Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Mικιό μου, χρόνια σου πολλά!


Recommended Posts

Αφιερωμένο στο γιο μου που αύριο παραμονή της Παναγίας κλείνει ένα χρόνο ζωής! Ένα χρόνο κοντά μας!

Nα σταματούσε ο χρόνος στο πρώτο καρδιοχτύπι σου! Τι θαύμα μια τόση δα τελίτσα να φέρνει δάκρυα στα μάτια μου...

Να σταματούσε ο χρόνος στο πρώτο σου σκίρτημα! «Είμαι εδώ μανούλα» σα να΄λεγες και κάθε χάδι αν και μακρινό ακόμα αποκτά πλέον νόημα!

Να σταματούσε ο χρόνος την πρώτη φορά που σε αντίκρυσα! Σα να΄γινε το φως που πλημμύριζε το δωμάτιο αμέτρητες φορές πιο δυνατό. Κι εκεί εγώ τυφλή και μόνη να διακρίνω το πιο όμορφο,το πρώτο βλέμμα σου.

Να΄ναι τόσο άγνωστο και γνώριμο συνάμα. Το βλέμμα και το συναίσθημα...

Τίποτα πια δε θα είναι το ίδιο και όλα θα αποκτήσουν ουσία! Αλλά μόνο εσύ θα υπάρχεις για εμένα. Στο υπόσχομαι!

Να σταματούσε ο χρόνος την πρώτη στιγμή που σε άκουσα. Μια κραυγή που σκίζει την καρδιά, τόσο αδύναμη και δυνατή συνάμα! Πώς γίνεται δάκρυ να δίνει τόση χαρά; Και να ξυπνάει την πρώτη πραγματική ανάγκη παρηγοριάς και αγκαλιάς. Μιας αγκαλιάς τόσο σφιχτής, να νιώσεις ένα μαζί μου, να νιώσεις και πάλι ασφαλής, να μη φοβάσαι, να μην κρυώνεις, να μην πονάς.

Να σταματούσε ο χρόνος την πρώτη φορά που σε αγκάλιασα! Σα να΄κλεινα στα χέρια μου τον κόσμο όλο! Μια ανάσα βαθιά,να φτάσει ως τα σωθικά μου η ευωδία σου! Και να μου φαίνεται ότι γύρισε η άνοιξη και περπατάω σε ένα κήπο γεμάτο ανθισμένες πορτοκαλιές με τα μικρά άσπρα ανθάκια τους να πέφτουν στα χέρια μου. Να γεμίζω χρώματα κι αρώματα,αισθήσεις και αισθήματα!

Και τέλος...

Να σταματούσε ο χρόνος τη στιγμή που μου χάρισες αυτό το χαμόγελο! Μια ανταπόδοση στο δικό μου μα το΄νιωσα σα δώρο της ψυχής σου όταν αντικρύζοντάς το, πλημμύρισε γαλήνη όλο το είναι μου. Θα έδινα και τη ζωή μου ακόμα για να το βλέπω να ζωγραφίζεται στα χειλάκια σου ξανά και ξανά. Τόσο πολύ το λάτρεψα! Μια αχνή αχτίδα φωτός μέσα στην απέραντη σκοτεινιά του σύμπαντος. Νικά την ματαιότητα της προσπάθειας να κάνεις έναν άνθρωπο ευτυχισμένο... Σε ένα κόσμο που χάνει το νόημα της ζωής, το χαμόγελό σου φαντάζει ελπίδα που φτερουγίζει δειλά...

Να μπορούσα να κρατήσω βαθιά στη μνήμη μου το ίδιο χαμόγελο που σχηματίζεται στα μάτια σου ώρες-ώρες σαν με κοιτάζεις! Θέε μου και να΄σβηναν όλες οι σκέψεις και να έμενε μονάχα αυτή η ανάμνηση! Στη λάμψη των ματιών σου καθρεπτίζεται ο κόσμος όλος. Κοιτάζοντάς τα χάνομαι. Κάθε μόριο του κορμιού μου λες και διασπάται και ταξιδεύει σε άλλη διάσταση. Πέρα από το χώρο και το χρόνο, πέρα από τα ορατά και τα αόρατα. Προσπερνάει τα πάντα και μένει στο «θέλω», στο «νιώθω», στο «σʼαγαπώ».

Θέλω να είμαι κοντά σου! Να μαζέψω την ευτυχία σʼένα ποτήρι και να στη δώσω να την πιεις σταγόνα-σταγόνα. Θέλω να σου χαρίσω κάθε κομμάτι του εαυτού μου.

Όταν με κοιτάζεις με αυτά τα μάτια νιώθω σημαντική! Άλλες στιγμές νιώθω ότι διαβάζω τη σκέψη σου και σου μιλάω με σιωπή... Όλα αυτά μʼένα μόνο κοίταγμα!

Σʼαγαπώ! Κάθε στιγμή αναζητώ την παρουσία σου, όπως το διψασμένο χώμα τη φθινοπωρινή βροχή, όπως η πεταλούδα τη γύρη των ανοιξιάτικων ρόδων, όπως ο τυφλός αναζητάει το φως...

