Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Δοανακι κ τραχαναας ειπε για απογευμα

Εγω εκανα κτ μπισκοτακια κ κριτσινακια για τον μικρο

Επειδη εχει πολυ υπνηλια,γκρινια,αφαγιες κ εχασε κ 100γρ καναμε μια εξ.ουρων.αυριο θα ξερω

Ζιλιχερ!σιδερενιο!με το καλο κ τα υπολοιπα!

Ονειρα γλυκα εγω δ ειμαι υπερ του νεσλακ.η σκονη τουλ εχει πολλα εξτρα σε συστατικα.υπομονη σε λιγο φρεσκο

Τρωτε φρουτα κ κρεατοχορτοσουπα;αν εδινες κ το απογευμα κρεμα να χορταινει;το βραδυ πινει γαλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , vikib είπε:

Δοανακι κ τραχαναας ειπε για απογευμα

Εγω εκανα κτ μπισκοτακια κ κριτσινακια για τον μικρο

Επειδη εχει πολυ υπνηλια,γκρινια,αφαγιες κ εχασε κ 100γρ καναμε μια εξ.ουρων.αυριο θα ξερω

Ζιλιχερ!σιδερενιο!με το καλο κ τα υπολοιπα!

Ονειρα γλυκα εγω δ ειμαι υπερ του νεσλακ.η σκονη τουλ εχει πολλα εξτρα σε συστατικα.υπομονη σε λιγο φρεσκο

Τρωτε φρουτα κ κρεατοχορτοσουπα;αν εδινες κ το απογευμα κρεμα να χορταινει;το βραδυ πινει γαλα;

Ναι Κ η παιδίατρος αυτό με είπε σμρ..Όχι νεσλακ..Θ αλλάξουμε σε πρώτη φάση εταιρεία γάλα Μήπως Κ δεν τον πιάνει.. Κ θ δούμε πως θ συνεχίσουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Ναι Κ η παιδίατρος αυτό με είπε σμρ..Όχι νεσλακ..Θ αλλάξουμε σε πρώτη φάση εταιρεία γάλα Μήπως Κ δεν τον πιάνει.. Κ θ δούμε πως θ συνεχίσουμε..

Άλλαξε το στρώμα .φέρτε το τούμπα ίσως απλά πιάνετε στον ύπνο του. 

Βρε κορίτσια ο δικός μου τρώει τα πάντα! Εκτός από μέλι αλάτι κ πιπέρι. 

Γάλα το ναν2 του δίνω και τώρα θα αρχίσω φρέσκο. Ήταν το μόνο που δε του έκανε δυσκοιλιότητα. 

 

Καλοριζικη η τούμπα Δωανη! !!!! Τη φάγαμε και εμείς. Πριν κανένα 2 μηνο σοκ και δέος. άσε που έπεσε κάτω από το τραπέΖι και παιδί άκουγα να κλαίει παιδι δεν έβλεπα . 

Χαχαχαχαχα 

Κορίτσια δεν προλαβαίνω ούτε να πάω τουαλέτα .Ο αντάρτης τα κάνει μπάχαλο σε δευτερόλεπτα .προχθές χτυπάει το σταθερό μέχρι να το πάρω είχε μπει στη ντουλάπα και καθόταν μέσα!! Από τη μια γελάω από την άλλη είμαι μόνη τελείως και δεν έχω αντοχές .τι περισσότερες φορές κοιμάμαι μαζί με το παιδι στις 9:00 από τη κούραση . Επίσης δε βρίσκω σπίτι και ετοιμάζομαι για Κρήτη.τι να κάνω!Έχω κουραστεί παρά πολυ. Κλαταρα! !

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2017 at 10:55 ΜΜ, vikib είπε:

Κρητη;

Ιζαμπελλα λογικο να τρωτε τα παντα.πρωτον ειναι θηριακι κ δευτερον σε δυο βδομαδες χρονιζετε!!

