Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρινα εμεις οταν ειχαμε υγρο τις βαζαμε για 1 εβδομαδα και μετα ελεγχαμε αν εφυγε..

Εσεις ομως τις βαλατε χωρις να τον εχει δει... δε ξερω βρε παιδι μου...τι λεει η γιατρος?

Σταματα τες και βλεπεις...τουλαχιστον αν υπαρχει θεμα θα ξαναπαραπονεθει...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Joa τι διαβάζω πήγε καλύτερα ο μικρός σήμερα σχολείο? Καλύτερα να τον πάει μερικές μέρες ακόμα ο μπαμπάς του, ίσως δεν του κάνει πολλά νάζια γιατί ξέρει ότι δεν πιάνουν σε αυτόν.

Αχ Σουλίτσα καλά κάνατε και βγήκατε και λίγο μόνοι σας με το σύζυγο! Το έχεις ξαναπεί αλλά δεν το θυμάμαι, το πρωί τι ώρα ξυπνάει η όμορφη κορούλα σου? Ξανακοιμάται το μεσημέρι?

Σαρδελάκι άντε να ανοίξουν οι νυφούλες τα μάτια τους να σε ανακαλύψουν!

Νατάσα μου παίζει να είναι άλμα ανάπτυξης, από την άλλη μήπως δεν κουράζεται πολύ κατά τη διάρκεια της μέρας και γι αυτό ξυπνάει από το χάραμα?

Sunsun εμάς στο μαιευτήριο άκουγα που συνέχεια έλεγαν ανοιχτές οι κουρτίνες να χτυπάει τα μωρά ο ήλιος! Και η παιδίατρος επειδή θήλαζα και το γάλα το μητρικό δεν έχει πολύ βιταμίνη d (τα ξένα είναι εμπλουτισμένα με αυτή) μου έλεγε να τα βγάζω συνέχεια έξω να τα χτυπάει ο ήλιος, εντάξει εννοείται όχι καταμεσήμερο αλλά τέτοια εποχή πόσο ήλιο να έχει πια!

Κίκο μου αδιαφορία, δε μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο, ίσως να του πεις σε άσχετη στιγμή ότι οι λέξεις που χρησιμοποιεί δεν είναι καθόλου ωραίες ειδικά όταν τις λένε τα παιδάκια, θα το ξεχάσει με τον καιρό! Πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι πολύ σημαντικό όταν έρχεται το 2ο μέλος να μπορεί έστω για μια ωρίτσα το μεγαλύτερο παιδί να αλλάζει παραστάσεις, το χρειάζονται όλοι! Για την πάνα, πόσο δίκιο έχεις! Εμείς όταν γέννησα τη Μαριαλένα, τα κακά τα έκανε πάντα στο γιογιό και είχαμε ξεκινήσει να μένει κάποιες ώρες χωρίς πάνα και έκανε και τα τσίσα! Εκεί να δεις τον κακό τον πανικό, να πρέπει να αφήσω ότι κι αν έκανα με το μωρό όταν ερχόταν η ώρα του, γιατί στην αρχή τον έβαζα κάθε 2 ώρες! Το έλεγα και τις προάλλες ότι τώρα που τα ζητάει και άρχισε να πηγαίνει και μόνος του μου έφυγε πολύ μεγάλο βάρος! Α, ναι και κόψε το ίντερνετ αν είναι να διαβάζεις υπερβολές, άκου αφαίμαξη! Αυτό είναι μια ακραία περίπτωση που κάνουν σε ελάχιστα μωράκια με πολύ μεγάλο θέμα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το άπλωσα το σεντονάκι μου! Βρήκα ευκαιρία Κίκο μου μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας και μετά θα με κατατροπώσεις και πάλι! Ρίτα μου καλά λες θα την πάρω τηλ, έτσι κι αλλιώς μου είχε πει να την πάρω χτες να δούμε πώς πάει, αλλά εγώ αλλού γι αλλού δεν την πήρα ακόμα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις βρισιες ο δικος μου ειναι πως θα τον βρεις..

Ποτε παίρνει απο λόγια και πότε τον αγνοω για να μην πυροδοτησω την κατασταση..προσπάθησες σε πρωτη φαση να του εξηγησεις;;;

Ιωαννα μου καλη αναρρωση στην κουμπαρα σου..Το θεμα του θηλασμου καλύτερα να το συζητησετε με μια συμβουλο θηλασμου καθως η κουμπαρα σου-φανταζομαι- θα παιρνει ισχυρες αντιβιωσεις και οχι μονο.. θα προτεινα να μιλησετε με την Πατσουρου ή την Αγλαία στο αλλο φορουμ - μπορεις να της στειλεις πμ.

