Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

να ρωτησω κι εσας που εχετε δευτερα μικρακια που δεν εκαναν αντιγριπικο θα το κανετε εσεις για να τα προστατεψετε;

σκεφτομαι να παω να το κανω εγω γιατι και με τον θηλασμο δεν μπορω να παρω και φαρμακα οποτε δεν ειμαι για γριππες.


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

σα να μου φαινεται ομως οτι καπου ειχε παρει το ματι μου σε ενα χαρτι με αργιες οτι ειναι κλειστα..ειμαι κ στη δουλεια τωρα...θα το τσεκαρω.

Οχι ανοιχτα ειναι...το θυμαται καλα ο ανδρας μου


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα!

Μπήκα να σας διαβάσω και ταραχτηκα με τις...πομπές του πρώην γαμπρού! Ευτυχώς τον χωρίσαμε έγκαιρα! Χαχαχα!Έχει τα προσόντα του αλλά όχι να τα δείχνει και με την πρώτη ευκαιρία! :) !

Μαράκι καλέ τι μας έλεγες για τον άντρα σου, αφού την έβγαλε καθαρή μετά από τις πρωινές δηλώσεις της κόρης σου, τέρας ψυχραιμίας!

Βατραχάκι, αν ο μικρός σου ήταν κάτω των 6 μηνών, θα σου έλεγα να το κάνεις τώρα μου φαίνεται λίγο περιττό! Εξάλλου αυτό το εμβόλιο σε καλύπτει μόνο για τη γρίπη, όχι για οποιαδήποτε άλλη ίωση!

Ρίτα κούκλος ο Πειρατής σου, έχετε έτοιμη και τη στολή για τις απόκριες!

Εγώ λέω και σήμερα-μιας και από αύριο ο καιρός χαλάει- να πάμε ποδαράτο να τον πάρουμε γιατί χτες δεν κουνήθηκε μεσημέρι και βράδυ στον ύπνο του!

Φασολάκια σήμερα, και σκέφτομαι να πάρω καμιά τσιπούρα για αύριο. Αλήθεια, τα ψάρια επιτρέπονται σε αυτή τη νηστεία έτσι δεν είναι?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Κοριτσια ευχαριστω πολυ που μου δινετε κουραγιο και λυσεις για το αυπνο παιδι μου! Να ειστε καλα! Αρμα, αυτο που μου προτεινες για το γαλα, θα ηταν μια καλη λυση, αλλα το θεμα ειναι οτι αρνουμαι να ξαναμπω σε αυτο το τριπακι... Δεν ξαναρχιζω με τιποτα τα νυχτερινα γαλατα στα 2,5 δεν το αντεχω ψυχολογικα! Αλλο εσεις που τα κανατε απο παντα... Εγω αμα το ξεκινησω τωρα, θα το κοψουμε στα 5 και δεν το μπορω... Και παλι ευχαριστω! Τελικα καταληγω στο οτι μαλλον ειναι καποιο αλμα αναπτυξης που σαφως τον επηρεαζει... Συν το θεμα της τουαλετας που με το που ξυπνησει κανει αμεσως τσισα/κακα... Οποτε μπορει να ξυπναει και απο αυτο... Συν του οτι τωρα το χειμωνα δεν κουραζεται ιδιαιτερα τα απογευματα με αποτελεσμα να κοιμαται ξεκουραστος... Αυτα απο εμας και ευελπιστω να υπαρξει καποια στιγμη μια βελτιωση...

