Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

3 hours ago, ZiliHer είπε:

Όλα να πάνε καλά με τα ματάκια της ψυχούλας! Πώς πήγε η 1η μέρα στο σπίτι;

 

Εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Το πρόβλημα στην καρδούλα της είναι πιο γενικευμένο. Εκτός από τη στένωση πνευμονικής έχει και υποπλασία αορτής κ κάτι άλλα πιο μικρά...το μαναράκι μου...

Αρχίζει αγώνας. Εξετάσεις πολλές, μετακινήσεις...

Κι εγώ που νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν ότι έδινα συμπλήρωμα κ δεν θήλαζα αποκλειστικά...

ψυχούλα μου...

zili μου, μη στεναχωριέσαι, είμαι οσίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε.

Είναι δυνατά τα κορίτσια μας, θα κάνετε ότι πρέπει να κάνετε και όλα θα πάνε καλά! Κουράγιο με τις εξετάσεις, μη στεναχωριέσαι και προσπάθησε όταν βλέπεις να την εξετάζουνε να μη σκέφτεσαι ότι ταλαιπωρείται, αλλά ότι έτσι μπαίνετε στο δρόμο για να γίνει τελείως καλά!
Εμένα αυτλη η σκέψη με κρατούσε!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα

ζιλιχερ αυτο που ειπε η ναταλια.οι εξετασεις πρεπει να γινουν για να ξερεται τι ακριβως εχει

θα χρειαστει κ χειρουργειο;

με παρακολουθηση κ προσοχη ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

Ζιλιχερ μου καλημερα! Ποσο λυπαμαι για την μικρουλα σας!  Τοσο μικρη ψυχουλα και να ταλαιπωρειται ετσι! Ευχομαι με τις εξετασεις που κανετε να βρειτε μια λυση για την μικρη σας και να περασουν ολα γρηγορα γρηγορα! Κουραγιο και σε εσας!

Ναταλια τι κανει η μικρουλα σας? πως ειναι η σταλιτσα σας? ευχομαι να μην εχουν τπτ τα ματακια της και να φανει και σε αυτο δυνατη!!!

Τα κοριτσακια σας ειναι δυνατα και το παλευουν!!!!

Εμεις μεγαλωνουμε λεμε συνεχεια αγκου και αγου!!! Μας σκαει χαμογελακια και λιωνουμε!!! Ακομα εχει πονακια και ζοριζεται!!! Αυτη τη βδομαδα περνουσε και αλμα και καποια βραδυα εκλαιγε ξαφνικα ξαι δεν ηξερα τι να τον κανω! Κλεινομασταν στο δωματιο του που εχει ησυχια και του τραγουδουσα και ηρεμουσε!

Ξεκινησα να του δινω και πιπιλα γιατι με ειχε εμενα ολη την ωρα να με πιπιλαει!!! ανα μιση ωρα ηθελε στο στηθος!!! στις 15/2 εχουμε και το πρωτο μας εμβολιο!!! Αυτα τα νεα μας!!!! Φιλακια σε ολες και στα μπεμπακια σας!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου δοανακι.εμεις 15/2θα κανουμε το δευτερο.καλα πηγε το πρωτο

Κ μας ολο μιλαει.κυριως σε μενα κ στην αδερφη του

Ναταλια πως τα πατε κ με τις τεσσερις κουκλες σας;

Ζιλιχερ κανενα νεοτερο;

Οι υπολοιπες που ειστε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!ελπίζω να εισαστε όλες καλά με τα μωρα σας!Εμείς αρχίσαμε δόντια Ναι ναι. . . Το ποντικι έβγαλε δοντάκι ,αρχίσαμε και τις κρέμες!!ζούμε μεγάλες στιγμές.

Ειναι μια χαρά το Παιδί μου!!σωματικά ξεπεράστηκε η πρωοροτητα και προχωράμε σταθερά.νοητικά είμαστε μια χαρά στην ηλικία του κανονικά σχεδόν 6 μηνών.μαχητής μεγάλος ο γιος μου ,μου έδωσε μαθήματα ζωής !!! Ελπίζω και εύχομαι να ξεπεράσετε τα προβλήματα ζιλ και Ναταλία. 

