Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τι ήταν και αυτό;;;


beba09

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Τι όμορφα που αισθάνομαι που μπορώ να μπαίνω εδώ μέσα και να λέω διάφορα χωρίς να φοβάμαι ότι το κουτσομπολιό θα προξενήσει ένα χαμό. Ε....λοιπόν σήμερα μπήκα για διάφορα θέματα και ένα από αυτά είναι το εξαιρετικά περίεργο περιστατικό που μου έτυχε. Πρώτα από όλα να πω ότι γενικά δεν έχω κάποια μαμά που μπορώ να πω ότι είμαστε φίλες αλλά το παιδί μου το έβγαζα (τώρα έχουμε διαβάσματα) πάρα πολύ παιδική χαρά και γνωριζόμαστε με πολλές κυρίες. Τέλος πάντων να μην λέω και πολλά, από το πουθενά με έπιασε μια και μου ζήτησε ένα ζευγάρι γαλότσες για το παιδί της, λέγοντας μου διάφορα (πχ. ότι δεν δουλεύει ούτε αυτή ούτε ο σύζυγος ότι παίρνουν τρόφιμα από το δήμο τέλος πάντων, μαύρισε η ψυχή μου). Της ζήτησα συγνώμη και της είπα ότι δυστυχώς δεν έχω γιατί το παιδί μου εάν και ηλικιακά μεγαλύτερο από το δικό της φοράει μικρότερο νούμερο (πράγμα που τέλος πάντων θα έλεγε κανείς πολύ πιθανό). Από το μυαλό μου πέρασε να της αγοράσω ένα φθηνό ζευγάρι μπότες από το voi & noi αλλά δεν το έκανα και αυτό πολύ απλά γιατί κάτι δεν μου πήγαινε καλά. (έβαλα την λογική κάτω και είπα, εάν δεν έχει να αγοράσεις ένα παπούτσι στο παιδί σου πας και καθαρίστρια στην τελική, ειδικά άμα λες τον άλλον ότι δεν βγαίνει ο μήνας..!!!) επίσης έχει σύζυγο και πεθερικά και μάνα...?????

Το αποτέλεσμα 2 μήνες περίπου μετά πήγα με την κόρη μου στον παιδότοπο όπου΄πέτυχα την κυρία να κάνει ΠΑΡΤΥ!!!!!!!!!!! εννοείται ότι δεν πήγαμε σαν καλεσμένη αλλά απλά έτσι

Τι ήταν και αυτό;;; εσείς τι λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι η καινουργια παστα ανθρωπων της κρισης.Φτωχοι στα αναγκαια και σπαταλοι στις πολυτελειες!!Ηξερα ζευγαρι που θα του κοβανε το ρευμα απο τα χρεη αλλα καθε μερα ερχοτανε ο ντελιβερας με τους καφεδες και τις πιτσες στο σπιτι!!!Τι να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η καινουργια παστα ανθρωπων της κρισης.Φτωχοι στα αναγκαια και σπαταλοι στις πολυτελειες!!Ηξερα ζευγαρι που θα του κοβανε το ρευμα απο τα χρεη αλλα καθε μερα ερχοτανε ο ντελιβερας με τους καφεδες και τις πιτσες στο σπιτι!!!Τι να πεις;

lol τι ωραία που το τοποθέτησες, όντως λες να ήταν αυτό....εγώ πολλές φορές έχω την μικρή που μου ζητάει ακριβά πράγματα και τις λέω ότι οκ να το πάρουμε αλλά μετά μην μου πεις αυτό και εκείνο γιατί πολύ απλά όταν κάνεις κάτι αναγκαστικά κόβεις από κάτι άλλο...!!!! Δεν έχει νόημα να κλαίγεσαι και μετά να κάνεις σπατάλες....!

Δεν θα με είχε πειράξει να μου πει...." κοίτα δεν με πειράζει να πάρω πράγματα από άλλους εάν έχεις φέρε μου", έχω φίλη μου γιατρό που κάνει ανταλλαγές σε πράγματα κλπ αλλά όχι και να σου λέει δεν έχουμε να φάμε....σκέφτομαι απλά μήπως προσπαθούσε να μάθει τα δικά μου προσωπικά.

Αλλά όντως το είπες πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...