Ναι Ναι Κρήτη .Αφού από εκεί είμαι.έχω σπίτι εκεί και θα πάμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Του δώσαμε μπανανουλα Κ αχλαδακι ν τ μασήσει Κ δόξα τω Θεώ μασουλουσε με τα ουλακια τ Κ έτρωγε...Όχι όμως για πολύ γτ μάλλον βαριόταν..θέλει κάτι πιο γρήγορο για ν γεμίσει το στομάχι τ.. Τον έδωσα Κ λίγη κρέμα μετα για. Ν χορτάσει λίγο τη πείνα τ.. τα υπόλοιπα το απόγευμα.. Ένα πολυ μικρό αχλάδακι Κ μισή μικρή μπανάνα.. μ έφυγε ενα άγχος.. είχε πλακα γτ ζητούσε κιόλας Κ άλλη μπουκιά.. Κ μπισκοτάκι τον εχω δώσει..Κ εκεί Καλά τ πήγε.. υπήρξαν φορές Π έκανε σαν ν θέλει να κάνει εμετό Αλλά συνήλθε γρήγορα.. σμρ Π έχω μακαρόνια με μοσχάρι πως ν τ δώσω?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τι ωραία που γράψατε αρκετά! Λοιπόν ας αρχίσω με το Βικακι! Τραχανά δίνω απλά τον δίνω για μεσημεριανό με λίγο μοσχαρακι! Πως είναι οι εξετάσεις του μωρού? Αν έβαλε ύψος μην ανησυχείς, με τέτοια ζέστη και το ζόρι από τα ουλα είναι φυσιολογικό να μη βάλουν και εμένα λογικά δε θα έχει βάλει πολύ το θηριακι μου αλλά βλέπω ότι ψηλωσε! Στις 2 Αυγούστου έχουμε παιδιατρο! 

Ιζαμπελα μου καλό τρέξιμο? Έρχεται και η σειρά μας που θα τα κυνηγάμε, ήδη εκτός πάρκου δεν τον αφήνω χωρίς να τον βλέπω, ακόμα και στο πάτωμα είναι επικίνδυνος, πάει σαν λαγός και κάνει και γέφυρα και φοβάμαι μην σκάσει με το κεφάλι γιατί βγαίνει εκτός αφρολεξ! Καλή μετακόμιση κιόλας! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θα έφευγαν από Κρήτη, αν και έχω πάει μόνο σε δύο μέρη μου αρέσει πολύ και έχω σκοπό να πάω διακοπές ξανά αφού μεγαλώσει λίγο το μωρό!

Όνειρα γλυκά αχ άσε όταν έπεσε δεν ήμουν και τόσο καλά απλά προσπαθησα να αντίδρασω ήρεμα να μην τον τρομαξω και άλλο και ευτυχώς σταματησε σχεδόν αμέσως το κλάμα και όλα καλά μετά! Η εικόνα βέβαια δε μου έχει φύγει από το μυαλό και φοβάμαι πολύ μην μου ξανά χτυπήσει αλλά δυστυχώς όσο μεγαλώνουν είναι δύσκολο να το αποφύγεις! Για τα κομματάκια θα σου πω ότι εμένα τρώει εύκολα το βερικοκο και του το δίνω το μισό στο χέρι και απασχολειται! Ευτυχώς βλέπω ότι το διαχειριζεται και το βγάζει έξω αν πάει να πνίγει, δε μου βηχει και τέτοια... 

Βικακι σαν άσχετη που είμαι δεν ξέρω πως φτιάχνεται το κινοα και το κεχρι, βλέπω να το αναφέρουν για τα μωρά αλλά ακόμα δεν πήγα να πάρω! Μου τα πρότεινε και ο παιδίατρος απλά πρέπει να πάω να πάρω και να διαβάσω καμία συνταγή! Θέλω να κάνω και εγώ κάτι μπισκοτακια καρότου αν βρω συνταγή χωρίς αυγό γιατί δεν κάναμε ακόμα εισαγωγή! Αυτά τα νέα μας!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δ ειχε ουρολοιμωξη οποτε λογω ζεστης κ δοντιων οι αφαγιες.κ συνεχιζουν.ειδικα αν δει κουταλι.σφραγιζει στομα κ κουναει κεφαλι αρνητικα περα-δωθε.μεχρι κ τραχανα του εδωσα με το χερι.εμενα εχεις γινει πολυ δραστηριος.απο ξαπλα σηκωνεται καθιστος,κοιλιακοι οχι αστεια,πιανεται κ σηκωνεται,κ αρχισε να ερπει.οποτε χανει αντι να παιρνει.