Ειδικά εσύ Νάταλι να ξέρεις ότι το περάσαμε και εμείς αυτό με τα μάτια και είναι μια χαρά το ποντίκι. 

Ζιλιχερ περιμένουμε νέα!!!

Καλό σκ σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!τι κανετε;

Ναταλια;

Ζιλιχερ κανενα νεο;

Ιζαμπελλα ολοκληρο αντρακι το ποντικακι μας!να ναι παντα γερος!

Κοριτσια ο μικρουλης μου γυρισε σημερα απο ανασκελα μπρουμυτα!λογικα δ θα το ξανακανει συχνα,αλλα εγινε η αρχη.πρεπει να τον προσεχω πιο πολυ τωρα.μιλαει κ στα παιχνιδια πανω απο το πορτ μπεμπε κ στην κουρτινα.σκαει κτ χαμογελα οταν τον παω στο παραθυρο.κ τρελενεται οταν βγαινουμε..ββαια μετα λιωνει στον υπνο

Αλλα πολυ σαλια..

Link to comment
Share on other sites

Βικακι τι όμορφα νέα! Μπράβο στον μικρουλη σου που γύρισε τόσο γρήγορα! Εμείς νομίζω ότι έχουμε καιρό ακόμα... τώρα είμαστε σε φάση που γελάμε λίγο πιο συνειδητά κυρίως όταν είναι ξεκουραστος και μάλλον άρχισαν να φαγουρίζουν τα ούλα γιατί βάζει τα χεράκια στο στόμα! Προσπαθώ να τον κάνω να μην είναι και στο στήθος κάθε μισή ώρα και τον ξεγελαω λίγο με την πιπιλα αν και δεν του αρέσει και πολύ, έτσι κάθεται μέχρι και 3 ώρες χωρίς στηθος! Βόλτες πηγαίνουμε αρκετές κυρίως τα σκ και θέλω να αρχίσω να τον βγάζω και μόνη μου με το αυτοκίνητο, μέχρι τώρα το φοβόμουν! Τα βράδια δεν κάναμε ακόμα πρόγραμμα, άλλες φορές θα με σηκώσει μόνο μια φορά και άλλες θα ξυπνάει κάθε μία ώρα! Κοιμομαστε μαζί θηλαζοντας το πιο νωρίς 11-12 και ξυπνάει συνήθως 7:30-8 και σπάνια να έχει κοιμηθεί έως τις 9! Το μεσημέρι αν ξαπλωσουμε μαζί θα κοιμηθεί 2-3 ώρες αλλιώς θα μείνει όλη μέρα ξυπνιος! Ελπίζω να στρωσουμε σύντομα με το θέμα ύπνος! Αυτά τα νέα μας!!!! 

Ιζαμπελα μου καλέ ποτέ μεγάλωσε το ποντικακι μας! Πόσο χαίρομαι που είναι υγειης και δεν αντινετωπισατε κανένα πρόβλημα! Έχεις δυνατό αντρακι τελικά!:)


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doani.d είπε:

Βικακι τι όμορφα νέα! Μπράβο στον μικρουλη σου που γύρισε τόσο γρήγορα! Εμείς νομίζω ότι έχουμε καιρό ακόμα... τώρα είμαστε σε φάση που γελάμε λίγο πιο συνειδητά κυρίως όταν είναι ξεκουραστος και μάλλον άρχισαν να φαγουρίζουν τα ούλα γιατί βάζει τα χεράκια στο στόμα! Προσπαθώ να τον κάνω να μην είναι και στο στήθος κάθε μισή ώρα και τον ξεγελαω λίγο με την πιπιλα αν και δεν του αρέσει και πολύ, έτσι κάθεται μέχρι και 3 ώρες χωρίς στηθος! Βόλτες πηγαίνουμε αρκετές κυρίως τα σκ και θέλω να αρχίσω να τον βγάζω και μόνη μου με το αυτοκίνητο, μέχρι τώρα το φοβόμουν! Τα βράδια δεν κάναμε ακόμα πρόγραμμα, άλλες φορές θα με σηκώσει μόνο μια φορά και άλλες θα ξυπνάει κάθε μία ώρα! Κοιμομαστε μαζί θηλαζοντας το πιο νωρίς 11-12 και ξυπνάει συνήθως 7:30-8 και σπάνια να έχει κοιμηθεί έως τις 9! Το μεσημέρι αν ξαπλωσουμε μαζί θα κοιμηθεί 2-3 ώρες αλλιώς θα μείνει όλη μέρα ξυπνιος! Ελπίζω να στρωσουμε σύντομα με το θέμα ύπνος! Αυτά τα νέα μας!!!! 