Σημερα ειχε ερθει στις 6 το πρωι η μικροβιολογος μας (που ειναι και η μαμα της νονας του Σωτηρη) να παρει αιμα στον αντρα μου επειδη τελευταια ανεβαζει πιεση... Τεσπα, ο Σωτηρης ηταν ξυπνιος (εννοειται) και πολυ καλοδιαθετος, παρατηρησε με μεγαλη χαρα την ολη διαδικασια! Βοηθησε κιολας, εβαλε οινοπνευμα στον μπαμπα και κατενθουσιαστηκε! Και μετα ζητησε κι αυτος (ντοινγκ!!!:shock:). Εγω να πω την αληθεια, ειχα ζητησει απο τον παιδιατρο να μου γραψει εξετασεις αιματος και ειχα το χαρτι απο το καλοκαιρι αλλα ολο το αμελουσα... Οποτε στα ξαφνικα το αποφασισαμε και εδωσε και ο μικρος αιμα, οποτε περιμενω αυριο τα αποτελεσματα! Κοριτσια ηταν κυριος! Λιγο νιαουρισε οταν μπηκε η βελονα, αλλα γενικα ηταν πολυ θαραλλεο το αγορι μου!!! Αντε και καλα μας αποτελεσματα... Ειμαι και λιγο αγχωμενη...:rolleyes:

Επιστρεφω με τα δικα σας!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nατασα καλα αποτελέσματα στις εξετασεις σας!!Μπραβο στον θαρραλέο Σωτο..

Εγω τη γνωμη μου για τον υπνο του παιδιου στην ειπα..θεωρω οτι ειναι θεμα κουρασης καθως ο δικος μου που το πρωί ειναι πιο ξεκουραστος το μεσημερι κοιμαται πιο δυσκολα ενω το απόγευμα που ολο και θα βγει καμια βολτα στις κουνιες, σε παιδοτοπο ή ακομη και περιπατο το βραδυ λέμε καληνυχτα και κοιμαται..Αργουτσκα μεν - κατα τις 11-11.30- αλλα αδιαμαρτυρητα και μεχρι τις 8 πμ

να ρωτησω κι εσας που εχετε δευτερα μικρακια που δεν εκαναν αντιγριπικο θα το κανετε εσεις για να τα προστατεψετε;

σκεφτομαι να παω να το κανω εγω γιατι και με τον θηλασμο δεν μπορω να παρω και φαρμακα οποτε δεν ειμαι για γριππες.

Αυτη την απορια ειχα κι εγω..Θα μιλήσω με την παιδιατρο όμως..Κανε και εσυ μια ερωτηση

Φασολάκια σήμερα, και σκέφτομαι να πάρω καμιά τσιπούρα για αύριο. Αλήθεια, τα ψάρια επιτρέπονται σε αυτή τη νηστεία έτσι δεν είναι?

Ψαρακι μεχρι τις 17/12 εκτος Τεταρτης και Παρασκευής

Θα την κανεις Μαρινα τη νηστεια??Εγω εχω 2-3 χρονια να κρατησω ολη τη Σαρακοστη..με τις εγκυμοσυνες και με τους θηλασμους δεν τα καταφερα μονο μια βδομαδα την τελευταια νηστεύω


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες!

Μπράβο για το Αρμάκι, πολύ καλά είναι 200γρ σε 10 μέρες! Τώρα που δεν της λες εσύ τίποτα για το φαγητό τρώει μόνη της καλύτερα μου φαίνεται!

Μαρίνα μου έχω πάψει εδώ και πααααααρα πολύ καιρό να την πιέζω για φαγητό(πριν κλείσει τα 2) και η αλήθεια είναι ότι από τότε και το Ευάκι τρώει άψογα. Περνάει και μέρες αφαγίας αλλά οκ. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τώρα απλά νομίζω ότι πήρε γιατί πια βόλτες για να κουραστεί και να ξεσαλώσει βγαίνει μόνο τα σαββατοκύριακα πυο είναι εδώ ο καλός μου οπότε τώρα που βάζει και λίγο πωπό κάτω παίρνει και κανα γραμμάριο..:D

Πανμαρ τι διαβάζουν τα ματάκια μου για την κοράκλα σου??? Καλά έχω πεθάνει στα γέλια! Μιλάμε τα παιδάκια σας είναι πολυ προχώ!!!

ρε παιδια να σας ρωτησω ??οταν κανετε γενικη ,πλενετε τους τοιχους ???εχει ερθει το πεθερικο και εχει χαλασει απο χθες 3 μπουκαλια χλωρινη..