Υψος κ κεφαλακι αυξηθηκαν.ζωηρος,κεφακια,λιγη γκρινια

Σαν το ρυζι ειναι αυτα δοανακι.καλο ξεπλυμα το κινοα πριν.θα γραφει κ πανω βρασμο.νομιζω ενα φλυτζανακι με δυο νερο για 15'.κ βαζεις οτι θες μεσα λαχανικα η φρουτα

Εκανα κτ κριτσινια καροτου.λιγο σκληρα αλλα του αρεσαν

Link to comment
Share on other sites

Πω βικακι μεσα στο μυαλο μου εισαι και εγω μπισκοτα καροτου θελω να κανω! ωραια οποτε θα παω να παρω να τα κανω με λαχανικα οπως κανω το ρυζι με λαχανικα για εμας!!!! ωραια ιδεα!!! Αχ και εμενα εχει πολυ δυναμη και εμενα αρχισε να σηκωνεται καθιστος απο ξαπλωτος και οταν καθομαι εγω σκαρφαλωνει πανω μου και σηκωνεται, γενικα ειναι η ηλικια πλεον που ξεθαρευουν και απο εδω και περα ξεκινανε τα δυσκολα!!!! Καλο μας κουραγιο!!!! Γερα να ειναι και ας μας τρεχουν!!!! Βικυ με το θηλασμο εσεις πως τα πατε? εμενα το βραδυ ακομα θελει συχνα ενω τη μερα το λιγοτερο που εχει θηλασει ειναι 2 φορες απλα σκεφτομαι μετα το χρονο να το σταματησω και να ξεκινησω φρεσκο!!! Αχ αυτο που λες με το κουταλι να σου πω εμενα τι εκανε, τον ταιζα και ουρλιαζε στη 3η 4η κουταλια και δεν ηξερα τι ηθελε απο τη μια μαμ και απο την αλλη ουρλιαζε αλλα ανοιγε το στομα, τελικα υποθετω οτι ηταν τα ουλα και το κουταλι τον πονουσε, ευτυχως τωρα το σταματησε!

 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κτ σε μενα σκαρφαλωνει

Εμενα γενικα δ ειναι πολυ κολλημενος.βεβαια λογω αφαγιας θηλαζει αρκετα.αλλα αν ξεχαστει εξω θα κανει κ κανενα τετραωρο.το βραδυ ξυπναει καμια τρεις φορες μαξ τα καλα βραδια

Μετα το χρονο κ γω θα δωσω φρεσκο κ οποτε αποθηλασει.η κορη μου συνεχισε ως τα δυο.τακτικη δεν προσφερω-δ αρνουμαι.δλδ ακομη κ αν δ ζητησει ολη μερα δ δινεις απο μονη.αν ζητησει ομως ναι.στην κορη μου ξεκινησα να την μαθω κ να περιμενει.πχ αν φταναμε σπιτι της ελεγα οταν θα ειμαστε σπιτι.μπορεις να κοψεις κ τον βραδινο μετα το χρονο

Ηδη ο δικος μου μερικες φορες εκει που θηλαζει γυριζει μπρουμυτα κ θελει χαδακια στην πλατη για να κοιμηθει

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2017 at 7:14 ΠΜ, oneira_glyka είπε:

Ααα τέλειααα!!!με το καλό τα υπόλοιπα!!!Σας ταλαιπωρείσαι καθόλου?είχαν πρηστεί Τ ούλα της? 