Ιζαμπελα μου καλέ ποτέ μεγάλωσε το ποντικακι μας! Πόσο χαίρομαι που είναι υγειης και δεν αντινετωπισατε κανένα πρόβλημα! Έχεις δυνατό αντρακι τελικά!:)

Το γελιο κ μεις το χουμε πολυ.βολτουλες οσο επιτρεπει ο καιρος.αμαξι δ χρειαζεται.αλλα παμε ξανθη.δ του αρεσει στο αμαξι.τον αλλο μηνα λεμε να ρθουμε κ στην πολη σας.

Ουτε εμεις εχουμε προγραμμα.μπορει να θελησει σε μια ωρα,μπορει σε τρεις αν ειμαστε βολτα κ κοιμηθει.το ιδιο κ το βραδυ αν κ κανει ενα 4-5ωρο.αλλα κοιμαται κ μες στη μερα πολυ.οσο τον αφηνει η αδερφη του βασικα

Link to comment
Share on other sites

Χαχα οντως εχει και την αδερφουλα του να τον ξυπναει! Εμενα τα πρωινα θελει παρεουλα να του μιλαμε να του τραγουδαμε να τον παιρνουμε αγκαλιτσες!

Μακαρι οταν ερθετε Θεσσαλονικη να εχει φτιαξει ο καιρος να χαρειτε τις βολτες και εμεις ανυπομονουμε για βολτες στην παραλια!!!!

 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και εξελιγμένα μπεμπάκια!

 

Εμείς είμαστε στην αναμονή. Σε λίγο θα την ετοιμάσω να πάμε να της πάρουν αίμα. Στην Αθήνα θα ανεβούμε αρχές Μάρτη. Δόξα τω Θεό δεν μας είπε κανείς ότι είναι πιο επείγον. Στο μεταξύ θα είμαστε προετοιμασμένοι με τις εξετάσεις για να μην τρέχουμε.

Τι να σας πω, μανούλες! Εμένα το παιδί μου μια χαρά μου φαίνεται. 

Βέβαια, δεν μου κάνει το χατήρι να κοιμάται το βράδυ πολλές ώρες συνεχόμενα. Κοιμάται 2-3 φορές κατά τη διάρκεια της μέρας από 2+ ώρες, οπότε το βράδυ ξυπνάει ανά 2,5 -3 ώρες. Εκείνη την ώρα θέλει να θηλάσει, να παίξουμε και να πιει και περίπου 80ml συμπλήρωμα. Να δούμε πώς θα το φτιάξουμε το πρόγραμμα.

Μια ερώτηση στις μανούλες που δίνουν μπιμπερό. Τι μέγεθος θηλής παίρνετε; η μικρή μου δεν δέχεται με τίποτα τις medium γιατί πνίγεται με αποτέλεσμα, αν έχει κ λίγο τα νευράκια της, μόλις δει μπιμπερό να μου σηκώνει ικετευτικά τα φρυδάκια της σαν να μου λέει "σε παρακαλώ, μανούλα μου, όχι πάλι αυτό!". ☺ επίσης, θέλει να θηλάζει περισσότερο κι εγώ φυσικά χαίρομαι, αλλά επειδή, όπως κ να το κάνεις, έχει μειωθεί η παραγωγή μου, δεν ξέρω αν ικανοποιείται. Θα κάνω το παν να την ενισχύσω και ίσως να προσπαθήσω σιγά σιγά να μειώσω το συμπλήρωμα.