Αν θες να μιλησεις και με την Πατσουρου εχω το τηλ..

Οσο για σενα περαστικα σου καλή μου!Ηταν μια κακια στιγμη που μαλλον θα σε ωφελήσει ετσι οπως εισαι...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια και παλι!

Για τις βρισιες που λετε, δεν εχω αποψη καθως δεν εχουμε φτασει σε τετοια σημεια ακομα...

Για το θηλασμο Ιωαννα εγω θεωρω οτι μετα απο τετοια επεμβαση μονο οι γιατροι μπορουν να μιλησουν... Η κοπελα πρεπει να παιρνει κοκτειλ φαρμακων, μην ξεχναμε οτι στην ουσια αυτο που περασε δεν παυει να ειναι ενας ακρωτηριασμος. Δε νομιζω οτι καποια συμβουλος θηλασμου μπορει να αξιολογησει την επιδραση των συγκεκριμενων φαρμακων... Ας ρωτησει καταρχην τους γιατρους της και επειτα ας ρωτησει και μια συμβουλο θηλασμου για το πως μπορει να διατηρησει τη γαλουχια μεχρι να μπορεσει να θηλασει κανονικα. Ισως να βγαζει το γαλα, αλλα να μην τον δινει στο παιδι... Ξερω κι εγω...

Επανέρχομαι!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.thilasmos.net/leaders.html γιοβανα με ζητησεσ κ ηρθα περαστικα στην κοπελα καλητερα να τηλ σε ιδικο να σασ βοηθηση σωστα

πολλα φιλια σε ολλεσ :D:D:D

ηνελόπη Καραγκούνη 210 3456037 begin_of_the_skype_highlighting 210 3456037 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Λίλια Γκατζόλη 210 9832824 begin_of_the_skype_highlighting 210 9832824 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR Κατερίνα Μιχαηλίδου 210 5819265 begin_of_the_skype_highlighting 210 5819265 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR Στέλλα Σκαλιδάκη 210 5316877 begin_of_the_skype_highlighting 210 5316877 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Μαρία Φερτάκη 210 8035152 begin_of_the_skype_highlighting 210 8035152 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Βίλλυ Κάλτσα 210 2435165 begin_of_the_skype_highlighting 210 2435165 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Μόνικα Φραγκούλη 22960 63222 begin_of_the_skype_highlighting 22960 63222 end_of_the_skype_highlighting

GR-GB-FR-NL Πάνια Λασκαράτου 210 6140819 begin_of_the_skype_highlighting 210 6140819 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Katelena Out-Christodoulou 210 4119136 begin_of_the_skype_highlighting 210 4119136 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-NL-GB Gabi Kanellopoulou 210 8131033 begin_of_the_skype_highlighting 210 8131033 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-DE-GB Patty Dulligan-Varelas 210 2468797 begin_of_the_skype_highlighting 210 2468797 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GB-GR Kathy Dounouli 22990 27378 begin_of_the_skype_highlighting 22990 27378 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GB-GR Laura Foti-Liverakοs 210 6232527 begin_of_the_skype_highlighting 210 6232527 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GB-GR

Θεσσαλονίκη / Thessaloniki

Νατάσσα Καψάλη 2310 850837 begin_of_the_skype_highlighting 2310 850837 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Ελένη Μπακοπούλου 23920 62817 begin_of_the_skype_highlighting 23920 62817 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-DE Μαρία Νικολαΐδου 2310 345378 begin_of_the_skype_highlighting 2310 345378 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Νόπη Πετρίδου 6937 378262 begin_of_the_skype_highlighting 6937 378262 end_of_the_skype_highlighting

GR Άννα Beavan-Παπαδοπούλου

[email protected] GR-GB-DE

Βόλος / Volos

Σοφία Μαυροπούλου 24210 48192 begin_of_the_skype_highlighting 24210 48192 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB Μυρτώ Χρονάκη 24210 30758 [email protected] GR-GB

Λάρισα / Larissa

Πέγκυ Πηλίτση 2410 751323 begin_of_the_skype_highlighting 2410 751323 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB

Μυτιλήνη / Mytilini

Μαργαρίτα Βουλγαροπούλου 22510 41812 begin_of_the_skype_highlighting 22510 41812 end_of_the_skype_highlighting [email protected] GR-GB valid-xhtml11


