Εlia μου, καλά αποτελέσματα!!!

Doani καλή αναμονή! Μέχρι το καλοκαίρι θέλουμε ευχάριστα απο όλες!!

Άντε να μπαίνουμε στη σειρά.....

Μelitini τι έγινε με τη λαπαροσκόπηση? Όλα καλά?

Μακαρι το καλοκαιραι ολες μας να συζηταμε για τις εγκυμοσυνες μας και τα μπανακια με τις φουσκωμενες κοιλιτσες... Μου φαινεται ονειρο, αλλα πιστευω θα μου κανει τη χαρη κ θα ερθει!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεεεερα ολη μερα.....δεν εκανα χοριακουλα...μιας και ειχα ενα self clear απο προηγουμενη διπλη συσκευασια και το εκανα και βγηκε αρνητικο!!! οπως εχω ξαναπει δεν στενοχωρηθηκα μιας και ημουν σιγουρη,ηθελα να το κανω να μου φυγει και να μην αγχωθω ωστε να ερθει ο καινουριος κυκλος και να παω για σπερματεγχυση!εκλεισα ηδη ραντεβου την Τριτη 15/03 για να με δει ο γιατρος και να ξεκινησω φαρμακα για προκληση ωοριξιας και να κανονισουμε τα υπολοιπα...δηλαδη ημερομηνια ενεσεων και ποτε θα δωσει δειγμα ο συζυγος κ.λ....κοριτσια ειμαι ενθουσιασμενη στην ιδεα οτι κανω ενα βημα παραπερα και εχω εναποθεσει εκει τις ελπιδες μου!!!!!! σας στελνω (παρα το αρνητικο τεστακι)την θετικη μου ενεργεια γιατι πιστευω οτι φετος το καλοκαιρι θα χαιδευουμε bronze κοιλιες!!!!!! μουατσ! παω και στο διπλα καφε τωρα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μεσημέρι κι απο εμένα κορίτσια!! :)

doani.d μου μα και εγώ στη θέση μου ψάχνω δουλίτσα και για να ξεφεύγει το μυαλό αλλά και για να βρω εν τέλη...απλά έπαψα πιά να αγχώνομαι για το τι θα γίνει αν το ένα και αν το άλλο... χιχιχι

Όσο για τα μπανάκια με τις κοιλίτσες το μυρίζομαι πως θα είναι απο τα αγαπημένα μας θέματα το καλοκαίρι!!

Να είσαι αισιόδοξη γιατί ναί μεν σου φαίνεται όνειρο αλλά θα πραγματοποιηθεί που θα πάει!! ;) ;)

elena37 αα γειά σου!! :D;-)

και δεν είναι πολύ καλύτερα έτσι;

Ειλικρινά εγώ πλέον νιώθω πολύ χαλαρά και όμορφα....

Ότι ήθελε προκύψει που λένε και τότε αποφασίζουμε!! :-D

elia κορίτσι μου,απο τον τρόπο που γράφεις και μόνο μεταδίδεται τρομερή θετική ενέργεια!!

Έτσι με ενθουσιαμό όλα θα πάνε μιά χαρά και σίγουρα όπως το πες θα χαιδεύουμε ηλιοκαμμένες κοιλίτσες!!

Θα περιμένουε νεάκια ε;

Φιλάκια σας :* :*

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έκανα τις ορμονολογικές

TSH 2,08

CA 125 11

E2 35

PRL 10,5

FSH 12,1

LH 8,8

η CA 125 έχει όριο κάτω απο 35, αλλά λένε ότι αν είναι πάνω απο 10 δείχνει ενδομητρίωση.

η FSH είναι υψηλή 2,8-11 είναι στην παραγωγική φάση, όλες τις έκανα 2η μέρα περιόδου.

Έχετε κάνει κάποια απο αυτές? πως σας φαίνονται οι τιμές?

αύριο θα τις δει ο γιατρος...


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου τις έχω κάνει όλες αλλά σε κάθε εργαστήριο είναι διαφορετικά τα αντιδραστηρια.... Σκέψου εγώ τις έκανα σε 2 διαφορετικά και είχα σχετικά μεγάλες αποκλίσεις. Είναι καλύτερα να τις δει ο γιατρός σου και να σου πει!!!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά....Και να μην είναι ενδομητριωση.... Κράτα μας ενημερες έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

elia μου ποσο δικιο ειχες για τη σαλπιγγογραφια....

το πολυ ενα 5λεπτο κρατησε, μια ενοχληση μονο την ωρα που μπηκε το υγρο και τελειωσε...

οι σαλπιγγες μου ευτυχως και οι 2 διαβατες και περασε πολυ ευκολα το υγρο χωρις δυσκολια:):)

τελος καλο ολα καλα!

εσεις κοριτσια? κανενα νεοτερο?


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο ελενακι!!!!!!!τελεια!!!!!!!!! τωρα ξερεις εεεε?κανουμε επαφουλες γιατι για 3 μηνες οι σαλπιγγες θα ειναι πεντακαθαρες!!!!!!!η σαλπιγγογραφια δρα ως τουμποφλο!!!!!!!!