 

Μπράβο στα μπεμπάκια. Και δοντάκια ακούω και πιρουέτες από τώρα! Εμένα χαμογελάει πολύ σε μας αλλά και σε διάφορα ζωάκια στο δωμάτιό της, στην κουρτίνα, στο ριλάξ και στην αλλαξιέρα της, γυρίζει το κεφάλι δεξιά αριστερά, βγάζει κραυγούλες όταν χαίρεται πολύ και όταν μου παραπονιέται. Ααααα και έχει ξετρελαθεί με έναν πίνακα του Κλιμτ που έχω στην κρεβατοκάμαρα, πιθανολογώ λόγω χρωμάτων. ☺ φυσικά, άδραξα την ευκαιρία να της υποσχεθώ ταξίδι στη Βιέννη να τον δούμε από κοντά. ☺☺☺☺

Τον μπαμπά της πότε τον θέλει και πότε όχι.

Αυτά τα νεότερα. 

Σας φιλώ πολύ.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα η μπεμπουλα σας ζιλιχερ.ευχομαι οι εξετασεις να ειναι οι καλυτερες δυνατες.

Εχω διαβασει για τα μωρακια που θηλαζουν καλυτερα τις πιο μικρες θηλες στα μπιμπερο.

Συνολικα το συμπληρωμα ειναι 80ml τη μερα;μπορεις να μειωνεις 10ml ανα 3-4μερες.κ για αυξηση παραγωγης τσαι θηλασμου η μαγια μπυρας

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vikib είπε:

Μια χαρα η μπεμπουλα σας ζιλιχερ.ευχομαι οι εξετασεις να ειναι οι καλυτερες δυνατες.

Εχω διαβασει για τα μωρακια που θηλαζουν καλυτερα τις πιο μικρες θηλες στα μπιμπερο.

Συνολικα το συμπληρωμα ειναι 80ml τη μερα;μπορεις να μειωνεις 10ml ανα 3-4μερες.κ για αυξηση παραγωγης τσαι θηλασμου η μαγια μπυρας

Μακάρι να ήταν 80 ολη μέρα. Είναι ανά γεύμα, δηλ. περίπου 400 ml την ημέρα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ενδοχεμενο να παρεις θηλαστρο να δινεις μητρικο σαν συμπληρωμα το σκεφτεσαι;

Οποτε θα μειωσεις 10ml σε καθε γευμα.ανα 3-4μερες.σε λιγοτερο απο μηνα θα εχει κοπει το συμπληρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα τι κάνετε? ?πώς είστε? Πως περνάτε με τα μωρα? ?ελπίζω και εύχομαι να ειβαι όλα καλά!!ζιλ πάρε μπιμπερο νουκ first choice 0-6. Αλλιώς πάρε θηλές μικρής ροής της εταιρίας που έχεις. Υπάρχουν  3 είδη ροής ή μικρή ή μεσαία και η ελεύθερη .Ο δικός μου θέλει καουτσούκ θηλές και όχι σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Κι εμένα η μικρή γύρισε απο ανάσκελα μπρούμυτα, πιάνει τη κουδουνιστρα της όταν τη δίνω, χαμογελάει σχεδόν συνέχεια. Έχουμε βέβαια κάποια πονακια, σάλια παρα πολλά, μιλάει μονη της, καποιες φορες λέει μαμ! Σίγουρα δεν το εννοεί. Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό. Την αλλη βδομάδα έχουμε το δεύτερο εμβόλιο. Φοβηθηκαμε λίγο για τα ισχία της οτι ίσως είναι χαλαρά αλλά είναι φυσιολογικά στα κατώτερα όρια. Φαντάζομαι θα βελτιωθεί με τον καιρό. Ο γιος μου είναι ξετρελαμενος μαζί της. Μου λέει να της δίνω πολύ γάλα, να μεγαλώσει να παίζουνε μαζί γιατί δεν μπορεί μόνος του! 


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...