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Νατάσα μου σίγουρα πρώτα πρέπει να πάρει τη γνώμη των γιατρών, αλλά κι αυτοί συνήθως δεν ξέρουν και σου λένε ακόμα και με αντιβίωση να μη θηλάσεις, παρόλο που σε πολλές γυναίκες που κάνουν καισαρική δίνουν αντιβίωση αμέσως! Υπάρχουν και ξενα site που λέει ποιά φάρμακα είναι συμβατά με το θηλασμό! Εγώ δεν κολλάω τόσο στο ποια φάρμακα παίρνει όσο στο αν κάνει να θηλάσει για την ίδια που κόντεψε να πεθάνει! Τι αιματοκρίτη θα έχει για να έχει δύναμη να θηλάσει? Βέβαια το σημαντικό είναι να το θέλει πολύ και έτσι ίσως τα καταφέρει, αλλά πάλι μετά από όλο αυτό ο θηλασμός νομίζω είναι το λιγότερο σημαντικό.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι καποια συμβουλος θηλασμου μπορει να αξιολογησει την επιδραση των συγκεκριμενων φαρμακων... Ας ρωτησει καταρχην τους γιατρους της και επειτα ας ρωτησει και μια συμβουλο θηλασμου για το πως μπορει να διατηρησει τη γαλουχια μεχρι να μπορεσει να θηλασει κανονικα.

νατασα η συγκεκριμενη συμβουλος θηλασμου ειναι παιδιατρος και εχει γραψει τα βιβλια της με τη βοηθεια γιατρων..επίσης στο παραρτημα του βιβλίου της εχει λίστα με τα φαρμακα και τις ουσιες που ειναι συμβατα με τον θηλασμο

οι γιατροι δεν γνωριζουν τοσες λεπτομερειες για το θηλασμο..

Σιγουρα θα μιλησει με τον γιατρο της αρχικα καθως πρεπει να γνωριζει και τα φαρμακα που της χορηγουν

αλλα για το θεμα θηλασμός νομιζω αλλοι ειναι πιο ειδικοι


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις συμβουλές σας. Μίλησα τώρα το απόγευμα με τη μητέρα της και μου είπε ότι για την ώρα της έκαναν κάποια ένεση για να ξεπετρώσει το γάλα γιατί χτες κατέβηκε απότομα......το έπαθε και αυτό. Της είπαν για την ώρα να αντλεί, όσο μπορεί, με θήλαστρο αλλά να μην το δώσει στον μπέμπη ακόμα και να το συζητήσουν αυτό μετά από τρία 24ωρα που θα βγουν κάποιες αναλύσεις της. Οι γιατροί της εντατικής της λένε να μην θηλάσει, ο γυναικολόγος λέει να θηλάσει, ο παιδίατρος και η μαία θέλουν ανάλυση από τα φάρμακα που χορηγήθηκαν......δεν είναι απλά τα πράγματα. Γάλα θα έχει γιατί δεν αφαιρέθηκαν ωοθήκες και σάλπιγγες.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια-γλυκες μανουλες

χαθηκα το ξερω ... τωρα που ειαμι πιο ελευθερη προσπαθω να βγαινω αν και την αγαπουλα μου δεν την αποχωρειζομαι, σημερα την ειχα για μεσημερη και κοιμηθηκε εδω .. ηταν ολο χαρα και γελιο..τις ελειψα φαινετε.

ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα παιδακια σας ακομα καλυτερα:D

2590120khs7nlbp5z.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κωνκων πω είναι η μικρή?

giovanna περαστικά σου! Πάντως νομίζω ότι λίγη ξεκούραση την χρειαζόσουν! Πολύ πάγο και ψηλά το πόδι αν το βλέπεις να πρήζεται! όσο για την κουμπάρα σου, ελπίζω να βγάλουν άκρη. Σε αυτή τη φάση πιστεύω πως το παν είναι να είναι εκείνη καλά και αν μπορέσει να θηλάσει έχει καλώς, αλλιώς δεν πειράζει..

Ευχαριστώ για τις ευχές και εσένα και όλες τις υπόλοιπες που μου ευχηθήκατε!

joa μου ελπίζω ο Χρηστάκος να συνεχίσει έτσι πιο ήρεμα για το σχολείο..

Οσο για την Ευούλα τρομερή .Τα κατάφετε το ζουζουνακι ε??

Τι κατάφερε???

Πως είναι η Ανδρεάνα με το μπούκωμα?

καλημέρα κοριτσάρες μου...όλα καλά;

μπήκα στο ίντερνετ γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι

http://www.gamosorganosi.gr/cgi-bin/sstyle3.cgi?kod_sel=1361

Καλορίζικο!!!!

Αρμακι καλα πολυ γελασα με τη μικρη!!! Σας την εφερε το διχρονο ε? χαχαχχαχχα!!!

[

Μας την έφερε δεν λες τίποτα! Δεν λες πάλι καλά που δεν κάναμε και τίποτα ''άλλο''? :lol:

Ρε Νατάσα πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται με τον γιο σου και τον ύπνο του..εγώ σου είπα στο μόνο που μου πάει το μυαλό είναι μήπως πεινάει και ξυπνάει..ελπίζω να επανέλθει γρήγορα τουλάχιστον σε πιο ανθρώπινες ώρες..