εγω ξεκινησα σημερα προκληση ωορηξιας και το σαββατο παω για υπερηχο!!!!!και μετα σπερματεγχυση!!!!σας φιλω γλυκα ολες!!!!!!καλη σαρακοστη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Με το καλό κορίτσι μου!

Όποια κοπέλα θέλει, υπάρχει ένα μοναστήρι στο Δομοκό, η Παναγιά Ελεούσα, η οποία δίνει παιδιά μετά την ευλογία του πάτερ εκεί.

Πήγα το Σάββατο, είχε κόσμο απο όλη την Ελλάδα, τα περισσότερα ζευγάρια που προσπαθούσαν για μωράκι, ξέρω ότι έχει πάει πολύς κόσμος εκεί να ευλογηθεί και επιστρέφει 1 χρόνο μετά για τη βάπτιση!!

Αξίζει να πάτε, είναι ένα πανέμορφο μέρος και οι άνθρωποι εκεί πολυ φιλόξενοι, μπορείτε να μείνετε και το βράδυ, απλά πάρτε τηλ. να είναι ο πάτερ Αθανάσιος εκεί. 2232051203


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ γλυκο γεια σε ολες τις ομορφες γυναικες εδω μεσα!! Αποφασισα κοριτσια μου να σας γραψω την δικη μου ιστορια ετσι για να σας δωσω κουραγιο,αισιοδοξια και γιατι οχι να με ρωτησετε οτι θελετε.... Εμεινα εγκυος μετα απο 20 μηνες προσπαθειων...Στην αρχη ξεκινησαμε με αισιοδοξια... στο 6μηνο πανω αρχισα να ανησυχω.. και στον χρονο πανω πηγαμε για μια γνωμη ειδικου..... Μας εστειλε κατευθειαν για εξετασεις (η ηλικια μου ηταν 32) εκανα σαλπιγγογραφια εγω και σπερμοδιαγραμμα μετα ο συζυγος.... η σαλπιγγογραφια αριστη και το σπερμοδιαγραμμα αρκετα καλο.. ελαττωσα καπνισμα και καφε με εντολη γιατρου... δεν μπορεσα να κοψω τσιγαρο με τοση αγωνια...και ξεκινησαμε με παρακολουθηση ωορηξιας και στοχευμενες επαφες.... οι μηνες περνουσαν και τιποτα..η ψυχολογια μας χαλια... σε καθε περιοδο εκλαιγα απαρηγορητη....διαβασα δεκαδες αρθρα στο ιντερνετ συνεχεια για την υπογονιμοτητα και ειδικα την ανεξηγητη υπογονιμοτητα το μυαλο μου τρελαινοταν.. απογοητευση στην απογοητευση...να διαβαζω καθε μηνα για τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης καθε μηνα πιστευα πως τα ειχαμε καταφερει αλλα τιποτα.. ομως με τον αντρα μου ημασταν ενωμενοι... και λεγαμε θα κανουμε οτι χρειαστει αρκει να υπαρχει αγαπη μεταξυ μας.. Πιστεψτε με ειναι το πιο σημαντικο!η υπογονιμοτητα φερνει θλιψη,ντροπη, νευρα στο ζευγαρι... φταις εσυ, φταιω εγω.... Ωσπου μας λεει ο γιατρος μετα τους 8 μηνες να προχωρησουμε για σπερματεγχυση αρχικα αν θελουμε και βλεπουμε...ηταν πλεον η ωρα...ειπαμε να δωσουμε ομως αλλη μια ευκαιρια και μετα να πηγαιναμε για σπερματεγχυση... και ναι...ηταν η τυχερη μας φορα...πλεον εγω το ειχα αποκλεισει και τελικα τσουπ! νατη η καθυστερηση... νατη και η χοριακη στα υψη... ηρθε ο μικρος μου την στιγμη που ηθελε εκεινος.... τα μονα πραγματα που πηρα ηταν βιταμινη ε , και φυλικο οξυ για να ειμαο ετοιμη... ο συζυγος τους τελευταιους μηνες ξεκινησε καρνιτινη που δυναμωνει το σπερμα και βιταμινη ε και πορτοκαλαδες....

Θελω να σας πω οοοοσο δυσκολο και να ειναι να ειστε ηρεμες...ξερω πως ειναι αδυνατο και εκνευριζομουν οταν μου ελεγαν πρεπει να χαλαρωσεις και ερθει.... αλλα αυτο που με βοηθησε εμενα ηταν να σκεφτομαι πως υπαρχουν πολλοι τροποι να γινω μανα... θα γινω με καποιον απο αυτους.... και με ανακουφιζε να νιωθω τον συζυγο μου συμμαχο διπλα μου και να ανεχεται ολες τις μεταπτωσεις την ψυχολογιας μου...

Κουραγιο σε ολες... και σας ευχομαι συντομα να παρετε τα θετικα νεα...

υ.γ Το καπνισμα το εκοψα με το που πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης...

Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομα...να προσευχεστε στην Παναγια.... εγω πηγα και προσκυνησα ενα μηνα πριν την Παναγια την Προυσιωτισσα στο Καρπενησι.... και εκανε το θαυμα της ως φαινεται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...