Κι ένα μονάχα σου ζητώ. Μόνο αυτό... Με το χαμόγελο και με το βλέμμα σου, να μου δίνεις ζωή από τη ζωή σου,ανάσα από την ανάσα σου! Όλα αυτά τα όμορφα που πηγάζουν από την αγνή ψυχούλα σου και με μαγεύουν! Θα κάνω το παν καρδούλα μου για να μη χαθούν,να μη σβήσουν! Τουλάχιστον όχι από δική μου ευθύνη! Γιατί σε αγαπώ και θέλω να είσαι ευτυχισμένος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει το μικιο!!!!να το χαιρεσαι και με το καλο το δευτερο!να ειστε παντα ευτυχισμενοικαι να τα καμαρωνεις!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Νεκταριάκι μου να σου ζήσει κοριτσάκι μου. Να χαίρεσαι το παλλικάρι σου, να το δεις όπως επιθυμείς και να είναι πάντα ευτυχισμένο όπως ποθείς να είναι.

Ο χρόνος ψυχούλα μου δεν σταματά γιατί ο Γιώργης ήρθε για να χαρίσει αυτές και άλλες και άλλες, αμέτρητες χαρές...

Να ζήσεις Γιώργη σαν τα ψηλά βουνά του Ψηλορείτη!!!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νεκταρια να χαιρεσαι το γιωργη σου παντα γερος κ ευτυχισμενος να ειναι να σας χαριζει μοναδικες στιγμες!χρονια του πολλα να τα χιλιασει!με το καλο και η μπεμπουλα σου!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Όσα των δέντρων τα κλαριά

και των βουνών τα χιόνια

τόσα ο Θεός απλόχερα

να σου χαρίζει χρόνια

Ευχή και αγάπη στέλνω τα

να ρθούνε να σε βρούνε

Χρόνια πολλά χρόνια καλά

παιδί μου να σου πούνε

Με σκέψη ανεμοφτέρουγη

ευχή σου στέλνω μία

να χαίρεσαι ό,τι αγαπάς

γεμάτος μ' ευτυχία!!

Νεκταρία να χαίρεσαι το αστεράκι σου που γιορτάζει σήμερα!!

Πάντα να δίνει χαρές σε εσένα και τον Άρη και να τον καμαρώνετε σαν τα ψηλά βουνά!!

Πολύ ωραία όσα του αφιέρωσες, μπράβο σου περήφανη μανούλα!!

Μακάρι να σας τα πω τα χρόνια πολλά και από κοντά την άλλη βδομάδα!

Με το καλό η αδερφούλα του να έρθει!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νεκταρίτσα μου γλυκιά...τι υπέροχη μανούλα έχει το Γιωργή σου και η πριγκηπισσούλα σου!

Να τον έχει η Παναγιά γερό τον κρητίκαρό σου, να έχει μια ζωή γεμάτη από υπέροχες στιγμές και να σας κάνει πάντα περήφανους. Με το καλό να αριβάρει στην όμορφη αγκαλιά σας και η μικρούλα σας και να είστε γεροί να μεγαλώσετε ακόμα πιο πολύ την όμορφη αυτή οικογένεια.

Πολλά φιλιά, να έχετε την πιο όμορφη ημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου για τις ευχές σας! Η Παναγία να έχει καλά όλα τα παιδιά του κόσμου! να χαίρεστε κι εσείς τα παιδάκια σας, να έχουν πάντα ΥΓΕΙΑ και να είναι ευτυχισμένα! Πώς περνάει έτσι ο καιρός όμως ε?? Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Πόσο όμορφο είναι να τα βλέπεις να γίνονται ανθρωπάκια και να κατακτούν τον κόσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αφιερωμένο στην κόρη μου Αριάδνη που αύριο 4/11/2011, μια μοναδική ημερομηνία για εμένα και τον μπαμπά της, κλείνει ένα χρόνο κοντά μας!

Ήρθες κι εσύ μικρή μου ηλιαχτίδα, μες στο φθινόπωρο την άνοιξη να φέρεις στη ζωή μου!

Ήρθες αστεράκι μου μικρό μα ολοφώτιστο, να διώξεις κάθε σκοτεινιά με το χαμόγελό σου.

Ήρθες βροχοσταλίτσα μου, δροσιά στα χέρια μου που δε χορταίνουνε το χάδι σου.

Μικρό μου γιασεμί ολάνθιστο, να μου γλυκαίνεις την καρδιά κάθε που σε μυρίζω.

Μέλι γλυκό στα χείλη μου το κάθε φίλημά σου.

Μικρή μου αγάπη, μοναδική, παντοτινή...

δώσε μου το χέρι σου και πάμε...

θα είμαι εγώ για πάντα η κλωστή που θα σε οδηγεί μακριά από δύσβατα μονοπάτια.

Θέλω μονάχα τη χαρά στα δυο σου μάτια, μικρή αγαπημένη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...