Καλημέρα από μια ξενυχτησμενη μαμα... δεν αντέχω άλλο... αποφάσισα ν βρώ τι φταίει...αρχικά είπα να αλλάξω γάλα Μήπως Κ δεν τον πιάνει αυτο(γτ περίπου στην αλλαγή από το ν1 στο ν2αρχισχε ν μ κάνει κόλπα) ν δοκιμάσω ή άλλη εταιρεία ή το νεσλακ που δεν.είναι σκόνη..θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε αυτό..Αν η σκόνη έχει κάτι παραπάνω δλδ ή καλύπτει άλλες ανάγκες.. μετα σκέφτηκα ν πάρω μια σκόνη που βάζεις στο γάλα Κ του δημιουργεί αίσθηση πληρότητας οπότε εκεί θ φανεί αν είναι πείνα ή κάτι άλλο.. Ντεπόν εχω δοκιμάσει αρα πόνος ή ενόχληση από δόντια δεν είναι αλλιώς Θ έπρεπε ν περάσει.. πιπίλα τουπεφτει Κ.κλαίει Αλλά τ έπεφτε Κ παλαιότερα Κ δεν έκλαιγε.. γι'αυτό Κ κλινω πιο πολύ ότι είναι πείνα Κ βρίσκει παρηγοριά έστω στη πιπίλα..Επίσης Μόλις ξυπνήσει Θ γυρίσει μπρούμυτα Κ μετά ανάσκελα γιοκ..Εκεί σπαράζει..Ενώ μέσα στη μέρα γυρίζει κανονικά το βράδυ δεν ξέρω..βαριέται?δεν συντονίζει? Κ αν είχε έστω Κ μια ελπίδα ν ξανακοιμηθει την έχασε Κ αυτή.. Τον βρίσκω μπρούμυτα ν κλαίει..Κ.Ενώ τοΝ γυρίζω Κ πάω Κ.ξαπλώνω στο λεπτό Κ δεν υπερβάλλω ξανα τα ίδια.. υπήρξε βράδυ που με σήκωσε 6φορές στο δεκάλεπτο.. Αν δεν υπάρχει σωτηρία τουλάχιστον ν αποδεχτώ τη μοίρα μ .. αχ κορίτσια μ..συγχωρέστε με για το μεγάλο ποστ άλλη μια φορά Αλλά.ήθελα ν πω τον πόνο μ..Τελευταία λύση Θ είναι το κοιμήσου παιδί μ το βιβλίο.. είπα ν κάνω υπομονή Αλλά δεν παλεύεται.. Ενέργεια δεν έχω έτσι κ αλλιώς λόγω εγκυμοσύνης..Κ βλέπω τις δυνάμεις μ ν με εγκαταλείπουν σιγά σιγά.. Αν Κ Ο άλλος Π ρχεται είναι έτσι με βλέπω στο Δαφνί

Η αλήθεια είναι ότι έδειχνε ενόχληση τουλάχιστον απ τον 4ο μήνα, αλλά μ έχει σώσει ο θηλασμός! Μπορεί κατά τη διάρκεια της μέρας να μου κάνει μια ωραιότατη απεργία θηλασμού, αλλά το βράδυ θήλαζε πολύ και παρηγοριόταν. Στα φόρτε της ξυπνούσε 5-6 φορές τη βραδιά.

Στέρεες τρώτε; μήπως θέλει παραπάνω; γιαούρτι δίνεις το απόγευμα;

Από τα λίγα που ξέρω, το νεσλακ είναι για μετά το έτος. Δεν ρωτάς τον παιδίατρο για σιγουριά;

Σε ποια εβδομάδα είστε; μήπως περνάτε κάποιο άλμα ανάπτυξης και έτσι δικαιολογείται η ανησυχία;

On 21/7/2017 at 9:39 ΜΜ, izambella είπε:

Ναι Ναι Κρήτη .Αφού από εκεί είμαι.έχω σπίτι εκεί και θα πάμε.

Καλώς να έρθεις πάλι! Αν χρειάζεσαι κάτι, να μου πεις.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...