Κίκο μου ρώτησες τον παιδίατρο για τον ίκτερο? Και εγώ ξέρω από την ανηψιά μου που είχε πολύ ότι θέλει πάρα πολύ φως(όχι απευθείας στον ήλιο) και πολλά υγρά..όσο για τις βρισιές η Εύα έλεγε το όχι ρε π#%στη μου κάθε φορά που της έπεφτε κάτι γιατί ακριβώς το ίδιο είχα πει εγώ καταλάθοες μπροστά της όταν μου είχε πέσει κάτω. Δεν της δώσαμε σημασία, το ξέχασε και πριν 2-3 μέρες το ξαναθυμήθηκε. Εκεί λοιπόν της λέγαμε τι είπες? ''που είναι αυτό?''(κάτι άσχετο δλδ ότι και καλά δεν καταλάβαμε την λέξη), το είπε 5-6 φορές συνεχόμενα για να το καταλάβουμε και μετά τα παράτησε και δεν το ξαναείπε. Στο μλκς μπορείς να του λές ''μαλακός''? Αχ ναι, είναι πολύ μαλακός ή ό,τι άλλο σου έρθει. Αυτά πιάνουν στην Εύα.

Πάω να της δώσω γάλα και επανέρχομαι με τα δικά μου..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι δεν είναι κάτι σοβαρό απλά θέλει παρακολούθηση εφόσον έπεσε η συγκεκριμένη τιμή. Σε 3 βδομάδες ξανά εξέταση. Αυτού του είδους ο θυρεοειδής χρειάζεται χάπια που περνάνε στο έμβρυο οπότε για να στα δώσουν πρέπει οι τιμές να είναι στα άκρα και γενικά τα δίνουν πολύ δύσκολα. Το καλό με εμένα είναι ότι οι υπόλοιπες τιμές είναι φυσ/κες. Τώρα θα δούμε. Θα πάμε να δούμε και την Πέμπτη το νινί και την ανάπτυξή του και αν όλα είναι καλά σε 3 βδομάδες θα ξανακάνω. Μου είπε ότι αν είχε ανέβει έστω και λίγο δεν θα χρειαζόταν καθόλου να με ξαναδεί αλλά τώρα θα με έχει υπό παρακολούθηση. Το έμβρυο δεν επηρεάζεται άμεσα αλλά μπορεί (σπάνια) να επηρεαστεί έμμεσα πχ από τις ταχυπαλμίες που έχω να μην γίνεται σωστή αιμάτωση στον πλακούντα και να μην έχει καλή ανάπτυξη..Γενικά πάντως ήταν πολύ καθησυχαστική και μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο.

Το απόγευμα πήγαμε και κάναμε και το αντιγρίπικο στο Ευάκι και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί μέσα σε 10 μέρες πήρε 200γρ και ΝΑΙ πιάσαμε τα 11 κιλά!!!(θα διαβάζει και κανείς που δεν με ξέρει και θα λεει τρελλή είναι αυτή, νομίζει ότι τα 11 είναι πολλά! :lol: )

Αυτά!

Καλό βράδυ σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το Αρμάκι, πολύ καλά είναι 200γρ σε 10 μέρες! Τώρα που δεν της λες εσύ τίποτα για το φαγητό τρώει μόνη της καλύτερα μου φαίνεται! Όσο για το γιατρό αφού σε έχει υπό παρακολούθηση, όλα καλά! Θα ηρεμήσεις κι εσύ λίγο!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπράβο ρε Αρμάκι... καλά τα νέα σου...

Κίκο! Άντε σιγά σιγά να ξαναβρείς τον παλιό σου εαυτό!

Όσο για τις βρισιές, εγώ με την Σοφία είχα δύο περιπτώσεις: η πρώτη ήταν το "μ@λ@κ@", αλλά όποτε το έλεγε, της το γύρναγα κατευθείαν στο "μαράκα" και της έλεγα "θέλεις την μαράκα σου?" ή "εκεί είναι η μαράκα σου" και της την έδινα, οπότε μια δυο τρεις, δεν το ξαναείπε... και με το "γ@μ* το", που εκεί απλά αδιαφορούσα και το προσπέρναγα...

Τώρα για τον ίκτερο... δεν έχω ιδέα ούτε και άποψη!

Με γεια και το καινούριο τικεράκι!

Ρίτα... σου έχω γίνει φόβος για τα ελληνικά σου και την ορθογραφία? Δεν είμαι τόσο αυστηρή... μην αγχώνεσαι!!! Χα!Χα!Χα! :-)

Σαρδελάκι, καλές δουλειές!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...