και σήμερα λεει θα πλυνει ολους τους τοιχους.....εγω δεν το εχω κανει ποτε αυτο...3 χρονων σπιτι...

Μαλλον παραειμαι ακαματα κορη...

Δεν το έχω κάνει ποτέ. Ανα 2-3 χρόνια περίπου βάφουμε το σπίτι οπότε καθαρίζουν έτσι! Η αλήθεια είναι όμως ότι έχω φούξια τοίχο στο δωμάτιο μου που πάνω του φαίνεται απίστευτη σκόνη οπότε αυτόν τον ψιλοκαθαρίζω..(καλά εννοείτε πως τώρα οχι..)

Νατάσα μου εσύ ξέρεις καλύτερα φυσικά. Εγώ πάντως δεν μίλησα για βραδυνό γάλα. Εμείς στην Εύα στις 7 το πρωί της το δίνουμε. Απλά δεν ανοίγω φώτα, δεν πολυμιλάω και μόλις το πιει την ξαναβάζω στο κρεβάτι της. Έλεγα για εκείνη την ώρα που ξυπνάει να το έκανες που έτσι κι αλλιώς θα σηκωθεί;)

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας! Αγχωμένη για τα αποτελέσματα είσαι ή για τίποτα άλλο????


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα η καθαριοτητα ειναι στο αίμα καποιων..ετσι ειναι και η μαμα μου!!

Τοιχους δεν τις αφησα να μου πλύνει, ειδικα και με χλωρινη αλλα το σπίτι απ'έξω το επλυνε όλο και δεν ειναι και καθολου μικρό

Γνωμη μου ειναι αστην να τα κανει οπως θελει να το ευχαριστηθει, εξαλλου για βοηθεια ηρθε.. ας κανει και μια αποστειρωση!!!:D


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το αντιγριπικό εμάς μας είπε να το κάνουμε στην Εύα επειδή είμαι έγκυος. Αν δεν ήμουν δεν θα το κάναμε.

Πετρούλα δεν πειράζει για την νηστεία! Έχεις χρόνια μπροστά σου να κάνεις όσες θες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

μια καθυστερημενη καλημερα κι απο μενα κοριτσια...σας κουτσοδιαβασα γιατι ημουν και κρυωμενη χαλια τωρα καλυτερα..

Γιοβαννα πολλα περαστικα στην κουμπαρα σου...ελπιζω να πανε ολα καλα με τον θηλασμο ειμαι υπερ και πιστευω εκτος απο το μωρακι θα βοηθησει και την μαμα...

Αχ...οσο για τις βρισιες εγω δεν της δινω σημασια και δεν το συνεχιζει...θα μπορουσε να ειχε μεγαλο ρεπ[ερτοριο ομως:oops:ειμαστε αθυροστομοι καμια φορα ναι...και ο παππους μας ειδικα...:oops:δεν τις εδωσα ποτε σημασια το ειπε λιγες φορες μετα το ξεχασε...περιμενω βεβαια καποια στιγμη να τσαντιστει πολυ και να μας στολισει:-P

Αρμα πολυ καλα τανεα σου χαιρομαι!


CDp8p2.png 5LNlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρούλα δεν πειράζει για την νηστεία! Έχεις χρόνια μπροστά σου να κάνεις όσες θες!

Ναι Μαρακι μου πιστευω οτι στην παρουσα φαση δεν ειμαι για τετοια..εχω και κατι ζαλαδες τελευταια, μαλλον κανενας αιματοκριτης..ξερω εγω??


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Δεν είμαι και στα καλύτερά μου. Η κουμπαρούλα μου είναι καλύτερα, το πόδι μου καλύτερα, αλλά η Αλεξάνδρα μου αρρωστούλα. Είχε 37,6 στι; 04.30 πήρε ντεπόν και πριν από λίγο είχε πάλι 37,5 :-(:sad::-( Το Σάββατο τελειώσαμε την αντιβίωση, πάλι τα ίδια; Κουράστηκα πολύ. Τώρα ούτε μύξες έχει και ούτε παραπονιέται για αυτί ή κάτι άλλο.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...